-Reklama-

Jak oduczyć nocnego karmienia? Mamy radzą!

Przychodzi taki moment w życiu niemowlęcia, gdy nie potrzebuje już nocnego karmienia. Każda mama z niecierpliwością czeka na pierwszą przespaną noc, ale ona wcale tak łatwo nie nadchodzi. Jak oduczyć dziecko nocnego karmienia? Jak udało się to innym mamom?

-Reklama-

Witam. Mo prawie już roczny synek ciągle je mleczko w nocy…i to dwa razy. Ok 1-szej i 5-tej, oprócz tego kilka razy przebudza się na picie wypije kilka łyków wody i spi dalej. a Był już taki okres ze spał ładnie cala noc jak miał 7 miesięcy potem zaczęły się zęby i tak To się skończyło. macie jakieś skuteczne rady na odzwyczajenie?

Mamy radzą, jak oduczyć nocnego karmienia?

Dzieci w tym wieku bardzo szybko przyzwyczajają się do usypiania przy ssaniu czy piciu. Najskuteczniejszą metodą jest trening samodzielnego zasypiania. Jest wiele metod, które może Pani zastosować. Pozdrawiam, Ola

Dziecko w tym wieku nie musi pić w nocy mleka. Można dawać wodę. Przyzwyczai się – Karolina Ś.

Może pani dawać jej butlę z mm lub jakimś grysikiem na noc 🙂 taki pokarm wolniej się trawi niż ten naturalny i maluszek będzie w nocy spał, bo nie będzie miał pustego brzuszka 🙂 ja tez karmie piersią i na razie nie zamierzam podawać dziecku nic innego niż pierś co oczywiście wiąże się z pobudkami w nocy – Klaudia M.

Nie jest powiedziane,że przy podaniu mleka modyfikowanego, będzie całe noce dziecko przesypiało. Mój synek dostaje mm, jedną butlę zagęszczam na noc. Dziecko i tak budzi się 2 razy na karmienie. Nie ma reguły. – Marta S.

Chyba najlepsza to odstawić o cycusia 🙂 moja przestała wstawać w nocy jak skończyliśmy karmienie – miała wtedy 2 lata – Paulina W.

Dziecko je w nocy, ponieważ mleko mamy jest o wiele bardziej wartościowe niż w dzień. Na razie nie zabierałabym tych karmień. Potem jeżeli chcesz odstawić to możesz to zrobić bez podawania żadnego mm, zbilansowana dieta wystarczy. Pamiętaj również, że pierś mamy to dla dziecka nie tylko jedzenie i picie, to dla niego również bezpieczeństwo i bliskość mamy. Mimo przejścia na mm, pobudki mogą być równie częste – Oliwia P.

Przestań karmić piersią. Niech butelkę podaje tato. U ciebie czuje mleko i cycusia! Jak przechodziliśmy na mm to cały weekend karmił tato. Jak ja chciałam dać butle to nie chciała 🙂 zajęło nam to 4 dni. I później pila ode mnie bez problemu. Powodzenia – Ania W.

Oduczałam jedzenia nocnego jak syn był troszkę młodszy. Zamiast mleka zaczęłam dawać wodę. Parę nocy było nieprzespanych, ale opłaciło się. Syn już tak często się nie budził, bo woda nie jest tak atrakcyjna jak mleko. I miałam w końcu spokojne nocki. – Kasia J.

Ja podawałam wodę, jak płakał to głaskałam, całowałam i pomogło. Proszę tylko się upewnić czy dziecko nie jest na pewno głodne i czy faktycznie chodzi tylko o pospanie przy cycu. Albo – tez zastosowałam metodę, że w miarę możliwości do dziecka wstawał tata. U nas Pomogło. Niestety teraz idą czwórki, wiec znowu częściej się budzi, ale nie aż tak jak wcześniej. – Ala Z.

Dziecko samo zrezygnuje z nocnych posiłków. Nie ma co na siłę oduczać. Zdania między lekarzami są podzielone. Stomatolog mówi nie dawać, pediatra (dobry pediatra z tej epoki) powie dać ile potrzebuje. Moje dzieci w różnym wieku zrezygnowały z nocnego mleka. Najstarsza miała niespełna 5 mcy, młodsza ponad 10, starszy syn ma dwa lata i zdarza mu się obudzić, najmłodszy ma rok i budzi się dwa razy. Spróbuj mleka z kleikiem ryżowym. Dziecko z „przyzwyczajenia” może obudzić się raz i wypić 30 ml, a nie 5 razy i wypić 130 ml. Jest głodny więc daj jeść 🙂 spróbuj głód oszukać wodą – Paulina R.

Moja miała 14 miesięcy jak ją odzwyczaiłam. Nie zrobiłam tego stopniowo, tylko od razu. Dwa dni płaczu w nocy, później zapomniała i nawet się nie domagała. Zamiast mleka w nocy piła herbatę – Iga W.

Ja gdy się budził synek w nocy na cyca, gdy go odzwyczajałam od nocnego karmienia, to go brałam i nosiłam, po prostu usypiałam na rekach i odkładałam do łóżeczka, ale on był trochę mniejszy – Magdalena Z.

Ja swojego nie mogłam usypiać, bo sam sobie szukał cyca i jak nie dałam było jeszcze gorzej (12mc). Przeniosłam się ze spaniem piętro niżej i już z 2godz przed spaniem w ogóle mu się nie pokazywałam tylko był z tata. Tata usypiał przy piosenkach dla dzieci z youtube 🙂 jeśli chodzi o mleko tez nie chciał tknąć żadnego Przez tydzień protestował, przeszliśmy chyba przez wszystkie mleka i w końcu poszedł enfamil (smakiem zbliżony do mleka matki). Podawałam najpierw mleko odciągnięte w butelce a gdy już się przekonał do butelki to dostawał mm. Walka z odstawianiem trwała jakieś 3tygodnie. Nie było łatwo, bo syn to prawdziwy cycoholik. – Małgorzata J.

Odstaw od piersi od razu. Ja nigdy nie mogłam się zdecydować, wiedziałam, że już najwyższy czas i pomimo ze takie karmienie na żądanie wymęczyło mnie niejednokrotnie, trwałam w tym. Najgorzej było w nocy do 6 razy. Chłopak 14 miesięcy. Przyszła moja choroba, silny antybiotyk, zakaz karmienia w czasie kuracji,mogłam przedłużyć sztucznie, ale ten moment wykorzystałam na natychmiastowe odstawienie bez żadnych skrupułów. Owszem płakał dwa dni a raczej noce, musiałam uczyć go butelki, nie umiał. Wciskałam mleko sztuczne po kropli z butli wprost do buzi. Po jakimś czasie nauczył się I jeść z butelki, polubił mm, i co najważniejsze zaczął przesypia całe noce!!!! I trwa to do dziś. Nauczył się sam zasypiać w łóżeczku, bez cycka, odkładam i wychodzę. Pełen Luz. Jestem za karmieniem piersią ale do rozsądnych granic wiekowych i sił mamy. Bo bez sił naszych, dziecko nie będzie szczęśliwe. Powodzenia. –Ewa M.

Cytaty pochodzą z naszego fanpage’a Mamy-Mamom

Zobacz jeszcze:

Nieprzespane noce. Jak przetrwać?

Nocne karmienie. Nie odzwyczajaj za szybko!
foto: Christine Rogers via Foter.com / CC BY
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również