-Reklama-
teddyeddie

Nasze odkrycie miesiąca: Klub Szczęśliwej Mamy – dlaczego warto dołączyć do tej społeczności?

-Reklama-

W sieci niewiele jest miejsc, w których przyszła mama może otrzymać pełne wsparcie bezpośrednio od ekspertów, ale też od innych mam. My dla was takie znalazłyśmy – to Klub Szczęśliwej Mamy, platforma, na której znajdziesz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania dotyczące ciąży, macierzyństwa, ale też własnego zdrowia.

Klub Szczęśliwej Mamy – co to za miejsce zapytacie? To bezpieczna przystań dla mam, które chcą się przygotować na wyzwanie jakim jest macierzyństwo. Wszystkie dostępne kursy i webinary w sposób bardzo przystępny i uporządkowany przedstawiają podstawowe zagadnienia związane z ciążą, porodem, macierzyństwem. To jednak coś więcej niż zwykła szkoła online, bo mamy – oprócz niezwykle cennego wsparcia ekspertów, mają także pomoc od innych mam. Wiadomo, nikt nie zrozumie mamy tak jak inna mama.

Zacznijmy jednak od początku. Przedstawiamy wam najczęstsze pytania dotyczące Klubu Szczęśliwej Mamy – dzięki odpowiedziom na nie, dowiecie się czym jest Klub i jakiego wsparcia możecie się tu spodziewać.

Czym jest Klub Szczęśliwej Mamy i w jaki sposób można do niego dołączyć?

Klub Szczęśliwej Mamy to miejsce, w którym mogę znaleźć sprawdzoną wiedzę pozyskaną od ekspertów z różnych dziedzin. Wszystko w jednym miejscu. Znajdę tu odpowiedzi na pytania dotyczące ciąży, porodu, połogu oraz macierzyństwa. Wszystko omówione jest w sposób interdyscyplinarny przez położną, ginekologa, pediatrę, fizjoterapeutę, dietetyka, doradcę laktacyjnego, psychologa i prawnika. Do Klubu mogę dołączyć przez stronę klubszczesliwejmamy.pl. Klikam na przycisk DOŁĄCZ DO KLUBU i wybieram na jaki czas początkowo chcę się zapisać – subskrypcję comiesięczną lub dostęp na 3 miesiące. Mogę wybrać też dogodną formę płatności.

W jaki sposób mogę korzystać z pomocy ekspertek? Jakiego wsparcia mogę oczekiwać?

W Klubie mogę uczestniczyć w cyklicznych spotkaniach online z ekspertami na żywo i zadać im pytanie lub obejrzeć nagranie w dogodnej dla siebie chwili. Pod koniec każdego spotkania, ekspertka odpowiada na zadane pytania. Spotkania z ekspertami uszeregowane są w kursy, które ułatwią przyswajanie wiedzy w blokach tematycznych. Każdy film jest podzielony przez system zakładek, dzięki czemu mogę sprawdzić to, co faktycznie mnie interesuję, czy nawet oznaczyć informacje, które chcę zachować na potem. Mogę też oznaczyć treści, które już zostały przeze mnie obejrzane, dzięki czemu – gdy przerwę przeglądanie – wiem, do czego wrócić.

W Klubie Szczęśliwej Mamy znajdę kursy takie jak:

  • szkoła rodzenia – takiego wsparcia potrzebujemy wszystkie na początku naszej drogi bycia mamą. To absolutna podstawa.
  • poród – wszystko, co musisz wiedzieć – moment przyjścia na świat dziecka wiąże się z ogromną radością, ale też niepewnością. Ten kurs wiele wyjaśnia, uspokaja
  • ciążowe know how – cała wiedza o ciąży w jednym miejscu. Jeśli po tym kursie, nadal będziesz miała pytania, zawsze możesz dopytać eksperta
  • noworodek – opieka, pielęgnacja – wszystko omówione krok po kroku
  • zdrowy maluch – dzieci chorują, to fakt. Jednak, kiedy dowiesz się więcej na ten temat, łatwiej pomożesz dziecku i sama będziesz spokojniejsza
  • 100 dni po porodzie – wiesz, dlaczego ten czas jest taki ważny? Dowiesz się z tego kursu.
  • karmienie piersią – temat, który rodzi wiele pytań i wątpliwości. Tu znajdziesz na nie odpowiedzi
  • dietetyka w ciąży – ważny temat, choć często pomijany w szkołach rodzenia i na kursach dla rodziców. Tu znajdziesz garść solidnej wiedzy w tym temacie, a i powrót do wagi sprzed ciąży nie będzie już dla ciebie dużym problemem.

Kursy są tworzone przez wielu ekspertów, co pozwoliło zbudować rzetelną bazę wiedzy. Problem mamy, czy trapiące ją zagadnienie jest omawiane z kilku różnych perspektyw. Dla nas – myślę, że i dla większości z was, ogromnie ważne jest to, że osoby prowadzące kursy – eksperci to osoby niezwykle empatyczne i życzliwe. Widać, że wykonują swoją pracę z powołaniem. Niestety w naszej służbie zdrowia rzadko takie znajdziemy.

Czy w Klubie poznam też inne mamy? 

Wiemy, że kontakt z innymi mami jest dla was niezwykle istotny. Dlatego też, wybrałyśmy Klub Szczęśliwej Mamy, jako platformę godną polecenia. Jako Klubowiczka, masz dostęp do zamkniętej grupy na facebooku. Możesz tam rozmawiać z innymi mamami, zadawać pytania na forum lub bezpośrednio ekspertom. Opiekę nad społecznością na co dzień sprawuje położna i edukator ds. laktacji Kaja Kadzińska. Jeśli masz wątpliwości, możesz napisać do Kai i uzyskać fachową odpowiedź, zgodną z aktualnymi badaniami i doświadczeniem. 

W Klubie prowadzony jest także cykl spotkań z Kają i ekspertami – w formie konsultacji. 

Kaja Kadzińska, położna i edukator ds. laktacji w ramach Klubu Szczęśliwej Mamy prowadzi także webinary
źródło: screenshot; youtube.com

Czy będąc w Klubie Szczęśliwej Mamy mam możliwość odbycia zajęć ze szkoły rodzenia? 

Dołączenie do Klubu nie dyskwalifikuje z uczęszczania do szkoły rodzenia w formie stacjonarnej. Nie mniej, w Klubie masz przygotowany kurs szkoły rodzenia, który w dużo szerszym zakresie omawia podstawową wiedzę. 

Jeśli macie więcej pytań lub już teraz chcecie dołączyć do platformy, zapraszamy!


Artykuł powstał we współpracy z Klubem Szczęśliwej Mamy.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Chcesz, by Twoje dziecko szybko nauczyło się angielskiego? Zobacz, co radzi ekspert!

Każdy z nas chciałby, aby jego dziecko szybko i przyjemnie przyswajało naukę angielskiego. Czy jest to w ogóle możliwe? Tak! Razem z ekspertką - Olą Komadą, prezeską Edu Bears, współautorką metod nauczania angielskiego dla dzieci: Teddy Eddie, Savvy Ed oraz Edward's League, wyjaśniamy co jest najważniejsze podczas nauki języka u dzieci.

Back to School – najnowsze Trendy w modzie szkolnej

Powrót do szkoły to zawsze ekscytujący czas zarówno dla dzieci, jak i rodziców. To okazja do spotkań z przyjaciółmi, zdobycia nowej wiedzy i odkrywania pasji. Jednak, aby móc w pełni cieszyć się z powakacyjnych miesięcy należy zadbać o odpowiednią garderobę, która sprawdzi się na szkolnych korytarzach i w trakcie aktywnego czasu wolnego. Dla najmłodszych moda jest sposobem na wyrażanie siebie i podkreślenie indywidualności, dlatego warto przyjrzeć się najnowszym trendom w ubraniach i obuwiu, które będą królować na szkolnych korytarzach w tym roku.

Klimatyzacja w pokoju dziecka – wyzwanie dla rodziców!

Tegoroczne lato jest naprawdę gorące, dlatego szczególną uwagę poświęca się temu, by temperatury nie zaszkodziły najmłodszym. Spacery w zacienionych parkach są niesamowicie przyjemne, w utrzymaniu dobrego samopoczucia i zdrowia pomaga też picie wody – jak jednak zadbać o sprzyjający klimat w domu, a w szczególności w pokoju dziecka?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Lekcje samobadania piersi w szkołach – Avon startuje z 2. edycją programu Normalne, że ich dotykam

Jak pokazuje najnowsze badanie Boob Census 2023i, przeprowadzone dla Avon, 34% polskich nastolatek czuje dyskomfort rozmawiając z rodziną na temat zdrowia piersi, a aż 57% twierdzi, że nie ma dostatecznej wiedzy w zakresie samobadania i rozpoznawania niepokojących symptomów. Jednocześnie 75% dziewcząt wskazuje, że jest to ważna kwestia i deklaruje zainteresowanie tematem, jeśli będzie poruszony w szkole. Na tę potrzebę zdobywania wiedzy przez młodych odpowiada Avon, który razem z partnerami – Fundacją Rak’n’Roll i Kliniką Ginekologiczną Gini, startuje z drugą edycją ogólnopolskiej kampanii o zdrowiu i samobadaniu piersi –Normalne, że ich dotykam.

Kupiliście zabawkę Fisher-Price? Należy wam się 40 złotych zwrotu!

Smyk ogłosił nową akcję dla swoich klientów. Ten, kto kupi zabawkę Fisher-Price, otrzyma zwrot 40 złotych na konto. Zabawki...

Podwójna macica – co to jest i jak wpływa na ciążę?

Podwójna macica to wada wrodzona, która polega na nieprawidłowym połączeniu się dwóch przewodów Mullera, z których powstają narządy rozrodcze u płci żeńskiej. W efekcie kobieta ma dwie oddzielne macice, każda z własną jamą, szyjką i jajowodem. Podwójna macica występuje u około 0,1-0,5% kobiet i może być przyczyną niepłodności lub powikłań ciążowych. Jak rozpoznać podwójną macicę, jak przebiega ciąża z tą wadą i jakie są możliwości leczenia?

Odwodnienie u niemowląt – objawy, skutki i postępowanie

Nawadniania dziecka trzeba pilnować zawsze – szczególnie w czasie choroby czy upałów. Zdarza się jednak, że niewystarczająca ilość płynów powoduje odwodnienie u niemowląt. Co w konsekwencji może być dla niego niebezpieczne i zagrażające jego życiu. Jak zatem rozpoznać ten groźny dla zdrowia stan? Jakie mogą być skutki odwodnienia maluszka ? Na te i inne pytania odpowiada w materiale położna Natalia Marcinów laureatka konkursu „Położna na medal”.

Cytologia – badanie, które może uratować życie

Cytologia to badanie, które pozwala na wykrycie wczesnego stadium raka szyjki macicy - jednego z najczęstszych nowotworów złośliwych u kobiet. Dzięki regularnemu wykonywaniu cytologii można zapobiec rozwojowi choroby lub podjąć skuteczne leczenie na czas. Co warto wiedzieć o cytologii i dlaczego jest tak ważna?