-Reklama- Suplementy diety - wybierz na Ceneo.pl

Całe to macierzyństwo to istny cyrk na kółkach!

Wiem, że ten tekst wywoła prawdopodobnie burzę, dlatego postaram się go napisać w taki sposób, aby nikogo nie urazić. Zatem przedstawiam Wam - macierzyństwo!

-Reklama-

Urodziłam córkę. Wyczekiwaną. Miłość ogarnęła mnie ogromna do mojego kochanego dziecka. Mijają tygodnie i stwierdzam, że całe to macierzyństwo to jest po prostu… nie wiem jak to określić.

Na pewno nie wygląda tak, jak opowiadały mi inne mamy, kolorowe czasopisma czy koleżanki – znajome i znajome znajomych… To istny cyrk na kółkach!

Moja córka ma już ponad 18 tygodni i nie jest wcale kolorowo. Pytam się, gdzie jest „to”, o czym wszyscy mi mówili? Ten magiczny czas? Ja się pytam jak mam ogólnie znaleźć czas, aby iść do toalety? Wykąpać się, zjeść … i pamiętać o lekach, które muszę brać? No jak? Jak widzę te moje koleżanki wypachnione, wystylizowane – czyste (!) to się zastanawiam, gdzie ja popełniam błąd?

-Reklama-

Czy nie zasługuje na miano „idealnej” mamy, bo moje włosy nie grzeszą czystością, brak mi makijażu, oczy jak dwie monety, brudne ubrania od „ulewajek” mojej córki, często jestem ubrana w cokolwiek, aby tylko było mi ciepło.

Wiedziałam, że macierzyństwo to ciężka praca i wyrzeczenia… ale po co tak kłamać innym, że to jest coś wspaniałego?

Nie jestem młoda i nie była to wpadka. Jestem dojrzałą kobietą po 30. Mam dom, mam jak utrzymać siebie i córkę. Zaczynam się zastanawiać co z moim dzieckiem jest nie tak, że nie śpi grzecznie w łóżeczku całą noc, że nie potrafi być samo 5 minut w łóżeczku, na macie, czy na bujaczku? Kupy po samą szyję, płacz ciągły płacz…

Na dodatek te ciągłe uwagi: „nie masz pokarmu?”, „nie potrafisz wyżywić swojego dziecka, co z ciebie za matka?”, „jesz same śmieci, zamiast jedzenia”, „nie potrafisz dostawić dziecka”, „jesteś beznadziejna, lepiej przejdź na butelkę…”

Miałaś cesarka, to „poszłaś na łatwiznę”, „co to za poród, nie cierpiałaś, nie przeżyłaś bólów porodowych”, „ty nie jesteś prawdziwą matką” Jak przeszłaś na butelkę: „Leniwa jesteś, trujesz dziecko, idziesz na łatwiznę…” Gdy puszczą ci nerwy – „patologia”! Płaczesz – „depresja”, śmiejesz się – „psychicznie chora”.

Na dodatek same porady typu: „zostaw, wypłacze się, przyzwyczaiłaś…” i mnóstwo innych rad jak powinnam wychowywać. Tyle łatek do jednego tylko macierzyństwa. Nie za dużo tego?

Z jednej strony wypachnione, świeże, czyste mamusie z pełnym make upem, z gotowymi tekstami, że ich dziecko jest idealne, cudowne, grzeczne, że mają czas na wszystko… Z drugiej ja sama: z przetłuszczonymi włosami z obrzyganymi koszulkami, podpuchniętymi oczami, a na dodatek nerwowa, bo nie jestem nawet o krok od tej idealnej mamy… Dziękuje idealnym mausiom, przez was czuję się taka samotna… I tak będzie przez co najmniej dwa lata. Życie w kupach.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

Te książki będą wsparciem dla Twojego dziecka w nauce

Za kilka dni zacznie się nowy rok szkolny. Dla wielu dzieci będzie to pierwsze spotkanie ze szkołą, dla innych kolejny rok pełen wyzwań. By ułatwić swojemu dziecku naukę i wesprzeć je w rozwoju umysłowym, warto sięgnąć po odpowiednie książki. Oto wybrane przez nas propozycje, które szkolną edukację uczynią jeszcze łatwiejszą i przyjemniejszą.

PORÓD – wszystko, co musisz wiedzieć. KURS DLA MAM

Poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej mamy. Jak się do niego przygotować? Zobacz kurs dla mam.

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
411ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Kolorowanki na Halloween do wydruku

Choć Halloween nie jest naszym rodzimym świętem, coraz więcej dzieci ma frajdę, gdy może je celebrować. Dzieci uwielbiają przebieranki, coraz popularniejsze stają się również odwiedziny u sąsiadów w celu otrzymania słodkości (cukierek albo psikus). Do tego wszystkiego można dodać jeszcze inne aktywności poświęcone tej okazji. Kolorowanki na Halloween to jedna z fajniejszych atrakcji dla najmłodszych.

Gry, które najlepiej ćwiczą pamięć dziecka

Dobra pamięć to jedna z najważniejszych życiowych umiejętności, dlatego warto o nią zadbać już od najmłodszych lat. Najlepszym wsparciem dla dzieci w rozwoju ich pamięci mogą być dobre gry planszowe. Oto przykłady gier, które zadbają o rozwój umysłowy twojego dziecka w zakresie pamięci i nie tylko!

SEA-BAND – bezpieczna i skuteczna metoda niwelowania nudności u kobiet w ciąży

Czy wiesz, że nudności i wymioty dotyczą ok. 80% kobiet w ciąży? Przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu, są rozciągnięte w czasie i często utrzymują się nawet kilka tygodni. Nie wiesz w jaki sposób zniwelować tę uciążliwą dolegliwość? Poznaj SEA-BAND - oryginalne angielskie opaski akupresurowe sprawdzone przez miliony osób na całym świecie…

Wartościowe i pyszne posiłki dla rocznego dziecka. Poznaj zasady ich komponowania!

Chociaż roczniak stawia już pierwsze kroki i coraz sprawniej porozumiewa się z najbliższymi, to nadal jest małym dzieckiem, którego organizm ma wyjątkowe...

Farmy dyniowe już otwarte! Zobacz najlepsze z nich w sześciu regionach Polski

Nadejście października oznacza, że w mediach społecznościowych zaroi się od pięknych zdjęć z dynią w tle. Na terenie farm dyniowych nie tylko można zrobić niesamowitą sesję, ale też kupić dorodne pomarańczowe warzywa, skorzystać z ciekawych atrakcji dla całych rodzin i poczuć prawdziwy jesienny klimat. Redakcja magazynu Travelist przygotowała zestawienie najlepszych takich miejsc w 6 regionach Polski.