-Reklama-

Mąż przestał mnie szanować. Pomocy!

Nie wiem kiedy to się stało, ale mąż przestał mnie szanować całkowicie. Zaczęło się niewinnie... od zazdrości.

-Reklama-

Jestem w związku małżeńskim od 6 lat. Mamy dwójkę dzieci (jedno 4
lata, drugie 11 miesięcy). Mąż najpierw zabraniał mi pracować, ale udało mi się to wywalczyć. Chodziłam do pracy na pół etatu. Obecnie przebywam na zasiłku macierzyńskim, po którym już nie mam pracy.
Nie wiem kiedy to się stało, ale mąż przestał mnie szanować całkowicie. Na początku zaczęło się niewinnie od zazdrości. Nawet się tym nie przejmowałam: jak chce, niech sobie pogada…, potem stopniowo zmieniło się to w chorą zazdrość, nie mogę spotkać się z koleżankami, nie mogę się ubrać tak, jakbym chciała, nie mogę się umalować, bo zawsze jest gadane z jego strony. Wczoraj przeszedł samego siebie, rozmawiałam z koleżanką przez telefon. Po skończonej rozmowie zostałam zwyzywana od najgorszych (lepiej nie przytaczać…), usłyszałam, że jestem na jego utrzymaniu (mogę iść do pracy, ale młodszej córki nie zabiorę „na dniówkę” a on też nie zostanie z nią). Dotarło do mnie, że nasz związek jest jednostronny
tylko ja się jeszcze staram. Czasami usiłuję z nim rozmawiać to słyszę „cicho być”, bo on akurat siedzi na necie albo odpoczywa. Czasami jak siedzi przy biurku, usiłuję się do niego przytulić to słyszę „spier…”. Potem to on ma pretensję, że nie mam ochoty na seks (bo pewnie się puszczam), ale jak mieć tę ochotę jak ja nie wiem czy mogę się do niego przytulić, odezwać czy nie zostanę „zjechana”. Czasami jest pięknie, wszyscy mówią: „jacy wy szczęśliwi” – w towarzystwie mąż robi wszystko na pokaz. Oczywiście wmawiam sobie, że przecież nie pije, nie bije mnie, jest dobrym ojcem, pracuje na rodzinę to jest ok. Jednak wiem, że tak nie jest i nie powinno tak być. Może powinnam z nim porozmawiać o tym co mnie boli, może coś się zmieni? Czuję się taka słaba, nie boję się odejść dlatego, że sobie nie poradzę, dam radę. Boję się tego, że on mi zabierze dzieci, a tego bym nie przeżyła. Zawsze jak mówię mu o rozstaniu to grozi, że nie odda mi dzieci. Mówi, że ja nie dostanę nad nimi opieki, bo nie mam czasowo pracy, bo mieszkanie jest jego. Już dawno bym odeszła (choć nie mam gdzie) jednak obawiam się, że on ma rację, że nie będę miała szans na opiekę nad dziećmi. Jestem na skraju…

foto: Andrea Guerra / Foter / CC BY-SA

-Reklama-

Musisz przeczytać

Chcesz, by Twoje dziecko szybko nauczyło się angielskiego? Zobacz, co radzi ekspert!

Każdy z nas chciałby, aby jego dziecko szybko i przyjemnie przyswajało naukę angielskiego. Czy jest to w ogóle możliwe? Tak! Razem z ekspertką - Olą Komadą, prezeską Edu Bears, współautorką metod nauczania angielskiego dla dzieci: Teddy Eddie, Savvy Ed oraz Edward's League, wyjaśniamy co jest najważniejsze podczas nauki języka u dzieci.

Back to School – najnowsze Trendy w modzie szkolnej

Powrót do szkoły to zawsze ekscytujący czas zarówno dla dzieci, jak i rodziców. To okazja do spotkań z przyjaciółmi, zdobycia nowej wiedzy i odkrywania pasji. Jednak, aby móc w pełni cieszyć się z powakacyjnych miesięcy należy zadbać o odpowiednią garderobę, która sprawdzi się na szkolnych korytarzach i w trakcie aktywnego czasu wolnego. Dla najmłodszych moda jest sposobem na wyrażanie siebie i podkreślenie indywidualności, dlatego warto przyjrzeć się najnowszym trendom w ubraniach i obuwiu, które będą królować na szkolnych korytarzach w tym roku.

Klimatyzacja w pokoju dziecka – wyzwanie dla rodziców!

Tegoroczne lato jest naprawdę gorące, dlatego szczególną uwagę poświęca się temu, by temperatury nie zaszkodziły najmłodszym. Spacery w zacienionych parkach są niesamowicie przyjemne, w utrzymaniu dobrego samopoczucia i zdrowia pomaga też picie wody – jak jednak zadbać o sprzyjający klimat w domu, a w szczególności w pokoju dziecka?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Cytologia – badanie, które może uratować życie

Cytologia to badanie, które pozwala na wykrycie wczesnego stadium raka szyjki macicy - jednego z najczęstszych nowotworów złośliwych u kobiet. Dzięki regularnemu wykonywaniu cytologii można zapobiec rozwojowi choroby lub podjąć skuteczne leczenie na czas. Co warto wiedzieć o cytologii i dlaczego jest tak ważna?

Udrażnianie jajowodów – zabieg dla kobiet z problemami z płodnością

Wiele kobiet marzy o byciu matkami, ale nie wszystkie mogą spełnić to marzenie. Jedną z przyczyn niepłodności u kobiet jest niedrożność jajowodów, czyli zablokowanie drogi, którą musi przebyć komórka jajowa, aby spotkać się ze spermą i zostać zapłodniona. Niedrożność jajowodów może być spowodowana przez różne czynniki, takie jak infekcje, endometrioza, ciąża pozamaciczna, poronienie, operacje czy antykoncepcja. W takim przypadku naturalne poczęcie jest niemożliwe lub bardzo utrudnione. Jednym ze sposobów leczenia niedrożności jajowodów jest udrażnianie jajowodów - zabieg, który polega na usunięciu zrostów lub polipów z jajowodów i przywróceniu im prawidłowej drożności.

Jak przekonać dziecko do noszenia czapki? Porady dla rodziców

Czapka to nie tylko modny dodatek, ale również niezbędna ochrona przed zimnem, wiatrem, słońcem czy deszczem. Czapka zapobiega utracie ciepła przez organizm i zmniejsza ryzyko zachorowania na przeziębienie, grypę czy anginę. Czapka jest więc ważnym elementem garderoby każdego dziecka, zwłaszcza w zimie i w lecie.

Chcesz, by Twoje dziecko szybko nauczyło się angielskiego? Zobacz, co radzi ekspert!

Każdy z nas chciałby, aby jego dziecko szybko i przyjemnie przyswajało naukę angielskiego. Czy jest to w ogóle możliwe? Tak! Razem z ekspertką - Olą Komadą, prezeską Edu Bears, współautorką metod nauczania angielskiego dla dzieci: Teddy Eddie, Savvy Ed oraz Edward's League, wyjaśniamy co jest najważniejsze podczas nauki języka u dzieci.

Jak wyciszyć dziecko przed snem? Porady dla rodziców

Wyciszenie dziecka przed snem jest jednym z największych wyzwań, z którymi borykają się rodzice. Dziecku, które jest rozbawione, podenerwowane lub przepełnione emocjami, trudno zasnąć. A sen jest niezwykle ważny dla prawidłowego rozwoju i zdrowia. Jak więc pomóc maluchowi się uspokoić i przygotować do snu?