-Reklama-

8 najlepszych momentów w ciąży

Ciąża nie składa się tylko z uciążliwych dolegliwości, nie jest też jedynie dłużącym się czekaniem. Obfituje w wiele fantastycznych momentów, które sprawiają wiele radości. Oto 8 najfajniejszych chwil w ciąży.

-Reklama-

Choćby nie wiem, jak trudna i męcząca była ciąża, w głowie zostają głównie te dobre chwile. Te, które warto wspominać, bo wywołują ciepły uśmiech na twarzy i budzą tęsknotę za tamtymi czasami. W każdej ciąży jest kilka takich znaczących momentów, jedynych w swoim rodzaju, które cudownie jest przeżyć. Które to momenty?

1. Dwie kreski na teście ciążowym

Zwykle w ten sposób dowiadujemy się o ciąży, rzadziej informuje nas o tym lekarz. Jakby nie było, moment uświadomienia sobie, że zapoczątkowaliśmy nowe życie – jest niezwykle wzruszający. Część z nas płacze, część jest oszołomiona, część wybucha ogromną radością. Trzeba powiedzieć jedno – w każdym niemal przypadku mamy całe spektrum niezwykłych emocji. Niezapomnianych i niepowtarzalnych. Im dłużej czekaliśmy na ciążę, tym radość większa. Ale zawsze unosząca nas nad ziemią.

2. Pierwsze USG

To nic, że to takie ziarenko, że taka mała kropeczka – to prawdziwy dowód na cud! Która z nas nie doszukuje się już w nim cech ludzkich? Choćby oczami wyobraźni widzimy, że to malutki człowieczek. I ten niezwykły moment, gdy słyszymy bicie serduszka wielkości łebka od szpilki. Piękna chwila, prawda?

3. Rozpoznanie płci

Większość z nas czekała na ten moment z utęsknieniem. Ta niewiedza była czasem nie do zniesienia. Nie wiedziałyśmy jak zwracać się do naszego brzuszka, jakie imię wybrać i w jakim kolorze urządzać pokoik. I w końcu przychodzi ten cudowny moment, gdy lekarz nas informuje o tym, kto zamieszkuje nasz brzuch. Ta chwila, gdy nareszcie możemy mówić „moja córeczka” lub „mój synek”. Wyjątkowe doznanie.

4. Wybór imienia

To piękne wspomnienie i jednocześnie cudowna chwila, gdy możemy wybrać imię dla naszego dziecka. Poczucie ogromnej odpowiedzialności i jednocześnie duża frajda, bo w końcu możemy wspólnie zdecydować o przyszłości naszego dziecka. To pierwsza ważna decyzja na całe życie, dlatego rzadko podejmujemy ją pod wpływem chwili. Wybór imienia to w końcu pierwszy poważny krok na drodze rodzicielstwa.

5. Pierwsze ruchy dziecka

Dla wielu osób namacalny dowód na istnienie nowego życia i powód do wzruszenia. Najpierw niezwykle subtelny, bliski pieszczocie, po kilku tygodniach staje się bardzo wyraźnym potwierdzeniem obecności. Choć z każdym kopniakiem pojawia się radość, to właśnie ten pierwszy wzrusza i cieszy najbardziej. Jest jak powitanie z nienarodzonym jeszcze maluchem.

6. Kompletowanie wyprawki

W końcu kupujemy coś nie dla siebie i to bez żadnych wyrzeczeń. Cieszymy się jak dzieci na każdą wyprawę do sklepu dla niemowląt, zachwycamy się maleńkimi ciuszkami – w domu wielokrotnie rozkładamy je i składamy, nie mogąc się na nie napatrzeć. Godzinami możemy przebierać wśród akcesoriów, nie męczy nas wybór wózka czy łóżeczka. Świadomość, że staną się częścią naszego nowego życia, dodaje energii.

7. Przygotowanie pokoiku

Niezwykłe to uczucie, gdy w nasze dorosłe życie wkraczają elementy zabawne, słodkie, pastelowe. Z dużym zaangażowaniem szykujemy królestwo naszemu maleństwu. Możemy wrócić do swoich dziecięcych marzeń i stworzyć pokoik lub kącik w dowolnym kolorze, bez narażania się na zarzut infantylności. Tworzymy miejsce swoich marzeń – komnatę księżniczki, kajutę marynarza albo stumilowy las. Pełna dowolność. Cudowna sprawa!

8. Zaczęło się!

Zanim zacznie na dobre boleć, przychodzi zwykle ten moment, gdy czujemy, że poród się zaczyna. Czasem pierwsze odchodzą wody, czasem pojawiają się pierwsze skurcze. W tych momentach zwykle ekscytacja miesza się ze strachem. Poziom adrenaliny bardzo rośnie – z jednej strony jesteśmy przeszczęśliwe, że tylko kilka godzin dzieli nas od spotkania z naszym dzieckiem, z drugiej trochę panikujemy. Niemniej, to piękny moment, bo jest początkiem całkiem nowego etapu w naszym życiu. Nie skłamię, jeśli powiem – najlepszego.

Dopiszecie coś do tej listy?

Przeczytaj jeszcze:

8 wstydliwych pytań, które nurtują w ciąży

Malowanie ścian w ciąży – czy bezpieczne?

Zaskakujące ciekawostki o ciąży

Śmieszne historie ciążowe

autor: Ania
foto: pixabay.com
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również