-Reklama-

Nasze odkrycie miesiąca! Szumisie, co bajki opowiadają

Gdy już myśleliśmy, że od Szumisia z kołysankami nie ma nic lepszego, marka wypuściła na rynek Szumisie z bajkami i... znowu się zachwyciliśmy.

-Reklama-

Sławne szumiące misie to jeden z najbardziej popularnych elementów wyprawki dla noworodka. Niemal na każdym forum mamy przekazują sobie informacje o zbawiennym wpływie Szumisia na maluszka. Szumiący miś jak nic innego potrafi uspokoić, wyciszyć, ukoić i uśpić niemowlę. Sami się o tym przekonaliśmy już dawno temu >>> LINK.

Szumiś już nie tylko szumi

Cieszy nas fakt, że marka Szumisie nie poprzestała na niemowlętach i pomyślała również o nieco starszych pociechach, które przecież też lubią być tulone do snu. Tak powstały Szumisie z kołysankami, które nucą i śpiewają, a teraz w rodzince tych przesymaptycznych misiów pojawiły się również Szumisie z bajkami. Super pomysł na przyjaciela nieco starszego dziecka, które uwielbia słuchać ciekawych opowieści.

Czytanie i opowiadanie bajek wspiera rozwój dziecka

-Reklama-

Szumisie z bajkami to najnowsza propozycja marki Szumisie, skierowana do dzieci 2+. Maluchy w tym wieku bardzo lubią, gdy im się czyta lub opowiada, bo to nie tylko je uspokaja i wycisza, ale również intensywnie wspiera ich rozwój. Czytanie bajek ma przecież wiele zalet – od kształtowania w dzieciach rozumienia przyczynowo skutkowego, przez ćwiczenie pamięci, przekazywanie wiedzy, objaśnianie świata, aż po pogłębianie dziecięcej wyobraźni. Dzieci, którym się dużo czyta i opowiada bajki, szybciej się rozwijają. Szybciej uczą się również mówić i rozumieć nowe słowa, stają się bardziej kreatywne, ciekawe świata.

Nie zawsze, gdy chce tego maluch, możemy mu coś przeczytać czy opowiedzieć. Czasem jesteśmy zajęci innymi obowiązkami, czasem nie mamy na to po prostu siły (zapewne znacie tę sytuację, gdy dziecko domaga się opowiedzenia tej samej bajki dziesiąty raz z rzędu), a czasem brakuje nam najzwyczajniej w świecie wyobraźni do wymyślenia nowej historii. Co wtedy?

Szumiś z bajkami ratuje z opresji

Bardzo lubimy takich pomocników. Szumiś z bajkami jest świetnym wsparciem w codziennej opiece nad dzieckiem. Niby zwykła maskotka – swoją drogą o bardzo sympatycznym wyglądzie, dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych – a spełnia tak wiele funkcji. Jak każdy Szumiś, służy do przytulania – jest mięciutka, bardzo poręczna i urocza. Jak każdy Szumiś, ma w środku magiczne serduszko, a w nim… wiele niespodzianek.

Szumiś z bajkami – o czym opowiada?

Szumiś potrafi opowiadać bajki i to nie byle jakie. Jeśli chcecie uniknąć powtarzania wciąż tych samych opowieści i chcecie, by maluch usłyszał nowe, niezwykłe historie – znajdziecie je w tej przytulance. Szumiś opowiada aż 12 autorskich bajeczek na dobranoc, opracowanych z myślą o rozwoju małego dziecka. Możemy wybrać, czy bajkę ma opowiadać lektor czy lektorka, w zależności od tego, który głos woli twoja pociecha. Mamy możliwość również ustalania odpowiedniej głośności dźwięków.

Ale bajki to nie jedyna rzecz zaklęta w serduszku nowego Szumisia. Szumiś z bajkami ma też dar wydawania kojących i uspokajających odgłosów natury. Można je włączyć, gdy np. dziecko znuży słuchanie bajek i potrzebuje wyciszenia.

A co jeśli twoje dziecko najbardziej lubi słuchać twego głosu? Albo głosu innej bliskiej osoby? Wtedy wystarczy nagrać na szumisiowe serce własną mowę, bo mechanizm ma również funkcję dyktafonu. A może twoja pociecha sama zechce nagrać dla siebie bajkę? To też jest możliwe!

Szumisie stworzone dla dużych i małych

Marka Szumisie po raz kolejny pokazuje nam, że świetnie rozumie potrzeby dzieci w każdym wieku. Zresztą, nie tylko dzieci. Nieśmiało mogę dodać, że misie są na tyle uniwersalne, że nawet dorosłym przy nich łatwiej zasypiać. Odgłosy lasu czy ogniska są bardzo kojące i potrafią zdjąć stresy nawet z dorosłego. Pozwólcie, że na tym skończę, bo właśnie załączył się tryb szumiącego morza i moje myśli zaczynają podążać w stronę wakacji.

Szumisie! Robicie to dobrze!

A nowego Szumisia z bajkami znajdziecie TUTAJ

-Reklama-

Musisz przeczytać

BEZPŁATNY poradnik o rozszerzaniu diety plus KASZKA! ODBIERZ SWÓJ ZESTAW

Rozszerzanie diety dziecka to wcale nie jest proste zadanie! Z pomocą przychodzi BoboVita. Już dziś zamów swój DARMOWY...

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

Te książki będą wsparciem dla Twojego dziecka w nauce

Za kilka dni zacznie się nowy rok szkolny. Dla wielu dzieci będzie to pierwsze spotkanie ze szkołą, dla innych kolejny rok pełen wyzwań. By ułatwić swojemu dziecku naukę i wesprzeć je w rozwoju umysłowym, warto sięgnąć po odpowiednie książki. Oto wybrane przez nas propozycje, które szkolną edukację uczynią jeszcze łatwiejszą i przyjemniejszą.

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
410ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

10 rzeczy, których nie może zabraknąć w szafie Twojego dziecka jesienią

Lato wyraźnie się od nas oddala, a to wiąże się ze zmianą pogody i wymianą garderoby. W przypadku dzieci jest jeszcze trudniej. Nasze pociechy ciągle rosną, więc ubrania zeszłoroczne na pewno już się nie przydadzą. Czas zatem udać się do sklepu po nowe rzeczy.

Zespół kuwady, czyli gdy mężczyzna też jest w ciąży

Gdy mężczyzna, którego partnerka jest w ciąży, zaczyna współodczuwać jej stan, zazwyczaj nie spotyka się ze zrozumieniem otoczenia. A tymczasem istnieje medyczna nazwa i poważne uzasadnienie takiego zjawiska. Zespół kuwady może dopaść każdego przyszłego tatę.

Sprzęty, w które warto wyposażyć się na jesień i zimę, jeśli masz dziecko

Jesień i zima przynoszą ze sobą dużą zmianę pogody, która nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie i samopoczucie. Jeśli masz dziecko, warto wyposażyć się w sprzęty, które podniosą komfort życia w domu podczas zbliżających się miesięcy

Zapraszamy do udziału w konferencji naukowej online poświęconej szczepieniom ochronnym

Zapraszamy do udziału online w bezpłatnej konferencji naukowej organizowanej w ramach Projektu „Budowanie zaufania do szczepień ochronnych z wykorzystaniem najnowszych narzędzi komunikacji i wpływu społecznego”, kierowanej do ekspertów ze środowisk naukowych, akademickich, medycznych, psychologii społecznej, nowoczesnych technologii w zakresie medycyny, mediów oraz innych osób zainteresowanych tą tematyką.

Metoda Ferbera, czyli zasypianie przez wypłakanie

Metoda Ferbera to jeden ze sposobów nauki samodzielnego zasypiania. Ma tyle samo zwolenników co przeciwników, bo opiera się na kontrowersyjnym dla wielu pozostawianiu płaczącego dziecka w łóżeczku. Jak dokładnie wygląda nauka zasypiania przez wypłakanie?