-Reklama-

Masturbacja w ciąży – co musisz wiedzieć

Ciąża często podnosi libido. Czasem tak bardzo, że kobiece potrzeby przewyższają możliwości. Wtedy rozładowanie napięcia możliwe jest tylko dzięki masturbacji. Co warto wiedzieć na temat samozaspokajania się seksualnego w ciąży.

-Reklama-

Masturbacja w ciąży

Nie powinien to być temat tabu, bo masturbacja w ciąży jest większości nieodłącznym elementem tego okresu. Hormony tak buzują, że czasem po prostu trudno się powstrzymać. Tym bardziej, gdy w pobliżu nie ma partnera. Pozostaje więc samozaspokojenie. Czy masturbacja wpływa na ciążę? Czy nie ma do niej przeciwwskazań? Rozwiewamy wątpliwości.

Czy wypada masturbować się w ciąży?

Masturbacja wpędza czasem w poczucie winy. Dojrzała kobieta, w szczęśliwym związku, na dodatek oczekująca na dziecko – czy jej wypada się masturbować? Drogie mamy, masturbacja to nie grzech i nie ma co się jej wstydzić. To naturalna droga do zdjęcia z siebie czasem ogromnego napięcia seksualnego. O wiele gorzej jest je w sobie tłumić. Tak nas stworzyła natura, byśmy i my mogły sprawić sobie same przyjemność. Nie ma w tym nic zdrożnego czy niewłaściwego. Nikogo w ten sposób nie krzywdzicie a wasz partner z pewnością to zrozumie.

Czy masturbacja może przyspieszyć poród?

Doprowadzenie się do orgazmu może zapoczątkować porodowe skurcze, jeśli termin porodu jest bliski. Wydziela się wówczas oksytocyna, która jest sprzymierzeńcem w porodzie. Masturbacja (tak jak i stosunek seksualny) może wywołać poród, ale tylko gdy szyjka i macica są na to gotowe.

Czy masturbacja może zagrozić ciąży?

Jeśli ciąża przebiega książkowo i nie jest ciążą zwiększonego ryzyka, nie ma przeciwwskazań do masturbacji. Niebezpieczeństwo może pojawić się wtedy, gdy ciąża jest zagrożona np. niewydolnością szyjki macicy. Jeśli istnieje ryzyko przedwczesnego porodu lub poronienia (np. skrócona szyjka czy rozwarcie), nie wolno się masturbować. W innych przypadkach – nie ma przeciwwskazań. Sama masturbacja nie wpływa negatywnie na dziecko, wręcz przeciwnie – ono też w jakiś sposób odczuje przyjemność.

Czy w ciąży można stosować wibrator?

Jeśli nie ma przeciwwskazań do masturbacji (patrz wyżej), nie ma również przeciwwskazań do stosowania wibratorów czy innych gadżetów erotycznych (poza środkami, które mogą uczulać bądź wywoływać niewłaściwe reakcje w pochwie np. perfumowane olejki czy rozpuszczające się kapsułki). Oczywiście korzystanie z gadżetów powinno odbywać się w sposób rozsądny. Nie wybierajmy więc największych rozmiarów wibratorów oraz przedmiotów, które mogłyby uszkodzić śluzówkę lub samą szyjkę. Nie wkładajmy ich również zbyt głęboko. No i dbajmy o higienę gadżetów, by nie narazić się na infekcje intymne. Jeśli masturbujemy się analnie, przed wprowadzeniem wibratora do pochwy, dokładnie go umyjmy.

Higiena ponad wszystko

Ze względu na większą podatność pochwy na zakażenia w ciąży, w przypadku masturbacji należy dbać o najwyższą higienę. Dobrze jest wcześniej wziąć prysznic lub się podmyć i nie zapominać o dokładnym umyciu rąk. Wszystko po to, by ograniczyć ryzyko przeniesienia bakterii w okolice sromu.

Masturbacja dobra dla związku?

Oczywiście! Napięcie związane ze zbyt wysokim libido może powodować napięcie między partnerami, dlatego rozładowywanie silnej potrzeby seksualnej może tylko poprawić relacje między przyszłymi rodzicami. Warto być szczerym ze swoim partnerem w tej kwestii i przyznać się do masturbacji, jednocześnie tłumacząc mu, że to silna potrzeba wywołana ciążowymi hormonami. Sama masturbacja nie powinna całkowicie zastępować współżycia a być jego dopełnieniem. Partner nie powinien czuć się odtrącony.

Czy masturbacja w ciąży może ułatwić poród?

W pewnym stopniu tak. Dzięki oksytocynie, orgazm może wywołać skurcze przepowiadające (Braxtona-Hicksa), które przygotowują macicę na poród. Dodatkowo, masturbując się, ćwiczymy mięśnie Kegla, które mają ogromne znaczenie przy fazie wypierania dziecka z pochwy. Dobrze rozciągnięte mięśnie pochwy mogą uchronić nasze krocze przed rozerwaniem lub nacinaniem i ułatwić wyjście dziecka na świat.

Czy masturbacja w ciąży „smakuje” lepiej?

O tak! Dzięki lepszemu ukrwieniu narządów rodnych i hormonom podnoszącym libido, orgazm w ciąży jest intensywniejszy i dłuższy. Przyszłe mamy często uważają, że to w ciąży przeżywały najlepsze orgazmy w życiu. To chyba wystarczający argument, by cieszyć się masturbacją w ciąży jak najczęściej! Miłej zabawy!

Zobacz jeszcze:

seks w ciąży – pytania i odpowiedzi

Dlaczego ciąża działa na facetów podniecająco

autor: Ania
foto: pixabay.com
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również