-Reklama-

Kolorowanki dla trzylatka

Trzyletnie dziecko uwielbia kolorować, wystarczy dać mu odpowiedni obrazek do pomalowania. Istotne, by kolorowanka dla trzylatka była niezbyt skomplikowana, bo to może malucha zniechęcić. Zobacz najlepsze kolorowanki dla trzylatka zgromadzone w jednym miejscu. Wystarczy wydrukować.

-Reklama-

Kolorowanki dla trzylatka

Kolorowanie to czynność bardzo rozwijająca dla dziecka. Maluchy bardzo lubią kolorować, a najważniejsze, że to bardzo korzystnie wpływa na ich rozwój. Dzięki temu ćwiczą umiejętności motoryczne, pracują nad ruchami ręki, ale też pobudzają do pracy szare komórki. Mózg dziecka jest podczas kolorowania świetnie stymulowany. Najfajniejsze w kolorowankach jest to, że to zajęcie nie wymaga specjalistycznych przyrządów czy zabawek. Wystarczy prosty obrazek i kilka kredek lub flamastrów, by zaangażować małe dziecko w dłuższą zabawę.

Jakie kolorowanki dla trzylatka?

Dobierając kolorowanki dla trzyletniego dziecka, pamiętajmy, by obrazki nie były skomplikowane. Nie mogą to być bardzo szczegółowe rysunki, z mnóstwem drobnych elementów. Rysunek powinien być wyraźny, prosty w odbiorze. Kolorowanka dla trzylatka powinna być tylko nieco trudniejsza od kolorowanki dla dwulatka. Przestrzenie do kolorowania nie powinny być zbyt małe, bo rączka trzylatka nie jest jeszcze tak precyzyjna. Jeśli chcesz, by dziecko dało się porwać magii kolorowania, wybierz kolorowanki zgodne z jego zainteresowaniami.

Kolorowanki dla trzylatka – do wydruku

-Reklama-

Poniżej zamieściliśmy wiele przykładów odpowiednich dla trzylatka kolorowanek. Wybierz rysunek, który podoba się Twojemu dziecku, a następnie go wydrukuj. Wszystkie kolorowanki są dostosowane do rozmiaru A4. Przyjemnej zabawy!

Grafiki:Canva

-Reklama-

Musisz przeczytać

BEZPŁATNY poradnik o rozszerzaniu diety plus KASZKA! ODBIERZ SWÓJ ZESTAW

Rozszerzanie diety dziecka to wcale nie jest proste zadanie! Z pomocą przychodzi BoboVita. Już dziś zamów swój DARMOWY...

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

Te książki będą wsparciem dla Twojego dziecka w nauce

Za kilka dni zacznie się nowy rok szkolny. Dla wielu dzieci będzie to pierwsze spotkanie ze szkołą, dla innych kolejny rok pełen wyzwań. By ułatwić swojemu dziecku naukę i wesprzeć je w rozwoju umysłowym, warto sięgnąć po odpowiednie książki. Oto wybrane przez nas propozycje, które szkolną edukację uczynią jeszcze łatwiejszą i przyjemniejszą.

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
410ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

10 rzeczy, których nie może zabraknąć w szafie Twojego dziecka jesienią

Lato wyraźnie się od nas oddala, a to wiąże się ze zmianą pogody i wymianą garderoby. W przypadku dzieci jest jeszcze trudniej. Nasze pociechy ciągle rosną, więc ubrania zeszłoroczne na pewno już się nie przydadzą. Czas zatem udać się do sklepu po nowe rzeczy.

Zespół kuwady, czyli gdy mężczyzna też jest w ciąży

Gdy mężczyzna, którego partnerka jest w ciąży, zaczyna współodczuwać jej stan, zazwyczaj nie spotyka się ze zrozumieniem otoczenia. A tymczasem istnieje medyczna nazwa i poważne uzasadnienie takiego zjawiska. Zespół kuwady może dopaść każdego przyszłego tatę.

Sprzęty, w które warto wyposażyć się na jesień i zimę, jeśli masz dziecko

Jesień i zima przynoszą ze sobą dużą zmianę pogody, która nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie i samopoczucie. Jeśli masz dziecko, warto wyposażyć się w sprzęty, które podniosą komfort życia w domu podczas zbliżających się miesięcy

Zapraszamy do udziału w konferencji naukowej online poświęconej szczepieniom ochronnym

Zapraszamy do udziału online w bezpłatnej konferencji naukowej organizowanej w ramach Projektu „Budowanie zaufania do szczepień ochronnych z wykorzystaniem najnowszych narzędzi komunikacji i wpływu społecznego”, kierowanej do ekspertów ze środowisk naukowych, akademickich, medycznych, psychologii społecznej, nowoczesnych technologii w zakresie medycyny, mediów oraz innych osób zainteresowanych tą tematyką.

Metoda Ferbera, czyli zasypianie przez wypłakanie

Metoda Ferbera to jeden ze sposobów nauki samodzielnego zasypiania. Ma tyle samo zwolenników co przeciwników, bo opiera się na kontrowersyjnym dla wielu pozostawianiu płaczącego dziecka w łóżeczku. Jak dokładnie wygląda nauka zasypiania przez wypłakanie?