-Reklama-

Kolorowanki dla dwulatka

Dwa lata to czas dynamicznego rozwoju dziecka, dlatego warto wspierać go rozmaitymi aktywnościami pobudzającymi jego mózg. Warto sięgnąć między innymi po obrazki do kolorowania. W tym artykule znajdziesz gotowe do wydruku kolorowanki dla dwulatka. Wspieraj swoje dziecko w rozwoju.

-Reklama-

Dwa lata to czas dynamicznego rozwoju dziecka, dlatego warto wspierać go rozmaitymi aktywnościami pobudzającymi jego mózg. Warto sięgnąć między innymi po obrazki do kolorowania. W tym artykule znajdziesz gotowe do wydruku kolorowanki dla dwulatka. Wspieraj swoje dziecko w rozwoju.

Kolorowanki dla dwulatka – czy to dobry pomysł?

Kolorowanki to ponadczasowa aktywność, która mimo zmieniającego się świata, postępującej technologii, nadal jest jedną z ulubionych czynności dzieci (i pewnie wielu dorosłych). Kolorowanie to zajęcie kreatywne, pobudzające mózg, ale też świetnie wpływające na motorykę rączek dziecka. Maluchy uczą się dzięki temu precyzyjnie operować przedmiotem w rączce, ćwiczą siłę nacisku na kartkę, chwyt kredki i płynność ruchów. Dla mózgu dziecka to niezły trening, który pozwala wesprzeć rozwój naszej pociechy również pod kątem takich umiejętności jak koncentracja, uważność, cierpliwość, staranność, kreatywność czy spostrzegawczość.

Jakie powinny być kolorowanki dla dwulatka?

W tym wieku maluchy zetkną się z kolorowankami po raz pierwszy w życiu, dlatego na początek proponujemy bardzo uproszczone grafiki. Elementy do kolorowania powinny być duże i wyraźne, a sam obrazek nie powinien składać się z wielu szczegółów. Dobrze, gdy grafika do kolorowania posiada pogrubione krawędzie, które ułatwiają dziecku naukę niewychodzenia kredkami za linię graniczną. Kolorowanki dla trzylatka są nieco bardziej skomplikowane, ale jeśli twój maluch potrafi już ładnie kolorować, możesz zacząć od tych.

Kolorowanki dla dwulatka – zapisz, wydrukuj i daj dziecku

Poniżej zamieściliśmy przykładowe kolorowanki dla dwulatka. Idealnie dobrane do wieku malucha.

Grafiki: Canva

-Reklama-

Musisz przeczytać

Mamo, tato czy warto bankować krew pępowinową dziecka?

Dla każdego rodzica priorytetem jest zdrowie jego dziecka. Kompletując wyprawkę zwracamy uwagę na bezpieczeństwo i wygodę swoich pociech. Bezpieczeństwo jest kluczowe np....

BEZPŁATNY poradnik o rozszerzaniu diety plus KASZKA! ODBIERZ SWÓJ ZESTAW

Rozszerzanie diety dziecka to wcale nie jest proste zadanie! Z pomocą przychodzi BoboVita. Już dziś zamów swój DARMOWY...

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
412ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Jak karmić niemowlę z alergią pokarmową?

Dzieci z alergią pokarmową przybywa. Rodzice nie zawsze wiedzą, jak rozszerzać dietę maluszków uczulonych na określone składniki i prawidłowo komponować ich jadłospis. W tym artykule, eksperci programu edukacyjnego dla rodziców Nestlé Baby&me zebrali najważniejsze informacje, których poszukują rodzice rozszerzający dietę dziecka z alergią lub nietolerancją pokarmową.

W końcu polubiłam prasowanie! Recenzja parownicy i żelazka 2w1 Deerma HS300

Na wstępie od razu się przyznam - prasowanie nigdy nie było moją ulubioną czynnością. Teraz się okazuje, że to wszystko zależy od sprzętu, jaki się posiada! Zobaczcie, co ostatnio wpadło mi w ręce!

Jakie produkty zbożowe podawać dziecku?

Produkty zbożowe są jedną z podstawowych grup produktów spożywczych, które lądują na naszych talerzach. Do tej grupy zaliczymy m.in. kasze, makarony, pieczywo...

Wygraj złoty naszyjnik z literką imienia Twojego dziecka!

W zamian za zakupy NAN rozdaje super prezenty. Do wygrania między innym złote naszyjniki z literkami od firmy YES.

Nie bójmy się powiedzieć, że dzieci można odchudzać! Tak, można!

Wiecie, że Polska jest na czele europejskich Państw, a nawet na świecie, jeśli chodzi o alarmujący wzrost otyłości u naszych dzieci? Widać to nawet...