-Reklama-

Jak zaoszczędzić na wyprawce?

Pojawienie się dziecka to konieczność przygotowania dla niego wyprawki. Nie musi się to jednak wiązać z dużym obciążeniem finansowym, bo kluczem do sukcesu jest tu rozsądne podejście do sprawy. Oto sprawdzone pomysły, jak zaoszczędzić na wyprawce.

-Reklama-

Jak zaoszczędzić na wyprawce?

Dobry plan to podstawa

Ciąża trwa kilka miesięcy. To dużo czasu, by oswoić się z myślą o powiększeniu rodziny i zaplanować najbliższą przyszłość. Najgorszym pomysłem jest zostawiać wszystko na ostatnią chwilę, bo to nie tylko stres, ale też i zwiększone wydatki, bo jak wiemy kupowanie pod presją czasu nie zawsze jest racjonalne. Dobrze więc pomyśleć o tym, co przyda się naszemu dziecku na długo przed jego narodzinami. Warto zrobić sobie listę wyprawkową w pierwszym trymestrze i regularnie nabywać poszczególne, potrzebne rzeczy. Jeszcze lepiej, jeśli opracujemy sobie również plan budżetowy i założymy, ile miesięcznie możemy przeznaczyć na zakup czegoś dla dziecka. To pozwoli nam rozłożyć wydatki na raty, a czas pomoże nam w racjonalizacji tych zakupów.

http://mamy-mamom.pl/wygladac-wyprawka-dla-dziecka-odpowiada-polozna/

Nie wszystko potrzebne

Nie myśl, że każda rzecz znajdująca się na dziale noworodkowym będzie ci potrzebna. Czekając na powitanie dziecka, przygotuj listę wyprawkową w oparciu o doświadczenie innych mam. Jest wiele przedmiotów, których nie musisz kupować, albo możesz to zrobić nawet kilka miesięcy po urodzeniu dziecka. Czytaj fora dla mam, porozmawiaj z położną i znajomymi mamami, by dowiedzieć się, co jest w wyprawce najważniejsze, a co może ci się w ogóle nie przydać. To pozwoli ci kupić tylko to, co najważniejsze.

http://mamy-mamom.pl/lista-rzeczy-zbednych-dla-dziecka/

Używane nie znaczy gorsze

Jeśli chcesz ograniczyć wydatki na wyprawkę, warto kupować rzeczy używane zamiast nowych. To umożliwi duże oszczędności, szczególnie na kosztownym sprzęcie takim jak wózek, łóżeczko czy fotelik samochodowy. Jeśli zdecydujesz się na zakup używanych przedmiotów dla dziecka, koniecznie pamiętaj o zasadach higieny i bezpieczeństwa. Ubranka, zabawki czy łóżeczko muszą być dobrze wyczyszczone, a fotelik powinnaś kupować tylko od zaufanego sprzedawcy, by mieć pewność, że jest sprawny i bezpieczny. Z używanych rzeczy unikaj tylko przedmiotów bardzo osobistych takich jak – butelki, smoczki, bielizna czy ręczniki.

http://mamy-mamom.pl/czy-kupowac-uzywane-rzeczy-dla-noworodka/

Wypożyczam w razie potrzeby

Mało rodziców wie, że wiele wyprawkowych elementów można zamiast kupowania, po prostu wypożyczyć. Tak jest np. z laktatorem czy monitorem oddechu. Istnieją też wypożyczalnie wózków, łóżeczek a nawet ubranek. To dobre rozwiązanie, bo z wielu rzeczy korzystamy krótko i wypożyczenie okazuje się tu bardziej opłacalne niż zakup.

http://mamy-mamom.pl/zamiast-kupowac-wypozycz/

Konkursy

W sieci (i nie tylko) roi się od konkursów dla mam, w których można wygrać wiele cennych rzeczy dla swojego dziecka. Poświęć wolny czas na wyszukiwanie takich konkursów i bierz w nich udział. Można wygrać naprawdę wartościowe przedmioty lub za darmo skorzystać z drogich usług.

http://mamy-mamom.pl/najlepsze-konkursy-dla-ciezarnych/

Trafione prezenty

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w trakcie ciąży będziesz obchodzić różne święta i dostawać prezenty. Są urodziny, imieniny, dzień kobiet czy gwiazdka. Jeśli spodziewasz się z jakiejś okazji upominku, zasugeruj bliskiej ci osobie, by kupiła ci coś z wyprawkowej listy. Takie pożyteczne prezenty to również świetny pomysł na Baby Shower. Po pierwsze – ułatwisz tym samym swoim gościom wybór upominku, a po drugie – oszczędzisz na kupowaniu wielu przedmiotów dla dziecka.

Polowanie na okazje

Nie sposób wskazać wśród tych pomysłów na oszczędność również polowania na okazje w sklepach. W ciągu roku mamy kilka sezonowych wysprzedaży i mnóstwo przecen. Warto przeglądać sklepowe gazetki lub zainstalować sobie specjalną aplikację skupiającą kody rabatowe, by wyłapywać korzystne okazje na zakupy. To kolejny argument za tym, by zakupu wyprawki nie zostawiać na ostatnią chwilę, ale wiele rzeczy kupić dużo wcześniej i tym samym zaoszczędzić znaczącą kwotę. Czy naprawdę kogoś obchodzi to, że twoje dziecko będzie miało łóżeczko z ubiegłorocznej kolekcji, a nie z tej najnowszej? Nie dajmy się zwariować.

Życzymy Wam rozsądnych decyzji wyprawkowych!

autor: Ania
Foto: pixabay.com
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również