-Reklama-

Zamiast kupować, wypożycz!

Pojawienie się dziecka na świecie wiąże się kupowaniem wyprawki. Istnieje wiele sposobów, by na niej zaoszczędzić. Jednym z nich jest wypożyczanie zamiast kupowania.

-Reklama-

Choć wypożyczalnie rozmaitego sprzętu dla matek i dzieci stają się coraz powszechniejsze, nadal wielu rodziców nie wie o ich istnieniu. Czas to zmienić i tym samym zapoznać was z ciekawym sposobem na zaoszczędzenie dużych pieniędzy. Zamiast wydawać znaczne kwoty na sprzęty, z których pokorzystacie tylko chwilę, lepiej je wypożyczyć.

Wypożyczalnia sprzętu dla dzieci. Co można tam wypożyczyć?

 • Laktator

Dobry laktator to nie lada wydatek i nie każdego na niego stać. Wypożyczalni laktatorów jest coraz więcej, znaczna ich część działa tuż przy szpitalach położniczych, więc warto się o nie pytać tuż po porodzie. Laktator nie zawsze jest nam potrzebny na dłużej. Czasem ma pomóc podtrzymać laktację, gdy np. jesteśmy daleko od dziecka lub nie możemy go przez jakiś czas karmić swoim mlekiem. Czasem laktator służy rozbudzeniu laktacji, gdy maluch nie ma jeszcze silnego odruchu ssania np. jest wcześniakiem lub urodził się przez cesarskie cięcie. Zakup tego sprzętu na chwilę jest nieopłacalny, dlatego takie wypożyczalnie rozwiązują problem i pozwalają zaoszczędzić naprawdę niemałą kwotę.

Cena od 5 zł za dzień

 • Chusty do noszenia

Chcesz przekonać się jak twoje dziecko będzie reagowało na noszenie w chuście? A może potrzebujesz chusty na wyjazd, bo branie wózka ze sobą jest zbyt kłopotliwe? Wypożyczenie chusty to w tym przypadku idealne rozwiązanie. Poćwiczysz wiązanie, przyzwyczaisz dziecko, a jak ci się spodoba ten sposób noszenia, będziesz świadomie mogła podjąć decyzję o zakupie chusty.

Ceny: od 7 do 10 zł za dzień.

 • Monitor oddechu

To urządzenie, które znacznie minimalizuje ryzyko śmierci łóżeczkowej, dlatego bywa bardzo pożądane przez świeżo upieczonych rodziców. Niestety, koszt takiego sprzętu w sklepie to kilkaset złotych i nie każdego na niego stać. Z tego powodu lepszym rozwiązaniem jest wypożyczenie monitora oddechu na ten najbardziej ryzykowny czas w życiu malucha.

Ceny – ok. 50 zł za miesiąc, 10 zł za tydzień

 • Fotelik samochodowy

Nie każdy z nas ma samochód, ale każdemu z pewnością raz na jakiś czas przyda się fotelik samochodowy. Wypożyczenie fotelika to świetna możliwość, gdy np. czeka nas podróż czyimś samochodem, w którym nie ma takiego wyposażenia. Poza fotelikiem samochodowym możesz również wypożyczyć fotelik dla dziecka do roweru czy  rowerową przyczepkę dla dziecka. Idealne rozwiązanie dla tych, co jeżdżą sporadycznie na takie wycieczki z maluchem.

Ceny: od 10 do 15 zł za dzień, przyczepki do 35 zł/dzień

 • Nosidełka, nosidła

Nosidełka to sprzęt, z którego korzystamy zwykle bardzo rzadko np. w trakcie wakacyjnego wyjazdu, gdy lubimy mieć wolne ręce podczas długich spacerów. W Polsce istnieje wiele wypożyczalni nosideł dla dzieci, z bardzo różnorodnym asortymentem. Możemy pożyczyć zarówno nosidło ergonomiczne, jak i takie turystyczne do chodzenia z dzieckiem po górach.

Ceny od 7 do 10 zł za dzień.

 • Wózek dla dziecka

Zepsuł ci się wózek dla dziecka? A może wyjeżdżasz z maluchem i nie masz jak przetransportować ze sobą dziecięcego pojazdu? Wypożyczalnia przychodzi tutaj z pomocą i pomoże przetrwać kilka dni dziecku bez własnego wózka. W wypożyczalni wózków dziecięcych wypożyczymy wózki różnego rodzaju: gondole, spacerówki, parasolki, biegowe itd.

Ceny od 10 do 15 zł za dzień.

 • Waga dziecięca

To bardzo pożyteczny sprzęt w domu, szczególnie w pierwszych tygodniach życia dziecka, gdy chcemy mieć pewność, że maluch odpowiednio przybiera na wadze. Waga dla dziecka bywa wymagana, jeśli dziecko jest wcześniakiem lub ma problemy z karmieniem. Zakup tego sprzętu nie należy do najtańszych, dlatego warto rozpatrzeć możliwość wypożyczenia go w specjalnym punkcie.

Ceny od 5 zł za dzień (100 zł za miesiąc)

 • Niania elektryczna

Nawet jeśli nie jest ci potrzebna w domu, może okazać się niezbędna gdzieś poza domem np. na wakacjach. To nie jest tani sprzęt, dlatego na krótki okres o wiele ekonomiczniej jest go wypożyczyć.

Cena od 10 zł za tydzień

 • Łóżeczko turystyczne

Jak sama nazwa wskazuje, łóżeczko to jest rozwiązaniem tymczasowym, zwykle stosowanym na wyjazdach z dzieckiem. Nie jest więc użytkowane codziennie, a najczęściej tylko kilka dni w roku. W związku z tym, zakup łóżeczka mija się z celem. O wiele lepiej jest go po prostu wypożyczyć na czas urlopu.

Ceny od 10 do 15 zł za dzień

 • Inhalator

Dobry Inhalator potrafi kosztować nawet 200 złotych. Biorąc pod uwagę, że będziemy z niego korzystać tylko w przypadku choroby dróg oddechowych dziecka, większość czasu inhalator będzie spędzał zamknięty w szafie i się kurzył. Wypożyczalnie inhalatorów mogą pozwolić nam uniknąć takiego wydatku i korzystać ze sprzętu tylko, gdy jest nam niezbędny.

Ceny od 5 zł za dzień

Wypożyczalnie dla kobiet w ciąży:

 • Adaptery pasów

Nie masz samochodu, ale czasem musisz wybrać się z kimś w podróż samochodową? Adaptery do pasów pozwalają zapiąć je tak, by nie uciskały ciążowego brzucha i nie stanowiły dla niego zagrożenia w razie ostrego hamowania. Koszt adapterów nie jest duży, ale to kolejne akcesoria, bez których na co dzień można się obejść, dlatego warto je pożyczać w sytuacjach obowiązkowych.

Ceny – ok. 20 zł za miesiąc

 • Detektor tętna płodu

Urządzenie to pozwala słuchać tętna płodu w warunkach domowych. To nie jest must have, ale na pewno jest to sprzęt, który chciałaby posiadać każda przyszła mama. Niestety, nie jest tani, dlatego wypożyczalnia z takim detektorami może okazać się tu najlepszym rozwiązaniem, by mieć takie urządzenie pod ręką.

Ceny od 10 zł za tydzień/25 zł za miesiąc

Zobacz jeszcze:

Jak powinna wyglądać wyprawka dla dziecka? Odpowiada położna
autor:Ania
foto:pixabay
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również