-Reklama-

Jak zamieścić pytanie na Facebooku?

Z dnia na dzień Mam na naszych stronach na FB ciągle przybywa. Bardzo nas to cieszy, ale żeby wszystko sprawnie funkcjonowało, musimy co jakiś czas wprowadzać pewne usystematyzowanie. Przypominamy Wam ponownie ogólne zasady zamieszczania postów.

-Reklama-

Po pierwsze, wyjdźmy od tego, że aktualnie mamy trzy strony, na których możemy zadawać pytania:
https://www.facebook.com/MamyMamom – na tej stronie zamieszczamy pytania o dzieci lub problemy Mamy, ale już po ciąży
https://www.facebook.com/CiazaDrogaMailowa – tu wrzucamy pytania o ciążę
https://www.facebook.com/Mamolada – to strona „produktowa” i nie służy ona tylko do zamieszczania ogłoszeń typu „kupię”, „sprzedam” (jak wiele z Was sądzi) ale też opinii na temat różnych przedmiotów (oczywiście związanych z macierzyństwem ;).

Jakich pytań nie publikujemy?

Doświadczenie podpowiedziało nam już, że są pytania, których zadawanie nie ma zwyczajnie sensu – Mamy i tak nie otrzymają sensownej odpowiedzi, a zrodzi się jakaś beznadziejna dyskusja. Oprócz pytań, które z góry narażone na hejty (zobacz jakie >>), zwykle nie publikujemy pytań:
– o pomoc w wyborze imienia dla dziecka – zwykle prosicie o propozycję imion. Zamiast tego, może warto sięgnąć do imiennika? Imię dla dziecka to sprawa bardzo indywidualna. Jeśli chcecie, możemy wspólnie przygotować taki imiennik – np. imion najpopularniejszych.
– na Mamoladzie nie zamieszamy ogłoszeń sprzedaży leków, mlek itd. Choć nie bierzemy odpowiedzialności za produkty tam wystawiane, uważamy, że nie są to „przedmioty” do powtórnego obiegu
– bardzo często piszecie coś w stylu: „Ostatni okres miałam tego i tego, kochaliśmy się z mężem tego i tego – czy mogę być w ciąży?” albo wymieniacie objawy takie jak ból brzucha, większy apetyt itd i pytacie czy możecie być w ciąży… same rozumiecie… odpowiedź na to pytanie brzmi: tak i nie
– interpretacja testów ciążowych też raczej jest bez sensu – dwie kreski są albo ich nie ma… (tak na marginesie, słaba kreska, to też kreska 😉
– ze zrozumiałych przyczyn, nie zamieszczamy zdjęć dziecięcych kup i kobiecego śluzu… bo takie też do nas przychodzą. Oczywiście nic co ludzkie nie jest nam obce… ale tak dalece w interpretacjach się nie posuwamy
– wszelkie badania, usg też radzimy konsultować u lekarzy, staramy się zajmować „lżejszym” doradztwem

– nie porównujemy dzieci, dlatego pewnie nie znajdziecie na naszej tablicy pytań o wagę czy wzrost dziecka – jeśli chcecie sprawdzić, czy dziecko rośnie prawidłowego, wyliczcie to bardzo prosto!

– ponieważ strona jest dla Mam z całej Polski, a mamy też Mamy z innych krajów, nie zamieszczamy pytań „lokalnych” o lekarza z Krakowa itd. – nie mamy na to miejsca zwyczajnie… doba za krótka

– jeśli jakaś Wasza historia wyda nam się szczególnie warta uwagi, zamieszczamy ją na stronie – dzięki temu ma dłuższą żywotność, zachęcamy Was do komentowania także tu na stronie, w końcu to strona dla Was!

To przykładowe historie:
Jestem mamą panikarą, mamy błagam o pomoc!

Martwię się, że jestem złą matką…

Czy Mama ma prawo się zabawić? 

Zobacz więcej historii Mam >> 

Jeśli chcecie, aby Wasze pytanie znalazło się na stronie, a nie na FB – napiszcie nam to!

Zanim zadasz pytanie!

Jest duże prawdopodobieństwo, że pytanie, które chcesz zadać, dawno już padło – i to kilkukrotnie! FB nie ma niestety wyszukiwarki, ale można skorzystać z google np. chcecie zapytać o to czym leczyć przeziębienie w ciąży, wpisujecie w wyszukiwarkę: „przeziębienie facebook.com/ciazadrogamailowa” itd.
Tu macie też pogrupowane najpopularniejsze pytania dotyczące ciąży.

Ile trzeba czekać na publikację pytania?

To zależy – od liczby pytań, od tego ile akurat nas ma możliwość zamieszczania postów itd. Bardzo bolą nas Wasze uwagi i obrażanie się na nas za to, że zbyt długo musicie czekać na swój post… staramy się jak możemy. Niekiedy jednak mamy opóźnienia. Same też mamy rodziny, dzieci, życie prywatne i zdarzają się nam poślizgi… Pracujemy dla Was od rana do wieczora, siedem dni w tygodniu. Są tygodnie, kiedy jesteśmy np. we dwie, bo każda z nas ma swoje życiowe obowiązki: a to wyjazd rodzinny, a to poród 🙂 … Obecnie jest nas już cztery, ale to też mało – dziennie na każdą ze stron przychodzą setki pytań… Same więc rozumiecie – jeśli wyjątkowo pilnie zależy Wam na publikacji jakiegoś pytania, piszcie w treści PILNE! Wtedy wyłapujemy je z listy i zamieszczamy poza kolejnością. Oczywiście zdarzają się Mamy, które tego nadużywają, ale po treści widać czy pytanie jest faktycznie pilne.
Jeśli są wśród nas Mamy, które chciałyby nam pomagać, piszcie do nas! [email protected]

Hejterom STOP!

Zastanawiamy się czy jest sens kolejny raz apelować o to… Powiedzmy to tak: Mamo, jeśli nawet uważasz, że jesteś mądrzejsza niż inne Mamy, a wywyższającym się tonem przypominasz o tym, zwykle obrażając inne Mamy, Twój autorytet jest równy zeru. Taka jest prawda. Jeśli wiesz więcej, bo już czegoś doświadczyłaś, masz w rodzinie lekarza, przeczytałaś mądrą książkę, pochodzisz z wykształconego środowiska, dużo czytasz i pytasz – przekaż to inne Mamie! Jeśli uważasz, że inna Mama nie jest godna Twojej wiedzy, po co podejmujesz z nią dyskusję? Marnujesz swój cenny czas i emocje, którymi możesz obdarować swoje wzorowo wychowywane dziecko. Czemu interesuje Cię los, zapewne równie beznadziejnego, dziecka jak Jego Mama? (nie znasz ani jego, ani jej, więc możesz to założyć). Jednostronne wylewanie żółci, to nie jest dyskusja. A na tej ostatniej najbardziej nam zależy.

Jedyne co możemy zrobić, to blokować… Dlatego zgłaszajcie nam wszystkie „przeginające” Mamy.

Polecamy Wam jeszcze:
Wspomniany już link do pytań bez sensownych odpowiedzi… 

oraz parę słów o nas… artykuł archiwalny, ale zmieniła się chyba tylko liczba pytań 😉

Czy o czymś zapomniałam?
Piszcie w komentarzu pod tym tekstem jakie macie oczekiwania, czego Wam brakuje, jakie treści chciałybyście widzieć na stronie, co byście zmieniły, a co Wam się podoba. To strona dla Was!

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również