-Reklama-

Wasze adminki, to właśnie my!

-Reklama-

Adminki – to tak właśnie nas nazywacie. Zwykle niestety w kontekście nie do końca pozytywnym – adminki znowu to…, adminki jak zwykle…. I racja. Człowiek przede wszystkim ma wymagania co do innych. Nam też zdarzają się słabsze momenty. Codziennie dostajemy od was dziesiątki pytań. Drobne niedopatrzenia czasem się więc zdarzają.

Czy ktoś w ogóle czyta te pytania?” To jedno z najmniej przyjemnych dla nas pytań i komentarzy, bo codziennie czytamy dziesiątki waszych wiadomości. Wczytujemy się w ich treść – czasem, w przypadku wyjątkowo drażliwych pytań, konsultujemy się i zastanawiamy, jak możemy pomóc (oczywiście w miarę swoich możliwości).

Czasem pytacie, czemu publikujemy jakieś „dziwne” (to chyba najdelikatniejsze określenie) pytania – uwierzcie nam, gdybyście zobaczyły te, których nie publikujemy… Każda mama ma inną wiedzę na temat ciąży, porodu, swojego organizmu – dla nas też niektóre pytania wydają się co najmniej dziwne lub oczywiste, ale gdybyśmy publikowały tylko te, na które nie znamy odpowiedzi – uwierzcie pytań byłoby znacznie mniej. Szanujemy więc każde wasze pytania w myśl zasady, że nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

-Reklama-

„To pytanie było już setki razy” – to prawda, że pytania się powtarzają, ale pamiętajcie proszę, że codziennie dochodzą nowe mamy, poza tym wiele z was chce odpowiedzi dokładnie na jej własne pytanie.

Jest nas dwie i mamy dzienne dyżury

Codziennie: od poniedziałku do niedzieli dzielimy się obowiązkami. Łącznie zamieszczanie pytań zajmuje nam dobrych kilkadziesiąt minut – każde planowanie to około pół godziny, a jest jest ich kilka w ciągu dnia. Zdarza się, że konsultujemy wzajemnie pytania, bo często ktoś nie zauważył publikacji własnego i pisze do nas z prośbą o powtórną publikację.

Najdziwniejsze pytania?

Chyba te o zabobony – ludzka fantazja nie zna granic! Tuż przed świętem zakochanych miałyśmy pytanie o to czy to prawda, że w Walentynki i dzień wcześniej ciężarna nie powinna się kąpać…? Słyszałyście o czymś podobnym?! Pytania wrzucamy bardzo często w wolnym czasie i przy okazji innych czynności i niektóre z nich nas bardzo zaskakują np. zdjęcie śluzu z prośbą o ocenę… podczas jedzenia śniadania…

Hejty bolą nas tak jak Was…

To najtrudniejsza część naszej pracy i najmniej przyjemna… 🙁 nie chcemy tego tematu rozwijać. Powiemy tylko tyle, że rozegrało się u nas już sporo małych dramatów z powodu tego typu wpisów… Jedyne co możemy zrobić, to po raz kolejny zaapelować do was o rozsądek i szacunek dla innych!

Po co to wszystko?

Dla was. Dla mam. By się wzajemnie wspierać. Ciąża i macierzyństwo to taki wyjątkowy czas. Chyba wtedy mamy najwięcej pytań o siebie i swoje dziecko. Nigdy byście nie pomyślały, ile można zadać o zwykłą kupę, co? Albo ile może różnych bóli brzucha w ciąży? Niby rozsądek podpowiada swoje, ale wsparcie innych jest nieocenione. Wszystko zaczęło się od książki, w której opisałyśmy swoje perypetie ciążowe – tak, żeby inne mamy mogły się porównać – „czy ona miały tak samo”. Papier jednak ma ograniczoną moc i przeniosłyśmy się do sieci – pytań o ciążę jest tyle, ile ciężarnych i ile mam. A wiecie, że kilka pytań było zadanych przez nas same? My też szukamy odpowiedzi na pytania. Jesteśmy takie jak wy – mamy. Dzięki, że jesteście z nami i pomagacie innym.

Wszystkim zainteresowanym przypominamy też kolejny raz zasady zamieszczania postów – nie złośćcie się, gdy nie chcemy opublikować pytania o dr Kowalskiego z Rudy Śląskiej – niestety doba ma określoną długość i dajemy pierwszeństwo pytaniom bardziej ogólnym.

Zasady zamieszczania postów z pytaniami na fb:

 • By zgłosić do nas pytanie do publikacji anonimowej należy przesłać nam je w wiadomości prywatnej na nasze fanpage:
  • Mamy Mamom – pytania dotyczące macierzyństwa i dzieci
  • Ciąża – pytania i odpowiedzi – pytania dotyczące ciąży, połogu i małych dzieci (noworodków)
  • Mamolada – pytania dotyczące konkretnych produktów związanych z macierzyństwem, prośby o oceny, ogłoszenia sprzedaży, wymiany itd.
 • Czas oczekiwania na publikację to około kilku godzin.
 • Jeśli pytanie jest ważne i wymaga natychmiastowej porady – należy na jego początku napisać słowo PILNE. Takie pytania traktujemy priorytetowo. Prosimy jednak, żeby nie nadużywać tej „funkcji” 🙂
 • Nie publikujemy reklam i pytań kontrowersyjnych, które wywołują falę obraźliwych komentarzy np. pytania o picie alkoholu i palenie w ciąży.
 • Nie publikujemy pytań, które się powtarzają w krótkim odstępie czasu.
 • Nie publikujemy pytań o konkretne placówki i lekarzy.
 • Do pytań można dołączać zdjęcia.
 • Mamy pytające o to „czy mogą być w ciąży” na podstawie objawów, które u nich występują, też nie dostaną konkretnej odpowiedzi. Zawsze warto wykonać test, a najlepiej skonsultować się z lekarzem.

Jakich pytań NIE zamieszczamy? >>
Jak zmieścić pytanie na FB? >>

WAŻNE: Porady udzielane na fanpage’ach nie mają charakteru porady medycznej i nie zastępują wizyty u lekarza. Apelujemy o rozsądek pytających i odpowiadających.

foto: pixabay
-Reklama-

Musisz przeczytać

Gry dla dzieci kreatywnych – bawią i rozwijają umiejętności!

W dobie elektroniki i wszelkich innych rozrywek tego typu, dobre gry planszowe są na wagę złota! Wybrałyśmy dla was kilka propozycji, które...

Mega rabaty na wyprawkę dla dziecka!

Wszyscy wiemy, że wyprawka dla dziecka to jest mega wydatek! Dlatego warto korzystać z takich okazji jak ta i kupić akcesoria i ubranka w naprawdę korzystnych cenach!

Nasze odkrycie miesiąca: Klub Szczęśliwej Mamy – dlaczego warto dołączyć do tej społeczności?

W sieci niewiele jest miejsc, w których przyszła mama może otrzymać pełne wsparcie bezpośrednio od ekspertów, ale też od innych mam. My...

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

191,405FaniLubię
9,148ObserwującyObserwuj
410ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Kolorowanki dla dwulatka

Dwa lata to czas dynamicznego rozwoju dziecka, dlatego warto wspierać go rozmaitymi aktywnościami pobudzającymi jego mózg. Warto sięgnąć między innymi po obrazki do kolorowania. W tym artykule znajdziesz gotowe do wydruku kolorowanki dla dwulatka. Wspieraj swoje dziecko w rozwoju.

Najpiękniejsze cytaty o przyjaźni

Przyjaźń to jeden z najcenniejszych darów od losu. Na jej cześć powstało wiele utworów, na jej temat napisano wiele pięknych słów. Oto...

Gry dla dzieci kreatywnych – bawią i rozwijają umiejętności!

W dobie elektroniki i wszelkich innych rozrywek tego typu, dobre gry planszowe są na wagę złota! Wybrałyśmy dla was kilka propozycji, które...

Majtki okresowe. Czy to naprawdę działa?

Podpaski i tampony już dawno przestały być jedynym środkiem zabezpieczającym w czasie menstruacji. Kobiety coraz częściej stawiają na rozwiązania ekologiczne i zdrowsze....

Jak opiekować się noworodkiem? Radzi położna środowiskowa

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem....