-Reklama- Rowery - wybierz na Ceneo

Wasze adminki, to właśnie my!

Adminki – to tak właśnie nas nazywacie. Zwykle niestety w kontekście nie do końca pozytywnym – adminki znowu to..., adminki jak zwykle.... I racja. Człowiek przede wszystkim ma wymagania co do innych. Nam też zdarzają się słabsze momenty. Codziennie dostajemy od was dziesiątki pytań. Drobne niedopatrzenia czasem się więc zdarzają.

-Reklama-

Adminki – to tak właśnie nas nazywacie. Zwykle niestety w kontekście nie do końca pozytywnym – adminki znowu to…, adminki jak zwykle…. I racja. Człowiek przede wszystkim ma wymagania co do innych. Nam też zdarzają się słabsze momenty. Codziennie dostajemy od was dziesiątki pytań. Drobne niedopatrzenia czasem się więc zdarzają.

Czy ktoś w ogóle czyta te pytania?” To jedno z najmniej przyjemnych dla nas pytań i komentarzy, bo codziennie czytamy dziesiątki waszych wiadomości. Wczytujemy się w ich treść – czasem, w przypadku wyjątkowo drażliwych pytań, konsultujemy się i zastanawiamy, jak możemy pomóc (oczywiście w miarę swoich możliwości).

Czasem pytacie, czemu publikujemy jakieś „dziwne” (to chyba najdelikatniejsze określenie) pytania – uwierzcie nam, gdybyście zobaczyły te, których nie publikujemy… Każda mama ma inną wiedzę na temat ciąży, porodu, swojego organizmu – dla nas też niektóre pytania wydają się co najmniej dziwne lub oczywiste, ale gdybyśmy publikowały tylko te, na które nie znamy odpowiedzi – uwierzcie pytań byłoby znacznie mniej. Szanujemy więc każde wasze pytania w myśl zasady, że nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

„To pytanie było już setki razy” – to prawda, że pytania się powtarzają, ale pamiętajcie proszę, że codziennie dochodzą nowe mamy, poza tym wiele z was chce odpowiedzi dokładnie na jej własne pytanie.

Jest nas dwie i mamy dzienne dyżury

Codziennie: od poniedziałku do niedzieli dzielimy się obowiązkami. Łącznie zamieszczanie pytań zajmuje nam dobrych kilkadziesiąt minut – każde planowanie to około pół godziny, a jest jest ich kilka w ciągu dnia. Zdarza się, że konsultujemy wzajemnie pytania, bo często ktoś nie zauważył publikacji własnego i pisze do nas z prośbą o powtórną publikację.

Najdziwniejsze pytania?

Chyba te o zabobony – ludzka fantazja nie zna granic! Tuż przed świętem zakochanych miałyśmy pytanie o to czy to prawda, że w Walentynki i dzień wcześniej ciężarna nie powinna się kąpać…? Słyszałyście o czymś podobnym?! Pytania wrzucamy bardzo często w wolnym czasie i przy okazji innych czynności i niektóre z nich nas bardzo zaskakują np. zdjęcie śluzu z prośbą o ocenę… podczas jedzenia śniadania…

Hejty bolą nas tak jak Was…

To najtrudniejsza część naszej pracy i najmniej przyjemna… 🙁 nie chcemy tego tematu rozwijać. Powiemy tylko tyle, że rozegrało się u nas już sporo małych dramatów z powodu tego typu wpisów… Jedyne co możemy zrobić, to po raz kolejny zaapelować do was o rozsądek i szacunek dla innych!

Po co to wszystko?

Dla was. Dla mam. By się wzajemnie wspierać. Ciąża i macierzyństwo to taki wyjątkowy czas. Chyba wtedy mamy najwięcej pytań o siebie i swoje dziecko. Nigdy byście nie pomyślały, ile można zadać o zwykłą kupę, co? Albo ile może różnych bóli brzucha w ciąży? Niby rozsądek podpowiada swoje, ale wsparcie innych jest nieocenione. Wszystko zaczęło się od książki, w której opisałyśmy swoje perypetie ciążowe – tak, żeby inne mamy mogły się porównać – „czy ona miały tak samo”. Papier jednak ma ograniczoną moc i przeniosłyśmy się do sieci – pytań o ciążę jest tyle, ile ciężarnych i ile mam. A wiecie, że kilka pytań było zadanych przez nas same? My też szukamy odpowiedzi na pytania. Jesteśmy takie jak wy – mamy. Dzięki, że jesteście z nami i pomagacie innym.

Wszystkim zainteresowanym przypominamy też kolejny raz zasady zamieszczania postów – nie złośćcie się, gdy nie chcemy opublikować pytania o dr Kowalskiego z Rudy Śląskiej – niestety doba ma określoną długość i dajemy pierwszeństwo pytaniom bardziej ogólnym.

Zasady zamieszczania postów z pytaniami na fb:

 • By zgłosić do nas pytanie do publikacji anonimowej należy przesłać nam je w wiadomości prywatnej na nasze fanpage:
  • Mamy Mamom – pytania dotyczące macierzyństwa i dzieci
  • Ciąża – pytania i odpowiedzi – pytania dotyczące ciąży, połogu i małych dzieci (noworodków)
  • Mamolada – pytania dotyczące konkretnych produktów związanych z macierzyństwem, prośby o oceny, ogłoszenia sprzedaży, wymiany itd.
 • Czas oczekiwania na publikację to około kilku godzin.
 • Jeśli pytanie jest ważne i wymaga natychmiastowej porady – należy na jego początku napisać słowo PILNE. Takie pytania traktujemy priorytetowo. Prosimy jednak, żeby nie nadużywać tej „funkcji” 🙂
 • Nie publikujemy reklam i pytań kontrowersyjnych, które wywołują falę obraźliwych komentarzy np. pytania o picie alkoholu i palenie w ciąży.
 • Nie publikujemy pytań, które się powtarzają w krótkim odstępie czasu.
 • Nie publikujemy pytań o konkretne placówki i lekarzy.
 • Do pytań można dołączać zdjęcia.
 • Mamy pytające o to „czy mogą być w ciąży” na podstawie objawów, które u nich występują, też nie dostaną konkretnej odpowiedzi. Zawsze warto wykonać test, a najlepiej skonsultować się z lekarzem.

Jakich pytań NIE zamieszczamy? >>
Jak zmieścić pytanie na FB? >>

WAŻNE: Porady udzielane na fanpage’ach nie mają charakteru porady medycznej i nie zastępują wizyty u lekarza. Apelujemy o rozsądek pytających i odpowiadających.

foto: pixabay

-Reklama-

Musisz przeczytać

Mamo, tato czy warto bankować krew pępowinową dziecka?

Dla każdego rodzica priorytetem jest zdrowie jego dziecka. Kompletując wyprawkę zwracamy uwagę na bezpieczeństwo i wygodę swoich pociech. Bezpieczeństwo jest kluczowe np....

BEZPŁATNY poradnik o rozszerzaniu diety plus KASZKA! ODBIERZ SWÓJ ZESTAW

Rozszerzanie diety dziecka to wcale nie jest proste zadanie! Z pomocą przychodzi BoboVita. Już dziś zamów swój DARMOWY...

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
411ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Dermokosmetyki – kosmetyki do zadań specjalnych

Dermokosmetyki - termin powszechnie znany i często stosowany, ale czym są tak naprawdę dermokosmetyki? Czym różnią się od tradycyjnych kosmetyków?

Najlepsze szkoły rodzenia online

Uczestnictwo w szkole rodzenia bez wychodzenia z domu? Od jakiegoś czasu jest to możliwe. Szkoły rodzenia online są z roku na rok coraz bardziej popularne i świetnie wpisują się w dzisiejsze potrzeby przyszłych rodziców.

Pęknięcie krocza – wszystko co powinnaś o tym wiedzieć

Pęknięcie krocza to częsty uraz w porodzie naturalnym. Choć zdarza się u wielu rodzących i pociąga za sobą wiele powikłań, czasem nie da się mu zapobiec. Co powinnaś wiedzieć na temat pęknięcia krocza?

Jak zmienić mleko modyfikowane – instrukcja

Kiedy, jak i dlaczego zmieniamy mleko w diecie dziecka? Powodów może być mnóstwo, a nagła zmiana pokarmu może okazać się trudna zarówno dla rodzica, jak i dla maluszka. Eksperci programu edukacyjnego Nestlé Baby&Me zebrali garść cennych informacji na temat tego jak bezpiecznie i łagodnie wprowadzić do diety maleństwa nowe mleko modyfikowane.

Jakie ćwiczenia warto wykonywać w ciąży?

Czas ciąży nie powinien być wolny od aktywności, szczególnie jeśli wcześniej nie byłaś typem "kanapowca". Nie wszystkie jednak ćwiczenia są wskazane w tym odmiennym stanie.