-Reklama-

Jak rozpoznać płeć dziecka bez USG?

Poza badaniem USG, istnieje jeszcze wiele zaskakujących sposobów na rozpoznanie płci nienarodzonego dziecka. Poznaj inne, ciekawe - choć nie do końca pewne -metody rozpoznawania płci dziecka.

-Reklama-

Tak naprawdę nawet badanie USG nie daje nam 100% pewności co do określenia płci nienarodzonego dziecka. Nawet bardzo dokładny sprzęt może się mylić i przy porodzie niejedni rodzice bywają zaskoczeni. A czy wiesz, że nie tylko przez USG można określić płeć malucha w brzuchu? Wiele kobiet próbuje odczytywać płeć z sygnałów jakie płyną z jej brzucha i samopoczucia. Też możesz spróbować, choć ostrzegamy, by traktować to trochę z przymrużeniem oka. 100% gwarancji daje nam tylko inwazyjne badanie prenatalne tzw. amniopunkcja, cała reszta metod na rozpoznanie płci jest tylko mniejszym lub większym prawdopodobieństwem.

Metody rozpoznawania płci nienarodzonego dziecka
  • Tętno dziecka

Podobno z częstotliwości uderzeń serca na minutę można rozpoznać, czy to tętno chłopca czy dziewczynki. U dziewczynek serce bije szybciej, ich tętno zwykle jest większe niż 140 uderzeń na minutę. U chłopców tętno jest niższe niż 140.

  • Zachcianki mamy

Istnieje teoria, która mówi, że w zależności od smaków, na jakie ochotę ma przyszła mama, można przepowiedzieć płeć malucha. Jak kwaśne to prawdopodobnie chłopak, jak ciągnie do słodkości – bliżej do dziewczynki.

  • Chiński kalendarz

Chińscy naukowcy potrafią zadziwić świat. Opracowali kalendarz, który ma być podpowiedzią przy planowaniu płci dziecka. Według niego płeć malucha uzależniona jest od miesiąca poczęcia oraz wieku matki. Sprawdźcie:

Did-The-Ancient-Chinese-Gender-Chart-Work-For-You
  • Zabawa w chemika

Ten sposób podobno popularny za granicą, u nas raczej dziwaczny i dość kontrowersyjny. No, ale co nam w sumie szkodzi? By sprawdzić jakiej płci jest dziecko, przyszła mama musi nasikać do pojemniczka, do którego następnie dodaje się odrobinę (łyżeczkę) środka do udrożniania rur. Jeśli mocz zabarwi się na zielono – oznacza dziewczynkę, niebieski kolor – chłopca.

  • Uroda mamy

Na pewno znacie to powiedzenie, że córka odbiera urodę matce. Na tej podstawie można podobno stwierdzić, czy urodzi się córka czy syn. Jeśli przyszła mama ma w ciąży problemy z cerą – prawdopodobnie urodzi dziewczynkę. Jeśli w ciąży pięknieje – znak, że urodzi chłopca.

  • Pierścionek lub obrączka

Podobno może przepowiedzieć płeć dziecka przez wróżenie pierścionkiem lub obrączką (biżuteria musi być związana z ojcem dziecka). Pierścionek zawieszamy na nitce i trzymamy w górze nad brzuchem. Jeśli obrączka zacznie się bujać kreśląc kształt koła – oznacza to chłopca. Jeżeli będzie mieć ruch wahadłowy (na boki), kobieta urodzi dziewczynkę.

  • Uciążliwości ciążowe

Istnieje teoria, że dziewczynki w brzuchu mamy wywołują u niej większe i bardziej uciążliwe dolegliwości. Jeśli więc kobieta narzeka na mdłości, ma humory i źle znosi ciążę – prawdopodobnie urodzi córkę. Jeśli zaś ciąża nie obfituje w przykre dolegliwości – można spodziewać się chłopca.

  • Jaki brzuch, taka płeć

Płeć można próbować rozpoznawać również po kształcie ciążowego brzucha. Istnieje teoria – choć to bardziej przesąd – że spiczasty brzuch zwiastuje synka a brzuch mniej wystający, bardziej spłaszczony i szerszy przepowiada córkę.

Sprawdź jeszcze:

Czy warto ufać USG?

Czy można wybrać płeć dziecka?

autor: Ania
foto: pixabay

-Reklama-

Musisz przeczytać

Mamo, tato czy warto bankować krew pępowinową dziecka?

Dla każdego rodzica priorytetem jest zdrowie jego dziecka. Kompletując wyprawkę zwracamy uwagę na bezpieczeństwo i wygodę swoich pociech. Bezpieczeństwo jest kluczowe np....

BEZPŁATNY poradnik o rozszerzaniu diety plus KASZKA! ODBIERZ SWÓJ ZESTAW

Rozszerzanie diety dziecka to wcale nie jest proste zadanie! Z pomocą przychodzi BoboVita. Już dziś zamów swój DARMOWY...

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
412ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

W końcu polubiłam prasowanie! Recenzja parownicy i żelazka 2w1 Deerma HS300

Na wstępie od razu się przyznam - prasowanie nigdy nie było moją ulubioną czynnością. Teraz się okazuje, że to wszystko zależy od sprzętu, jaki się posiada! Zobaczcie, co ostatnio wpadło mi w ręce!

Jakie produkty zbożowe podawać dziecku?

Produkty zbożowe są jedną z podstawowych grup produktów spożywczych, które lądują na naszych talerzach. Do tej grupy zaliczymy m.in. kasze, makarony, pieczywo...

Wygraj złoty naszyjnik z literką imienia Twojego dziecka!

W zamian za zakupy NAN rozdaje super prezenty. Do wygrania między innym złote naszyjniki z literkami od firmy YES.

Nie bójmy się powiedzieć, że dzieci można odchudzać! Tak, można!

Wiecie, że Polska jest na czele europejskich Państw, a nawet na świecie, jeśli chodzi o alarmujący wzrost otyłości u naszych dzieci? Widać to nawet...

Emolienty – dlaczego są tak popularne w pielęgnacji dzieci?

Emolienty to preparaty, które mają silne działanie nawilżające. Najczęściej stosowane są w przypadku skóry przesuszonej, wykazującej objawy AZS lub łuszczycy. Czy emolienty rzeczywiście są skuteczne? Czy są dla każdego? Jak je stosować?