-Reklama-

Jak rozpoznać płeć dziecka bez USG?

Poza badaniem USG, istnieje jeszcze wiele zaskakujących sposobów na rozpoznanie płci nienarodzonego dziecka. Poznaj inne, ciekawe - choć nie do końca pewne -metody rozpoznawania płci dziecka.

-Reklama-

Tak naprawdę nawet badanie USG nie daje nam 100% pewności co do określenia płci nienarodzonego dziecka. Nawet bardzo dokładny sprzęt może się mylić i przy porodzie niejedni rodzice bywają zaskoczeni. A czy wiesz, że nie tylko przez USG można określić płeć malucha w brzuchu? Wiele kobiet próbuje odczytywać płeć z sygnałów jakie płyną z jej brzucha i samopoczucia. Też możesz spróbować, choć ostrzegamy, by traktować to trochę z przymrużeniem oka. 100% gwarancji daje nam tylko inwazyjne badanie prenatalne tzw. amniopunkcja, cała reszta metod na rozpoznanie płci jest tylko mniejszym lub większym prawdopodobieństwem.

Metody rozpoznawania płci nienarodzonego dziecka
  • Tętno dziecka

Podobno z częstotliwości uderzeń serca na minutę można rozpoznać, czy to tętno chłopca czy dziewczynki. U dziewczynek serce bije szybciej, ich tętno zwykle jest większe niż 140 uderzeń na minutę. U chłopców tętno jest niższe niż 140.

  • Zachcianki mamy

Istnieje teoria, która mówi, że w zależności od smaków, na jakie ochotę ma przyszła mama, można przepowiedzieć płeć malucha. Jak kwaśne to prawdopodobnie chłopak, jak ciągnie do słodkości – bliżej do dziewczynki.

  • Chiński kalendarz

Chińscy naukowcy potrafią zadziwić świat. Opracowali kalendarz, który ma być podpowiedzią przy planowaniu płci dziecka. Według niego płeć malucha uzależniona jest od miesiąca poczęcia oraz wieku matki. Sprawdźcie:

Did-The-Ancient-Chinese-Gender-Chart-Work-For-You
  • Zabawa w chemika

Ten sposób podobno popularny za granicą, u nas raczej dziwaczny i dość kontrowersyjny. No, ale co nam w sumie szkodzi? By sprawdzić jakiej płci jest dziecko, przyszła mama musi nasikać do pojemniczka, do którego następnie dodaje się odrobinę (łyżeczkę) środka do udrożniania rur. Jeśli mocz zabarwi się na zielono – oznacza dziewczynkę, niebieski kolor – chłopca.

  • Uroda mamy

Na pewno znacie to powiedzenie, że córka odbiera urodę matce. Na tej podstawie można podobno stwierdzić, czy urodzi się córka czy syn. Jeśli przyszła mama ma w ciąży problemy z cerą – prawdopodobnie urodzi dziewczynkę. Jeśli w ciąży pięknieje – znak, że urodzi chłopca.

  • Pierścionek lub obrączka

Podobno może przepowiedzieć płeć dziecka przez wróżenie pierścionkiem lub obrączką (biżuteria musi być związana z ojcem dziecka). Pierścionek zawieszamy na nitce i trzymamy w górze nad brzuchem. Jeśli obrączka zacznie się bujać kreśląc kształt koła – oznacza to chłopca. Jeżeli będzie mieć ruch wahadłowy (na boki), kobieta urodzi dziewczynkę.

  • Uciążliwości ciążowe

Istnieje teoria, że dziewczynki w brzuchu mamy wywołują u niej większe i bardziej uciążliwe dolegliwości. Jeśli więc kobieta narzeka na mdłości, ma humory i źle znosi ciążę – prawdopodobnie urodzi córkę. Jeśli zaś ciąża nie obfituje w przykre dolegliwości – można spodziewać się chłopca.

  • Jaki brzuch, taka płeć

Płeć można próbować rozpoznawać również po kształcie ciążowego brzucha. Istnieje teoria – choć to bardziej przesąd – że spiczasty brzuch zwiastuje synka a brzuch mniej wystający, bardziej spłaszczony i szerszy przepowiada córkę.

Sprawdź jeszcze:

Czy warto ufać USG?

Czy można wybrać płeć dziecka?

autor: Ania
foto: pixabay
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również