-Reklama-

Jak przyspieszyć poród? mamy radzą!

"Drogie mamy za mną 38 tydzień. Jakie znacie sposoby na przyspieszenie porodu ? "

-Reklama-

„Drogie mamy za mną 38 tydzień. Jakie znacie sposoby na przyspieszenie porodu ? „

Seks pomaga bardzo, chodzenie po schodach, mycie okien itp. W moim przypadku nic się nie sprawdza, jestem w 40tc aktywna przez całą ciąże i zero rozwarcia. Wszystko czasem po prostu zależy od dzidzi – Weronika K.

3xS – sex, schody, sprzątanie… to tak standardowo. Dodatkowo picie naparu z liści malin, ćwiczenia rozluźniające miednicę – takie pokazują na Szkołach Rodzenia oraz masaż szyjki…. – Karolina Ż.

W ogóle po co wywoływać wcześniej? Dziecko wie kiedy ma przyjść na świat a ciesz się że masz chwilę spokoju, bo jak się urodzi, to nieraz będziesz chciała żeby dzidziuś wrócił do środka – Ania B.

Mi nie pomogło nic.. Ani kilku kilometrowe spacery, ani seks, ani bieganie po schodach, nawet olejek rycynowy nic nie dał, byłam oporna na wszystko. Tydzień po terminie miałam robiony masaż szyjki macicy, kilka godzin po zaczęły się skurcze. – Klaudia Z.

Tylko po co…? Dziecko samo najlepiej wie, kiedy ma się urodzić. – Marysia P.

Chodzenie po schodach w tempie marszu i przysiady. Będąc w pierwszej ciąży nie mogłam urodzić i ta metoda pomogła. Po godzinie szybkiego chodzenia z 4 pietra na parter i tak kilka razy plus przysiady i chodzenie po korytarzu spowodowały że odeszły mi wody itd – Ewelina G.

Oj..mi przez 4dni w szpitalu próbowali wywołać poród i się skończyło cesarką 10 dni po wyznaczonym terminie… Nie wiem czy cokolwiek działa.. Niby seks, niby pikantne, niby wysiłek fizyczny..nie wiem, ja nie próbowałam. Jedynie dużo spacerowałam i nawet myłam okna i nic. Nawet kroplówki, cewnik domaciczny mi nie pomogły. – Lidia M.

Drażnij sutki jak najczęściej, to przyspiesza – Dominika W.

Tak drażnij sutki , herbata z liści malin i oeparol. Ja próbowałam wszystkiego a nawet oksytocyna w kroplówce nie pomogła i urodziła się mała Zuzia przez cc tydzień po terminie;) – Monika B.

Jak leżałam w szpitalu, to jednej dziewczynie, która była po terminie lekarz zasugerował żeby zagonić męża do łóżka – Kasia S.

Seks przyspiesza i jest to potwierdzone przez kompetentne osoby pracujące na porodówce – Agnieszka E.

Podrażnianie brodawek,wytwarza to hormon oksytocynę, który wywołuje skurcze,mnie pomogło.– Anna D.

Delikatne Szczypanie brzucha albo głaskanie to wywołuje skurcze, no i oczywiście chodzenie po schodach albo po domu – Paulina C.

Polecam długi spacer. Byłam dwa dni po terminie, przespacerowałam się ponad 4 km i tuż po powrocie do domu zaczęło się dziać… – Magdalena K.

W szkole rodzenia położna mówiła nam tak „wypić mocna kawę, bo podrażnia jelita i wtedy macice , zjeść trochę gorzkiej czekolady , spacer, ciepła kąpiel i namiętny seks” i ponoć dużo kobiet kilka godzin po tym już rodziło. – Monika C.

Seks, seks i jeszcze raz seks – Ewa S.

Na ile to pomogło nie wiem, ale wieczorem szorowałam szczotą kafle i fugi na podłodze w łazience a nad ranem odeszły mi wody i wieczorem urodziłam… Może to to a może po prostu był Jej czas na wyjście;) –Agnieszka M.

Chodzenie po schodach i ciepły prysznic ;)napar z liści malin i oeparol, choć na mnie nawet to nie podziałało, ba nawet oksytocyna nie dala rady. – Monika B.

Bieganie po schodach;-) w szpitalu położna kazała mi iść pod prysznic i lać wodą po brzuchu:-) ale to już jak miałam lekkie skurcze pomogło:-D – Joanna G.

Pytałam kiedyś położnej o olej rycynowy i mówiła, że wypija się łyżkę stołową olejku i popija sokiem. Ma to działanie przeczyszczające i powoduje skurcze macicy – Ewelina W.

Byłam w szpitalu i dziewczyny dostały olejek, ruszyło tylko jedną na sześć. Ale żeby samemu próbować wywołać poród… takich rzeczy na własną rękę się nie robi. – Dorota M.

Lepiej nie ryzykować, bo przez ten olejek dziecko może oddać smółkę .. I wtedy jest to nie bezpieczne bardzo – Małgorzata G.

Dostałam olejek rycynowy w szpitalu i w ten sam dzień urodziłam.. i fakt – mały oddał smółkę i był niedotleniony.. więc nie radzę.. a pp drugie poród wywołany był bardzo na siłę przez co poród był bardzo bolesny i doszło do komplikacji.. – Andżelika D.

Liście malin…3 herbaty na wieczór i skurcze od 6 rano. Może to przypadek a może faktycznie pomogło – Justyna K.

Przeczytaj jeszcze:

Jak wyliczyć termin porodu?

Czego nie mówić kobiecie na porodówce

Jak pokonać lęk przed porodem?

foto: pixabay.com

 

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również