-Reklama-

Jak począć chłopca?

Choć nie ma stuprocentowej metody „na chłopca” można zwiększyć szanse na jego poczęcie. Jeśli marzysz o synu,skorzystaj z tych podpowiedzi. Może w twoim przypadku okażą się trafione? Zobacz, jak począć chłopca.

-Reklama-

Jeśli szukasz jednoznacznych dowodów naukowych na prawdziwość wszystkich teorii dotyczących planowania płci dziecka, tu ich nie znajdziesz. Są jednak sposoby, które zwiększają prawdopodobieństwo poczęcia chłopca. Poznaj je wszystkie.

Teoretycznie jest tak: istnieją dwa rodzaje plemników (zawierające chromosom X i zawierające chromosom Y). W zależności od tego, który plemnik doprowadzi do zapłodnienia, efektem jest inna płeć dziecka (X – córka, Y – syn). Lekarze już dawno odkryli, że plemniki Y są słabsze, mniejsze, ale i szybsze niż plemniki X, które mają za to większą zdolność do przetrwania przez dłuższy czas w kobiecym ciele. Wszelkie sposoby na poczęcie chłopca opierają się więc na zwiększeniu szansy zapłodnienia komórki jajowej plemnikiem Y. Jakie to sposoby?

Jak począć chłopca – 4 metody

  1. Odpowiednia pozycja seksualna

Podobno najważniejsza jest głęboka penetracja, która zwiększa szansę plemnikom Y na zapłodnienie w pierwszej kolejności. Plemnik Y musi znaleźć się jak najbliżej szyjki macicy, by szybko się przez nią przedostać i znaleźć komórkę jajową. Im dalej od szyjki macicy nastąpi wytrysk, tym większe ryzyko, że plemniki Y poumierają zanim znajdą drogę do komórki jajowej. Dla plemników X długa droga nie jest przeszkodą, a czas nie działa na ich niekorzyść. By począć chłopca najlepiej jest uprawiać seks w pozycji zapewniającej głęboką penetrację. Są to pozycje:

  • na pieska
  • na stojąco
  • na jeźdźca
  1. Odpowiednia data stosunku

Ponieważ męskie plemniki są szybsze niż damskie, stosunek seksualny powinien odbyć się jak najbliżej owulacji. Jeśli plemnik nie będzie miał możliwości zapłodnienia komórki jajowej tuż po wytrysku czyli np. stosunek odbędzie się kilka dni przed owulacją, plemnik umrze w drogach rodnych kobiety. Tylko plemnik X ma szanse przetrwać nawet kilka dni w oczekiwaniu na zapłodnienie. Warto zatem śledzić swój cykl i nauczyć się rozpoznawać czas owulacji. Pomocne mogą okazać się wszelkiego rodzaju testy lub urządzenia do monitorowania cyklu.

  1. Odpowiednia męska bielizna

Jeśli twój partner marzy o synu, zadbaj o to, by przyszły tatuś nosił odpowiednią bieliznę. Plemniki Y są mniej odporne na trudne warunki, dlatego produkcja spermy nie powinna być niczym zakłócana. Największym grzechem jest przegrzewanie męskich narządów płciowych poprzez dobór zbyt obcisłej bielizny. Najzdrowsze dla nasienia mężczyzny są luźne bokserki. Noszenie obcisłych majtek czy spodni może prowadzić do przegrzania nasienia i tym samym zniszczenia słabszych plemników Y.

  1. Kobiecy orgazm

Osiągnięcie przez kobietę orgazmu pozwoli nawilżyć pochwę i ułatwić przedostanie się plemnikom przez szyjkę macicy. Idealnym jest w tym przypadku zgranie orgazmów – kobiecego i męskiego. Męskie nasienie na skutek skurczów pochwy i dzięki śluzowi szybciej dostanie się do komórki jajowej. Ponieważ jednak wszyscy wiemy, że takie „zgranie” w czasie partnerów jest trudne, najlepiej jest doprowadzić w pierwszej kolejności do orgazmu kobietę.

Zobacz jeszcze:

Jak rozpoznać płeć dziecka bez USG?

Płeć dziecka. Czy warto ufać USG?
autor: iguana
foto: pixabay.com
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również