-Reklama-

Jak począć chłopca?

Choć nie ma stuprocentowej metody „na chłopca” można zwiększyć szanse na jego poczęcie. Jeśli marzysz o synu,skorzystaj z tych podpowiedzi. Może w twoim przypadku okażą się trafione? Zobacz, jak począć chłopca.

-Reklama-

Jeśli szukasz jednoznacznych dowodów naukowych na prawdziwość wszystkich teorii dotyczących planowania płci dziecka, tu ich nie znajdziesz. Są jednak sposoby, które zwiększają prawdopodobieństwo poczęcia chłopca. Poznaj je wszystkie.

Teoretycznie jest tak: istnieją dwa rodzaje plemników (zawierające chromosom X i zawierające chromosom Y). W zależności od tego, który plemnik doprowadzi do zapłodnienia, efektem jest inna płeć dziecka (X – córka, Y – syn). Lekarze już dawno odkryli, że plemniki Y są słabsze, mniejsze, ale i szybsze niż plemniki X, które mają za to większą zdolność do przetrwania przez dłuższy czas w kobiecym ciele. Wszelkie sposoby na poczęcie chłopca opierają się więc na zwiększeniu szansy zapłodnienia komórki jajowej plemnikiem Y. Jakie to sposoby?

Jak począć chłopca – 4 metody

  1. Odpowiednia pozycja seksualna

Podobno najważniejsza jest głęboka penetracja, która zwiększa szansę plemnikom Y na zapłodnienie w pierwszej kolejności. Plemnik Y musi znaleźć się jak najbliżej szyjki macicy, by szybko się przez nią przedostać i znaleźć komórkę jajową. Im dalej od szyjki macicy nastąpi wytrysk, tym większe ryzyko, że plemniki Y poumierają zanim znajdą drogę do komórki jajowej. Dla plemników X długa droga nie jest przeszkodą, a czas nie działa na ich niekorzyść. By począć chłopca najlepiej jest uprawiać seks w pozycji zapewniającej głęboką penetrację. Są to pozycje:

  • na pieska
  • na stojąco
  • na jeźdźca
  1. Odpowiednia data stosunku

Ponieważ męskie plemniki są szybsze niż damskie, stosunek seksualny powinien odbyć się jak najbliżej owulacji. Jeśli plemnik nie będzie miał możliwości zapłodnienia komórki jajowej tuż po wytrysku czyli np. stosunek odbędzie się kilka dni przed owulacją, plemnik umrze w drogach rodnych kobiety. Tylko plemnik X ma szanse przetrwać nawet kilka dni w oczekiwaniu na zapłodnienie. Warto zatem śledzić swój cykl i nauczyć się rozpoznawać czas owulacji. Pomocne mogą okazać się wszelkiego rodzaju testy lub urządzenia do monitorowania cyklu.

  1. Odpowiednia męska bielizna

Jeśli twój partner marzy o synu, zadbaj o to, by przyszły tatuś nosił odpowiednią bieliznę. Plemniki Y są mniej odporne na trudne warunki, dlatego produkcja spermy nie powinna być niczym zakłócana. Największym grzechem jest przegrzewanie męskich narządów płciowych poprzez dobór zbyt obcisłej bielizny. Najzdrowsze dla nasienia mężczyzny są luźne bokserki. Noszenie obcisłych majtek czy spodni może prowadzić do przegrzania nasienia i tym samym zniszczenia słabszych plemników Y.

  1. Kobiecy orgazm

Osiągnięcie przez kobietę orgazmu pozwoli nawilżyć pochwę i ułatwić przedostanie się plemnikom przez szyjkę macicy. Idealnym jest w tym przypadku zgranie orgazmów – kobiecego i męskiego. Męskie nasienie na skutek skurczów pochwy i dzięki śluzowi szybciej dostanie się do komórki jajowej. Ponieważ jednak wszyscy wiemy, że takie „zgranie” w czasie partnerów jest trudne, najlepiej jest doprowadzić w pierwszej kolejności do orgazmu kobietę.

Zobacz jeszcze:

Jak rozpoznać płeć dziecka bez USG?

Płeć dziecka. Czy warto ufać USG?

autor: iguana
foto: pixabay.com

-Reklama-

Musisz przeczytać

Najlepsze gry na majówkę! Zobacz nasze typy!

Majówka to czas, w którym wielu z nas cieszy się wolnymi dniami i spędza czas z rodziną i przyjaciółmi. Jednym z ciekawych sposobów na spędzenie wolnego czasu w gronie najbliższych są gry planszowe. Dlaczego nie skorzystać z tej okazji i zorganizować rodzinne bądź przyjacielskie granie planszówek?

10 faktów o colostrum, które musisz znać

Colostrum. Niektórym nic nie mówi ta nazwa, inni gdzieś o niej słyszeli, ale nie do końca wiedzą czym jest, a jeszcze inni choć mają wiedzę na jej temat, to nie jest ona wystarczająca. Czas zatem przybliżyć wszystkim działanie colostrum, tym bardziej, że w czasie przesilenia wiosennego ta wiedza może być bardzo przydatna.

Beta hCG prawdę o ciąży ci powie

Badanie potocznie zwane „betą” (beta hcg) zna każda przyszła mama. Jest ono uznawane za najbardziej miarodajne i wiarygodne badanie wykrywające ciążę. W jaki sposób wykonuje się badanie pod kątem beta hCG i kiedy najlepiej je zrobić?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
413ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Stymulują zmysły i rozwijają wyobraźnię. Kontrastowe obrazki dla niemowląt do wydruku

Pierwsze miesiące życia dziecka są niezwykle istotne dla jego rozwoju sensorycznego i poznawczego. Podczas tego okresu maluchy szybko uczą się rozpoznawać różne bodźce w swoim otoczeniu. Jednym z fascynujących odkryć w dziedzinie stymulacji niemowląt są kontrastowe obrazki. Te proste, ale skuteczne czarno-białe grafiki mają ogromne znaczenie dla rozwijającego się umysłu dziecka. Wydrukuj je i wykorzystaj w zabawie z dzieckiem.

Malowanie twarzy dziecka – proste wzory, które zrobisz sama!

Magia kolorów, uśmiech na twarzy i wyobraźnia, która ożywa - to tylko kilka z wielu powodów, dla których malowanie twarzy dziecka, znane także jako facepainting, stało się tak popularne. To sztuka, która pozwala przekształcić zwykłą buzię w prawdziwe dzieło sztuki i dostarczyć maluchom dużo radości. Bez względu na okazję - urodziny, karnawał, Halloween, piknik czy festyn - malowanie twarzy staje się punktem obowiązkowym każdej imprezy z udziałem najmłodszych. Zobacz kilkadziesiąt prostych wzorów do malowania twarzy, kup specjalne farbki do twarzy i zacznij przygodę z malowaniem dziecięcych buziek!

Aplikacja Readmio – czytanie bajek nigdy nie było tak realistyczne!

Czytanie bajek dzieciom odgrywa niezwykle ważną rolę w ich rozwoju i edukacji. To magiczne doświadczenie pozwala na budowanie silnych więzi rodzinnych, rozwijanie...

Czy można wybrać pozycję porodową?

Poród to niezwykłe i niepowtarzalne doświadczenie dla każdej kobiety. Jednak nie zawsze jest on łatwy i przyjemny. Czasem może być bolesny, długotrwały lub skomplikowany. Dlatego warto wiedzieć, jak można ułatwić sobie poród i zwiększyć swoje szanse na bezpieczne i komfortowe urodzenie dziecka. Jednym z czynników, które mają duży wpływ na przebieg porodu, jest pozycja porodowa. Czy można ją wybrać? Jakie są jej rodzaje i zalety? Na co zwrócić uwagę przy wyborze pozycji porodowej?

Jakie są możliwe powikłania podczas porodu i jak można im zapobiec?

Poród to jeden z najważniejszych momentów w życiu kobiety i jej dziecka. Jednak nie zawsze przebiega on bez problemów i komplikacji. Czasem mogą się one pojawić zarówno przed, jak i w trakcie lub po porodzie. Niektóre z nich są niebezpieczne dla zdrowia lub życia matki lub noworodka. Dlatego warto wiedzieć, jakie są możliwe powikłania podczas porodu i jak można im zapobiec.