-Reklama-

Czy szkoła rodzenia jest potrzebna?

Po co jest szkoła rodzenia? Dlaczego warto zainwestować w dobry kurs przygotowujący do roli rodzica? Aby to zrozumieć zapraszamy w podróż po zawiłej naturze ciąży.

-Reklama-

Na początku jest test ciążowy, niedowierzanie i zachwyt. Z czasem mogą one ustępować miejsca obawom: o nową sytuację życiową, o pierwsze i trudne tygodnie ciąży, o wszechobecne zmiany. Psychika przyszłej Mamy stara się nadążyć za zmianami fizycznymi, za mdłościami, za zgagą i nadmierną sennością. Ta ewolucja wiąże się z rosnącym w brzuchu Mamy małym człowiekiem, w czym aktywnie uczestniczy szereg hormonów. To właśnie za ich sprawą możliwe jest rozwijanie w sobie nowego życia, jego narodziny i karmienie mlekiem kobiecym. To również w nich dopatrujemy się huśtawki nastrojów ciężarnej, płaczliwości i spadku samopoczucia w połogu. Przygotuj się zatem do tego rollercoastera!

Czym jest szkoła rodzenia?

Szkoła rodzenia to nie tylko miejsce, w którym przygotowujemy kobietę do akcji porodowej. To tu bierzemy pod uwagę zachodzące w niej zmiany, pojawiające się obawy, hormonalne wzloty i upadki. Zaufaj Położnej to miejsce, w którym na równi z przygotowaniem fizycznym, przedmiotowym, motywujemy psychikę Mamy i, co może niektórych zdziwić, jej partnera! Dbamy o to, by rozwiewać wątpliwości, budować pewność siebie i wierzyć w możliwości swojego ciała. Osoba towarzysząca ma w tym procesie szczególną rolę – wspólnie się edukuje, motywuje, wspiera i współuczestniczy w miesiącach trwania ciąży. Dzięki temu podejściu przygotowujemy na narodziny dziecka nie tylko Mamę, ale całą rodzinę!

Szkoła rodzenia Zaufaj Położnej

Ogromna wiedza

Szkoła rodzenia to przygotowanie do roli rodzica na wielu płaszczyznach: przygotowanie ciała do porodu, formalności porodowe – wybór szpitala i niezbędna dokumentacja, akcja porodowa, obsługa niemowlaka, karmienie piersią, dziecięca pielęgnacja i lifestylowe wskazówki – np. jak skompletować wyprawkę. Całość omawianego na zajęciach materiału wzbogacona jest jednocześnie o nasze mamowe polecajki i życiowe, budujące historie.

Zajęcia praktyczne

To, co wyróżnia program szkoły rodzenia Zaufaj Położnej to fakt, że obok zajęć teoretycznych, naszpikowanych najnowszą położniczą wiedzą, prowadzimy zajęcia praktyczne, podczas których uczymy się prawidłowego oddechu porodowego i akcji miednicy. Dlaczego kładziemy na to aż taki nacisk? Działanie w obu tych sferach ma realny wpływ na przebieg Twojego porodu!

Stacjonarnie lub online

Co istotne, zajęcia praktyczne nie ominą Was w momencie, gdy zdecydujecie się na kurs w formie online – na żywo lub w nagraniach. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku realizujemy ten sam program, co na zajęciach stacjonarnych. Przygotowując się z nami w domowym zaciszu bądźcie zatem gotowi do ćwiczeń!

Przydatne wskazówki

Praktycznie podchodzimy również do nauki przewijania dziecka, jego kąpieli, pielęgnacji oczu i pępka dziecka. Nasze prowadzące wspomagają się na zajęciach całym wachlarzem pomocy dydaktycznych – od worków sako i piłek, po pieluszki oraz niemowlęce lalki o wadze i wiotkości prawdziwego noworodka. Dzięki temu możemy inscenizować sytuacje, które faktycznie wkrótce Was dotkną!

Kiedy zapisać się do szkoły rodzenia?

Naukę najlepiej rozpocząć między 21. a 28. tygodniem ciąży, czyli w trakcie trwania drugiego trymestru. To właśnie wtedy zazwyczaj ustępują ciążowe dolegliwości gastryczne, a jednocześnie ciążowy brzuszek nie jest jeszcze dla Mamy dużym obciążeniem. Dzięki temu może ona m.in uczestniczyć w ćwiczeniach oddechowo- ruchowych i w miarę swobodnie funkcjonować.

Szkoła rodzenia online czy stacjonarnie? Na jaką formę kursu się zdecydować?

Przyszli rodzice mają do wyboru kurs w szkole rodzenia stacjonarnie w Gdyni, w Gdańsku, w formie online na żywo oraz w nagraniach. W zależności od miejsca zamieszkania, potrzeb i sytuacji zdrowotnej kursy realizujemy w grupach lub indywidualnie.

Jeśli jesteś mieszkanką Trójmiasta lub okolic i chciałabyś do macierzyństwa przygotować się „twarzą w twarz” z naszą doświadczoną kadrą, zapraszamy na kurs stacjonarny.

Jeśli natomiast preferujesz kurs w formie online np. z powodu odległego miejsca zamieszkania, bądź pewna, że otrzymasz dokładnie tak samo obszerną wiedzę, co na kursie stacjonarnym!

Wybierając kurs online w formie nagrań masz niepowtarzalną okazję, by poszczególne tematy omawiać w swoim tempie i wtedy, kiedy masz na to czas i ochotę. Dodatkowo, jeśli czujesz potrzebę powtórki danego odcinka, możesz odtwarzać go to woli – dostęp do materiału otrzymujesz aż na 6 miesięcy, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu!

Wybierz polecaną przez mamy szkołę

Naszą mocną stroną jest rozpoznawalność – 100% naszych klientów jest zadowolona z naszych usług i poleca je dalej! Opinie na temat naszej szkoły rodzenia możesz sprawdzić zarówno na naszym Facebooku, jak i w Google, a także w rankingu szkół rodzenia w portalu trojmiasto.pl https://www.trojmiasto.pl/Zaufaj-Poloznej-Szkola-Rodzenia-o67310.html.

Ciąża i narodziny dziecka to czas obfitujący w emocje i zmiany. Aby zapewnić sobie spokój oraz poczuć wiarę we własną sprawczość w porodzie i opiece nad dzieckiem warto sięgnąć po kompleksowe przygotowanie do roli Mamy i Taty, a takie znajdziecie w Zaufaj Położnej!

Sprawdź naszą całą gamę usług na www.zaufajpoloznej.pl

art. sponsorowany

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również