-Reklama-

Bezsenność w ciąży, czyli jak spać w ciąży, żeby się wyspać

Bezsenność w ciąży dotyka większość kobiet. A to zapominasz, na którym boku spać w ciąży, a to bolą plecy... czasem ciężko ci się nawet obrócić. Czy jest jakaś recepta na to, jak spać w ciąży, żeby się wyspać?

-Reklama-

Bezsenność w ciąży dotyka większość kobiet. A to zapominasz, na którym boku spać w ciąży, a to bolą plecy… czasem ciężko ci się nawet obrócić. Czy jest jakaś recepta na to, jak spać w ciąży, żeby się wyspać?

Bezsenność w ciąży zwykle pojawia się w jej końcówce, ale nie jest to regułą – problemy ze snem nie są spowodowane tylko rosnącym brzuchem, ale też np. hormonami i ogólnie gorszym samopoczuciem.

Jak spać w ciąży?

Efektywnie, by wypocząć! Łatwo powiedzieć, ale niestety raczej jest to niemożliwe – brak możliwości znalezienia odpowiedniej pozycji, stres związany z tym, co nasz czeka czy gorsze samopoczucie sprawiają, że często wybudzamy się w nocy – nawet po kilka razy! Warto pamiętać, że aby sen był skuteczny, musimy przespać wszystkie jego fazy. Bez wdawania się w szczegóły, jeśli wybudzimy się podczas trwania jednej z faz (a jest ich 4!), zaczynamy wszystko od nowa. Dlatego, by móc w miarę normalnie funkcjonować, warto w ciągu dnia znaleźć czas na krótką drzemkę.

Pozycje do spania w ciąży – czy spanie na plecach wchodzi w grę?

Na pewno należy unikać spania na plecach, gdyż ciężar macicy będzie wówczas naciskał na żyły pompujące krew do serca, co może nawet spowodować zasłabnięcie. Z wiadomych względów, spanie na brzuchu również nie wchodzi w grę. Najlepszą pozycją do spania jest spanie na lewym boku – w tej pozycji lepiej pracują nasze wszystkie organy. Jest to natomiast pozycja zalecana, nie obowiązkowa. Dobrze mieć nogę (tę, która jest na górze) zgiętą w kolanie i opartą np. o poduszkę. Oczywistym jest, że ciężko jest wytrwać w tej pozycji całą – tym bardziej, że wstajemy do toalety itd. Natomiast zawsze warto do tej pozycji wracać.

Poduszka do spania w ciąży – przyda się na pewno!

To fantastyczny wynalazek! Szczerze przyznam, że nie wyobrażam sobie, jak miałabym przespać noc w ciąży, gdyby nie poduszka dla ciężarnych. Choć wygląda niepozornie, naprawdę jest fantastycznym rozwiązaniem! Fakt, jest to spory wydatek, ale naprawdę jeśli inwestować w gadżety, to tego na pewno nie będziecie żałować.

A jeśli nie macie specjalnej poduszki dla kobiet w ciąży, możecie sobie radzić domowymi sposobami:

http://https://youtu.be/Klzirh9x7FA

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również