-Reklama- Rowery - wybierz na Ceneo

Bezsenność w ciąży, czyli jak spać w ciąży, żeby się wyspać

Bezsenność w ciąży dotyka większość kobiet. A to zapominasz, na którym boku spać w ciąży, a to bolą plecy... czasem ciężko ci się nawet obrócić. Czy jest jakaś recepta na to, jak spać w ciąży, żeby się wyspać?

-Reklama-

Bezsenność w ciąży dotyka większość kobiet. A to zapominasz, na którym boku spać w ciąży, a to bolą plecy… czasem ciężko ci się nawet obrócić. Czy jest jakaś recepta na to, jak spać w ciąży, żeby się wyspać?

Bezsenność w ciąży zwykle pojawia się w jej końcówce, ale nie jest to regułą – problemy ze snem nie są spowodowane tylko rosnącym brzuchem, ale też np. hormonami i ogólnie gorszym samopoczuciem.

Jak spać w ciąży?

Efektywnie, by wypocząć! Łatwo powiedzieć, ale niestety raczej jest to niemożliwe – brak możliwości znalezienia odpowiedniej pozycji, stres związany z tym, co nasz czeka czy gorsze samopoczucie sprawiają, że często wybudzamy się w nocy – nawet po kilka razy! Warto pamiętać, że aby sen był skuteczny, musimy przespać wszystkie jego fazy. Bez wdawania się w szczegóły, jeśli wybudzimy się podczas trwania jednej z faz (a jest ich 4!), zaczynamy wszystko od nowa. Dlatego, by móc w miarę normalnie funkcjonować, warto w ciągu dnia znaleźć czas na krótką drzemkę.

Pozycje do spania w ciąży – czy spanie na plecach wchodzi w grę?

Na pewno należy unikać spania na plecach, gdyż ciężar macicy będzie wówczas naciskał na żyły pompujące krew do serca, co może nawet spowodować zasłabnięcie. Z wiadomych względów, spanie na brzuchu również nie wchodzi w grę. Najlepszą pozycją do spania jest spanie na lewym boku – w tej pozycji lepiej pracują nasze wszystkie organy. Jest to natomiast pozycja zalecana, nie obowiązkowa. Dobrze mieć nogę (tę, która jest na górze) zgiętą w kolanie i opartą np. o poduszkę. Oczywistym jest, że ciężko jest wytrwać w tej pozycji całą – tym bardziej, że wstajemy do toalety itd. Natomiast zawsze warto do tej pozycji wracać.

Poduszka do spania w ciąży – przyda się na pewno!

To fantastyczny wynalazek! Szczerze przyznam, że nie wyobrażam sobie, jak miałabym przespać noc w ciąży, gdyby nie poduszka dla ciężarnych. Choć wygląda niepozornie, naprawdę jest fantastycznym rozwiązaniem! Fakt, jest to spory wydatek, ale naprawdę jeśli inwestować w gadżety, to tego na pewno nie będziecie żałować.

A jeśli nie macie specjalnej poduszki dla kobiet w ciąży, możecie sobie radzić domowymi sposobami:

http://https://youtu.be/Klzirh9x7FA

-Reklama-

Musisz przeczytać

Mamo, tato czy warto bankować krew pępowinową dziecka?

Dla każdego rodzica priorytetem jest zdrowie jego dziecka. Kompletując wyprawkę zwracamy uwagę na bezpieczeństwo i wygodę swoich pociech. Bezpieczeństwo jest kluczowe np....

BEZPŁATNY poradnik o rozszerzaniu diety plus KASZKA! ODBIERZ SWÓJ ZESTAW

Rozszerzanie diety dziecka to wcale nie jest proste zadanie! Z pomocą przychodzi BoboVita. Już dziś zamów swój DARMOWY...

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
411ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Nowy sezon Strażaka Sama z polskim akcentem! Do gry wchodzi Polka – pilotka Krystyna!

Kochacie Strażaka Sama? Pokochacie go jeszcze bardziej! Nowa postać pilotki Krystyny Kaminski, kierującej samolotem ratowniczym, wnosi jeszcze więcej radości i edukacji dla dzieci. Nowy, 14. sezon Strażaka Sama możecie oglądać od soboty (10 grudnia) na kanale MiniMini+.

Dermokosmetyki – kosmetyki do zadań specjalnych

Dermokosmetyki - termin powszechnie znany i często stosowany, ale czym są tak naprawdę dermokosmetyki? Czym różnią się od tradycyjnych kosmetyków?

Najlepsze szkoły rodzenia online

Uczestnictwo w szkole rodzenia bez wychodzenia z domu? Od jakiegoś czasu jest to możliwe. Szkoły rodzenia online są z roku na rok coraz bardziej popularne i świetnie wpisują się w dzisiejsze potrzeby przyszłych rodziców.

Pęknięcie krocza – wszystko co powinnaś o tym wiedzieć

Pęknięcie krocza to częsty uraz w porodzie naturalnym. Choć zdarza się u wielu rodzących i pociąga za sobą wiele powikłań, czasem nie da się mu zapobiec. Co powinnaś wiedzieć na temat pęknięcia krocza?

Jak zmienić mleko modyfikowane – instrukcja

Kiedy, jak i dlaczego zmieniamy mleko w diecie dziecka? Powodów może być mnóstwo, a nagła zmiana pokarmu może okazać się trudna zarówno dla rodzica, jak i dla maluszka. Eksperci programu edukacyjnego Nestlé Baby&Me zebrali garść cennych informacji na temat tego jak bezpiecznie i łagodnie wprowadzić do diety maleństwa nowe mleko modyfikowane.