-Reklama-

Twoja ciąża – tydzień po tygodniu. Książka o ciąży, którą powinnaś mieć!

Bardzo często prosicie nas o polecenie książki o ciąży – tej najlepszej, w której znajdziecie wszystkie potrzebne informację o sobie i o dziecku - ciąża tydzień po tygodniu ujęta w najbardziej przyjazny i przystępny sposób. W końcu mamy to!

-Reklama-

Po kilku podejściach, próbach i wielu godzinach lektur, w końcu znalazłyśmy dla was propozycję naprawdę godną polecenia. Myślę, że najlepszą rekomendacją będzie fakt, że nie znalazłyśmy pytania o ciążę (a wiecie, że codziennie dostajemy ich setki!), na które nie ma odpowiedzi w książce. Ale do sedna.

Autorka książki „Twoja ciąża tydzień po tygodniu”

Przede wszystkim jest nią lekarka – profesor Lesley Regan, światowej sławy ginekolog położnik i niezwykle doświadczony praktyk. Jej złota zasada brzmi, że najważniejsza jest wiedza. I tej na pewno nie brakuje w tej książce. Ale, co ważne, wiedza ta przekazywana w naprawdę przystępny sposób – ze wszystkimi potrzebnymi szczegółami, ale przystępnie. Tam, gdzie jest potrzeba, istnieją dodatkowe ramki, tabelki, rysunki z wyjaśnieniem danych pojęć czy zabiegów. Ja np. dowiedziałam się z niej na czym dokładnie polega amniopunkcja, o której tyle się mówi.

Układ książki – ciąża tydzień po tygodniu plus masa dodatkowych bonusów

drugi-trymestrTreści w książce ułożone są chronologiczne – poczęcie, kolejne tygodnie ciąży, aż do dnia porodu. W zasadzie to normalne w tego typu publikacjach. W „Twoja ciąża tydzień po tygodniu” wszystko jest jednak bardzo przystępnie wyodrębnione – także graficznie. Podział na trymestry, ale także tygodnie ciąży, przy czym każdy z tygodni opisuje najistotniejsze wydarzenia danego etapu. Całość bez skomplikowanego i mało przystępnego żargonu medycznego. Duży plus.

Rozwój dziecka na każdym etapie ciąży

To jest to, czego do tej pory brakowało mi w tego typu publikacjach. Całą pierwszą ciążę zastanawiałam się, co tam słychać u mojego dziecka, jak teraz wygląda, co aktualnie się u niego wykształca, jakie ma największe potrzeby. Książka dała mi świadomość tego, co się dzieje z dzieckiem podczas poszczególnych etapów rozwoju prenatalnego. Do tego te fantastyczne, duże i wyraźne zdjęcia. To robi wrażenie.dziecko

Masa porad praktycznych

Żeby odpowiedzieć sobie na pytania: jak wyliczyć termin porodu, co jeść w czasie ciąży, kiedy wykonać jakie badania czy chociażby jakie zakupy zrobić dla dziecka, musiałam przewertować masę publikacji i stron internetowych – w książce Lesley Regan wszystko podane jest jak na tacy.

Pytania i odpowiedzi

Jak się pewnie domyślacie, to bardzo bliska naszemu sercu formuła. Tabelki z najczęściej zadawanymi pytaniami przez przyszłe mamy także znalazły swoje miejsce w książce – jak dla nas to jedna z ciekawszych form i bardzo fajnie urozmaica treści zawarte w książce.

Noworodek, czyli życie po narodzinach

Oprócz opisu kolejnych tygodni ciąży, rozwoju dziecka, badań i całej wiedzy związanej z ciążą, w książce znajdziecie też wszystkie potrzebne informacje dotyczące opieki nad dzieckiem w pierwszych tygodniach życia w tym (czego też brakowało na w innych tego typu pozycjach) pomoc i wsparcie psychologiczne.

Obawy i komplikacje

infekcje-i-chorobyTa część książki, choć znajduje się na jej końcu, według nas jest jedną z najważniejszych. To właśnie tu powinnyście znaleźć odpowiedź na nurtujące was pytania dotyczące: schorzeń w ciąży, wszelkich infekcji i chorób zakaźnych, nieprawidłowości w rozwoju płodu, niepokojących objawów – wszystkie problemy w ciąży i niepokoje po narodzinach dziecka. Powiedzieć można, że znajdziemy tu odpowiedzi na najczęściej zadawane przez was pytania. Pytania, które nie mogą pozostać bez odpowiedzi.

Słuchajcie, co tu dużo pisać – jeśli szukacie naprawdę dobrej publikacji o ciąży, polecamy tę książkę z czystym sumieniem.

To również świetny pomysł na prezent dla przyszłej mamy. Książka jest pięknie wydana, w twardej oprawie, na kredowym papierze. Na pewno się spodoba.

okladka-oryginalTwoja ciąża tydzień po tygodniu
Lesley Regan

rok wydania 2016
format 185 x 235 mm
liczba stron 448
oprawa twarda
ISBN 978-83-65373-69-4
cena 84 zł

[buybox-widget category=”book” name=”Twoja ciąża tydzień po tygodniu” info=”LESLEY REGAN”]

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również