-Reklama- Rowery - wybierz na Ceneo

Twoja ciąża – tydzień po tygodniu. Książka o ciąży, którą powinnaś mieć!

Bardzo często prosicie nas o polecenie książki o ciąży – tej najlepszej, w której znajdziecie wszystkie potrzebne informację o sobie i o dziecku - ciąża tydzień po tygodniu ujęta w najbardziej przyjazny i przystępny sposób. W końcu mamy to!

-Reklama-

Po kilku podejściach, próbach i wielu godzinach lektur, w końcu znalazłyśmy dla was propozycję naprawdę godną polecenia. Myślę, że najlepszą rekomendacją będzie fakt, że nie znalazłyśmy pytania o ciążę (a wiecie, że codziennie dostajemy ich setki!), na które nie ma odpowiedzi w książce. Ale do sedna.

Autorka książki „Twoja ciąża tydzień po tygodniu”

Przede wszystkim jest nią lekarka – profesor Lesley Regan, światowej sławy ginekolog położnik i niezwykle doświadczony praktyk. Jej złota zasada brzmi, że najważniejsza jest wiedza. I tej na pewno nie brakuje w tej książce. Ale, co ważne, wiedza ta przekazywana w naprawdę przystępny sposób – ze wszystkimi potrzebnymi szczegółami, ale przystępnie. Tam, gdzie jest potrzeba, istnieją dodatkowe ramki, tabelki, rysunki z wyjaśnieniem danych pojęć czy zabiegów. Ja np. dowiedziałam się z niej na czym dokładnie polega amniopunkcja, o której tyle się mówi.

Układ książki – ciąża tydzień po tygodniu plus masa dodatkowych bonusów

drugi-trymestrTreści w książce ułożone są chronologiczne – poczęcie, kolejne tygodnie ciąży, aż do dnia porodu. W zasadzie to normalne w tego typu publikacjach. W „Twoja ciąża tydzień po tygodniu” wszystko jest jednak bardzo przystępnie wyodrębnione – także graficznie. Podział na trymestry, ale także tygodnie ciąży, przy czym każdy z tygodni opisuje najistotniejsze wydarzenia danego etapu. Całość bez skomplikowanego i mało przystępnego żargonu medycznego. Duży plus.

Rozwój dziecka na każdym etapie ciąży

To jest to, czego do tej pory brakowało mi w tego typu publikacjach. Całą pierwszą ciążę zastanawiałam się, co tam słychać u mojego dziecka, jak teraz wygląda, co aktualnie się u niego wykształca, jakie ma największe potrzeby. Książka dała mi świadomość tego, co się dzieje z dzieckiem podczas poszczególnych etapów rozwoju prenatalnego. Do tego te fantastyczne, duże i wyraźne zdjęcia. To robi wrażenie. dziecko

Masa porad praktycznych

Żeby odpowiedzieć sobie na pytania: jak wyliczyć termin porodu, co jeść w czasie ciąży, kiedy wykonać jakie badania czy chociażby jakie zakupy zrobić dla dziecka, musiałam przewertować masę publikacji i stron internetowych – w książce Lesley Regan wszystko podane jest jak na tacy.

Pytania i odpowiedzi

Jak się pewnie domyślacie, to bardzo bliska naszemu sercu formuła. Tabelki z najczęściej zadawanymi pytaniami przez przyszłe mamy także znalazły swoje miejsce w książce – jak dla nas to jedna z ciekawszych form i bardzo fajnie urozmaica treści zawarte w książce.

Noworodek, czyli życie po narodzinach

Oprócz opisu kolejnych tygodni ciąży, rozwoju dziecka, badań i całej wiedzy związanej z ciążą, w książce znajdziecie też wszystkie potrzebne informacje dotyczące opieki nad dzieckiem w pierwszych tygodniach życia w tym (czego też brakowało na w innych tego typu pozycjach) pomoc i wsparcie psychologiczne.

Obawy i komplikacje

infekcje-i-chorobyTa część książki, choć znajduje się na jej końcu, według nas jest jedną z najważniejszych. To właśnie tu powinnyście znaleźć odpowiedź na nurtujące was pytania dotyczące: schorzeń w ciąży, wszelkich infekcji i chorób zakaźnych, nieprawidłowości w rozwoju płodu, niepokojących objawów – wszystkie problemy w ciąży i niepokoje po narodzinach dziecka. Powiedzieć można, że znajdziemy tu odpowiedzi na najczęściej zadawane przez was pytania. Pytania, które nie mogą pozostać bez odpowiedzi.

Słuchajcie, co tu dużo pisać – jeśli szukacie naprawdę dobrej publikacji o ciąży, polecamy tę książkę z czystym sumieniem.

To również świetny pomysł na prezent dla przyszłej mamy. Książka jest pięknie wydana, w twardej oprawie, na kredowym papierze. Na pewno się spodoba.

okladka-oryginalTwoja ciąża tydzień po tygodniu
Lesley Regan

rok wydania 2016
format 185 x 235 mm
liczba stron 448
oprawa twarda
ISBN 978-83-65373-69-4
cena 84 zł

[buybox-widget category=”book” name=”Twoja ciąża tydzień po tygodniu” info=”LESLEY REGAN”]

-Reklama-

Musisz przeczytać

Mamo, tato czy warto bankować krew pępowinową dziecka?

Dla każdego rodzica priorytetem jest zdrowie jego dziecka. Kompletując wyprawkę zwracamy uwagę na bezpieczeństwo i wygodę swoich pociech. Bezpieczeństwo jest kluczowe np....

BEZPŁATNY poradnik o rozszerzaniu diety plus KASZKA! ODBIERZ SWÓJ ZESTAW

Rozszerzanie diety dziecka to wcale nie jest proste zadanie! Z pomocą przychodzi BoboVita. Już dziś zamów swój DARMOWY...

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
411ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Mamo, tato czy warto bankować krew pępowinową dziecka?

Dla każdego rodzica priorytetem jest zdrowie jego dziecka. Kompletując wyprawkę zwracamy uwagę na bezpieczeństwo i wygodę swoich pociech. Bezpieczeństwo jest kluczowe np....

Mamy polecają Mamom – zagłosuj na produkt miesiąca!

Mamy wiedzą co dobre dla ich dzieci, dlatego rozpoczynamy głosowanie na produkt miesiąca. Weź udział w plebiscycie i wybierz produkt, który cenisz w macierzyństwie.

Nowe „Czyściochowe zabawy” już w Rossmannie – w sam raz na zimowe ferie!

,,Czyściochowe zabawy! Cz. 5 Czysty nos”– to tytuł kolejnych pełnych łamigłówek i kolorowanek książeczek z bohaterami Czyściochowa. Są one prezentem dla uczestników Rossnę!, którzy między 14 stycznia, a 15 lutego kupią produkt do dziecięcej higieny lub pielęgnacji i zeskanują kartę programu.

„Nastolatki na krawędzi” – poradnik o wychowywaniu nastolatek w pełnej niepokoju rzeczywistości

Czy każde samookaleczanie prowadzi do samobójstwa? Jak nastolatki korzystają z technologii i co z tego wynika? Czy zaburzenia psychiczne mogą być ucieczką przed rzeczywistością? Jak zareagować, kiedy córka prosi, aby zwracać się do niej „on”? Kiedy udać się z nastolatką do specjalisty i czego się spodziewać po takiej wizycie? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w poradniku o wychowywaniu nastolatek w pełnej niepokoju rzeczywistości. „Nastolatki na krawędzi. Czego nie wiecie o problemach swoich córek” Krystyny Romanowskiej, dr Agnieszki Dąbrowskiej i dr Marty Niedźwiedzkiej w księgarniach już od 25 stycznia!

Krótkowzroczność u dziecka: korygować czy kontrolować?

Krótkowzroczność powoduje niezdolność do wyraźnego widzenia odległych obrazów i obiektów, takich jak np. tablica w klasie. Wada ta dotyka coraz większy odsetek dzieci i młodzieży, a niewykryta i niekontrolowana, może szybko i znacznie się pogłębiać. Dlatego w przypadku zaobserwowania pierwszych objawów krótkowzroczności u swojego dziecka ważna jest natychmiastowa reakcja: korekcja oraz kontrola progresji wady. Co znaczą oba pojęcia i czym się różnią?