Reklama

Jak zrobić slime – prosty tutorial

Glutki, czyli slimy opanowały dziecięcy świat. To prosta do zrobienia rzecz, a ile zabawy sprawia kilkulatkowi. Zobacz, jak zrobić slime ze składników, które na pewno masz w domu!

Reklama
Reklama

Jak zrobić slime –  to proste!

Moda jak zwykle przyszła z zagranicy, dlatego w dziecięcym języku funkcjonuje od jakiegoś czasu słowo „slime”. Slime, czyli glutek to plastyczny wytwór, który dziecko może zrobić samo. Służy do kreatywnej zabawy, tak jak wszystkie znane nam do tej pory masy plastyczne (ciastolina, piankolina, piaskolina) z tą różnicą, że takiego glutka każde dziecko jest w stanie zrobić samo! Nie wierzysz, to popatrz!

Jak zrobić slime – film instruktażowy

Do zrobienia slime’a potrzebujemy przede wszystkim dobrego kleju. Z doswiadczenia moich dzieci wynika, że lepsze są kleje przezroczyste tzw. PVA sprzedawane w plastikowych tubkach. Na potrzeby glutków producenci wypuścili na rynek powiększone opakowania. Zamiast przezroczystego kleju możemy użyć białego wikolu. Reszta składników to: płyn do prania, pianka do golenia i dowolne dodatki do udekorowania (brokaty, farby, flamastry).  Zrobienie glutka zajmuje ok. 5 minut.

Jak widzicie jest to bardzo proste. W dodatku zabawa w robienie glutka super ćwiczy sprawność manualną dziecka i może być wykorzystywana w ćwiczeniach sensoryki. Glutek ma fajne właściwości – dobrze sie rozciąga, a przy gwałtownym ruchu można go rozerwać idealnie na pół. Zrobiony slime należy przechowywać w zamkniętym pojemniku (słoiku, plastikowym pudełku z pokrywką), by nie wysechł.

Na Instagramie możecie znaleźć nasze drugie podejście do slime – tym razem farbowanego przy pomocy farby:

Robimy slime cz.1#slime #slimetutorial

A post shared by Mamy-mamom.pl (@mamy_mamom) on

Robimy slime cz.2

A post shared by Mamy-mamom.pl (@mamy_mamom) on

Robimy slime cz.3

A post shared by Mamy-mamom.pl (@mamy_mamom) on

Robimy slime cz.4

A post shared by Mamy-mamom.pl (@mamy_mamom) on

Robimy slime cz.5

A post shared by Mamy-mamom.pl (@mamy_mamom) on

No i mamy! Nasz slime gotowy 👌#slime #slimetutorial #glutek

A post shared by Mamy-mamom.pl (@mamy_mamom) on

autor: iguana

 

foto: mamy-mamom.pl

Close

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie.

Chcemy Cię zapewnić, że Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili.
Szczegóły na podstronie polityka prywatności.

Subscribe to our newsletter

autoresponder system powered by FreshMail