-Reklama-

Znalazłam sposób na czystą przestrzeń dla moich dzieci

Sprzątanie w domu, w którym są dzieci to niekończąca się historia... A wiadomo, że przy maluchu codziennych obowiązków nie brakuje. To dlatego wpadłyśmy na pomysł, że przy utrzymaniu domu w czystości powinniśmy mieć pomocnika. Oto i on.

-Reklama-

Choć nasz sprzymierzeniec w domowych obowiązkach, ukrywający się pod nazwą Ariete 4164 Steam Mop 10 in 1, wygląda jak supermop, to tak naprawdę jest to wielofunkcyjne urządzenie. Czyszczenie i dezynfekcja podłóg tylko jedna z jego funkcji. Sprawdziłyśmy, że idealnie nadaje się do odświeżania i dezynfekcji dziecięcych ubranek, nocników, toalety. Dociera do najciemniejszych nawet zakamarków i w zasadzie wszystko sam robi za nas…

Ale od początku.

Ariete 4164 Steam Mop 10 in 1 wygląda jak mop ale to tylko pozory!

Czekamy na Ciebie Maluszku

Najpierw postanowiłyśmy sprawdzić funkcję, która najbardziej nas zaciekawiła – odświeżanie ubrań. Dziecięca skóra jest wyjątkowo delikatna i wrażliwa. To dlatego zawsze przed pierwszym użyciem odświeżamy i dezynfekujemy ubranka parą. Wtedy pozbywamy się zarazków, ale też zmiękczamy ubranka i sprawiamy, że są delikatniejsze w dotyku i bezpieczniejsze dla małego ciałka. W ten sam sposób możemy też odświeżać wszystkie dorosłe ubrania. Pamiętajmy też, że wszystkie części garderoby (niezależnie czy dla nas, czy dla naszego malucha) powinny być wyprane lub zdezynfekowane przed pierwszym założeniem.

Odświeżanie ubranek to funkcja, która bardzo nam się spodobała w tym urządzeniu

Czyste otoczenie przede wszystkim

W przypadku małych dzieci nie ma kompromisów, jeśli chodzi o czystość pomieszczeń i przedmiotów, z którymi na co dzień mają do czynienia. Choć na rynku jest dużo chemicznych preparatów do dezynfekcji, boję się ich używać. Dzieci są nieobliczalne – wszędzie ich pełno i wszystkiego dotykają. Boję się nawet trzymać tego typu środki w domu. Chemia nie ma nas dobrego wpływu – już sam zapach jest bardzo rażący. Boję nawet pomyśleć co by się stało, gdybym niedokładnie wypłukała powierzchnię po tych chemicznych środkach. Wszelkich zarazków i bakterii wolę pozbywać się za pomocą pary. Jest to rozwiązanie nie tylko ekologiczne, ale również hipoalergiczne.

Z pomocą Ariete wyczyścisz nocnik
Ale też prawdziwą toaletę
Z pomocą specjalnej wygiętej końcówki, wydezynfekujesz również bidet i umywalki.

Wszędobylskie małe rączki

Każdy kto ma dzieci raczkujące lub stawiające już pierwsze kroczki wie, że ich małe sprytne paluszki widoczne są wszędzie – na oknach, blatach i lustrach. Z pomocą w ich usuwaniu przychodzi nic innego jak Ariete mop. Do mycia okien i szyb służy specjalna końcówka ściągająca. Dzięki takiemu rozwiązaniu, na czyszczonej powierzchni nie zostają smugi.

Ślady paluszków, podobnie jak okna po zimie nie będą już nas straszyć. Mop parowy Ariete ma specjalną końcówkę, która czyści powierzchnie szklane
Założę się, że lustra u was w domu też wymagają ciągłego i pracochłonnego przecierania!

Do czyszczenia różnych rodzajów podłóg

Pewnie w waszym mieszkaniu też znajdują się podłogi wykonane z różnych materiałów. Bez obaw! Ariete poradzi sobie z nimi wszystkimi. Doskonale porusza się po powierzchniach gładkich jak płytki, czy parkiet. Dla pewności sprawdziłyśmy też panele u sąsiadki! Idealnie czyste bez smug po płynach. Dodatkowo, odpada nam przy tym problem z noszeniem za sobą wiadra od mopa i ewentualna wymiana brudnej wody.

Specjalna ściereczka z mikrofibry przyczepiona do urządzenia, doskonale radzi sobie z różnymi powierzchniami podłóg.

Nie byłybyśmy sobą, gdybyśmy nie sprawdziły mopa parowego także na innych powierzchniach. Producent zapewnia o jego skuteczności także w przypadku dywanów. Fakt, powierzchnie te stają się odświeżone i przez to mam wrażenie nieco bardziej puszyste.

Wykładziny wymagają właściwej pielęgnacji. Dzięki parowemu mopowi nie musisz ich tak często prać
Pokój dziecięcy wymaga częstego sprzątania. Szczególnie w miejscach, w których bawią się dzieci. A wiemy, że podłoga to zdecydowanie najlepsza miejscówka!
Jeśli macie w domu schody, to urządzenie jest idealne do ich sprzątania. Dzięki trójkątnej głowicy, dociera w każdy kąt i zakamarek.

Trudne dostępne miejsca stają się łatwe!

Nie tylko schody są miejscami trudno dostępnymi. W domu ich nie brakuje. Mając do dyspozycji tradycyjne środki chemiczne, myjemy tylko same płaskie powierzchnie, unikając czyszczenia wszelkich zakamarków. A to tam chowają się wszelkie bakterie i zarazki. Mop parowy, dzięki różnym końcówkom i ogromnej mocy pary (możemy nią sterować za pomocą specjalnego pokrętła) dociera praktycznie wszędzie tam, gdzie możemy go potrzebować.

Dzięki specjalnej konstrukcji, mop dotarł w każdy zakamarek.
Doskonale wyczyścił również baterie łazienkowe, ciemne płytki z kamienia i odświeżył fugi
Mop parowy bez problemu się zmieścił pod szafkami.
Za pomocą specjalnego pokrętła, można regulować moc pary dostosowując ją do typu zabrudzeń
Mop parowy Ariete dostosowuje się do każdej powierzchni
W przypadku raczkujących dzieci, ważne jest dokładne czyszczenie fug. Służy do tego specjalna końcówka ze szczotką.

Obsługa urządzenia

Jest niezwykle prosta i intuicyjna. Nie wymaga wprawy ani żadnych umiejętności. Wystarczy wybrać końcówkę, z której będziemy korzystać i napełnić urządzenie wodą. Ułatwia to specjalny kubek z miarką oraz lejek.

Nie ma obawy, że „przelejemy” urządzenie, jeśli skorzystamy ze specjalnej miarki dołączonej do zestawu.

Para wytwarza się natychmiast po włączeniu i voila! Możemy zacząć czyścić. Po zakończonej pracy odkładamy urządzenie. Nie zajmuje ono dużo miejsca, a sami możemy zająć się tym, co najprzyjemniejsze – zabawa z naszym dzieckiem!

Dzięki pomocy mopa parowego Ariete, sprzątanie stanie się prawdziwą zabawą! Może uda się zachęcić do niej nawet małych pomocników?

Uwaga! Konkurs! Wygraj 1 z 3 oczyszczaczy parowych w naszym prostym konkursie. Szczegóły TUTAJ

Autor tekstu i zdjęć: Justyna
Wpis powstał we współpracy z marką Ariete
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również