-Reklama- Rowery - wybierz na Ceneo

Wiosenne imiona dla dziewczynek

Czy wiosna może być inspiracją do nadawania imion swoim dzieciom? Okazuje się że tak. Wśród pięknych imion dla dziewczynek znajdziemy wiele takich, które mają swoje odpowiedniki w kwiatach i owocach.

-Reklama-

Imiona dla dziewczynek inspirowane wiosną

Arnika – arnika to nazwa górskiego kwiatu podobnego do astra, na dodatek – o leczniczych właściwościach. Arnika to osoba dobra, społeczna, miłosierna. W życiu kieruje się sercem. Kocha przyrodę. To imię pochodzenia skandynawskiego.

Dalia – genezą imienia jest nazwa kwiatu odkrytego przez szwedzkiego botanika. Z reguły Dalie to osoby bardzo delikatne i wrażliwe, nieśmiałe, potrzebujące opieki i wsparcia.

Daisy – słowo oznaczające w języku angielskim kwiat – stokrotkę. Osoby o tym imieniu zazwyczaj są ukierunkowane na osiągnięcie sukcesu i dążą do niego konsekwentnie. Są uparte i bardzo zorganizowane.

Fabia – imię pochodzi od nazwy warzywa – bobu (faba). W dosłownym przekładzie imię oznacza „uprawiającą bób”. Fabia to przykładna gospodyni domowa, dbająca o domowe ognisko. Przykładna żona i matka.

Flora – imię pochodzące od imienia rzymskiej bogini kwiatów i wiosny. Flora to osoba znająca swój potencjał, pewna siebie, ma skłonności do perfekcjonizmu.

Gardenia – to angielskie imię żeńskie. Pochodzi od nazwy tropikalnego kwiatu.

Hiacynta – żeńska odmiana imienia męskiego Hiacynt, które nawiązuje do kwiatów – hiacyntów. Według greckiej mitologii są to kwiaty, które wyrosły z krwi syna Amyklasa i Diomedy. Osoba o tym imieniu jest bardzo wrażliwa, łatwo ją zranić. Często realizuje się poprzez sztukę.

Hortensja – imię identyczna jak rodzaj pięknych kwiatów. W starożytności imię Hortensius (męski odpowiednik Hortensji) oznaczało członka rodu Hortensjuszy, czyli ogrodników. W życiu Hortensje są bardzo energiczne i kreatywne.

Ismena – ismena to piękna roślina ozdobna. Imię to wywodzi się z mitologii greckiej i oznacza osobę nastawioną w swoim postępowaniu na materialny zysk.

Jagoda – tak naprawdę jest to imię, które nastąpiło na skutek ewolucji imion: Jaga, Jadwiga czy Jagata. Imię oznacza osobę bardzo rozmowną, towarzyską i życzliwą. Wzorzec żony i matki.

Jasmina/Jaśmina – Jaśmina przywołuje skojarzenie z pięknym krzewem jaśminu. To imię perskiego pochodzenia. Imię to cechuje kobietę bardzo silną, twardo stąpającą po ziemi. To osoba, która się nie poddaje.

Jolanta – imię pochodzi od greckiej nazwy fiołka. Jolanty to osoby o bogatej wyobraźni, rozmarzone i bardzo romantyczne.

Kalina – nie jest znane pochodzenie imienia, ale nam przywołuje na myśl rodzaj drzewa o czerwonych owocach. Kalina to osoba ciekawa świata, optymistka. Interesuje ją wszystko, co się dzieje dookoła.

Laura – to imię pierwotnie męskie (Laur), pochodzi od lauru, czyli polskiego wawrzynu. Imię Laura noszą zwykle kobiety, którym brakuje samodzielności. Są sumienne, bywają duszami towarzystwa, ale nie lubią podejmować odpowiedzialnych decyzji.

Lilianna – imię pochodzi od łacińskiej nazwy lilii. Oznacza kobietę piękną i czystą jak biała lilia. Lilianny zwykle to kobiety, które nie boją się ryzykować w życiu i dobrze znoszą porażki. Są typowymi introwertyczkami.

Malina – mało kto wie, że to zdrobnienie od Magdaleny. Dziś Malina kojarzy się nam tylko ze słodkim owocem. To imię określające osobę o wysokich wymaganiach od życia i innych, nieco wyniosłą, ale oddaną swoim przyjaciołom i bliskim.

Malwina – choć kojarzy się z kwiatem (malwa), jej pochodzenie nie ma z kwiatem nic wspólnego. To imię germańskie i oznacza „osądzającą z przyjaźni”. Malwina to osoba wyniosła, dość egoistyczna i nie przejmującą się ocenami innych ludzi.

Melisa/Melissa – imię pochodzenia greckiego, oznacza pszczołę. W Polsce kojarzy się przede wszystkim z rośliną, która ma moc uspokajania. Melisy to kobiety rozmarzone, o artystycznej duszy.

Małgorzata – nawiązuje do kwiatów zwanych margerytkami, ale jej pochodzenie jest nieco inne. Margarita po łacinie oznaczało pąk kwiatowy. Małgorzaty są bardzo impulsywne i zmienne. Mają chwiejny charakter, ale też wiele odwagi, która pozwala im podróżować po świecie.

Oliwia – czyli gałązka drzewa oliwnego. Imię jest pochodzenia łacińskiego. Oliwie to uosobienie spokoju i rozsądku. Zwykle są bardzo lubiane, mają dobre serca.

Rozalia – imię to łączy ze sobą nazwy dwóch kwiatów: róży i lilii. Rozalie to pewne siebie kobiety, choć nieco nieprzewidywalne. Lubią zmiany, szybko się nudzą i zarażają entuzjazmem.

Róża – imię pochodzenia łacińskiego, oznacza kobietę piękną niczym róża. Róże ciągle za czymś gonią, lubią rywalizować, nie potrafią usiedzieć w jednym miejscu.

Ruta – choć z greckiego oznacza „wierną towarzyszkę”, Ruta kojarzy się z rodzajem rośliny. Ruty to kobiety opiekuńcze i bardzo ciepłe. W swoim postępowaniu charakteryzują się szlachetnością i życzliwością.

Sylwana – to imię pochodzi od łacińskiego określenia „lasu”. Niczym las są pełne tajemnic i zagadek. Z drugiej strony to osoby bardzo dobre, które łatwo zranić. Kochają zwierzęta.

Tamara – mało kto wie, że imię to oznacza „palmę daktylową”. Tamara pochodzi od języka aramejskiego. Zwykle oznacza kobietę bardzo zrównoważoną, rozsądną, wierną i lojalną.

Wioleta – imię nawiązuje do konkretnej rośliny – fiołka wonnego. Wiolety to marzycielki, o wysokim mniemaniu o sobie. Rzadko kiedy kończą to, co zaczęły, szybko się zniechęcają.

Wirgilia – oznacza gałązkę latorośli, nawiązuje do rzymskiego rodu Wirgiliuszów. Osoby o tym imieniu są bardzo szlachetne, świetnie radzą sobie na kierowniczych stanowiskach, są bardzo zorganizowane.

Zuzanna – czyli kwiat lotosu, bo to dokładnie oznacza to imię po hebrajsku. Zuzanny działają bardzo spontanicznie, nie lubią nudy i powtarzalności, ceni się je za dobre i otwarte serce.

Zobacz jeszcze:

Najfajniejsze oryginalne imiona dla dzieci

 autor: Ania
foto: pixabay.com

-Reklama-

Musisz przeczytać

Mamo, tato czy warto bankować krew pępowinową dziecka?

Dla każdego rodzica priorytetem jest zdrowie jego dziecka. Kompletując wyprawkę zwracamy uwagę na bezpieczeństwo i wygodę swoich pociech. Bezpieczeństwo jest kluczowe np....

BEZPŁATNY poradnik o rozszerzaniu diety plus KASZKA! ODBIERZ SWÓJ ZESTAW

Rozszerzanie diety dziecka to wcale nie jest proste zadanie! Z pomocą przychodzi BoboVita. Już dziś zamów swój DARMOWY...

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
411ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Nowy sezon Strażaka Sama z polskim akcentem! Do gry wchodzi Polka – pilotka Krystyna!

Kochacie Strażaka Sama? Pokochacie go jeszcze bardziej! Nowa postać pilotki Krystyny Kaminski, kierującej samolotem ratowniczym, wnosi jeszcze więcej radości i edukacji dla dzieci. Nowy, 14. sezon Strażaka Sama możecie oglądać od soboty (10 grudnia) na kanale MiniMini+.

Dermokosmetyki – kosmetyki do zadań specjalnych

Dermokosmetyki - termin powszechnie znany i często stosowany, ale czym są tak naprawdę dermokosmetyki? Czym różnią się od tradycyjnych kosmetyków?

Najlepsze szkoły rodzenia online

Uczestnictwo w szkole rodzenia bez wychodzenia z domu? Od jakiegoś czasu jest to możliwe. Szkoły rodzenia online są z roku na rok coraz bardziej popularne i świetnie wpisują się w dzisiejsze potrzeby przyszłych rodziców.

Pęknięcie krocza – wszystko co powinnaś o tym wiedzieć

Pęknięcie krocza to częsty uraz w porodzie naturalnym. Choć zdarza się u wielu rodzących i pociąga za sobą wiele powikłań, czasem nie da się mu zapobiec. Co powinnaś wiedzieć na temat pęknięcia krocza?

Jak zmienić mleko modyfikowane – instrukcja

Kiedy, jak i dlaczego zmieniamy mleko w diecie dziecka? Powodów może być mnóstwo, a nagła zmiana pokarmu może okazać się trudna zarówno dla rodzica, jak i dla maluszka. Eksperci programu edukacyjnego Nestlé Baby&Me zebrali garść cennych informacji na temat tego jak bezpiecznie i łagodnie wprowadzić do diety maleństwa nowe mleko modyfikowane.