-Reklama-

Wiosenne imiona dla dziewczynek

Czy wiosna może być inspiracją do nadawania imion swoim dzieciom? Okazuje się że tak. Wśród pięknych imion dla dziewczynek znajdziemy wiele takich, które mają swoje odpowiedniki w kwiatach i owocach.

-Reklama-

Imiona dla dziewczynek inspirowane wiosną

Arnika – arnika to nazwa górskiego kwiatu podobnego do astra, na dodatek – o leczniczych właściwościach. Arnika to osoba dobra, społeczna, miłosierna. W życiu kieruje się sercem. Kocha przyrodę. To imię pochodzenia skandynawskiego.

Dalia – genezą imienia jest nazwa kwiatu odkrytego przez szwedzkiego botanika. Z reguły Dalie to osoby bardzo delikatne i wrażliwe, nieśmiałe, potrzebujące opieki i wsparcia.

Daisy – słowo oznaczające w języku angielskim kwiat – stokrotkę. Osoby o tym imieniu zazwyczaj są ukierunkowane na osiągnięcie sukcesu i dążą do niego konsekwentnie. Są uparte i bardzo zorganizowane.

Fabia – imię pochodzi od nazwy warzywa – bobu (faba). W dosłownym przekładzie imię oznacza „uprawiającą bób”. Fabia to przykładna gospodyni domowa, dbająca o domowe ognisko. Przykładna żona i matka.

Flora – imię pochodzące od imienia rzymskiej bogini kwiatów i wiosny. Flora to osoba znająca swój potencjał, pewna siebie, ma skłonności do perfekcjonizmu.

Gardenia – to angielskie imię żeńskie. Pochodzi od nazwy tropikalnego kwiatu.

Hiacynta – żeńska odmiana imienia męskiego Hiacynt, które nawiązuje do kwiatów – hiacyntów. Według greckiej mitologii są to kwiaty, które wyrosły z krwi syna Amyklasa i Diomedy. Osoba o tym imieniu jest bardzo wrażliwa, łatwo ją zranić. Często realizuje się poprzez sztukę.

Hortensja – imię identyczna jak rodzaj pięknych kwiatów. W starożytności imię Hortensius (męski odpowiednik Hortensji) oznaczało członka rodu Hortensjuszy, czyli ogrodników. W życiu Hortensje są bardzo energiczne i kreatywne.

Ismena – ismena to piękna roślina ozdobna. Imię to wywodzi się z mitologii greckiej i oznacza osobę nastawioną w swoim postępowaniu na materialny zysk.

Jagoda – tak naprawdę jest to imię, które nastąpiło na skutek ewolucji imion: Jaga, Jadwiga czy Jagata. Imię oznacza osobę bardzo rozmowną, towarzyską i życzliwą. Wzorzec żony i matki.

Jasmina/Jaśmina – Jaśmina przywołuje skojarzenie z pięknym krzewem jaśminu. To imię perskiego pochodzenia. Imię to cechuje kobietę bardzo silną, twardo stąpającą po ziemi. To osoba, która się nie poddaje.

Jolanta – imię pochodzi od greckiej nazwy fiołka. Jolanty to osoby o bogatej wyobraźni, rozmarzone i bardzo romantyczne.

Kalina – nie jest znane pochodzenie imienia, ale nam przywołuje na myśl rodzaj drzewa o czerwonych owocach. Kalina to osoba ciekawa świata, optymistka. Interesuje ją wszystko, co się dzieje dookoła.

Laura – to imię pierwotnie męskie (Laur), pochodzi od lauru, czyli polskiego wawrzynu. Imię Laura noszą zwykle kobiety, którym brakuje samodzielności. Są sumienne, bywają duszami towarzystwa, ale nie lubią podejmować odpowiedzialnych decyzji.

Lilianna – imię pochodzi od łacińskiej nazwy lilii. Oznacza kobietę piękną i czystą jak biała lilia. Lilianny zwykle to kobiety, które nie boją się ryzykować w życiu i dobrze znoszą porażki. Są typowymi introwertyczkami.

Malina – mało kto wie, że to zdrobnienie od Magdaleny. Dziś Malina kojarzy się nam tylko ze słodkim owocem. To imię określające osobę o wysokich wymaganiach od życia i innych, nieco wyniosłą, ale oddaną swoim przyjaciołom i bliskim.

Malwina – choć kojarzy się z kwiatem (malwa), jej pochodzenie nie ma z kwiatem nic wspólnego. To imię germańskie i oznacza „osądzającą z przyjaźni”. Malwina to osoba wyniosła, dość egoistyczna i nie przejmującą się ocenami innych ludzi.

Melisa/Melissa – imię pochodzenia greckiego, oznacza pszczołę. W Polsce kojarzy się przede wszystkim z rośliną, która ma moc uspokajania. Melisy to kobiety rozmarzone, o artystycznej duszy.

Małgorzata – nawiązuje do kwiatów zwanych margerytkami, ale jej pochodzenie jest nieco inne. Margarita po łacinie oznaczało pąk kwiatowy. Małgorzaty są bardzo impulsywne i zmienne. Mają chwiejny charakter, ale też wiele odwagi, która pozwala im podróżować po świecie.

Oliwia – czyli gałązka drzewa oliwnego. Imię jest pochodzenia łacińskiego. Oliwie to uosobienie spokoju i rozsądku. Zwykle są bardzo lubiane, mają dobre serca.

Rozalia – imię to łączy ze sobą nazwy dwóch kwiatów: róży i lilii. Rozalie to pewne siebie kobiety, choć nieco nieprzewidywalne. Lubią zmiany, szybko się nudzą i zarażają entuzjazmem.

Róża – imię pochodzenia łacińskiego, oznacza kobietę piękną niczym róża. Róże ciągle za czymś gonią, lubią rywalizować, nie potrafią usiedzieć w jednym miejscu.

Ruta – choć z greckiego oznacza „wierną towarzyszkę”, Ruta kojarzy się z rodzajem rośliny. Ruty to kobiety opiekuńcze i bardzo ciepłe. W swoim postępowaniu charakteryzują się szlachetnością i życzliwością.

Sylwana – to imię pochodzi od łacińskiego określenia „lasu”. Niczym las są pełne tajemnic i zagadek. Z drugiej strony to osoby bardzo dobre, które łatwo zranić. Kochają zwierzęta.

Tamara – mało kto wie, że imię to oznacza „palmę daktylową”. Tamara pochodzi od języka aramejskiego. Zwykle oznacza kobietę bardzo zrównoważoną, rozsądną, wierną i lojalną.

Wioleta – imię nawiązuje do konkretnej rośliny – fiołka wonnego. Wiolety to marzycielki, o wysokim mniemaniu o sobie. Rzadko kiedy kończą to, co zaczęły, szybko się zniechęcają.

Wirgilia – oznacza gałązkę latorośli, nawiązuje do rzymskiego rodu Wirgiliuszów. Osoby o tym imieniu są bardzo szlachetne, świetnie radzą sobie na kierowniczych stanowiskach, są bardzo zorganizowane.

Zuzanna – czyli kwiat lotosu, bo to dokładnie oznacza to imię po hebrajsku. Zuzanny działają bardzo spontanicznie, nie lubią nudy i powtarzalności, ceni się je za dobre i otwarte serce.

Zobacz jeszcze:

Najfajniejsze oryginalne imiona dla dzieci
 autor: Ania
foto: pixabay.com
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również