-Reklama-

Te sprzęty przydadzą się każdemu rodzicowi!

-Reklama-

Odkąd dziecko przyszło na świat, w waszym życiu, ale też w domu pojawiło wiele różnych zmian. Poradniki dla rodziców radzą jak przygotować się na przyjście dziecka – co kupić, jak spakować torbę do szpitala, co będzie potrzebne dziecku. A co dalej? Jak zorganizować sobie życie, dom..? Rodzicielstwo to piękna, ale i wymagająca funkcja. Warto korzystać ze wszelkich sprzętów wspomagających, które ułatwią nam codzienne funkcjonowanie. Dziś chcielibyśmy się skupić na urządzeniach domowych. Zobaczcie, jakie sprzęty wybraliśmy.

Rozszerzanie diety dziecka, a potem ogólnie – przygotowywanie posiłków, to pierwszy ważny egzamin umiejętności rodzicielskich. Musimy odpowiednio dobierać składniki, porcje, przestrzegać pór podawania posiłków. Najważniejsze to skupić się na jakości przygotowywanych posiłków – aby były odpowiednio zbilansowane. To wymaga czasu, dlatego to, co możemy warto sobie ułatwiać np. czas podgrzewania posiłków, warto maksymalnie uprościć. Jeśli musimy na szybko przygotować/odgrzać posiłek, z pomocą przychodzi kuchenka mikrofalowa.

Wybór tego typu sprzętów jest naprawdę ogromny. Ważne, abyśmy dobrali kuchenkę pod siebie: wybrali interesujące nas opcje podgrzewania. Nie bez znaczenia jest także wygląd takiego sprzętu i funkcjonalność – możemy wybrać kuchenki mikrofalowe wolnostojące i pod zabudowę. Wszystko tak, żeby pasowało nam do kuchni.

Sprzątanie bez końca

Wszyscy wiemy, że w domu, w którym mieszkają dzieci sprzątanie nie ma końca. Porozrzucane zabawki, wszechobecne okruszki… Kolejnym sprzętem, w który warto się wyposażyć jest odkurzacz i pewnie powiecie, że to żadne odkrycie – przecież każdy z nas ma taki sprzęt w domu. Często jest to jednak ciężki sprzęt, schowany gdzieś na dnie szafy, a jego rozkładanie i przygotowanie do pracy zajmuje bardzo dużo czasu i wymaga użycia siły. Przy dzieciach warto odkurzać tak naprawdę codziennie – przynajmniej obszary, w których najwięcej się brudzi. Do takiego ekspresowego, codziennego sprzątania na pewno przyda się odkurzacz pionowy. Tego typu sprzęty są zazwyczaj lżejsze od swoich tradycyjnych odpowiedników, ale pod względem funkcjonalności wcale im nie odbiegają. Zwykle w wyposażeniu mają pakiet dodatkowych szczotek, które pozwolą nam wyczyścić mniejsze powierzchnie takie jak np. kanapa, dotrzeć do trudno dostępnych miejsc jak np. szpara za łóżkiem. Mają one co prawda mniejszy pojemnik, ale dzięki temu – przy regularnym codziennym sprzątaniu, łatwiej jest utrzymać czystość.

Wiele mam jednogłośnie twierdzi, że bez odkurzacza pionowego ciężko byłoby im wypełniać codzienne obowiązki domowe i łączyć je z funkcją bycia mamą. Warto korzystać z takich ułatwień.

Góra prania

Pranie przy dzieciach to niekończący się temat. Opróżnienie kosza z praniem do zera graniczy niemalże z cudem! I o ile, przy pralkach automatycznych sam proces prania nie jest jakoś specjalnie wymagający, to już suszenie tak! Zmora każdego! Rozstawione suszarki plus porozrzucane wszędzie dziecka zabawki – mieszanka prawdziwie wybuchowa! Jest jednak sprzęt, z którym pranie staje się zdecydowanie łatwiejsze – mowa tu o pralko-suszarce. Jak dla nas, posiadanie takiego sprzętu przy dzieciach jest ogromnym ułatwieniem. Wkładamy rzeczy do pralko-suszarki i wyciągamy suche – szkoda, że jeszcze samo nie wkłada się do szafy 🙂

Wokół tego typu sprzętu narosło na przestrzeni lat wiele mitów – między innymi to, że sprzęty 2 w 1 nie do końca spełniają swoją funkcję, że lepiej zainwestować w dwa sprzęty oddzielne – pralkę i suszarkę, ale przecież nie każdy ma miejsce na taki sprzęt! Dodatkowo, trzeba pranie w trakcie przekładać z urządzenia do urządzenia, a w przypadku pralko-suszarki cały proces prania przebiega w jednym miejscu. To naprawdę ogromne ułatwienie! Obecnie, sprzęty są tak udoskonalone technologicznie, że wystarczy zainwestować w pralko-suszarkę – nie trzeba szukać oddzielnych sprzętów.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również