-Reklama-

Symulacja cesarskiego cięcia przy użyciu ciastoliny. Zobacz ten film!

Dr Jessica So z okazji 4. urodzin swojego synka postanowiła zademonstrować mu, w jaki sposób przyszedł na świat. Wykorzystała do tego... ciastolinę i nagrała fantastyczny filmik. Musicie to zobaczyć!

-Reklama-

Dr Jessica So jest chirurgiem – ma czteroletniego synka, u którego już zdążyła zaszczepić miłość do chirurgii. W dniu czwartych urodzin chłopca, mama przygotowała mu niespodziankę i zaprezentowała symulację cesarskiego cięcia, czyli sposobu, w jaki chłopiec przyszedł na świat, przy użyciu popularnej ciastoliny. Wszystko to zostało uwiecznione na filmie, który dziś bije rekordy popularności w sieci.

Ciastolina i cesarskie cięcie

Dr So stworzyła bardzo realistyczny model ciążowego brzucha i przy pomocy plastikowego nożyka dokonała symulacji cesarskiego cięcia. We wszystkim pomagał jej czterolatek. Anatomia brzucha wykonana z ciastoliny była dość dokładna, a sam proces wydobywania „dziecka” odwzorowywał normalne chirurgiczne czynności, jakie wykonują lekarze podczas CC.

Choć film spotkał się z bardzo różnymi opiniami, także negatywnymi, autorka podkreśla jego edukacyjny wymiar. To nie pierwszy raz jak dr So próbuje nauczyć syna chirurgii przy pomocy ciastoliny. Jej kanał na YouTube zawiera wiele podobnych filmików symulacyjnych np. operacji przeszczepiania nerki.

Nam ten pomysł bardzo się podoba. Jak słychać po reakcji dziecka, niespodzianka w postaci symulacji cesarskiego jemu też przypadła do gustu, a możliwość asystowania przy udawanym zabiegu operacyjnym okazała się fascynująca.

Zresztą, zobaczcie sami!

Uwaga! Nie chcesz, by Ciebie zaskoczyło coś w ciąży lub po porodzie? Skorzystaj z naszej ściągi >>> NIEZBĘDNIK PRZYSZŁEJ MAMY

autor: Iguana
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również