-Reklama-teddyeddie

Sport czy zabawa? Najlepiej zabawa w sport!

Wszystkie mamy mają jedno wspólne marzenie. Jakie? Aby ich dzieci wyrosły na zdrowych, świadomych, pewnych siebie, szczęśliwych i uśmiechniętych ludzi. To oczywiste. Aby tak było, musimy zadbać o postawy prozdrowotne i odpowiednie podejście naszych dzieci do szeroko rozumianej kultury fizycznej już od najmłodszych lat. Jak zainteresować dziecko wszelkimi formami ruchu? To proste! Wybieramy zabawę w sport!

-Reklama-

Aktywność fizyczna niesie ze sobą mnóstwo korzyści. Nie tylko kształtuje ciało, ale i charakter. Dzieci uczą się współpracy, pokory, systematyczności, poznają zasadę Fair Play i kształtują w sobie wiele innych pozytywnych zachowań. Dzisiejszy dostęp do wszelakich rozrywek dla dzieci powoduje, że umiejętne wprowadzenie dziecka w świat kultury fizycznej, to jedno z większych wyzwań współczesnego świata. Jak zaspokoić potrzebę ruchu u dziecka, cieszyć się jego wszechstronnym rozwojem, a przy tym widzieć uśmiech i przyjemność z wykonywanych ćwiczeń? Sprawdzonym rozwiązaniem jest rozrywka ruchowa i po prostu, najzwyczajniej w świecie…zabawa w sport!

Zaciekawione tematem, szukając gotowych ćwiczeń dla dzieci w domu, trafiłyśmy na FittyKid – platformę familijnej rozrywki ruchowej. FAMILIJNEJ – to jest to czego szukałyśmy. Nie włączamy dziecku wideo-treningu licząc, że zajmie się sobą przez najbliższe 20 minut, a my będziemy miały chwilę spokoju, ale towarzyszymy mu i wspieramy przy jego pierwszych sportowych wyzwaniach. Jest to doskonała okazja do budowania więzi z dzieckiem, a także aktywna, radosna forma spędzania czasu wolnego dla całych rodzin. Dołączenie do platformy FittyKid to również inne korzyści:

– Zaspokajanie naturalnej chęci i potrzeby ruchu u dzieci
– Zainteresowanie dzieci różnymi formami ruchowymi
– Sprawienie dzieciom przyjemności

  • Wspólne, aktywne spędzanie wolnego czasu
  • Poznawanie świata 

FittyKid DRUŻYNA KANGURA

FittyKid zapewnia uczestnikom serie rozrywki ruchowej dostosowane do różnych grup wiekowych. Obecnie trwa emisja serii FittyKid Drużyna Kangura, kierowana do dzieci w wieku przedszkolnym. Podczas „Aktywnej Podróży po Powerkuli z Kangurem i jego Zwierzo-Przyjaciółmi”, dzieci poznają kontynenty oraz reprezentujących je Zwierzo-Przyjaciół, którzy stawiają podróżnikom zadania do wykonania. Ukończenie podróży nagradzane jest Zwierzo-Stemplami.
Dzieciom występującym w odcinkach serii FittyKid Drużyna Kangura, towarzyszą wybitni sportowcy na czele z Michałem Kądziołą – reprezentantem Polski i Mistrzem Świata Juniorów w Siatkówce Plażowej, oraz Rafałem Niżnikiem –  Mistrzem Polski i Danii w piłce nożnej.

FittyKid SPORT

FittyKid SPORT jest serią rozrywki ruchowej dla dzieci w klasach 1-3, choć młodsze, acz zaawansowane fizycznie dzieci – także dadzą sobie radę. W komentarzach pod rozgrzewką i rozluźnieniem FittyKid SPORT – filmami dostępnymi w youtube, znaleźć można wiele komentarzy od uczniów, którym nauczyciele wychowania fizycznego w szkołach podstawowych zadali wideotreningi FittyKid SPORT jako pracę domową. To najlepsza rekomendacja dla edukacyjnej wartości tego projektu.

Osoby, które ćwiczą z FittyKid regularnie, a w związku z tym ich poziom zaawansowania rośnie, mają możliwość łączenia wideotreningów w zestawy i ćwiczenia zestawów w dowolnej kolejności, czy naprzemiennie. Pamiętajcie, aby każdy zestaw rozpoczynać od rozgrzewki, a na zakończenie uspokoić organizm rozluźnieniem.

NASZYM ZDANIEM…

Musimy Wam przyznać, że czas spędzony z FittyKid to nie tylko świetna zabawa dla dzieci i dbanie o ich wszechstronny rozwój ruchowy,  czy poszerzanie wiedzy o świecie. To również zadbanie o własne zdrowie, kondycję i lepsze samopoczucie. Ćwiczenia co prawda są przystosowane i skierowane do dzieci, lecz gdy będziemy wykonywać je z odpowiednim zaangażowaniem i intensywnością, to również my – mamy, możemy na tym skorzystać. Łączenie przyjemnego z pożytecznym, to fajna sprawa. Zachęcamy Was do dbania o zdrowie naszych pociech. Obserwujcie aktywnie prowadzony fanpage FittyKid na portalu Facebook. Kto wie…? Być może to Wasze dziecko pojawi się w kolejnych seriach FittyKid, zachęcając dzieci z całej Polski do zabawy w sport!

NIESPODZIANKA!

Jejku! Prawie zapomniałyśmy…
Specjalnie dla czytelniczek portalu mamy-mamom.pl, przygotowany został kod rabatowy umożliwiający subskrypcję platformy familijnej rozrywki ruchowej FittyKid z 20% zniżką. Przy rejestracji konta, w polu “kod rabatowy” wpisujemy: MAMYMAMOM. Cena zostaje obniżona, a my możemy cieszyć się z nieograniczonego dostępu do wszystkich materiałów.

Udanych treningów!

Przydatne adresy:

FittyKid – platforma familijnej rozrywki ruchowej

FittyKid – Facebook

FittyKid w serwisie YouTube

FittyKid DRUŻYNA KANGURA PROMO

-Reklama-

Musisz przeczytać

Chcesz, by Twoje dziecko szybko nauczyło się angielskiego? Zobacz, co radzi ekspert!

Każdy z nas chciałby, aby jego dziecko szybko i przyjemnie przyswajało naukę angielskiego. Czy jest to w ogóle możliwe? Tak! Razem z ekspertką - Olą Komadą, prezeską Edu Bears, współautorką metod nauczania angielskiego dla dzieci: Teddy Eddie, Savvy Ed oraz Edward's League, wyjaśniamy co jest najważniejsze podczas nauki języka u dzieci.

Back to School – najnowsze Trendy w modzie szkolnej

Powrót do szkoły to zawsze ekscytujący czas zarówno dla dzieci, jak i rodziców. To okazja do spotkań z przyjaciółmi, zdobycia nowej wiedzy i odkrywania pasji. Jednak, aby móc w pełni cieszyć się z powakacyjnych miesięcy należy zadbać o odpowiednią garderobę, która sprawdzi się na szkolnych korytarzach i w trakcie aktywnego czasu wolnego. Dla najmłodszych moda jest sposobem na wyrażanie siebie i podkreślenie indywidualności, dlatego warto przyjrzeć się najnowszym trendom w ubraniach i obuwiu, które będą królować na szkolnych korytarzach w tym roku.

Klimatyzacja w pokoju dziecka – wyzwanie dla rodziców!

Tegoroczne lato jest naprawdę gorące, dlatego szczególną uwagę poświęca się temu, by temperatury nie zaszkodziły najmłodszym. Spacery w zacienionych parkach są niesamowicie przyjemne, w utrzymaniu dobrego samopoczucia i zdrowia pomaga też picie wody – jak jednak zadbać o sprzyjający klimat w domu, a w szczególności w pokoju dziecka?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Poranione brodawki podczas karmienia piersią – jak sobie poradzić?

Karmienie piersią jest naturalnym i zdrowym sposobem żywienia dziecka, ale może być również bolesne i nieprzyjemne dla matki. Jednym z najczęstszych problemów, z którymi borykają się karmiące kobiety, są poranione brodawki. Co je powoduje, jak im zapobiegać i jak je leczyć?

Noszenie dziecka na rękach – potrzeba czy rozpieszczanie?

Noszenie dziecka na rękach to jeden z najbardziej naturalnych i instynktownych sposobów okazywania mu miłości, troski i poczucia bezpieczeństwa. Jednak niektórzy rodzice obawiają się, że przez zbyt częste noszenie mogą rozpieścić swoje dziecko i zaszkodzić jego rozwojowi. Czy tak jest naprawdę? Czy noszenie na rękach ma same zalety, czy też niesie ze sobą jakieś ryzyka? Sprawdźmy, co mówią na ten temat eksperci i badania naukowe.

Zwierzę w domu – jak utrzymać czystość i higienę?

Zwierzęta domowe to źródło radości, miłości i towarzystwa dla całej rodziny. Jednak posiadanie psa, kota, królika czy innego futrzastego przyjaciela wiąże się również z pewnymi wyzwaniami, zwłaszcza jeśli chodzi o utrzymanie czystości w domu. Sierść, błoto, zapachy i plamy to tylko niektóre z problemów, z którymi muszą się zmierzyć właściciele zwierząt. Jak więc zadbać o higienę i porządek w domu, nie rezygnując z przyjemności związanych z posiadaniem zwierzaka? Oto kilka porad i trików, które mogą pomóc.

Depresja u dzieci – psycholog odpowiada na najważniejsze pytania

Depresja u dzieci to poważny problem. Możesz pomóc swojemu dziecku, jeśli będziesz wiedzieć, jak odróżnić smutek i przygnębienie od depresji, jak postępować w przypadku samookaleczania się, do jakiego specjalisty zwrócić się z prośbą o pomoc i jak wspierać terapię. O depresji dotykającej najmłodszych pisze w swojej najnowszej książce pt. ,,Depresja u dzieci i młodzieży” (wyd. RM), Anna Duman, psycholog, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Wielka premiera MAVKI!

Międzynarodowe widowisko, oparte na najbardziej wyczekiwanym ukraińskim filmie animowanym „MAVKA. Leśna piosenka” niebawem dotrze do Polski! „MAVKA SHOW” to wyjątkowe połączenie klasyki i nowoczesności w nieznanym dotąd wydaniu, pełnym wyrazistej choreografii, elementów akrobatycznych i efektów specjalnych. Przepiękną historię dziewczynki o imieniu MAVKA, która ukochała las i jego mieszkańców, będzie można podziwiać na największych scenach teatralnych naszego kraju już tej jesieni!