-Reklama- Rowery - wybierz na Ceneo

Sport czy zabawa? Najlepiej zabawa w sport!

Wszystkie mamy mają jedno wspólne marzenie. Jakie? Aby ich dzieci wyrosły na zdrowych, świadomych, pewnych siebie, szczęśliwych i uśmiechniętych ludzi. To oczywiste. Aby tak było, musimy zadbać o postawy prozdrowotne i odpowiednie podejście naszych dzieci do szeroko rozumianej kultury fizycznej już od najmłodszych lat. Jak zainteresować dziecko wszelkimi formami ruchu? To proste! Wybieramy zabawę w sport!

-Reklama-

Aktywność fizyczna niesie ze sobą mnóstwo korzyści. Nie tylko kształtuje ciało, ale i charakter. Dzieci uczą się współpracy, pokory, systematyczności, poznają zasadę Fair Play i kształtują w sobie wiele innych pozytywnych zachowań. Dzisiejszy dostęp do wszelakich rozrywek dla dzieci powoduje, że umiejętne wprowadzenie dziecka w świat kultury fizycznej, to jedno z większych wyzwań współczesnego świata. Jak zaspokoić potrzebę ruchu u dziecka, cieszyć się jego wszechstronnym rozwojem, a przy tym widzieć uśmiech i przyjemność z wykonywanych ćwiczeń? Sprawdzonym rozwiązaniem jest rozrywka ruchowa i po prostu, najzwyczajniej w świecie…zabawa w sport!

Zaciekawione tematem, szukając gotowych ćwiczeń dla dzieci w domu, trafiłyśmy na FittyKid – platformę familijnej rozrywki ruchowej. FAMILIJNEJ – to jest to czego szukałyśmy. Nie włączamy dziecku wideo-treningu licząc, że zajmie się sobą przez najbliższe 20 minut, a my będziemy miały chwilę spokoju, ale towarzyszymy mu i wspieramy przy jego pierwszych sportowych wyzwaniach. Jest to doskonała okazja do budowania więzi z dzieckiem, a także aktywna, radosna forma spędzania czasu wolnego dla całych rodzin. Dołączenie do platformy FittyKid to również inne korzyści:

– Zaspokajanie naturalnej chęci i potrzeby ruchu u dzieci
– Zainteresowanie dzieci różnymi formami ruchowymi
– Sprawienie dzieciom przyjemności

  • Wspólne, aktywne spędzanie wolnego czasu
  • Poznawanie świata 

FittyKid DRUŻYNA KANGURA

FittyKid zapewnia uczestnikom serie rozrywki ruchowej dostosowane do różnych grup wiekowych. Obecnie trwa emisja serii FittyKid Drużyna Kangura, kierowana do dzieci w wieku przedszkolnym. Podczas „Aktywnej Podróży po Powerkuli z Kangurem i jego Zwierzo-Przyjaciółmi”, dzieci poznają kontynenty oraz reprezentujących je Zwierzo-Przyjaciół, którzy stawiają podróżnikom zadania do wykonania. Ukończenie podróży nagradzane jest Zwierzo-Stemplami.
Dzieciom występującym w odcinkach serii FittyKid Drużyna Kangura, towarzyszą wybitni sportowcy na czele z Michałem Kądziołą – reprezentantem Polski i Mistrzem Świata Juniorów w Siatkówce Plażowej, oraz Rafałem Niżnikiem –  Mistrzem Polski i Danii w piłce nożnej.

FittyKid SPORT

FittyKid SPORT jest serią rozrywki ruchowej dla dzieci w klasach 1-3, choć młodsze, acz zaawansowane fizycznie dzieci – także dadzą sobie radę. W komentarzach pod rozgrzewką i rozluźnieniem FittyKid SPORT – filmami dostępnymi w youtube, znaleźć można wiele komentarzy od uczniów, którym nauczyciele wychowania fizycznego w szkołach podstawowych zadali wideotreningi FittyKid SPORT jako pracę domową. To najlepsza rekomendacja dla edukacyjnej wartości tego projektu.

Osoby, które ćwiczą z FittyKid regularnie, a w związku z tym ich poziom zaawansowania rośnie, mają możliwość łączenia wideotreningów w zestawy i ćwiczenia zestawów w dowolnej kolejności, czy naprzemiennie. Pamiętajcie, aby każdy zestaw rozpoczynać od rozgrzewki, a na zakończenie uspokoić organizm rozluźnieniem.

NASZYM ZDANIEM…

Musimy Wam przyznać, że czas spędzony z FittyKid to nie tylko świetna zabawa dla dzieci i dbanie o ich wszechstronny rozwój ruchowy,  czy poszerzanie wiedzy o świecie. To również zadbanie o własne zdrowie, kondycję i lepsze samopoczucie. Ćwiczenia co prawda są przystosowane i skierowane do dzieci, lecz gdy będziemy wykonywać je z odpowiednim zaangażowaniem i intensywnością, to również my – mamy, możemy na tym skorzystać. Łączenie przyjemnego z pożytecznym, to fajna sprawa. Zachęcamy Was do dbania o zdrowie naszych pociech. Obserwujcie aktywnie prowadzony fanpage FittyKid na portalu Facebook. Kto wie…? Być może to Wasze dziecko pojawi się w kolejnych seriach FittyKid, zachęcając dzieci z całej Polski do zabawy w sport!

NIESPODZIANKA!

Jejku! Prawie zapomniałyśmy…
Specjalnie dla czytelniczek portalu mamy-mamom.pl, przygotowany został kod rabatowy umożliwiający subskrypcję platformy familijnej rozrywki ruchowej FittyKid z 20% zniżką. Przy rejestracji konta, w polu “kod rabatowy” wpisujemy: MAMYMAMOM. Cena zostaje obniżona, a my możemy cieszyć się z nieograniczonego dostępu do wszystkich materiałów.

Udanych treningów!

Przydatne adresy:

FittyKid – platforma familijnej rozrywki ruchowej

FittyKid – Facebook

FittyKid w serwisie YouTube

FittyKid DRUŻYNA KANGURA PROMO

-Reklama-

Musisz przeczytać

Mamo, tato czy warto bankować krew pępowinową dziecka?

Dla każdego rodzica priorytetem jest zdrowie jego dziecka. Kompletując wyprawkę zwracamy uwagę na bezpieczeństwo i wygodę swoich pociech. Bezpieczeństwo jest kluczowe np....

BEZPŁATNY poradnik o rozszerzaniu diety plus KASZKA! ODBIERZ SWÓJ ZESTAW

Rozszerzanie diety dziecka to wcale nie jest proste zadanie! Z pomocą przychodzi BoboVita. Już dziś zamów swój DARMOWY...

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
411ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Nowy sezon Strażaka Sama z polskim akcentem! Do gry wchodzi Polka – pilotka Krystyna!

Kochacie Strażaka Sama? Pokochacie go jeszcze bardziej! Nowa postać pilotki Krystyny Kaminski, kierującej samolotem ratowniczym, wnosi jeszcze więcej radości i edukacji dla dzieci. Nowy, 14. sezon Strażaka Sama możecie oglądać od soboty (10 grudnia) na kanale MiniMini+.

Dermokosmetyki – kosmetyki do zadań specjalnych

Dermokosmetyki - termin powszechnie znany i często stosowany, ale czym są tak naprawdę dermokosmetyki? Czym różnią się od tradycyjnych kosmetyków?

Najlepsze szkoły rodzenia online

Uczestnictwo w szkole rodzenia bez wychodzenia z domu? Od jakiegoś czasu jest to możliwe. Szkoły rodzenia online są z roku na rok coraz bardziej popularne i świetnie wpisują się w dzisiejsze potrzeby przyszłych rodziców.

Pęknięcie krocza – wszystko co powinnaś o tym wiedzieć

Pęknięcie krocza to częsty uraz w porodzie naturalnym. Choć zdarza się u wielu rodzących i pociąga za sobą wiele powikłań, czasem nie da się mu zapobiec. Co powinnaś wiedzieć na temat pęknięcia krocza?

Jak zmienić mleko modyfikowane – instrukcja

Kiedy, jak i dlaczego zmieniamy mleko w diecie dziecka? Powodów może być mnóstwo, a nagła zmiana pokarmu może okazać się trudna zarówno dla rodzica, jak i dla maluszka. Eksperci programu edukacyjnego Nestlé Baby&Me zebrali garść cennych informacji na temat tego jak bezpiecznie i łagodnie wprowadzić do diety maleństwa nowe mleko modyfikowane.