-Reklama-

Sport czy zabawa? Najlepiej zabawa w sport!

-Reklama-

Aktywność fizyczna niesie ze sobą mnóstwo korzyści. Nie tylko kształtuje ciało, ale i charakter. Dzieci uczą się współpracy, pokory, systematyczności, poznają zasadę Fair Play i kształtują w sobie wiele innych pozytywnych zachowań. Dzisiejszy dostęp do wszelakich rozrywek dla dzieci powoduje, że umiejętne wprowadzenie dziecka w świat kultury fizycznej, to jedno z większych wyzwań współczesnego świata. Jak zaspokoić potrzebę ruchu u dziecka, cieszyć się jego wszechstronnym rozwojem, a przy tym widzieć uśmiech i przyjemność z wykonywanych ćwiczeń? Sprawdzonym rozwiązaniem jest rozrywka ruchowa i po prostu, najzwyczajniej w świecie…zabawa w sport!

Zaciekawione tematem, szukając gotowych ćwiczeń dla dzieci w domu, trafiłyśmy na FittyKid – platformę familijnej rozrywki ruchowej. FAMILIJNEJ – to jest to czego szukałyśmy. Nie włączamy dziecku wideo-treningu licząc, że zajmie się sobą przez najbliższe 20 minut, a my będziemy miały chwilę spokoju, ale towarzyszymy mu i wspieramy przy jego pierwszych sportowych wyzwaniach. Jest to doskonała okazja do budowania więzi z dzieckiem, a także aktywna, radosna forma spędzania czasu wolnego dla całych rodzin. Dołączenie do platformy FittyKid to również inne korzyści:

– Zaspokajanie naturalnej chęci i potrzeby ruchu u dzieci
– Zainteresowanie dzieci różnymi formami ruchowymi
– Sprawienie dzieciom przyjemności

  • Wspólne, aktywne spędzanie wolnego czasu
  • Poznawanie świata 

FittyKid DRUŻYNA KANGURA

-Reklama-

FittyKid zapewnia uczestnikom serie rozrywki ruchowej dostosowane do różnych grup wiekowych. Obecnie trwa emisja serii FittyKid Drużyna Kangura, kierowana do dzieci w wieku przedszkolnym. Podczas „Aktywnej Podróży po Powerkuli z Kangurem i jego Zwierzo-Przyjaciółmi”, dzieci poznają kontynenty oraz reprezentujących je Zwierzo-Przyjaciół, którzy stawiają podróżnikom zadania do wykonania. Ukończenie podróży nagradzane jest Zwierzo-Stemplami.
Dzieciom występującym w odcinkach serii FittyKid Drużyna Kangura, towarzyszą wybitni sportowcy na czele z Michałem Kądziołą – reprezentantem Polski i Mistrzem Świata Juniorów w Siatkówce Plażowej, oraz Rafałem Niżnikiem –  Mistrzem Polski i Danii w piłce nożnej.

FittyKid SPORT

FittyKid SPORT jest serią rozrywki ruchowej dla dzieci w klasach 1-3, choć młodsze, acz zaawansowane fizycznie dzieci – także dadzą sobie radę. W komentarzach pod rozgrzewką i rozluźnieniem FittyKid SPORT – filmami dostępnymi w youtube, znaleźć można wiele komentarzy od uczniów, którym nauczyciele wychowania fizycznego w szkołach podstawowych zadali wideotreningi FittyKid SPORT jako pracę domową. To najlepsza rekomendacja dla edukacyjnej wartości tego projektu.

Osoby, które ćwiczą z FittyKid regularnie, a w związku z tym ich poziom zaawansowania rośnie, mają możliwość łączenia wideotreningów w zestawy i ćwiczenia zestawów w dowolnej kolejności, czy naprzemiennie. Pamiętajcie, aby każdy zestaw rozpoczynać od rozgrzewki, a na zakończenie uspokoić organizm rozluźnieniem.

NASZYM ZDANIEM…

Musimy Wam przyznać, że czas spędzony z FittyKid to nie tylko świetna zabawa dla dzieci i dbanie o ich wszechstronny rozwój ruchowy,  czy poszerzanie wiedzy o świecie. To również zadbanie o własne zdrowie, kondycję i lepsze samopoczucie. Ćwiczenia co prawda są przystosowane i skierowane do dzieci, lecz gdy będziemy wykonywać je z odpowiednim zaangażowaniem i intensywnością, to również my – mamy, możemy na tym skorzystać. Łączenie przyjemnego z pożytecznym, to fajna sprawa. Zachęcamy Was do dbania o zdrowie naszych pociech. Obserwujcie aktywnie prowadzony fanpage FittyKid na portalu Facebook. Kto wie…? Być może to Wasze dziecko pojawi się w kolejnych seriach FittyKid, zachęcając dzieci z całej Polski do zabawy w sport!

NIESPODZIANKA!

Jejku! Prawie zapomniałyśmy…
Specjalnie dla czytelniczek portalu mamy-mamom.pl, przygotowany został kod rabatowy umożliwiający subskrypcję platformy familijnej rozrywki ruchowej FittyKid z 20% zniżką. Przy rejestracji konta, w polu “kod rabatowy” wpisujemy: MAMYMAMOM. Cena zostaje obniżona, a my możemy cieszyć się z nieograniczonego dostępu do wszystkich materiałów.

Udanych treningów!

Przydatne adresy:

FittyKid – platforma familijnej rozrywki ruchowej

FittyKid – Facebook

FittyKid w serwisie YouTube

FittyKid DRUŻYNA KANGURA PROMO

-Reklama-

Musisz przeczytać

Gry dla dzieci kreatywnych – bawią i rozwijają umiejętności!

W dobie elektroniki i wszelkich innych rozrywek tego typu, dobre gry planszowe są na wagę złota! Wybrałyśmy dla was kilka propozycji, które...

Mega rabaty na wyprawkę dla dziecka!

Wszyscy wiemy, że wyprawka dla dziecka to jest mega wydatek! Dlatego warto korzystać z takich okazji jak ta i kupić akcesoria i ubranka w naprawdę korzystnych cenach!

Nasze odkrycie miesiąca: Klub Szczęśliwej Mamy – dlaczego warto dołączyć do tej społeczności?

W sieci niewiele jest miejsc, w których przyszła mama może otrzymać pełne wsparcie bezpośrednio od ekspertów, ale też od innych mam. My...

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

191,405FaniLubię
9,148ObserwującyObserwuj
410ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Kolorowanki dla dwulatka

Dwa lata to czas dynamicznego rozwoju dziecka, dlatego warto wspierać go rozmaitymi aktywnościami pobudzającymi jego mózg. Warto sięgnąć między innymi po obrazki do kolorowania. W tym artykule znajdziesz gotowe do wydruku kolorowanki dla dwulatka. Wspieraj swoje dziecko w rozwoju.

Najpiękniejsze cytaty o przyjaźni

Przyjaźń to jeden z najcenniejszych darów od losu. Na jej cześć powstało wiele utworów, na jej temat napisano wiele pięknych słów. Oto...

Gry dla dzieci kreatywnych – bawią i rozwijają umiejętności!

W dobie elektroniki i wszelkich innych rozrywek tego typu, dobre gry planszowe są na wagę złota! Wybrałyśmy dla was kilka propozycji, które...

Majtki okresowe. Czy to naprawdę działa?

Podpaski i tampony już dawno przestały być jedynym środkiem zabezpieczającym w czasie menstruacji. Kobiety coraz częściej stawiają na rozwiązania ekologiczne i zdrowsze....

Jak opiekować się noworodkiem? Radzi położna środowiskowa

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem....