-Reklama-

Specjaliści od macierzyństwa ułatwią ci życie

Pomogą nakarmić dziecko albo ułatwią jego zasypianie. Wesprą cię na duchu lub zmotywują do działania. Pokażą ci, co robisz źle i naprawią twoje błędy. Przed wami specjaliści od macierzyństwa!

-Reklama-

Być może nie wiesz o ich istnieniu, a mogliby ci pomóc. Jak widać rynek szybko reaguje na potrzeby matek, dlatego powstały zawody i specjalizacje, które mają ułatwić i uprzyjemnić macierzyństwo.

Na wsparcie jakich specjalistów może liczyć dzisiejsza mama?

Doula

Jeszcze niedawno myśleliśmy, że do porodu potrzebna rodzącej jest tylko położna. Dziś okazuje się, że poza nią i osobą towarzyszącą przyda się jeszcze doula. Ta towarzyszka w porodzie ma za zadanie wspierać cię fizycznie i duchowo. Zrobi rozluźniający masaż, będzie ustalać rytm oddychania, pomoże przybrać wygodną pozycję porodową, zadba o bezpieczeństwo – będzie niczym przyjaciółka, położna, psycholożka w jednym. Tylko, trzeba jej za to niestety zapłacić.

Doulę można nie tylko zaprosić na poród, ale również korzystać z jej usług przed porodem np. by rozwiać wszystkie wątpliwości, zapewnić sobie spokój, zniwelować stres i obawę przed rozwiązaniem. Niektóre doule udzielają nawet konsultacji przez internetowe komunikatory.

Ile zarabia doula? Od 500 zł do 1500 zł za poród

Doradca laktacyjny

Zawód ten powstał na skutek rosnącej świadomości mam dotyczącej karmienia piersią. Dziś niemal każda mama wie, że warto walczyć o możliwość karmienia naturalnego. Że należy się do niego przygotować, bo nie zawsze przychodzi to łatwo. Doradca laktacyjny ma być wsparciem w tych pierwszych dniach macierzyństwa. Ma nauczyć świeżo upieczoną mamę, jak przystawiać malucha do piersi, pomóc w wyregulowaniu laktacji i zadbać o dobrą kondycję psychiczną mamy, która nie radzi sobie z karmieniem. Doradca laktacyjny stał się zawodem tak powszechnym, że nie ma problemu ze znalezieniem takiej osoby nawet lokalnie. W znacznej części szpitali położniczych doradcę laktacyjnego zalicza się do szpitalnego personelu i rodząca w razie potrzeby może liczyć na jego bezpłatną pomoc.

Ile zarabia? Od 100 do 250 zł za konsultację (do 2h)

Ekspertka od powitań w domu po porodzie

Brzmi niedorzecznie? A jednak na rynku funkcjonują i tacy specjaliści. Są to głównie osoby zajmujące się organizacją eventów i przyjęć niespodzianek. Tym razem jednak chodzi o powitanie świeżo upieczonej mamy i dziecka w domu. Z takiej usługi zwykle korzystają tatusiowie, którzy nie mają pomysłu jak odpowiednio przyjąć w domu malucha. Wynajęcie takiej ekspertki zdejmuje ciężar odpowiedzialności za miłą niespodziankę z barków tatusia. Może on mieć gwarancję, że mieszkanie zostanie odpowiednio przystrojone, będzie catering i zostaną zaproszone najbliższe osoby. Dobra ekspertka od przyjęć sprawi, że takie powitanie będzie subtelne, dostosowane do okoliczności – nie będzie przytłaczać młodej mamy i sprawi jej to dużo przyjemności.

Ile zarabia ekspertka od powitań? Cena takiej usługi to koszt ok. 300-500 zł

Trener snu / konsultantka snu

Wszechobecne problemy ze snem noworodka i niemowlęcia sprawiły, że powstał zawód trenera snu. Taka osoba ma za zadanie pomóc rodzicom wyregulować sen malucha i sprawić, by sam zasypiał. Konsultant snu eliminuje złe przyzwyczajenia, które mogą wpływać na kłopoty ze snem dziecka np. zmienia pory dziennych drzemek , kładzenia na noc, kolejność wieczornych rytuałów itd. W Polsce to nowość, ale zawód już zdobywa popularność i na rynku pojawia się coraz więcej certyfikowanych trenerów dziecięcego snu. Trudno się dziwić, zdesperowani i niewyspani rodzice zrobią wszystko dla przespanych nocy.

Ile zarabia trener snu? Od 100 zł (za telefoniczną konsultację) do 800 zł (za pakiet konsultacyjny).

Doradca macierzyński

To specjalista niemal od wszystkich bolączek matki. Jego zadaniem jest wprowadzić kobietę w rolę mamy, wesprzeć ją na tym pierwszym, najtrudniejszym etapie, pomóc zbudować właściwą relację z dzieckiem i pokazać przydatne pomysły i rozwiązania, które ułatwiają życie mamom. Doradca nie zajmuje się maluchem, nie odciąża mamy w jej obowiązkach. Jest jej wsparciem, na które zawsze może liczyć. Niemal każdy doradca ma jednak własną ofertę zadań, które wykonuje. Na niektórych listach jest nawet pomoc w wyborze imienia dziecka czy stylizacja ubraniowa mamy.

Ile zarabia doradca macierzyński? Około 200 zł za jedno spotkanie.

Baby Consierge

Ten ekspert nazywany jest planistą niemowlęcym. Jego usługi najbardziej przydają się w okresie ciąży, bo jednym z jego zadań jest pomoc w skompletowaniu wyprawki dla dziecka. Baby consierge pójdzie z przyszłą mamą na zakupy, doradzi w wyborze ubranek i akcesoriów, pomoże urządzić pokoik dla malucha, a nawet przygotuje nam torbę do szpitala. W ciąży pomoże również zorganizować baby shower, a nawet ciążową sesję zdjęciową.

Ile zarabia baby consierge? W zależności od zakresu ustalonych obowiązków – od 100 do 1000 złotych.

Doradca chustonoszenia / Doradca chustowy

Chusty do noszenia stają się coraz bardziej popularne. Jak grzyby po deszczu wyrastają nie tylko firmy szyjące dobre chusty, ale również firmy organizujące warsztaty z wiązania tych chust. Bo jakby nie było – nie jest to takie proste. Doradca chustowy to usługa bardziej indywidualna. Przyjedzie do domu mamy i pokaże jej, jak ma wiązać chustę na kilka sposobów i mocować w niej malucha na różnych etapach jego rozwoju. Spotkanie z doradcą chustowym trwa do 3 godzin i jest niczym innym jak żmudną nauką motania. Zwykle wystarcza jedno spotkanie, by rodzice poznali tajniki wiązania chusty i umieli z niej profesjonalnie korzystać.

Ile zarabia doradca chustowy? ok 200-250 zł za spotkanie.

Coach macierzyński

Coaching jest już bardzo powszechny, dlatego naturalnym jest, że musiał powstać też specjalista od coachingu macierzyńskiego. Jego głównym zadaniem jest motywowanie mamy, dbanie o jej dobre samopoczucie i formę, co ułatwia jej macierzyństwo, ale coachowie zajmują się również przygotowywaniem mam na powrót do pracy. Przeprowadzają kobietę przez trudną ścieżkę – od znalezienia pomysłu na siebie, przez wsparcie i przygotowanie do rozmów o pracę lub założenia firmy, aż po pomoc w znalezieniu balansu między życiem zawodowym a rodzinnym. Coach macierzyński ma zmotywować mamę do tego, by pomyślała o sobie i zaczęła się realizować nie tylko na gruncie macierzyństwa.

Ile zarabia coach macierzyński? Pakiet sesji z mamą od 300 do 1000 złotych

Trener dla mam

Która mama nie marzy o szybkim powrocie do formy po porodzie? W tym pomoże ci trener lub trenerka dla mam, która specjalizuje się w pracy z kobietami w ciąży (utrzymanie dobrej formy przez cały okres 9 miesięcy) i po ciąży. Dobierze ci odpowiedni trening, który będzie bezpieczny dla twojego organizmu i przyniesie oczekiwane efekty. Zapewni ci również dietę, która nie zaburzy laktacji, ale jednocześnie sprawi, że powrót do formy będzie szybszy. W ramach usług trenerzy mogą towarzyszyć na siłowni, podczas biegania w parku lub po prostu przyjeżdżają do domu na indywidualne ćwiczenia.

Ile zarabia trener dla mam? Od kilkuset do kilku tysięcy miesięcznie (pakiety spotkań, treningów i rozpisana dieta).

Zobacz jeszcze:

20 produktów, które ułatwiają życie mamom

autor: Ania
foto: pixabay.com
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również