-Reklama-

Problemy z laktacją? Zobacz, jak je rozwiązać!

-Reklama-

Karmienie piersią to jedno z najpiękniejszych doznań w macierzyństwie. Tworzy między mamą a dzieckiem niesamowitą więź. Nie wspominając już o tym, że karmiąc piersią dostarczamy dziecku odżywczy i pełen cennych składników pokarm. Niestety, nie zawsze jest to takie proste, jak może się wydawać. Na szczęście są sposoby, by sobie z tym poradzić. Przyjrzyjmy się najczęstszym problemom z laktacją.

Bardzo często karmieniu piersią towarzyszą problemy takie jak:

  • brak laktacji po cesarskim cięciu
  • ból brodawek
  • nawał mleczny
  • zastój pokarmu
  • zapalenie piersi
  • wklęsłe lub płaskie brodawki

Jak poradzić sobie z problemami z laktacją?

Postaramy się Wam podpowiedzieć jak przeciwdziałać problemom z laktacją. Jedną z odpowiedzi jest zastosowanie innowacyjnego laktatora LOVI Expert 3D Pro z unikalną na rynku technologią lejka 3D.

Uruchomienie laktacji po cesarskim cięciu

Wiele mam obawia się, że poród zakończony przez cesarskie cięcie w istotny sposób zagraża ich szansie na karmienie maleństwa. W przypadku niepowodzenia i niewywołania laktacji, po próbach przystawiania dziecka do piersi, warto skorzystać z laktatora Expert 3D Pro jest on niezwykle pomocny i bardzo szybko uruchamia laktację po cesarskim cięciu.

Dzięki stymulacji za pomocą LOVI Expert 3D Pro zwiększa się wydzielanie prolaktyny – hormonu odpowiedzialnego za produkcję mleka. Laktator uciska brodawkę, podobnie jak dziecko i w ten sposób uruchamiają się wszelkie procesy takie jak podczas ssania piersi przez noworodka.

Dodatkowo, LOVI Expert 3D Pro zapewnia komfortowe odciąganie pokarmu w pozycji półleżącej. A wiadomo, że po tego typu porodzie, ta pozycja jest dla mamy najwygodniejsza. Odciąganie pokarmu w takim ułożeniu ciała możliwe jest dzięki specjalnej konstrukcji lejka, która zapobiega cofaniu się odciągniętego mleka.

Nawał pokarmu

Bardzo częstym problemem, który powoduje u świeżo upieczonej mamy dyskomfort i niepokój jest nawał i zastój pokarmu. I tu z pomocą także przychodzi Expert 3D Pro, który doskonale radzi sobie z efektywnym odciąganiem mleka.

Nawał pojawia się pomiędzy 2. a 6. dobą, kiedy gwałtownie wzrasta produkcja mleka. Jest to spowodowane częstym ssaniem niemowlaka, podczas którego w organizmie kobiety wydziela się prolaktyna. W tym okresie piersi stają się większe, cięższe, często brodawka sutkowa jest napięta i trudna do uchwycenia przez dziecko.

Nawał i zastój pokarmu, a także obrzęk i zapalenie piersi czy zatkane ujście przewodu mlecznego, to tylko niektóre problemy mam. Badania pokazuję, że aż 87 %* kobiet spotkało się choć z jednym z nich. 

Aby nic nie zaburzało laktacji

W przypadku karmienia piersią, niezwykle ważna jest także profilaktyka. Systematyczne odciąganie pokarmu zapobiega np. zastojowi w piersiach. To bardzo ważne, bo wszelkie zaburzenia – oprócz tego, że uniemożliwiają samo karmienie, to jeszcze dodatkowo wywołują ogromny stres u mamy. Problem z nawałem pokarmu powoduje u wielu mam dyskomfort i niepokój. A wiadomo, że dobre samopoczucie mamy także nie jest obojętne dla właściwego przebiegu laktacji.

Nowy laktator LOVI Expert 3D Pro to idealne urządzenie, które dostosowuje się do potrzeb współczesnych mam. Odciąga on efektywnie mleko mamy, minimalizując przy tym ryzyko zastoju pokarmu, uciskając brodawkę w taki sposób, że zapobiega jej blokowaniu. Przeciwdziałając zastojom czy nawałom, zmniejsza ryzyko zapalenia piersi.

Laktator jako pierwsza pomoc

Nowy laktator LOVI Expert 3D Pro posiada innowacyjny lejek 3D, który jest najbliższy naturalnemu karmieniu. W odróżnieniu od lejków klasycznych, nie tylko ssie, ale przede wszystkim uciska brodawkę. Lejek laktatora otacza i równomiernie uciska pierś, podobnie jak usta i język dziecka, pracując równocześnie w wielu wymiarach, powodując naturalny wypływ mleka, bez uczucia dyskomfortu. Dzięki ażurowej osłonie lejka 3D, umożliwia on kontrolę siły nacisku na brodawkę. Dzięki temu jest jeszcze bardziej skuteczny.

Laktator Expert 3D Pro zapewnia mamie łatwe, efektywne i bezbolesne odciąganie mleka. Dostosowuje się on także do indywidualnych potrzeb kobiety karmiącej. 

Został wyposażony w dwufazowy system odciągania pokarmu, inspirowany naturalnym rytmem ssania piersi przez dziecko. W pierwszej fazie stymulacji naśladuje szybkie ruchy dziecka, kiedy stara się ono pobrać pokarm, co pobudza gruczoły mleczne do pracy. Natomiast w fazie drugiej następuje głębokie odciąganie, które jest odzwierciedleniem efektywnego pobierania pokarmu. Warto dodać, że oba tryby mogą działać na 9 poziomach mocy, w zależności od indywidualnych preferencji mamy. Do większego komfortu użytkowania laktatora przyczynia się także cicha praca, pozwalająca na dyskretne odciąganie w każdych warunkach, również przy śpiącym dziecku lub w nocy. 

Podsumowując, laktator LOVI Expert 3D Pro doskonale sprawdza się podczas różnorodnych problemów laktacyjnych, takich jak np. niedobór, zastój czy nawał pokarmu, poranione piersi, wklęsłe lub płaskie brodawki. Jest także niezwykle pomocny, kiedy poród następuje w wyniku cesarskiego cięcia, gdy maleństwo pojawia się na świecie przedwcześnie lub nie może ssać piersi.

Źródło: KANTAR , październik-listopad 2020. Badania U&A kategorii laktatorów

-Reklama-

Musisz przeczytać

Mamo, tato czy warto bankować krew pępowinową dziecka?

Dla każdego rodzica priorytetem jest zdrowie jego dziecka. Kompletując wyprawkę zwracamy uwagę na bezpieczeństwo i wygodę swoich pociech. Bezpieczeństwo jest kluczowe np....

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

Jak nauczyć dziecko zdrowo jeść?

Zdrowe odżywianie jest w dzisiejszych czasach ogromnym wyzwaniem, a żywienie najmłodszych to temat jeszcze trudniejszy i rodzący bardzo dużo pytań i wątpliwości....

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
412ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Moje dziecko nie chce jeść – co robić?!

Jako dietetyk, często się zastanawiam - co jest gorsze u dzieci: brak apetytu czy nadmierny apetyt? Na pewno nie ma wątpliwości co do...

5 skutecznych sposobów na jet lag – jak przetrwać zmianę czasu i cieszyć się wakacjami

Nawet najpiękniejsze wakacje mogą zacząć się nieprzyjemnie – od uciążliwych dolegliwości związanych z aklimatyzacją i zmianą stref czasowych. Czym jest jet lag? Dlaczego trudniej jest pod tym względem podróżować z zachodu na wschód? I w końcu – jak radzić sobie z tzw. chorobą długu czasowego? Radzi dr n. med. Piotr Kajfasz, internista, specjalista chorób zakaźnych, medycyny morskiej i tropikalnej z Grupy LUX MED.

Sezon na alergie – bądź gotowa!

Czy możemy przygotować dom na sezon alergii? Co możemy zrobić, by ułatwić sobie przetrwanie tych trudnych tygodni w roku? Zobaczcie nasze sposoby na ograniczenie alergenów w domu.

11 najdziwniejszych miejsc na poród

Urodzić w miejscu publicznym to chyba koszmar każdej ciężarnej. A jednak takie porody się zdarzają, choć na szczęście bardzo rzadko. Zobacz, w jakich dziwnych miejscach przychodzą na świat dzieci.

Jak karmić niemowlę z alergią pokarmową?

Dzieci z alergią pokarmową przybywa. Rodzice nie zawsze wiedzą, jak rozszerzać dietę maluszków uczulonych na określone składniki i prawidłowo komponować ich jadłospis. W tym artykule, eksperci programu edukacyjnego dla rodziców Nestlé Baby&me zebrali najważniejsze informacje, których poszukują rodzice rozszerzający dietę dziecka z alergią lub nietolerancją pokarmową.