-Reklama- Suplementy diety - wybierz na Ceneo.pl

Problemy z laktacją? Zobacz, jak je rozwiązać!

-Reklama-

Karmienie piersią to jedno z najpiękniejszych doznań w macierzyństwie. Tworzy między mamą a dzieckiem niesamowitą więź. Nie wspominając już o tym, że karmiąc piersią dostarczamy dziecku odżywczy i pełen cennych składników pokarm. Niestety, nie zawsze jest to takie proste, jak może się wydawać. Na szczęście są sposoby, by sobie z tym poradzić. Przyjrzyjmy się najczęstszym problemom z laktacją.

Bardzo często karmieniu piersią towarzyszą problemy takie jak:

  • brak laktacji po cesarskim cięciu
  • ból brodawek
  • nawał mleczny
  • zastój pokarmu
  • zapalenie piersi
  • wklęsłe lub płaskie brodawki

Jak poradzić sobie z problemami z laktacją?

Postaramy się Wam podpowiedzieć jak przeciwdziałać problemom z laktacją. Jedną z odpowiedzi jest zastosowanie innowacyjnego laktatora LOVI Expert 3D Pro z unikalną na rynku technologią lejka 3D.

Uruchomienie laktacji po cesarskim cięciu

-Reklama-

Wiele mam obawia się, że poród zakończony przez cesarskie cięcie w istotny sposób zagraża ich szansie na karmienie maleństwa. W przypadku niepowodzenia i niewywołania laktacji, po próbach przystawiania dziecka do piersi, warto skorzystać z laktatora Expert 3D Pro jest on niezwykle pomocny i bardzo szybko uruchamia laktację po cesarskim cięciu.

Dzięki stymulacji za pomocą LOVI Expert 3D Pro zwiększa się wydzielanie prolaktyny – hormonu odpowiedzialnego za produkcję mleka. Laktator uciska brodawkę, podobnie jak dziecko i w ten sposób uruchamiają się wszelkie procesy takie jak podczas ssania piersi przez noworodka.

Dodatkowo, LOVI Expert 3D Pro zapewnia komfortowe odciąganie pokarmu w pozycji półleżącej. A wiadomo, że po tego typu porodzie, ta pozycja jest dla mamy najwygodniejsza. Odciąganie pokarmu w takim ułożeniu ciała możliwe jest dzięki specjalnej konstrukcji lejka, która zapobiega cofaniu się odciągniętego mleka.

Nawał pokarmu

Bardzo częstym problemem, który powoduje u świeżo upieczonej mamy dyskomfort i niepokój jest nawał i zastój pokarmu. I tu z pomocą także przychodzi Expert 3D Pro, który doskonale radzi sobie z efektywnym odciąganiem mleka.

Nawał pojawia się pomiędzy 2. a 6. dobą, kiedy gwałtownie wzrasta produkcja mleka. Jest to spowodowane częstym ssaniem niemowlaka, podczas którego w organizmie kobiety wydziela się prolaktyna. W tym okresie piersi stają się większe, cięższe, często brodawka sutkowa jest napięta i trudna do uchwycenia przez dziecko.

Nawał i zastój pokarmu, a także obrzęk i zapalenie piersi czy zatkane ujście przewodu mlecznego, to tylko niektóre problemy mam. Badania pokazuję, że aż 87 %* kobiet spotkało się choć z jednym z nich. 

Aby nic nie zaburzało laktacji

W przypadku karmienia piersią, niezwykle ważna jest także profilaktyka. Systematyczne odciąganie pokarmu zapobiega np. zastojowi w piersiach. To bardzo ważne, bo wszelkie zaburzenia – oprócz tego, że uniemożliwiają samo karmienie, to jeszcze dodatkowo wywołują ogromny stres u mamy. Problem z nawałem pokarmu powoduje u wielu mam dyskomfort i niepokój. A wiadomo, że dobre samopoczucie mamy także nie jest obojętne dla właściwego przebiegu laktacji.

Nowy laktator LOVI Expert 3D Pro to idealne urządzenie, które dostosowuje się do potrzeb współczesnych mam. Odciąga on efektywnie mleko mamy, minimalizując przy tym ryzyko zastoju pokarmu, uciskając brodawkę w taki sposób, że zapobiega jej blokowaniu. Przeciwdziałając zastojom czy nawałom, zmniejsza ryzyko zapalenia piersi.

Laktator jako pierwsza pomoc

Nowy laktator LOVI Expert 3D Pro posiada innowacyjny lejek 3D, który jest najbliższy naturalnemu karmieniu. W odróżnieniu od lejków klasycznych, nie tylko ssie, ale przede wszystkim uciska brodawkę. Lejek laktatora otacza i równomiernie uciska pierś, podobnie jak usta i język dziecka, pracując równocześnie w wielu wymiarach, powodując naturalny wypływ mleka, bez uczucia dyskomfortu. Dzięki ażurowej osłonie lejka 3D, umożliwia on kontrolę siły nacisku na brodawkę. Dzięki temu jest jeszcze bardziej skuteczny.

Laktator Expert 3D Pro zapewnia mamie łatwe, efektywne i bezbolesne odciąganie mleka. Dostosowuje się on także do indywidualnych potrzeb kobiety karmiącej. 

Został wyposażony w dwufazowy system odciągania pokarmu, inspirowany naturalnym rytmem ssania piersi przez dziecko. W pierwszej fazie stymulacji naśladuje szybkie ruchy dziecka, kiedy stara się ono pobrać pokarm, co pobudza gruczoły mleczne do pracy. Natomiast w fazie drugiej następuje głębokie odciąganie, które jest odzwierciedleniem efektywnego pobierania pokarmu. Warto dodać, że oba tryby mogą działać na 9 poziomach mocy, w zależności od indywidualnych preferencji mamy. Do większego komfortu użytkowania laktatora przyczynia się także cicha praca, pozwalająca na dyskretne odciąganie w każdych warunkach, również przy śpiącym dziecku lub w nocy. 

Podsumowując, laktator LOVI Expert 3D Pro doskonale sprawdza się podczas różnorodnych problemów laktacyjnych, takich jak np. niedobór, zastój czy nawał pokarmu, poranione piersi, wklęsłe lub płaskie brodawki. Jest także niezwykle pomocny, kiedy poród następuje w wyniku cesarskiego cięcia, gdy maleństwo pojawia się na świecie przedwcześnie lub nie może ssać piersi.

Źródło: KANTAR , październik-listopad 2020. Badania U&A kategorii laktatorów

-Reklama-

Musisz przeczytać

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

Te książki będą wsparciem dla Twojego dziecka w nauce

Za kilka dni zacznie się nowy rok szkolny. Dla wielu dzieci będzie to pierwsze spotkanie ze szkołą, dla innych kolejny rok pełen wyzwań. By ułatwić swojemu dziecku naukę i wesprzeć je w rozwoju umysłowym, warto sięgnąć po odpowiednie książki. Oto wybrane przez nas propozycje, które szkolną edukację uczynią jeszcze łatwiejszą i przyjemniejszą.

PORÓD – wszystko, co musisz wiedzieć. KURS DLA MAM

Poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej mamy. Jak się do niego przygotować? Zobacz kurs dla mam.

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
411ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Kolorowanki na Halloween do wydruku

Choć Halloween nie jest naszym rodzimym świętem, coraz więcej dzieci ma frajdę, gdy może je celebrować. Dzieci uwielbiają przebieranki, coraz popularniejsze stają się również odwiedziny u sąsiadów w celu otrzymania słodkości (cukierek albo psikus). Do tego wszystkiego można dodać jeszcze inne aktywności poświęcone tej okazji. Kolorowanki na Halloween to jedna z fajniejszych atrakcji dla najmłodszych.

Gry, które najlepiej ćwiczą pamięć dziecka

Dobra pamięć to jedna z najważniejszych życiowych umiejętności, dlatego warto o nią zadbać już od najmłodszych lat. Najlepszym wsparciem dla dzieci w rozwoju ich pamięci mogą być dobre gry planszowe. Oto przykłady gier, które zadbają o rozwój umysłowy twojego dziecka w zakresie pamięci i nie tylko!

SEA-BAND – bezpieczna i skuteczna metoda niwelowania nudności u kobiet w ciąży

Czy wiesz, że nudności i wymioty dotyczą ok. 80% kobiet w ciąży? Przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu, są rozciągnięte w czasie i często utrzymują się nawet kilka tygodni. Nie wiesz w jaki sposób zniwelować tę uciążliwą dolegliwość? Poznaj SEA-BAND - oryginalne angielskie opaski akupresurowe sprawdzone przez miliony osób na całym świecie…

Wartościowe i pyszne posiłki dla rocznego dziecka. Poznaj zasady ich komponowania!

Chociaż roczniak stawia już pierwsze kroki i coraz sprawniej porozumiewa się z najbliższymi, to nadal jest małym dzieckiem, którego organizm ma wyjątkowe...

Farmy dyniowe już otwarte! Zobacz najlepsze z nich w sześciu regionach Polski

Nadejście października oznacza, że w mediach społecznościowych zaroi się od pięknych zdjęć z dynią w tle. Na terenie farm dyniowych nie tylko można zrobić niesamowitą sesję, ale też kupić dorodne pomarańczowe warzywa, skorzystać z ciekawych atrakcji dla całych rodzin i poczuć prawdziwy jesienny klimat. Redakcja magazynu Travelist przygotowała zestawienie najlepszych takich miejsc w 6 regionach Polski.