-Reklama-
teddyeddie

Problemy z laktacją? Zobacz, jak je rozwiązać!

-Reklama-

Karmienie piersią to jedno z najpiękniejszych doznań w macierzyństwie. Tworzy między mamą a dzieckiem niesamowitą więź. Nie wspominając już o tym, że karmiąc piersią dostarczamy dziecku odżywczy i pełen cennych składników pokarm. Niestety, nie zawsze jest to takie proste, jak może się wydawać. Na szczęście są sposoby, by sobie z tym poradzić. Przyjrzyjmy się najczęstszym problemom z laktacją.

Bardzo często karmieniu piersią towarzyszą problemy takie jak:

  • brak laktacji po cesarskim cięciu
  • ból brodawek
  • nawał mleczny
  • zastój pokarmu
  • zapalenie piersi
  • wklęsłe lub płaskie brodawki

Jak poradzić sobie z problemami z laktacją?

Postaramy się Wam podpowiedzieć jak przeciwdziałać problemom z laktacją. Jedną z odpowiedzi jest zastosowanie innowacyjnego laktatora LOVI Expert 3D Pro z unikalną na rynku technologią lejka 3D.

Uruchomienie laktacji po cesarskim cięciu

Wiele mam obawia się, że poród zakończony przez cesarskie cięcie w istotny sposób zagraża ich szansie na karmienie maleństwa. W przypadku niepowodzenia i niewywołania laktacji, po próbach przystawiania dziecka do piersi, warto skorzystać z laktatora Expert 3D Pro jest on niezwykle pomocny i bardzo szybko uruchamia laktację po cesarskim cięciu.

Dzięki stymulacji za pomocą LOVI Expert 3D Pro zwiększa się wydzielanie prolaktyny – hormonu odpowiedzialnego za produkcję mleka. Laktator uciska brodawkę, podobnie jak dziecko i w ten sposób uruchamiają się wszelkie procesy takie jak podczas ssania piersi przez noworodka.

Dodatkowo, LOVI Expert 3D Pro zapewnia komfortowe odciąganie pokarmu w pozycji półleżącej. A wiadomo, że po tego typu porodzie, ta pozycja jest dla mamy najwygodniejsza. Odciąganie pokarmu w takim ułożeniu ciała możliwe jest dzięki specjalnej konstrukcji lejka, która zapobiega cofaniu się odciągniętego mleka.

Nawał pokarmu

Bardzo częstym problemem, który powoduje u świeżo upieczonej mamy dyskomfort i niepokój jest nawał i zastój pokarmu. I tu z pomocą także przychodzi Expert 3D Pro, który doskonale radzi sobie z efektywnym odciąganiem mleka.

Nawał pojawia się pomiędzy 2. a 6. dobą, kiedy gwałtownie wzrasta produkcja mleka. Jest to spowodowane częstym ssaniem niemowlaka, podczas którego w organizmie kobiety wydziela się prolaktyna. W tym okresie piersi stają się większe, cięższe, często brodawka sutkowa jest napięta i trudna do uchwycenia przez dziecko.

Nawał i zastój pokarmu, a także obrzęk i zapalenie piersi czy zatkane ujście przewodu mlecznego, to tylko niektóre problemy mam. Badania pokazuję, że aż 87 %* kobiet spotkało się choć z jednym z nich. 

Aby nic nie zaburzało laktacji

W przypadku karmienia piersią, niezwykle ważna jest także profilaktyka. Systematyczne odciąganie pokarmu zapobiega np. zastojowi w piersiach. To bardzo ważne, bo wszelkie zaburzenia – oprócz tego, że uniemożliwiają samo karmienie, to jeszcze dodatkowo wywołują ogromny stres u mamy. Problem z nawałem pokarmu powoduje u wielu mam dyskomfort i niepokój. A wiadomo, że dobre samopoczucie mamy także nie jest obojętne dla właściwego przebiegu laktacji.

Nowy laktator LOVI Expert 3D Pro to idealne urządzenie, które dostosowuje się do potrzeb współczesnych mam. Odciąga on efektywnie mleko mamy, minimalizując przy tym ryzyko zastoju pokarmu, uciskając brodawkę w taki sposób, że zapobiega jej blokowaniu. Przeciwdziałając zastojom czy nawałom, zmniejsza ryzyko zapalenia piersi.

Laktator jako pierwsza pomoc

Nowy laktator LOVI Expert 3D Pro posiada innowacyjny lejek 3D, który jest najbliższy naturalnemu karmieniu. W odróżnieniu od lejków klasycznych, nie tylko ssie, ale przede wszystkim uciska brodawkę. Lejek laktatora otacza i równomiernie uciska pierś, podobnie jak usta i język dziecka, pracując równocześnie w wielu wymiarach, powodując naturalny wypływ mleka, bez uczucia dyskomfortu. Dzięki ażurowej osłonie lejka 3D, umożliwia on kontrolę siły nacisku na brodawkę. Dzięki temu jest jeszcze bardziej skuteczny.

Laktator Expert 3D Pro zapewnia mamie łatwe, efektywne i bezbolesne odciąganie mleka. Dostosowuje się on także do indywidualnych potrzeb kobiety karmiącej. 

Został wyposażony w dwufazowy system odciągania pokarmu, inspirowany naturalnym rytmem ssania piersi przez dziecko. W pierwszej fazie stymulacji naśladuje szybkie ruchy dziecka, kiedy stara się ono pobrać pokarm, co pobudza gruczoły mleczne do pracy. Natomiast w fazie drugiej następuje głębokie odciąganie, które jest odzwierciedleniem efektywnego pobierania pokarmu. Warto dodać, że oba tryby mogą działać na 9 poziomach mocy, w zależności od indywidualnych preferencji mamy. Do większego komfortu użytkowania laktatora przyczynia się także cicha praca, pozwalająca na dyskretne odciąganie w każdych warunkach, również przy śpiącym dziecku lub w nocy. 

Podsumowując, laktator LOVI Expert 3D Pro doskonale sprawdza się podczas różnorodnych problemów laktacyjnych, takich jak np. niedobór, zastój czy nawał pokarmu, poranione piersi, wklęsłe lub płaskie brodawki. Jest także niezwykle pomocny, kiedy poród następuje w wyniku cesarskiego cięcia, gdy maleństwo pojawia się na świecie przedwcześnie lub nie może ssać piersi.

Źródło: KANTAR , październik-listopad 2020. Badania U&A kategorii laktatorów

-Reklama-

Musisz przeczytać

Chcesz, by Twoje dziecko szybko nauczyło się angielskiego? Zobacz, co radzi ekspert!

Każdy z nas chciałby, aby jego dziecko szybko i przyjemnie przyswajało naukę angielskiego. Czy jest to w ogóle możliwe? Tak! Razem z ekspertką - Olą Komadą, prezeską Edu Bears, współautorką metod nauczania angielskiego dla dzieci: Teddy Eddie, Savvy Ed oraz Edward's League, wyjaśniamy co jest najważniejsze podczas nauki języka u dzieci.

Back to School – najnowsze Trendy w modzie szkolnej

Powrót do szkoły to zawsze ekscytujący czas zarówno dla dzieci, jak i rodziców. To okazja do spotkań z przyjaciółmi, zdobycia nowej wiedzy i odkrywania pasji. Jednak, aby móc w pełni cieszyć się z powakacyjnych miesięcy należy zadbać o odpowiednią garderobę, która sprawdzi się na szkolnych korytarzach i w trakcie aktywnego czasu wolnego. Dla najmłodszych moda jest sposobem na wyrażanie siebie i podkreślenie indywidualności, dlatego warto przyjrzeć się najnowszym trendom w ubraniach i obuwiu, które będą królować na szkolnych korytarzach w tym roku.

Klimatyzacja w pokoju dziecka – wyzwanie dla rodziców!

Tegoroczne lato jest naprawdę gorące, dlatego szczególną uwagę poświęca się temu, by temperatury nie zaszkodziły najmłodszym. Spacery w zacienionych parkach są niesamowicie przyjemne, w utrzymaniu dobrego samopoczucia i zdrowia pomaga też picie wody – jak jednak zadbać o sprzyjający klimat w domu, a w szczególności w pokoju dziecka?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Lekcje samobadania piersi w szkołach – Avon startuje z 2. edycją programu Normalne, że ich dotykam

Jak pokazuje najnowsze badanie Boob Census 2023i, przeprowadzone dla Avon, 34% polskich nastolatek czuje dyskomfort rozmawiając z rodziną na temat zdrowia piersi, a aż 57% twierdzi, że nie ma dostatecznej wiedzy w zakresie samobadania i rozpoznawania niepokojących symptomów. Jednocześnie 75% dziewcząt wskazuje, że jest to ważna kwestia i deklaruje zainteresowanie tematem, jeśli będzie poruszony w szkole. Na tę potrzebę zdobywania wiedzy przez młodych odpowiada Avon, który razem z partnerami – Fundacją Rak’n’Roll i Kliniką Ginekologiczną Gini, startuje z drugą edycją ogólnopolskiej kampanii o zdrowiu i samobadaniu piersi –Normalne, że ich dotykam.

Kupiliście zabawkę Fisher-Price? Należy wam się 40 złotych zwrotu!

Smyk ogłosił nową akcję dla swoich klientów. Ten, kto kupi zabawkę Fisher-Price, otrzyma zwrot 40 złotych na konto. Zabawki...

Podwójna macica – co to jest i jak wpływa na ciążę?

Podwójna macica to wada wrodzona, która polega na nieprawidłowym połączeniu się dwóch przewodów Mullera, z których powstają narządy rozrodcze u płci żeńskiej. W efekcie kobieta ma dwie oddzielne macice, każda z własną jamą, szyjką i jajowodem. Podwójna macica występuje u około 0,1-0,5% kobiet i może być przyczyną niepłodności lub powikłań ciążowych. Jak rozpoznać podwójną macicę, jak przebiega ciąża z tą wadą i jakie są możliwości leczenia?

Odwodnienie u niemowląt – objawy, skutki i postępowanie

Nawadniania dziecka trzeba pilnować zawsze – szczególnie w czasie choroby czy upałów. Zdarza się jednak, że niewystarczająca ilość płynów powoduje odwodnienie u niemowląt. Co w konsekwencji może być dla niego niebezpieczne i zagrażające jego życiu. Jak zatem rozpoznać ten groźny dla zdrowia stan? Jakie mogą być skutki odwodnienia maluszka ? Na te i inne pytania odpowiada w materiale położna Natalia Marcinów laureatka konkursu „Położna na medal”.

Cytologia – badanie, które może uratować życie

Cytologia to badanie, które pozwala na wykrycie wczesnego stadium raka szyjki macicy - jednego z najczęstszych nowotworów złośliwych u kobiet. Dzięki regularnemu wykonywaniu cytologii można zapobiec rozwojowi choroby lub podjąć skuteczne leczenie na czas. Co warto wiedzieć o cytologii i dlaczego jest tak ważna?