-Reklama-
-Reklama-

Poród z delfinami. Zobacz film!

Na Hawajach istnieje pewne centrum narodzin, w którym kobiety mogą rodzić w niezwykłych okolicznościach, bo w oceanie – w towarzystwie dzikich delfinów. Według założycieli centrum, zwierzęta te wspierają proces narodzin, bo dzięki wrodzonym sonarom mogą „komunikować” się z rodzącym się dzieckiem.

-Reklama-

Czy to bezpieczne?

Wsparcie delfinów podczas porodu ludzkiego oraz sam fakt narodzin w oceanie wywołuje falę kontrowersji, a z drugiej strony rosnąca popularność tego typu porodów sprawia, że podobne miejsca tworzone są na całym świecie. Lekarze w większości bywają w tej kwestii bardzo sceptyczni. Niektórzy wręcz uważają, że taki poród jest po prostu niebezpieczny. Wskazują tu na dziką naturę zwierząt, po których można się wszystkiego spodziewać. Trudno przewidzieć reakcję delfina np. na krzyk. Istnieje obawa, że zwierzę może nawet kobietę zranić. Zwracają również uwagę na ewentualne powikłania w trakcie porodu i brak możliwości szybkiej interwencji medycznej. Prawdą jest jednak to, że delfiny zwykle towarzyszą kobiecie tylko w pierwszej fazie porodu – podczas skurczy. Samo wyjście dziecka na świat odbywa się już poza akwenem i bez udziału zwierząt, by zminimalizować ryzyko wystąpienia jakiś nieprzewidzianych reakcji. Są jednak znane przypadki (patrz film poniżej), gdy do porodu jednak dochodziło z udziałem delfinów, które nawet „transportowały” potem matkę i dziecko do brzegu…

Zdolności delfinów

Delfiny to łagodne zwierzęta i bardzo inteligentne, dlatego to one są wybierane na towarzystwo dla rodzących. Delfiny to podobno istoty bardzo ciekawe i naturalnie wykazują ogromne zainteresowanie kobietami ciężarnymi. Do tego stopnia, że kobiety w ciąży nie mogą uczestniczyć w ich tresurze czy opiece nad nimi, bo zwierzęta najbardziej „interesują” się dzieckiem, zamiast słuchać poleceń i poddawać się zabiegom.

CarlosMendozaPhoto / Foter / CC BY

Sam fakt pływania z delfinami ma dać kobiecie poczucie komfortu i odprężenia, a woda zminimalizować ból. Ponieważ delfiny potrafią komunikować się poprzez sonar, istnieją teorie, że czują obecność dziecka i potrafią się z nim „komunikować”. Pływanie z delfinami zaleca się kobietom w trakcie ciąży, jeszcze przed rozpoczęciem akcji porodowej, by zwierzęta zapoznały się z ciężarną i jej dzieckiem, przyzwyczaiły do swojej obecności. Niektórzy wierzą, że zwierzęta potrafią wpłynąć na ułożenie malucha i „zachęcić” go do zmiany pozycji z poprzecznej na tę właściwą – główką do dołu. Dzięki odgłosom, które wydają – potrafią uzdrawiać i to tę uzdrawiającą moc delfinów, chcą odczuwać na sobie przyszłe mamy.

https://www.youtube.com/watch?v=Dh0v1_2JWMY
Rosnąca popularność

Na świecie podobno odbyło się już ponad 1000 porodów z udziałem delfinów. Entuzjastów takiego rozwiązania jest coraz więcej. Coraz więcej jest również badań poświęconych zdolnościom uzdrawiającym delfinów. Od wielu lat delfiny pomagają na przykład upośledzonym dzieciom w komunikacji z otoczeniem. Dlaczego więc mają pomóc w tej komunikacji rodzącym się maluchom.

Odważyłybyście się na poród z delfinami?

Autor: Ania
foto: pixabay.com
-Reklama-

Musisz przeczytać

BEZPŁATNY poradnik o rozszerzaniu diety plus KASZKA! ODBIERZ SWÓJ ZESTAW

Rozszerzanie diety dziecka to wcale nie jest proste zadanie! Z pomocą przychodzi BoboVita. Już dziś zamów swój DARMOWY...

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

PORÓD – wszystko, co musisz wiedzieć. KURS DLA MAM

Poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej mamy. Jak się do niego przygotować? Zobacz kurs dla mam.

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
412ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Szukasz klimatycznego gadżetu dla gracza? Sprawdź, dlaczego lampa led 3D może przypaść mu do gustu!

Czasami pomysł na prezent dla bliskiej nam osoby, może stanowić niemały problem. Zwykle chcemy podarować komuś coś wyjątkowego, co przypadnie mu do gustu i będzie chętnie wykorzystywane. Co można kupić miłośnikowi gier, aby sprawić mu przyjemność? Zamiast tytułu, który już może gościć w jego bibliotece gier spraw mu gadżet kojarzący się z hobby, np. lampę LED 3D. Sprawdź, dlaczego to idealne rozwiązanie dla gracza!

Dziecko często choruje – na co zwrócić uwagę? Odpowiada pediatra

Choroba dziecka zawsze budzi niepokój rodziców. Tym większy, kiedy dziecko choruje zbyt często. Co wtedy robić?

Czy zabawki mogą wpływać na rozwój sensoryczny malucha?

Zabawki sensoryczne na przełomie ostatnich lat zyskują na popularności. Dzieci je uwielbiają za to, że mogą ich dotykać, wkładać do buzi i bez umiaru doświadczać. Rodzice zaś doceniają kilka momentów spokoju, kiedy maluch jest nimi pochłonięty. Zabawki sensoryczne dają nam możliwość nie tylko oddechu, ale przede wszystkim wsparcia rozwoju malucha. Jednak czym dokładnie są, kiedy najlepiej je wprowadzić i jak wybrać te odpowiednie spośród wielu dostępnych na rynku? O tym wszystkim rozmawiamy z Magdaleną Zujewicz, fizjoterapeutką i ekspertką marki Canpol babies.

Kim powinno być moje dziecko w przyszłości? Przede wszystkim zawodowo szczęśliwe

Wybór zawodu jest wyzwaniem, nie tylko dla dzieci, ale też dla rodziców. Pierwszą przyszłościową decyzję dziecko musi podjąć już w szkole podstawowej, kolejną tuż po maturze. Kiedy jednak decyduje kim, zostanie w przyszłości? Okazuje się, że nawet i w przedszkolu. Co więcej, badania mówią, że tylko 18 proc. Polaków pracuje w zawodzie wybranym w liceum. Jak zatem zdać egzamin z rodzicielskiego wsparcia w wyborze zawodu?

Jak przygotować się do porodu? Ta lista z pewnością Ci pomoże!

Poród to jedna z ważniejszych chwil w życiu – po 9. miesiącach ciąży na świat przychodzi twoje dziecko. Zastanów się nad tym, jak chcesz, by przebiegały narodziny i stwórz plan porodu. Co powinno się w nim znaleźć?