-Reklama-

Poród z delfinami. Zobacz film!

Na Hawajach istnieje pewne centrum narodzin, w którym kobiety mogą rodzić w niezwykłych okolicznościach, bo w oceanie – w towarzystwie dzikich delfinów. Według założycieli centrum, zwierzęta te wspierają proces narodzin, bo dzięki wrodzonym sonarom mogą „komunikować” się z rodzącym się dzieckiem.

-Reklama-

Czy to bezpieczne?

Wsparcie delfinów podczas porodu ludzkiego oraz sam fakt narodzin w oceanie wywołuje falę kontrowersji, a z drugiej strony rosnąca popularność tego typu porodów sprawia, że podobne miejsca tworzone są na całym świecie. Lekarze w większości bywają w tej kwestii bardzo sceptyczni. Niektórzy wręcz uważają, że taki poród jest po prostu niebezpieczny. Wskazują tu na dziką naturę zwierząt, po których można się wszystkiego spodziewać. Trudno przewidzieć reakcję delfina np. na krzyk. Istnieje obawa, że zwierzę może nawet kobietę zranić. Zwracają również uwagę na ewentualne powikłania w trakcie porodu i brak możliwości szybkiej interwencji medycznej. Prawdą jest jednak to, że delfiny zwykle towarzyszą kobiecie tylko w pierwszej fazie porodu – podczas skurczy. Samo wyjście dziecka na świat odbywa się już poza akwenem i bez udziału zwierząt, by zminimalizować ryzyko wystąpienia jakiś nieprzewidzianych reakcji. Są jednak znane przypadki (patrz film poniżej), gdy do porodu jednak dochodziło z udziałem delfinów, które nawet „transportowały” potem matkę i dziecko do brzegu…

Zdolności delfinów

Delfiny to łagodne zwierzęta i bardzo inteligentne, dlatego to one są wybierane na towarzystwo dla rodzących. Delfiny to podobno istoty bardzo ciekawe i naturalnie wykazują ogromne zainteresowanie kobietami ciężarnymi. Do tego stopnia, że kobiety w ciąży nie mogą uczestniczyć w ich tresurze czy opiece nad nimi, bo zwierzęta najbardziej „interesują” się dzieckiem, zamiast słuchać poleceń i poddawać się zabiegom.

CarlosMendozaPhoto / Foter / CC BY

Sam fakt pływania z delfinami ma dać kobiecie poczucie komfortu i odprężenia, a woda zminimalizować ból. Ponieważ delfiny potrafią komunikować się poprzez sonar, istnieją teorie, że czują obecność dziecka i potrafią się z nim „komunikować”. Pływanie z delfinami zaleca się kobietom w trakcie ciąży, jeszcze przed rozpoczęciem akcji porodowej, by zwierzęta zapoznały się z ciężarną i jej dzieckiem, przyzwyczaiły do swojej obecności. Niektórzy wierzą, że zwierzęta potrafią wpłynąć na ułożenie malucha i „zachęcić” go do zmiany pozycji z poprzecznej na tę właściwą – główką do dołu. Dzięki odgłosom, które wydają – potrafią uzdrawiać i to tę uzdrawiającą moc delfinów, chcą odczuwać na sobie przyszłe mamy.

https://www.youtube.com/watch?v=Dh0v1_2JWMY
Rosnąca popularność

Na świecie podobno odbyło się już ponad 1000 porodów z udziałem delfinów. Entuzjastów takiego rozwiązania jest coraz więcej. Coraz więcej jest również badań poświęconych zdolnościom uzdrawiającym delfinów. Od wielu lat delfiny pomagają na przykład upośledzonym dzieciom w komunikacji z otoczeniem. Dlaczego więc mają pomóc w tej komunikacji rodzącym się maluchom.

Odważyłybyście się na poród z delfinami?

Autor: Ania
foto: pixabay.com

-Reklama-

Musisz przeczytać

Najlepsze gry na majówkę! Zobacz nasze typy!

Majówka to czas, w którym wielu z nas cieszy się wolnymi dniami i spędza czas z rodziną i przyjaciółmi. Jednym z ciekawych sposobów na spędzenie wolnego czasu w gronie najbliższych są gry planszowe. Dlaczego nie skorzystać z tej okazji i zorganizować rodzinne bądź przyjacielskie granie planszówek?

10 faktów o colostrum, które musisz znać

Colostrum. Niektórym nic nie mówi ta nazwa, inni gdzieś o niej słyszeli, ale nie do końca wiedzą czym jest, a jeszcze inni choć mają wiedzę na jej temat, to nie jest ona wystarczająca. Czas zatem przybliżyć wszystkim działanie colostrum, tym bardziej, że w czasie przesilenia wiosennego ta wiedza może być bardzo przydatna.

Beta hCG prawdę o ciąży ci powie

Badanie potocznie zwane „betą” (beta hcg) zna każda przyszła mama. Jest ono uznawane za najbardziej miarodajne i wiarygodne badanie wykrywające ciążę. W jaki sposób wykonuje się badanie pod kątem beta hCG i kiedy najlepiej je zrobić?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
413ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Dwujęzyczność dzieci: korzyści i wyzwania

Dwujęzyczność to zdolność posługiwania się dwoma językami w życiu codziennym. W dzisiejszym świecie jest to coraz częstsze i pożądane zjawisko, ponieważ wiąże...

Ile wody powinno się wypijać względem wieku i wagi?

Woda jest niezbędnym składnikiem dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, termoregulacji ciała, transportu składników odżywczych i...

Ile powinna trwać laktacja?

Ile powinna trwać laktacja, to pytanie stawia sobie mama, która karmi piersią. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale warto podawać naturalne mleko jak najdłużej, a przynajmniej przez 6 miesięcy.

Karmienia piersią można się nauczyć

Ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią przypada w symbolicznym czasie: rozpoczyna się w Dzień Matki, 26 maja, i trwa do 1 czerwca, czyli do Dnia Dziecka. To wyjątkowy okres promujący złoty standard żywienia niemowląt, jakim jest wyłączne karmienie piersią przez pierwsze 6 miesięcy życia.

Odpowiedz na proste pytania i zgarnij szczoteczkę elektryczną dla siebie i dziecka!

Przed wami kolejna super okazja. Tym razem możecie w łatwy sposób zgarnąć szczoteczkę elektryczną Oral-B dla siebie i dziecka. Wystarczy odrobina szczęścia!