-Reklama-

Poród – jak wygląda od środka? Film

Poród to bardzo złożony proces, choć najbardziej efektywny z pewnością jest etap rozwierania szyjki i wychodzenia dziecka na świat. Trudno ci wyobrazić sobie, jak dziecko mieści się w wąskim kanale rodnym? Zobacz to na filmie!

-Reklama-

Czy można streścić poród w kilkadziesiąt sekund? Ten film pokazuje, że tak. Zobacz, jak centymetr po centymetrze otwiera się szyjka macicy i w jaki sposób macicę opuszcza dziecko. Patrząc na tę symulację, która przecież jest odzwierciedleniem faktycznego porodu, wciąż trudno mi uwierzyć, że taka sprytna i niesamowita jest ta natura.

Etapy porodu:

I etap porodu (od 8 do 14 godzin)

Faza utajona – z delikatnymi skurczami, do momentu osiągnięcia przez szyjkę macicy rozwarcia 3-4 cm. Trwa kilka godzin.

Faza aktywna – z coraz częstszymi, przybierającymi na sile i długości bolesnymi skurczami. Rozwarcie szyjki postępuje do 7 centymetrów. Zajmuje to około 3 godzin.

Faza przejściowa – trwa do momentu pełnego rozwarcia czyli 10 cm. Towarzyszą jej silne skurcze, występujące co 2-3 minuty i trwające nawet minutę. Najbardziej bolesny etap porodu, szczególnie jeśli pojawiają się bóle krzyżowe.

II etap porodu (od 10 do 120 minut)

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Parcie – proces, w którym dziecko jest wypierane na zewnątrz. Trwa od kilku minut, nawet do 2 godzin. Etap bolesny ze względu na bóle parte, zakończony narodzinami dziecka.

III etap porodu

Urodzenie łożyska – proces niemal bezbolesny. Trwa zwykle kilkanaście minut. Skurcze są delikatne.

Zobacz to na filmie:

Zobacz jeszcze:

Poród dziecka w worku owodniowym – film

Jak wygląda cesarskie cięcie – FILM

autor: iguana
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również