-Reklama- Wyposażenie kuchni - zobacz na Ceneo.pl

Poród – jak wygląda od środka? Film

Poród to bardzo złożony proces, choć najbardziej efektywny z pewnością jest etap rozwierania szyjki i wychodzenia dziecka na świat. Trudno ci wyobrazić sobie, jak dziecko mieści się w wąskim kanale rodnym? Zobacz to na filmie!

-Reklama-

Czy można streścić poród w kilkadziesiąt sekund? Ten film pokazuje, że tak. Zobacz, jak centymetr po centymetrze otwiera się szyjka macicy i w jaki sposób macicę opuszcza dziecko. Patrząc na tę symulację, która przecież jest odzwierciedleniem faktycznego porodu, wciąż trudno mi uwierzyć, że taka sprytna i niesamowita jest ta natura.

Etapy porodu:

I etap porodu (od 8 do 14 godzin)

Faza utajona – z delikatnymi skurczami, do momentu osiągnięcia przez szyjkę macicy rozwarcia 3-4 cm. Trwa kilka godzin.

Faza aktywna – z coraz częstszymi, przybierającymi na sile i długości bolesnymi skurczami. Rozwarcie szyjki postępuje do 7 centymetrów. Zajmuje to około 3 godzin.

Faza przejściowa – trwa do momentu pełnego rozwarcia czyli 10 cm. Towarzyszą jej silne skurcze, występujące co 2-3 minuty i trwające nawet minutę. Najbardziej bolesny etap porodu, szczególnie jeśli pojawiają się bóle krzyżowe.

II etap porodu (od 10 do 120 minut)

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Parcie – proces, w którym dziecko jest wypierane na zewnątrz. Trwa od kilku minut, nawet do 2 godzin. Etap bolesny ze względu na bóle parte, zakończony narodzinami dziecka.

III etap porodu

Urodzenie łożyska – proces niemal bezbolesny. Trwa zwykle kilkanaście minut. Skurcze są delikatne.

Zobacz to na filmie:

Zobacz jeszcze:

Poród dziecka w worku owodniowym – film

Jak wygląda cesarskie cięcie – FILM

autor: iguana

-Reklama-

Musisz przeczytać

BEZPŁATNY poradnik o rozszerzaniu diety plus KASZKA! ODBIERZ SWÓJ ZESTAW

Rozszerzanie diety dziecka to wcale nie jest proste zadanie! Z pomocą przychodzi BoboVita. Już dziś zamów swój DARMOWY...

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

Jak nauczyć dziecko zdrowo jeść?

Zdrowe odżywianie jest w dzisiejszych czasach ogromnym wyzwaniem, a żywienie najmłodszych to temat jeszcze trudniejszy i rodzący bardzo dużo pytań i wątpliwości....

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
411ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

„Nastolatki na krawędzi” – poradnik o wychowywaniu nastolatek w pełnej niepokoju rzeczywistości

Czy każde samookaleczanie prowadzi do samobójstwa? Jak nastolatki korzystają z technologii i co z tego wynika? Czy zaburzenia psychiczne mogą być ucieczką przed rzeczywistością? Jak zareagować, kiedy córka prosi, aby zwracać się do niej „on”? Kiedy udać się z nastolatką do specjalisty i czego się spodziewać po takiej wizycie? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w poradniku o wychowywaniu nastolatek w pełnej niepokoju rzeczywistości. „Nastolatki na krawędzi. Czego nie wiecie o problemach swoich córek” Krystyny Romanowskiej, dr Agnieszki Dąbrowskiej i dr Marty Niedźwiedzkiej w księgarniach już od 25 stycznia!

Krótkowzroczność u dziecka: korygować czy kontrolować?

Krótkowzroczność powoduje niezdolność do wyraźnego widzenia odległych obrazów i obiektów, takich jak np. tablica w klasie. Wada ta dotyka coraz większy odsetek dzieci i młodzieży, a niewykryta i niekontrolowana, może szybko i znacznie się pogłębiać. Dlatego w przypadku zaobserwowania pierwszych objawów krótkowzroczności u swojego dziecka ważna jest natychmiastowa reakcja: korekcja oraz kontrola progresji wady. Co znaczą oba pojęcia i czym się różnią?

Szybki poród – czy to się zdarza tylko w filmach?

Przeraża cię wizja porodu w domu lub w drodze do szpitala? Takie błyskawiczne porody rzeczywiście się zdarzają, ale znacznie częściej trwają jednak od kilku do kilkunastu godzin. Dlaczego jedne kobiety rodzą szybciej ? Czy da się przygotować na szybki poród?

Wybór odpowiedniego roweru dla malucha – potrzebujesz pomocy?

Zakup roweru dla dziecka może okazać się nie lada wyzwaniem. Bogactwo ofert na rynku, choć daje szerokie pole do popisu, może również powodować dezorientację. Jak wybrać rower dla dziecka najlepiej dostosowany do jego potrzeb? Przygotowaliśmy zbiór wskazówek, dzięki którym odnalezienie idealnego jednośladu dla malucha stanie się łatwiejsze.

Piżamy niemowlęce – co wybrać, by maluszek pokochał swoją piżamkę

Ubrania do spania są niezwykle ważne. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę, by zapewnić dziecku zdrowy sen, co jest istotne przy wyborze bielizny nocnej? Dowiedz się więcej na ten temat i dokonuj świadomych wyborów.