-Reklama- teddyeddie

Poród – jak wygląda od środka? Film

Poród to bardzo złożony proces, choć najbardziej efektywny z pewnością jest etap rozwierania szyjki i wychodzenia dziecka na świat. Trudno ci wyobrazić sobie, jak dziecko mieści się w wąskim kanale rodnym? Zobacz to na filmie!

-Reklama-

Czy można streścić poród w kilkadziesiąt sekund? Ten film pokazuje, że tak. Zobacz, jak centymetr po centymetrze otwiera się szyjka macicy i w jaki sposób macicę opuszcza dziecko. Patrząc na tę symulację, która przecież jest odzwierciedleniem faktycznego porodu, wciąż trudno mi uwierzyć, że taka sprytna i niesamowita jest ta natura.

Etapy porodu:

I etap porodu (od 8 do 14 godzin)

Faza utajona – z delikatnymi skurczami, do momentu osiągnięcia przez szyjkę macicy rozwarcia 3-4 cm. Trwa kilka godzin.

Faza aktywna – z coraz częstszymi, przybierającymi na sile i długości bolesnymi skurczami. Rozwarcie szyjki postępuje do 7 centymetrów. Zajmuje to około 3 godzin.

Faza przejściowa – trwa do momentu pełnego rozwarcia czyli 10 cm. Towarzyszą jej silne skurcze, występujące co 2-3 minuty i trwające nawet minutę. Najbardziej bolesny etap porodu, szczególnie jeśli pojawiają się bóle krzyżowe.

II etap porodu (od 10 do 120 minut)

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Parcie – proces, w którym dziecko jest wypierane na zewnątrz. Trwa od kilku minut, nawet do 2 godzin. Etap bolesny ze względu na bóle parte, zakończony narodzinami dziecka.

III etap porodu

Urodzenie łożyska – proces niemal bezbolesny. Trwa zwykle kilkanaście minut. Skurcze są delikatne.

Zobacz to na filmie:

Zobacz jeszcze:

Poród dziecka w worku owodniowym – film

Jak wygląda cesarskie cięcie – FILM

autor: iguana
-Reklama-

Musisz przeczytać

Chcesz, by Twoje dziecko szybko nauczyło się angielskiego? Zobacz, co radzi ekspert!

Każdy z nas chciałby, aby jego dziecko szybko i przyjemnie przyswajało naukę angielskiego. Czy jest to w ogóle możliwe? Tak! Razem z ekspertką - Olą Komadą, prezeską Edu Bears, współautorką metod nauczania angielskiego dla dzieci: Teddy Eddie, Savvy Ed oraz Edward's League, wyjaśniamy co jest najważniejsze podczas nauki języka u dzieci.

Back to School – najnowsze Trendy w modzie szkolnej

Powrót do szkoły to zawsze ekscytujący czas zarówno dla dzieci, jak i rodziców. To okazja do spotkań z przyjaciółmi, zdobycia nowej wiedzy i odkrywania pasji. Jednak, aby móc w pełni cieszyć się z powakacyjnych miesięcy należy zadbać o odpowiednią garderobę, która sprawdzi się na szkolnych korytarzach i w trakcie aktywnego czasu wolnego. Dla najmłodszych moda jest sposobem na wyrażanie siebie i podkreślenie indywidualności, dlatego warto przyjrzeć się najnowszym trendom w ubraniach i obuwiu, które będą królować na szkolnych korytarzach w tym roku.

Klimatyzacja w pokoju dziecka – wyzwanie dla rodziców!

Tegoroczne lato jest naprawdę gorące, dlatego szczególną uwagę poświęca się temu, by temperatury nie zaszkodziły najmłodszym. Spacery w zacienionych parkach są niesamowicie przyjemne, w utrzymaniu dobrego samopoczucia i zdrowia pomaga też picie wody – jak jednak zadbać o sprzyjający klimat w domu, a w szczególności w pokoju dziecka?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Poranione brodawki podczas karmienia piersią – jak sobie poradzić?

Karmienie piersią jest naturalnym i zdrowym sposobem żywienia dziecka, ale może być również bolesne i nieprzyjemne dla matki. Jednym z najczęstszych problemów, z którymi borykają się karmiące kobiety, są poranione brodawki. Co je powoduje, jak im zapobiegać i jak je leczyć?

Noszenie dziecka na rękach – potrzeba czy rozpieszczanie?

Noszenie dziecka na rękach to jeden z najbardziej naturalnych i instynktownych sposobów okazywania mu miłości, troski i poczucia bezpieczeństwa. Jednak niektórzy rodzice obawiają się, że przez zbyt częste noszenie mogą rozpieścić swoje dziecko i zaszkodzić jego rozwojowi. Czy tak jest naprawdę? Czy noszenie na rękach ma same zalety, czy też niesie ze sobą jakieś ryzyka? Sprawdźmy, co mówią na ten temat eksperci i badania naukowe.

Zwierzę w domu – jak utrzymać czystość i higienę?

Zwierzęta domowe to źródło radości, miłości i towarzystwa dla całej rodziny. Jednak posiadanie psa, kota, królika czy innego futrzastego przyjaciela wiąże się również z pewnymi wyzwaniami, zwłaszcza jeśli chodzi o utrzymanie czystości w domu. Sierść, błoto, zapachy i plamy to tylko niektóre z problemów, z którymi muszą się zmierzyć właściciele zwierząt. Jak więc zadbać o higienę i porządek w domu, nie rezygnując z przyjemności związanych z posiadaniem zwierzaka? Oto kilka porad i trików, które mogą pomóc.

Depresja u dzieci – psycholog odpowiada na najważniejsze pytania

Depresja u dzieci to poważny problem. Możesz pomóc swojemu dziecku, jeśli będziesz wiedzieć, jak odróżnić smutek i przygnębienie od depresji, jak postępować w przypadku samookaleczania się, do jakiego specjalisty zwrócić się z prośbą o pomoc i jak wspierać terapię. O depresji dotykającej najmłodszych pisze w swojej najnowszej książce pt. ,,Depresja u dzieci i młodzieży” (wyd. RM), Anna Duman, psycholog, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Wielka premiera MAVKI!

Międzynarodowe widowisko, oparte na najbardziej wyczekiwanym ukraińskim filmie animowanym „MAVKA. Leśna piosenka” niebawem dotrze do Polski! „MAVKA SHOW” to wyjątkowe połączenie klasyki i nowoczesności w nieznanym dotąd wydaniu, pełnym wyrazistej choreografii, elementów akrobatycznych i efektów specjalnych. Przepiękną historię dziewczynki o imieniu MAVKA, która ukochała las i jego mieszkańców, będzie można podziwiać na największych scenach teatralnych naszego kraju już tej jesieni!