-Reklama-

Piosenki dla dzieci po angielsku – najpopularniejsze przeboje

Wszyscy wiemy, że nauka przez zabawę przynosi najlepsze efekty! Piosenki dla dzieci po angielsku to w zasadzie gotowiec do nauki tego języka!

-Reklama-

Kiedyś, by poznać prawdziwe muzyczne hity po angielsku, trzeba było być zapisanym na naukę tego języka. Teraz, możecie wspólnie w domu odtwarzać sobie prawdziwe muzyczne hity i uczyć się przy okazji języka. Można też tańczyć – wszystkie ciekawe interpretacje dozwolone!

Wybrałyśmy dla was najpopularniejsze piosenki po angielsku wpadające w ucho i w pamięć. Niektóre z nich, jak np. Old McDonald had a farm ćwiczą także wymowę i naśladowanie różnych dźwięków zwierząt, a inne np. Five Little Monkeys także liczenia. Są bardzo łatwe w zapamiętaniu, bo zawierają dużo powtórzeń, są schematyczne. Jeśli więc nie macie pomysłu na wspólne spędzenie popołudnia, służymy małą ściągą. Poniżej znajdziecie największe hity po angielsku z you tuba. Uwaga, te dźwięki wciągają!

A może Wy macie swój inny ulubiony hit?

Old McDonald had a farm

To już prawdziwy klasyk wśród piosenek dla dzieci. Znają ją zapewne także dorośli. Muzyka wpada w ucho. Bardzo fajnym elementem, który dzieciaki pewnie pokochają w tej piosence jest naśladowanie odgłosów zwierząt.

Head shoulders knees and toes

Ta piosenka po angielsku, oprócz ciekawej linii melodycznej oraz nauki języka, uczy też młodsze dzieci części ciała oraz ćwiczy koordynację ruchową, bo zachęca do ich wskazywania. Towarzyszy jej specjalne choreografia. Dzieciaki ją uwielbiają!

Zobacz także:

Baby shark

Tylko dla rodziców o mocnych nerwach! 🙂 Ta piosenka wpada zdecydowanie w ucho i będzie śpiewana często przez wasze dziecko – gwarantujemy! To jest prawdziwy hit wśród piosenek po angielsku dla dzieci. Oprócz angielskiego, uczy także zależności rodzinnych – poznajemy w niej m.in. rodzinę małego rekina (baby shark) ale też innych mieszkańców oceanu np. małe rybki uciekające przed rodziną małego rekina. Jak się skończy ta historia? Zobaczcie sami!

Twinkle Twinkle Little Star

To bardzo spokojna piosenka dla dzieci – idealna na wyciszenie przed snem. Kto wie? Może stanie się waszą ulubioną kołysanką? Tekst jest bardziej zaawansowany – dla dzieci nieco starszych, ale ma bardzo przyjemną i spokojną melodię. Dzięki temu, słowa są wyraźniejsze i łatwiej je powtórzyć dziecku. Na pewno refren Twinkle Twinkle Little Star zapadnie w uchu malca na długo.

Hello, Hello!

Ta piosenka uczy przywitania po angielsku oraz podstawowych czynności jak dotykanie stopy, obracanie, klaskanie, ale także wyrażania podstawowych emocji i uczuć – jestem zmęczony, głody etc. Hello! Bardzo przyjemna melodia. Fajna piosenka do nauki nawiązywania pierwszych relacji.

Incy Wincy Spider with Lyrics

To bardzo znana wyliczanka po angielsku – tzw. łamacz języka i taka trochę gra słów. Opowieść o pechowym pajączku, który bez większych sukcesów próbuje się wspinać się po rynnie na dach. Jak się skończy ta historia? Zobaczcie sami!

The wheals on the bus

Bardzo dynamiczna i ciekawa piosenka śpiewana w rytm kręcących się kół autobusu – idealna do śpiewana np. podczas wycieczek samochodem. Duża liczba powtórzeń sprawia, że tekstu piosenki można się szybko nauczyć. Do tego ten fajny rytm i wpadająca w ucho melodia.

One little finger

Historia jednego małego paluszka i zachęta do nauki wskazywania. Piosenka uczy poruszania paluszkiem – w górę, w dół, na nos, ramię itd. Każda zwrotka to powtórzenie czynności i dodanie nowej części ciała. Ta angielska piosenka uczy części ciała, ale także ćwiczy koordynację ruchową – wskazywanie paluszkiem.

Five Little Monkeys Jumping On The Bed

Piosenka, która uczy liczenia do 5 po angielsku. To zabawna historia jeszcze zabawniejszych pięciu małpek, które kolejne spadają z łóżka. Skaczą na łóżku, mimo zakazu. Po upadku każdej z nich, przyjeżdża lekarz i kategorycznie zakazuje więcej skakania. A małpki – wiadomo – są nieposłuszne. Dzięki ich krnąbrności możemy nauczyć się liczenia do 5, a raczej odliczania od 5 do 1.

Czy historia małpek będzie nauką dla naszych smyków, by nie skakały po łóżku? 🙂

Zobaczcie także:

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również