Reklamaads-single

Najpopularniejsze piosenki dla dzieci – TOP 20

Dzieci kochają śpiewać piosenki, trudno się zatem dziwić, że takie ich zatrzęsienie w internecie. W sieci znajdziecie zarówno stare hity ze swojego dzieciństwa, jak i całkiem nowe utwory. Oto najpopularniejsze piosenki dla dzieci w internecie. Czy Twoje dziecko zna je wszystkie?

Reklamaads-single
Reklamaads-single

Piosenki dla dzieci to prawdziwe hity na youtubie. Po ilości odsłon widać, że niemal każdy rodzic korzysta zasobów serwisu. To duże ułatwienie dla każdej mamy i taty. Nie znasz żadnej kołysanki – wystarczy znaleźć jej słowa i melodię w sieci. Chcesz puścić swojemu dziecku piosenkę z własnego dzieciństwa – wystarczy wyszukać stare nagranie. Zobacz, jakie są obecnie najlepsze piosenki dla dzieci.

Najpopularniejsze piosenki dla dzieci

Aida – “Mucha w Mucholocie”

Osobiście nie znam dziecka, które po zanuceniu: “mucha, mucha w mucholocie..” nie dokończy “jak w prawdziwym samolocie”. Myślę, że to wręcz piosenka kultowa, bo i znana niemal każdemu rodzicowi.

Mini Disco – “Kaczuszki”

Kto z nas nie zna “Kaczuszek”? Już za naszych czasów nie można było wyobrazić sobie balu karnawałowego bez tego hitu! To piosenka, która ma już kilkadziesiąt lat i mało kto wie, że to francuski utwór ludowy, który został przetłumaczony na 140 języków.

Gummi Miś – “Bańkę łap”

Polska wersja  niemieckiego hitu disco Gummy Bear.  Piosenka o bańkach i gumowym misiu podbija dziecięce serca nie tylko skoczną muzyką, ale i atrakcyjnym teledyskiem.

Dziecięce przeboje – “Idziemy do zoo”

Skoczna i przyjemna piosenka dla dzieci, na dodatek z bardzo prostym tekstem, w którym jest wiele powtórzeń i wyrazów dźwiękonaśladowczych. Utwór idealny dla maluchów, które dopiero rozwijają swoją mowę.

“Boogie Woogie”

Fajna piosenka dla dzieci, która zachęca do tańca. Tekst jest instrukcją, jak tańczyć boogie woogie, a tańczące w teledysku maluchy poderwą z kanapy każde dziecko. “Do przodu lewą rękę daj, do przodu prawą rękę daj…”

Katarzyna Łaska – “Mam tę moc”

Tej piosenki nie trzeba nikomu przedstawiać. Bajka “Kraina Lodu” stała się już kultowa wśród dzieci, a utwór przewodni jest po prostu piękny.

“Jadą, jadą misie”

Ta piosenka z pewnością wywoła sentymentalny powrót do wspomnień z własnego dzieciństwa. Utwór jest prosty i przyjemny dla ucha, dlatego podoba się wszystkim małym dzieciom.

“Zostań moją przyjaciółką”

Piękna piosenka o przyjaźni. Melodia wpada w ucho i nastraja pozytywnie, więc trudno się dziwić, że utwór ma już ponad 80 milionów odsłon na youtube.

“Misio Mniam Mniam”

Piosenka o jedzącym misiu. Prosty tekst i animacja z pewnością spodobają się najmłodszym dzieciom. Piosenka świetnie działa na niejadki, bo zachęca do jedzenia.

Śpiewające brzdące – “Halo, panie Policjancie”

Piosenka edukacyjna – uczy dzieci właściwego wzywania pomocy, gdy wymaga tego sytuacja. A przy tym bardo skoczna i przyjemna melodia. Po  wysłuchaniu utworu każde dziecko będzie znało numer na policję. Wielkie brawa dla tego typu piosenek.

Pszczółka Maja – “Taniec Mai”

Utwór pochodzący z bajki o pszczółce Mai. Bardzo ładna, melodyjna piosenka, a przy tym świetny teledysk. Nie dziwne, że to hit sieci. Warto pokazać swojemu dziecku.

Dziecięce przeboje – “Piosenka kąpielowa”

Piosenka zachęcająca do mycia. Ze względu na prosty tekst, najwięcej frajdy sprawi maluszkom.

 

Śpiewające brzdące – “Lisek Łakomczuszek”

Piosenka ma ponad 50 milionów wyświetleń na youtubie. Zapewne to zasługa nie tylko muzyki i tekstu, ale i pięknego teledysku. Historia liska łakomczuszka bardzo wciąga 🙂

“Pieski małe dwa”

Kto z nas nie zna opowieści o pieskach, które chciały przejść przez rzeczkę? Ta kultowa piosenka co jakiś czas dostaje świeższe brzmienie. Nam podoba się w każdej wersji.

Jedzie pociąg z daleka

Tego zestawienia nie mogłoby być bez tego utworu. Znany z dzieciństwa hit o pociągu porywał nas do węża na każdym balu przedszkolaków. I chyba wciąż tak jest 🙂

 

“Koła autobusu kręcą się”

Piosenka w wersji angielskiej jest hitem znanym na całym świecie. Fajnie, że w końcu ktoś ją przetłumaczył na język polski.

“My jesteśmy krasnoludki”

Hymn przedszkolaków, czyli piosenka o dzielnych krasnoludkach. Bardzo podoba się nam ta żwawsza wersja.

Bajkowa drużyna – “Cukierki, cukierki”

Piosenka o słodyczach musi być dziecięcym hitem.  Po prostu 😉

Centrum Uśmiechu – Olimpiada w Jarzynowie

Piosenka o warzywach i owocach też potrafi porwać do tańca. I to nawet nie tylko dziecko. Ta nutka jest naprawdę niezła 😉

Niezwykłe lekcje rytmiki – “Jestem Polakiem”

Bardzo sympatyczna piosenka o Polsce. O miłości do swojego kraju można jak widać śpiewać prostym i zrozumiałym dla małego dziecka językiem. Brawo!

Zobacz jeszcze:

Rymowanki dla dzieci

foto: Pixabay.com
autor: Sylwia