-Reklama-

Oryginalne prezenty na chrzest święty – 5 wyjątkowych pamiątek chrztu

Chrzest Święty to ważne wydarzenie w życiu małego człowieka, ale też całej jego rodziny. Dlatego też wybór odpowiedniego prezentu na tę okazję jest niezwykle istotny. Prezent na Chrzest powinien być nie tylko pamiątkowy, ale także wartościowy i symboliczny. Oto kilka propozycji na najlepsze prezenty na Chrzest Święty.

-Reklama-

Co kupić na chrzest święty?

Jeśli szukamy prezentu na chrzciny, który będzie nie tylko piękną pamiątką tego wyjątkowego wydarzenia, ale również emocjonalną, postawmy na podarunki personalizowane. Takie prezenty wywołują ciepłe uczucia, bo są niepowtarzalne i stworzone specjalnie dla danej osoby. Prezent personalizowany z pewnością będzie pamiątką na lata, zachowaną na przyszłość i zawsze będzie przywoływał miłe wspomnienia.

Co daje chrzestny w prezencie na chrzest?

Jednymi z najważniejszych gości na chrzcinach są rodzice chrzestni. Prezenty na chrzest święty, które oni ofiarowują, powinny być wyjątkowe, przemyślane i pełne symboliki. Niezależnie od wyboru, najważniejsze jest, aby prezent odzwierciedlały miłość, troskę i wsparcie, jakie chrzestni oferują dziecku na drodze jego duchowego rozwoju.

Istnieje tradycja, że chrzestny w tym ważnym dniu obdarowuje dziecko świecą do chrztu. To bardzo symboliczny gest, ale też zwykle nie jest to jedyny prezent. Z racji ważnej roli, chrzestny zwykle daje dziecku również pamiątkowy prezent np. medalik święty lub biblię.

Co matka chrzestna kupuje?

W polskiej tradycji matka chrzestna jest odpowiedzialna za zakup ubranka do chrztu oraz szatki, ale tak jak w przypadku chrzestnego, często pojawia się również osobny prezent dla dziecka. Zazwyczaj jest to np. biżuteria (łańcuszek z medalikiem) albo srebrny przedmiot z grawerem (łyżeczka, smoczek lub grzechotka).

Prezent na chrzest dla chłopca

Jeśli chcemy, by nasz prezent wzbudził zachwyt, warto postawić na podarunek kreatywny, personalizowany, stworzony z myślą o konkretnej osobie. Prezent na chrzest z pewnością utkwi w pamięci, jeśli będzie wyróżniał się spośród wszystkich klasycznych podarunków. W ramach prezentu możemy zamówić na przykład specjalny, elegancki złoty plakat  z personalizacją napisu, z wizerunkiem Maryi z Dzieciątkiem. Gdy jednak uważamy, że najlepszym prezentem na chrzest będą pieniądze, wyjątkowości takiemu podarunkowi doda specjalnie zaprojektowane pudełko z rozczulającą grafiką i personalizowaną dedykacją.

Prezent na chrzest dla dziewczynki

Podarunek na chrzciny dziewczynki też może być bardzo wyjątkowy. Uroczym pomysłem jest zamówienie specjalnej metryczki w postaci plakatu, który będzie idealnie pasował do każdego wnętrza. Taka metryczka to prezent na lata. Tak samo jak w przypadku specjalnego albumu na zdjęcia, którego okładkę możemy spersonalizować. Taki podarunek z pewnością zachęci rodziców dziecka do skompletowania w jednym miejscu zdjęć z tej ważnej uroczystości. A gdy mimo wszystko będziemy chcieli podarować na chrzest pieniądze, zamiast dołączenia klasycznej kartki z życzeniami, możemy pokusić się o trochę oryginalności i podarować dziecku wyjątkową kartkę na szkle akrylowym. Taki oryginalny prezent z pewnością wzbudzi zachwyt.

Wybór prezentu na chrzest święty to wyjątkowa okazja, by obdarować dziecko czymś, co będzie towarzyszyć mu przez całe życie. Bez względu na to, czy zdecydujesz się na medalik, biblię, pamiątkowy album, srebrną łyżeczkę czy inną propozycję, pamiętaj, że najważniejsze jest, aby prezent był wyrazem miłości i troski oraz niósł ze sobą wartości duchowe i emocjonalne.

Artykuł sponsorowany

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również