-Reklama-

Ochrona dziecka przed słońcem

Lato to ulubiona pora roku większości maluchów. Nie ma się co dziwić! To czas beztroskiego ganiania po podwórku z rówieśnikami, wakacyjnych kąpieli w morzu i zabaw na piaszczystej plaży. Niestety większość tego typu aktywności odbywa się w pełnym słońcu, co zdecydowanie nie służy małym dzieciom. Dorosłym zresztą także Szykując się na wakacje, w mieście czy poza nim, warto pomyśleć zawczasu o skutecznej ochronie przeciwsłonecznej.

-Reklama-

Ochrona przeciwsłoneczna dzieci – o czym warto pamiętać?

Promienie słoneczne mają bardzo dużo dobroczynnych właściwości. Wystarczy wspomnieć tylko o witaminie D, która wytwarza się pod ich wpływem. Niestety, nieumiejętne korzystanie ze słońca i zbyt duża jego ilość, mogą mieć negatywne skutki dla dzieci. Jak zatem korzystać ze słońca w sposób bezpieczny i rozsądny i przede wszystkim jak się chronić przed jego negatywnym oddziaływaniem?

Te 6 prostych zasad pomoże wam przeżyć lato zdrowo i bezpiecznie!

1. Jeśli możesz, unikaj przebywania na zewnątrz w godzinach okołopołudniowych. Jeśli wybieracie się na spacer, najlepiej zrobić to rano (do 10) albo pod wieczór, kiedy indeks promieniowania UV jest duży niższy i bardziej bezpieczny.

2. Szukaj cienia! Unikanie bezpośredniego działania promieniowania na skórę to już połowa sukcesu i najlepsza ochrona dziecka przed słońcem.

3. Stosuj kremy z wysokim filtrem, czyli kosmetyki o minimalnym współczynniku SPF 30. W pierwszych latach życia dziecka powinien być to nawet SPF 50+, który wykazuje przedłużone i bardziej skuteczne działanie. Pamiętaj o aplikacji kremu na kilkanaście minut przed wyjściem z domu oraz o regularnym dokładaniu produktu, jeśli dzień jest wyjątkowo upalny. Jeśli spędzacie dzień na plaży, kosmetyk koniecznie powinien być wodoodporny.

SUNOZON Classicmatujący fluid przeciwsłoneczny, SPF 50 wysoka ochrona
SUNOZON Kidskrem przeciwsłoneczny dla dzieci SPF 50, wysoka ochrona
SUNOZON Kidsspray przeciwsłoneczny dla dzieci

4. Przed wyjściem na zewnątrz zadbaj także o akcesoria, które ochronią Was przed nasilonym działaniem promieni UV: czapce z daszkiem, kapeluszu, parasolce zainstalowanej w wózku. Bardzo ważna jest także osłona oczu za pomocą odpowiednio dobranych okularów.

5. Regularne uzupełnianie płynów to klucz do dobrego samopoczucia! W końcu promienie słoneczne odpowiadają nie tylko za bolesne oparzenia skóry, ale mogą także spowodować udar cieplny, który wiąże się z wieloma nieprzyjemnymi dolegliwościami.

6. Zasada ostatnia i najważniejsza: pamiętaj także o ochronie własnej skóry 🙂 Tylko zdrowa mama może zapewnić odpowiednią opiekę swojemu dziecku!

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również