-Reklama- Baseny i chemia basenowa - sprawdź na Ceneo

Obrazy malowane rączkami – zabawy z małymi dziećmi

Marzy wam się piękne dzieło sztuki na ścianie? Takie, które ma duszę i jest pamiątką najlepszych chwil macierzyństwa? Nic prostszego. Wasze małe dziecko ma prawdziwy talent i może stworzyć naprawdę wspaniały obraz. Zobaczcie, jakie dzieła może wykonać nawet kilkumiesięczne dziecko!

-Reklama-

Zabawy z małymi dziećmi – malowanie dzieł sztuki

Wykonanie obrazu, którego nie powstydziłby się żaden dorosły, jest dla dziecka bardzo proste. Wystarczą sprawne rączki i duże ilości farby w tubkach (najlepiej kupić takie atestowane nie zawierające toksycznych dla dziecka substancji). Zadaniem rodzica jest przygotować jedynie miejsce do malowania oraz zrobić „bazę” pod obraz.

Oto przykładowe prace małych dzieci i krótkie wytłumaczenie, jak powstały.

Prace powstałe dzięki użyciu taśmy maskującej. Rodzic zakleja taśmą podkład do malowania w dowolny sposób. Taśmą możemy tworzyć linie albo konkretne kształty lub litery. Dziecko maluje po zaklejonym podkładzie a po wyschnięciu rodzic jedynie zdejmuje taśmy. Urocze dzieło sztuki gotowe!

Źródło: http://www.alexamariezurcher.com/2014/05/easy-toddler-paint-project.html

Źródło: http://thewhoot.com.au/whoot-news/crafty-corner/tape-painting

img_1023
https://deborahgilbert42. wordpress.com/2012/02/14/capris-valentine-craft/

Źródło: http://totallytutorials.blogspot.com/

Źródło:http://www.pineappleandcoconut.com/odds-and-ends/afternoon-painting-project-for-kids

Innym sposobem malowania przy pomocy niemowląt jest odbijanie ich stópek i rączek na papierze. Mogą powstać z  tego niezwykłe i bardzo wzruszające pamiątki, które warto zachować na dłużej.

Źródło:http://realitydaydream.com/crafting-with-twinfants/

Źródło: http://lifeasmama.com/10-diy-craft-ideas-to-make-your-kids-grandparents-melt/

Źródło:http://myforeverprints.com/butterfly-hands-paper/

Źródło:http://iwatchthemgrow.com/i-heart-you-footprint-tutorial/

Źródło: http://decoritdarling.com/2013/04/02/handprint-display-of-family-you-could-always-add-the-dog-and-cat-paw-prints-too/

Źródło:http://kitchenfunwithmy3sons.com/2016/02/the-best-hand-and-footprint-art-ideas.html/

Źródło: Pinterest.com

 
autor: iguana
foto: pinterest.com

-Reklama-

Musisz przeczytać

Najlepsze gry na majówkę! Zobacz nasze typy!

Majówka to czas, w którym wielu z nas cieszy się wolnymi dniami i spędza czas z rodziną i przyjaciółmi. Jednym z ciekawych sposobów na spędzenie wolnego czasu w gronie najbliższych są gry planszowe. Dlaczego nie skorzystać z tej okazji i zorganizować rodzinne bądź przyjacielskie granie planszówek?

10 faktów o colostrum, które musisz znać

Colostrum. Niektórym nic nie mówi ta nazwa, inni gdzieś o niej słyszeli, ale nie do końca wiedzą czym jest, a jeszcze inni choć mają wiedzę na jej temat, to nie jest ona wystarczająca. Czas zatem przybliżyć wszystkim działanie colostrum, tym bardziej, że w czasie przesilenia wiosennego ta wiedza może być bardzo przydatna.

Beta hCG prawdę o ciąży ci powie

Badanie potocznie zwane „betą” (beta hcg) zna każda przyszła mama. Jest ono uznawane za najbardziej miarodajne i wiarygodne badanie wykrywające ciążę. W jaki sposób wykonuje się badanie pod kątem beta hCG i kiedy najlepiej je zrobić?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
413ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Dwujęzyczność dzieci: korzyści i wyzwania

Dwujęzyczność to zdolność posługiwania się dwoma językami w życiu codziennym. W dzisiejszym świecie jest to coraz częstsze i pożądane zjawisko, ponieważ wiąże...

Ile wody powinno się wypijać względem wieku i wagi?

Woda jest niezbędnym składnikiem dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, termoregulacji ciała, transportu składników odżywczych i...

Ile powinna trwać laktacja?

Ile powinna trwać laktacja, to pytanie stawia sobie mama, która karmi piersią. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale warto podawać naturalne mleko jak najdłużej, a przynajmniej przez 6 miesięcy.

Karmienia piersią można się nauczyć

Ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią przypada w symbolicznym czasie: rozpoczyna się w Dzień Matki, 26 maja, i trwa do 1 czerwca, czyli do Dnia Dziecka. To wyjątkowy okres promujący złoty standard żywienia niemowląt, jakim jest wyłączne karmienie piersią przez pierwsze 6 miesięcy życia.

Te triki pozwolą ci utrzymać porządek w domu bez zbędnego wysiłku!

Utrzymanie porządku w domu może być czasochłonne i często wymaga dużego wysiłku. Jednak istnieje wiele trików i strategii, które mogą pomóc i...