-Reklama-
-Reklama-

Obrazy malowane rączkami – zabawy z małymi dziećmi

Marzy wam się piękne dzieło sztuki na ścianie? Takie, które ma duszę i jest pamiątką najlepszych chwil macierzyństwa? Nic prostszego. Wasze małe dziecko ma prawdziwy talent i może stworzyć naprawdę wspaniały obraz. Zobaczcie, jakie dzieła może wykonać nawet kilkumiesięczne dziecko!

-Reklama-

Zabawy z małymi dziećmi – malowanie dzieł sztuki

Wykonanie obrazu, którego nie powstydziłby się żaden dorosły, jest dla dziecka bardzo proste. Wystarczą sprawne rączki i duże ilości farby w tubkach (najlepiej kupić takie atestowane nie zawierające toksycznych dla dziecka substancji). Zadaniem rodzica jest przygotować jedynie miejsce do malowania oraz zrobić „bazę” pod obraz.

Oto przykładowe prace małych dzieci i krótkie wytłumaczenie, jak powstały.

Prace powstałe dzięki użyciu taśmy maskującej. Rodzic zakleja taśmą podkład do malowania w dowolny sposób. Taśmą możemy tworzyć linie albo konkretne kształty lub litery. Dziecko maluje po zaklejonym podkładzie a po wyschnięciu rodzic jedynie zdejmuje taśmy. Urocze dzieło sztuki gotowe!

Źródło: http://www.alexamariezurcher.com/2014/05/easy-toddler-paint-project.html

Źródło: http://thewhoot.com.au/whoot-news/crafty-corner/tape-painting

img_1023
https://deborahgilbert42. wordpress.com/2012/02/14/capris-valentine-craft/

Źródło: http://totallytutorials.blogspot.com/

Źródło:http://www.pineappleandcoconut.com/odds-and-ends/afternoon-painting-project-for-kids

Innym sposobem malowania przy pomocy niemowląt jest odbijanie ich stópek i rączek na papierze. Mogą powstać z  tego niezwykłe i bardzo wzruszające pamiątki, które warto zachować na dłużej.

Źródło:http://realitydaydream.com/crafting-with-twinfants/

Źródło: http://lifeasmama.com/10-diy-craft-ideas-to-make-your-kids-grandparents-melt/

Źródło:http://myforeverprints.com/butterfly-hands-paper/

Źródło:http://iwatchthemgrow.com/i-heart-you-footprint-tutorial/

Źródło: http://decoritdarling.com/2013/04/02/handprint-display-of-family-you-could-always-add-the-dog-and-cat-paw-prints-too/

Źródło:http://kitchenfunwithmy3sons.com/2016/02/the-best-hand-and-footprint-art-ideas.html/

Źródło: Pinterest.com

 
autor: iguana
foto: pinterest.com
-Reklama-

Musisz przeczytać

BEZPŁATNY poradnik o rozszerzaniu diety plus KASZKA! ODBIERZ SWÓJ ZESTAW

Rozszerzanie diety dziecka to wcale nie jest proste zadanie! Z pomocą przychodzi BoboVita. Już dziś zamów swój DARMOWY...

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

PORÓD – wszystko, co musisz wiedzieć. KURS DLA MAM

Poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej mamy. Jak się do niego przygotować? Zobacz kurs dla mam.

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
412ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Dziecko często choruje – na co zwrócić uwagę? Odpowiada pediatra

Choroba dziecka zawsze budzi niepokój rodziców. Tym większy, kiedy dziecko choruje zbyt często. Co wtedy robić?

Czy zabawki mogą wpływać na rozwój sensoryczny malucha?

Zabawki sensoryczne na przełomie ostatnich lat zyskują na popularności. Dzieci je uwielbiają za to, że mogą ich dotykać, wkładać do buzi i bez umiaru doświadczać. Rodzice zaś doceniają kilka momentów spokoju, kiedy maluch jest nimi pochłonięty. Zabawki sensoryczne dają nam możliwość nie tylko oddechu, ale przede wszystkim wsparcia rozwoju malucha. Jednak czym dokładnie są, kiedy najlepiej je wprowadzić i jak wybrać te odpowiednie spośród wielu dostępnych na rynku? O tym wszystkim rozmawiamy z Magdaleną Zujewicz, fizjoterapeutką i ekspertką marki Canpol babies.

Kim powinno być moje dziecko w przyszłości? Przede wszystkim zawodowo szczęśliwe

Wybór zawodu jest wyzwaniem, nie tylko dla dzieci, ale też dla rodziców. Pierwszą przyszłościową decyzję dziecko musi podjąć już w szkole podstawowej, kolejną tuż po maturze. Kiedy jednak decyduje kim, zostanie w przyszłości? Okazuje się, że nawet i w przedszkolu. Co więcej, badania mówią, że tylko 18 proc. Polaków pracuje w zawodzie wybranym w liceum. Jak zatem zdać egzamin z rodzicielskiego wsparcia w wyborze zawodu?

Jak przygotować się do porodu? Ta lista z pewnością Ci pomoże!

Poród to jedna z ważniejszych chwil w życiu – po 9. miesiącach ciąży na świat przychodzi twoje dziecko. Zastanów się nad tym, jak chcesz, by przebiegały narodziny i stwórz plan porodu. Co powinno się w nim znaleźć?

Kiedy zmienia się kolor oczu u dziecka?

Zachwycasz się niebieskimi oczami twojego noworodka? Musimy cię zmartwić, istnieje prawdopodobieństwo, że kolor oczu dziecka jeszcze się zmieni. Kiedy to się stanie? Jaki finalny kolor oczu będzie mieć twoje dziecko?