-Reklama-
-Reklama-

Jak nauczyć dziecko pić z butelki? MAMY RADZĄ

-Reklama-

Jak nauczyć dziecko pić z butelki – mamy dzielą się radami

Mama pyta:

Kochane, jak nauczyć dziecko pić z butelki? Muszę przejść na mleko modyfikowane i nie wiem jak to zrobić, bo mały bawi się smoczkiem, gryzie go i nie chce ssać. Jak wy to zrobiłyście?

Mamy radzą:

U mnie też tak było, jak chciałam roczne dziecko odstawić od piersi. Pewnego dnia jak nakarmiłam wieczorem, to w nocy podawałam wodę tylko do picia i rano był już taki głodny ze załapał o co chodzi z butelka. – Marzena J.

U mnie wszystkie sposoby zawiodły. Nie nauczyłam jak miała 2-3 miesiące, a potem to już za późno. W nocy karmiłam łyżeczką. – Grażyna G.

Póki nie zabrałam cyca, mała praktycznie nic nie piła z butelki…tylko że ma 10 miesięcy i je bardzo dużo rzeczy. W ciągu tyg od odstawienia, zaczęła pic mi bardzo ładnie mm ,tyle że z niekapka – Ewa L.

-Reklama-

U nas pomógł niekapek. Z butelką też niestety nie było opcji. Córka miała pół roku jak zaczęła z niekapka pić – Joanna J.

Spróbuj niekapek z miękkim ustnikiem. – Marlena F.

Kilkumiesięcznego dziecka nie musisz “uczyć” pić z butelki, bo to jest uwstecznianie. Możesz podawać bidon z rurką lub normalny kubek. – Magdalena Ch.

Syn kiedyś ładnie pil moje mleko z butelki, jak i wodę. Później nie podawałam mu już z butelki, tylko kp i się odzwyczaił. Gdy miał 10 miesięcy zaczęłam podawać raz dziennie mm, bo powoli też chce odstawić od piersi. Początki czyli pierwsze 3 dni to była masakra. W ogóle nie chciał dotknąć butelki, nieważne co tam było, tylko chciał cyca. Skończyło się tak,ze mąż musiał mu podawać na początku, a ja się mu nie pokazywałam i w końcu wypił, ale jak już zaczął tolerować na nowo butelkę, to i tak kilka kolejnych dni było ciężko. Teraz ładnie pije wszystko. Cierpliwości życzę. – Żaneta W.

Nam pomógł tatuś…ja na noc jechałam do mojej mamy a mąż odzwyczajał córkę.. jak mnie nie widziała to w końcu wypiła mm z butelki. Trwało to ok 5 dni… Także musi ci ktoś pomóc:) – Monika W.

Możesz pójść do logopedy i on nauczy dziecko. U nas tak się to skończyło, próbowałam wszystkiego. – Anna B.

Daj nakarmić komuś innemu np. tacie, babci. Bo dziecko wie, że Ty masz piersi przy sobie i dasz – Aleksandra Sz.

Jeśli chodzi o naukę picia z butelki, to robiłam tak że dawałam pierś, w ręce miałam już butelkę z mlekiem i jak zassała, to szybkim ruchem jej podmieniałam pierś na butle. Bardzo szybko się nauczyła, a była antybutelkowa. – Natalia Sz.

Tydzień temu wylądowałam w szpitalu, mąż został rzucony na głęboką wodę i z dwójką maluchów musiał dać radę. 13-miesięczna córka do tej pory była na piersi, ale po 1 dobie ogarnęła butle i mm. Wcześniej próbowałam ją sama odstawić, niestety nie dało rady. Brawo dla tatusia 🙂 – Klaudia T.

Odciągnąć swoje mleko i podać w butelce, żeby dziecko poczuło i zaczęło pić z butelki. – Natalia G.
Smoczek należy sprawdzić różnych firm. Tak samo w przypadku butelki. Kupić butelkę ze smoczkiem najbardziej zbliżonym do piersi matki. – Sylwia M.

odpowiedzi pochodzą z fanpage’a Ciąża – pytania i odpowiedzi

 

Zobacz jeszcze:

Jak oduczyć nocnego karmienia? Mamy radzą!

 

foto: pixabay.com
-Reklama-

Musisz przeczytać

Testujemy ZABAWKI DO KĄPIELI! Zgłoś się!

Takiego testowania jeszcze u nas nie było! Jeśli Wasze Maluchy uwielbiają wodne zabawy, koniecznie się zgłoście do...

Gry, które bawią i uczą!

Jak doskonale wiecie - jeśli chodzi o gry i zabawki - jesteśmy dosyć stanowcze. Wiadomo, mamy mają wymagania! Ale tak naprawdę to...

Beta hCG prawdę o ciąży ci powie

Badanie potocznie zwane „betą” (beta hcg) zna każda przyszła mama. Jest ono uznawane za najbardziej miarodajne i wiarygodne badanie wykrywające ciążę. W...

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

188,027FaniLubię
8,848ObserwującyObserwuj
406ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Małe dziecko u fryzjera. Kiedy wybrać się na pierwszą wizytę?

Pierwsze strzyżenie dziecka to bardzo przeżywane doświadczenie. Zarówno przez mamę, jak i samo dziecko. Kiedy jest najlepszy moment, by ostrzyc dziecko w...

Edukacja podczas czwartej fali – 10 porad psychologa dla rodziców i nauczycieli

Dzieci, które przez większość zeszłego roku szkolnego uczyły się zdalnie, są szczególnie narażone na problemy emocjonalne. Wiele z nich ma zaburzenia lękowe,...

Testujemy ZABAWKI DO KĄPIELI! Zgłoś się!

Takiego testowania jeszcze u nas nie było! Jeśli Wasze Maluchy uwielbiają wodne zabawy, koniecznie się zgłoście do...

Jesienne nowości książkowe dla najmłodszych. Musisz je mieć!

Jesień puka już do naszych drzwi. Dni stają się coraz krótsze, więc i czas spędzany na powietrzu bardzo się kurczy. W takiej...

Zestaw startowy dla Mamy i Dziecka! Odbierz swój!

Jako przyszła mama, na pewno masz wiele pytań, wątpliwości. Zastanawiasz się jak to będzie..? Czy ze wszystkim dasz radę..? Skąd mam czerpać...