-Reklama-

Jak nauczyć dziecko pić z butelki? MAMY RADZĄ

-Reklama-

Jak nauczyć dziecko pić z butelki – mamy dzielą się radami

Mama pyta:

Kochane, jak nauczyć dziecko pić z butelki? Muszę przejść na mleko modyfikowane i nie wiem jak to zrobić, bo mały bawi się smoczkiem, gryzie go i nie chce ssać. Jak wy to zrobiłyście?

Mamy radzą:

U mnie też tak było, jak chciałam roczne dziecko odstawić od piersi. Pewnego dnia jak nakarmiłam wieczorem, to w nocy podawałam wodę tylko do picia i rano był już taki głodny ze załapał o co chodzi z butelka. – Marzena J.

U mnie wszystkie sposoby zawiodły. Nie nauczyłam jak miała 2-3 miesiące, a potem to już za późno. W nocy karmiłam łyżeczką. – Grażyna G.

Póki nie zabrałam cyca, mała praktycznie nic nie piła z butelki…tylko że ma 10 miesięcy i je bardzo dużo rzeczy. W ciągu tyg od odstawienia, zaczęła pic mi bardzo ładnie mm ,tyle że z niekapka – Ewa L.

-Reklama-

U nas pomógł niekapek. Z butelką też niestety nie było opcji. Córka miała pół roku jak zaczęła z niekapka pić – Joanna J.

Spróbuj niekapek z miękkim ustnikiem. – Marlena F.

Kilkumiesięcznego dziecka nie musisz „uczyć” pić z butelki, bo to jest uwstecznianie. Możesz podawać bidon z rurką lub normalny kubek. – Magdalena Ch.

Syn kiedyś ładnie pil moje mleko z butelki, jak i wodę. Później nie podawałam mu już z butelki, tylko kp i się odzwyczaił. Gdy miał 10 miesięcy zaczęłam podawać raz dziennie mm, bo powoli też chce odstawić od piersi. Początki czyli pierwsze 3 dni to była masakra. W ogóle nie chciał dotknąć butelki, nieważne co tam było, tylko chciał cyca. Skończyło się tak,ze mąż musiał mu podawać na początku, a ja się mu nie pokazywałam i w końcu wypił, ale jak już zaczął tolerować na nowo butelkę, to i tak kilka kolejnych dni było ciężko. Teraz ładnie pije wszystko. Cierpliwości życzę. – Żaneta W.

Nam pomógł tatuś…ja na noc jechałam do mojej mamy a mąż odzwyczajał córkę.. jak mnie nie widziała to w końcu wypiła mm z butelki. Trwało to ok 5 dni… Także musi ci ktoś pomóc:) – Monika W.

Możesz pójść do logopedy i on nauczy dziecko. U nas tak się to skończyło, próbowałam wszystkiego. – Anna B.

Daj nakarmić komuś innemu np. tacie, babci. Bo dziecko wie, że Ty masz piersi przy sobie i dasz – Aleksandra Sz.

Jeśli chodzi o naukę picia z butelki, to robiłam tak że dawałam pierś, w ręce miałam już butelkę z mlekiem i jak zassała, to szybkim ruchem jej podmieniałam pierś na butle. Bardzo szybko się nauczyła, a była antybutelkowa. – Natalia Sz.

Tydzień temu wylądowałam w szpitalu, mąż został rzucony na głęboką wodę i z dwójką maluchów musiał dać radę. 13-miesięczna córka do tej pory była na piersi, ale po 1 dobie ogarnęła butle i mm. Wcześniej próbowałam ją sama odstawić, niestety nie dało rady. Brawo dla tatusia 🙂 – Klaudia T.

Odciągnąć swoje mleko i podać w butelce, żeby dziecko poczuło i zaczęło pić z butelki. – Natalia G.
Smoczek należy sprawdzić różnych firm. Tak samo w przypadku butelki. Kupić butelkę ze smoczkiem najbardziej zbliżonym do piersi matki. – Sylwia M.

odpowiedzi pochodzą z fanpage’a Ciąża – pytania i odpowiedzi

 

Zobacz jeszcze:

Jak oduczyć nocnego karmienia? Mamy radzą!

 

foto: pixabay.com
-Reklama-

Musisz przeczytać

Pomocnik kuchenny – zobacz najlepsze na rynku!

Pomocnik kuchenny, nazywany również kitchen helperem to mebel, który ułatwia życie maluchom i ich rodzicom. Poza walorami funkcjonalnymi, posiada również ogromny atut...

5 pomysłów, jak urządzić modny i funkcjonalny pokój dla nastolatka

Wybór pomysłu na idealny pokój dla nastolatka to nie lada wyzwanie dla rodzica. Zamierzasz zagwarantować dziecku wygodne, przytulne i funkcjonalne miejsce, w...

Odśwież swoje ubrania na wiosnę! Oto nasze odkrycie miesiąca

Jeśli prasowanie kojarzy ci się z męczącym i nudnym zajęciem, to urządzenie powinno cię ucieszyć. Parownica, którą właśnie odkryliśmy, nie tylko uprzyjemnia...

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

191,405FaniLubię
9,148ObserwującyObserwuj
408ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Mamy pomagają mamom – takie inicjatywy wspieramy!

Dzień Mamy to jeden z najbardziej wyjątkowych dni w kalendarzu świąt. Mama to ważna osoba w życiu każdego człowieka: to ona uczy,...

Wizyta adaptacyjna – poznajmy się bliżej w gabinecie stomatologicznym

mę. Rodzice borykający się z problemami wizyt u stomatologa również odczuwają z tego powodu ogromny stres, bezsilność i niepokój. Dobro wychowanka leży w rękach opiekuna. Jaką więc metodę wychowawczą powinni przyjąć opiekunowie, aby dziecko było zdrowe i chętnie odwiedzało dentystę?

Szumiś pomaga maluchom z Ukrainy

Szumisie dla dzieci z Ukrainy - najpiękniejsze ukraińskie kołysankami na spokojny sen maluchów. Dzień Dziecka to święto maluchów na...

Mamo, zrób sobie przerwę!

O tym, jak silne potrafimy być, często przekonujemy się w momencie, gdy zostajemy mamami. Nagle okazuje się, że skrócenie czasu snu o...

Baby Shower – co można robić na takim przyjęciu?

Baby Shower to przyjęcie organizowane na część nienarodzonego jeszcze dziecka. To świetny pretekst dla przyszłej mamy do spotkania w gronie swoich przyjaciół...