-Reklama-

Jak nauczyć dziecko pić z butelki? MAMY RADZĄ

Powody przejścia z piersi na butelkę są różne, ale niemal zawsze ten moment jest trudny dla dziecka i jego rodziców. Jak przejść na butelkę łagodnie? Jak nauczyć dziecko pić z butelki? Oto porady mam, które mają to już za sobą.

-Reklama-

Jak nauczyć dziecko pić z butelki – mamy dzielą się radami

Mama pyta:

Kochane, jak nauczyć dziecko pić z butelki? Muszę przejść na mleko modyfikowane i nie wiem jak to zrobić, bo mały bawi się smoczkiem, gryzie go i nie chce ssać. Jak wy to zrobiłyście?

Mamy radzą:

U mnie też tak było, jak chciałam roczne dziecko odstawić od piersi. Pewnego dnia jak nakarmiłam wieczorem, to w nocy podawałam wodę tylko do picia i rano był już taki głodny ze załapał o co chodzi z butelka. – Marzena J.

U mnie wszystkie sposoby zawiodły. Nie nauczyłam jak miała 2-3 miesiące, a potem to już za późno. W nocy karmiłam łyżeczką. – Grażyna G.

Póki nie zabrałam cyca, mała praktycznie nic nie piła z butelki…tylko że ma 10 miesięcy i je bardzo dużo rzeczy. W ciągu tyg od odstawienia, zaczęła pic mi bardzo ładnie mm ,tyle że z niekapka – Ewa L.

U nas pomógł niekapek. Z butelką też niestety nie było opcji. Córka miała pół roku jak zaczęła z niekapka pić – Joanna J.

Spróbuj niekapek z miękkim ustnikiem. – Marlena F.

Kilkumiesięcznego dziecka nie musisz „uczyć” pić z butelki, bo to jest uwstecznianie. Możesz podawać bidon z rurką lub normalny kubek. – Magdalena Ch.

Syn kiedyś ładnie pil moje mleko z butelki, jak i wodę. Później nie podawałam mu już z butelki, tylko kp i się odzwyczaił. Gdy miał 10 miesięcy zaczęłam podawać raz dziennie mm, bo powoli też chce odstawić od piersi. Początki czyli pierwsze 3 dni to była masakra. W ogóle nie chciał dotknąć butelki, nieważne co tam było, tylko chciał cyca. Skończyło się tak,ze mąż musiał mu podawać na początku, a ja się mu nie pokazywałam i w końcu wypił, ale jak już zaczął tolerować na nowo butelkę, to i tak kilka kolejnych dni było ciężko. Teraz ładnie pije wszystko. Cierpliwości życzę. – Żaneta W.

Nam pomógł tatuś…ja na noc jechałam do mojej mamy a mąż odzwyczajał córkę.. jak mnie nie widziała to w końcu wypiła mm z butelki. Trwało to ok 5 dni… Także musi ci ktoś pomóc:) – Monika W.

Możesz pójść do logopedy i on nauczy dziecko. U nas tak się to skończyło, próbowałam wszystkiego. – Anna B.

Daj nakarmić komuś innemu np. tacie, babci. Bo dziecko wie, że Ty masz piersi przy sobie i dasz – Aleksandra Sz.

Jeśli chodzi o naukę picia z butelki, to robiłam tak że dawałam pierś, w ręce miałam już butelkę z mlekiem i jak zassała, to szybkim ruchem jej podmieniałam pierś na butle. Bardzo szybko się nauczyła, a była antybutelkowa. – Natalia Sz.

Tydzień temu wylądowałam w szpitalu, mąż został rzucony na głęboką wodę i z dwójką maluchów musiał dać radę. 13-miesięczna córka do tej pory była na piersi, ale po 1 dobie ogarnęła butle i mm. Wcześniej próbowałam ją sama odstawić, niestety nie dało rady. Brawo dla tatusia 🙂 – Klaudia T.

Odciągnąć swoje mleko i podać w butelce, żeby dziecko poczuło i zaczęło pić z butelki. – Natalia G.
Smoczek należy sprawdzić różnych firm. Tak samo w przypadku butelki. Kupić butelkę ze smoczkiem najbardziej zbliżonym do piersi matki. – Sylwia M.

odpowiedzi pochodzą z fanpage’a Ciąża – pytania i odpowiedzi

 

Zobacz jeszcze:

Jak oduczyć nocnego karmienia? Mamy radzą!

 

foto: pixabay.com

-Reklama-

Musisz przeczytać

Najlepsze gry na majówkę! Zobacz nasze typy!

Majówka to czas, w którym wielu z nas cieszy się wolnymi dniami i spędza czas z rodziną i przyjaciółmi. Jednym z ciekawych sposobów na spędzenie wolnego czasu w gronie najbliższych są gry planszowe. Dlaczego nie skorzystać z tej okazji i zorganizować rodzinne bądź przyjacielskie granie planszówek?

10 faktów o colostrum, które musisz znać

Colostrum. Niektórym nic nie mówi ta nazwa, inni gdzieś o niej słyszeli, ale nie do końca wiedzą czym jest, a jeszcze inni choć mają wiedzę na jej temat, to nie jest ona wystarczająca. Czas zatem przybliżyć wszystkim działanie colostrum, tym bardziej, że w czasie przesilenia wiosennego ta wiedza może być bardzo przydatna.

Beta hCG prawdę o ciąży ci powie

Badanie potocznie zwane „betą” (beta hcg) zna każda przyszła mama. Jest ono uznawane za najbardziej miarodajne i wiarygodne badanie wykrywające ciążę. W jaki sposób wykonuje się badanie pod kątem beta hCG i kiedy najlepiej je zrobić?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
413ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Dwujęzyczność dzieci: korzyści i wyzwania

Dwujęzyczność to zdolność posługiwania się dwoma językami w życiu codziennym. W dzisiejszym świecie jest to coraz częstsze i pożądane zjawisko, ponieważ wiąże...

Ile wody powinno się wypijać względem wieku i wagi?

Woda jest niezbędnym składnikiem dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, termoregulacji ciała, transportu składników odżywczych i...

Ile powinna trwać laktacja?

Ile powinna trwać laktacja, to pytanie stawia sobie mama, która karmi piersią. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale warto podawać naturalne mleko jak najdłużej, a przynajmniej przez 6 miesięcy.

Karmienia piersią można się nauczyć

Ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią przypada w symbolicznym czasie: rozpoczyna się w Dzień Matki, 26 maja, i trwa do 1 czerwca, czyli do Dnia Dziecka. To wyjątkowy okres promujący złoty standard żywienia niemowląt, jakim jest wyłączne karmienie piersią przez pierwsze 6 miesięcy życia.

Odpowiedz na proste pytania i zgarnij szczoteczkę elektryczną dla siebie i dziecka!

Przed wami kolejna super okazja. Tym razem możecie w łatwy sposób zgarnąć szczoteczkę elektryczną Oral-B dla siebie i dziecka. Wystarczy odrobina szczęścia!