-Reklama-

Najlepsze komiksy dla dzieci

Świat komiksów jest dziś dostępny również dla najmłodszych czytelników i to w szerokiej ofercie. Prezentujemy najlepsze komiksy dla dzieci w każdym wieku!

-Reklama-

Pamiętacie „Kajko i Kokosza”, „Tytusa, Romka i A’Tomka?”, „Jonkę, Jonka i Kleksa” czy też „Hugo”? Na tych komiksach wyrosło nasze pokolenie, czyli pokolenie dzisiejszych rodziców. Jeśli chcesz zafundować swojemu dziecku równie fajne wspomnienia związane z czytaniem komiksów, poza sięganiem do komiksowej klasyki, podsuń mu do czytania którąś z naszych propozycji. Dzisiejsze komiksy dla dzieci też są super!

Komiksy dla dzieci – czy to dobry pomysł?

Zawsze! Komiksy łączą w sobie zabawę z edukacją i dostarczają wielu wrażeń. Dzieci w dzisiejszych czasach trudno zachęcić do czytania, bo książka często przegrywa z grami i zabawkami, które w swej formie wydają się być atrakcyjniejsze. Komiks to świetny wstęp do nauki czytania, ale też i cudowna zachęta do sięgania po książki. O ile samodzielne czytanie książek wymaga od dziecka dobrej znajomości liter i płynności ich odczytywania, o tyle komiks sprawdzi się już w przypadku dziecka, które dopiero uczy się składać literki. Duży druk, mała ilość słów, a także proste słownictwo – to ogromne zalety komiksów. Do tego dochodzą oczywiście bogate, piękne ilustracje, które obrazują treść i ułatwiają odbiór.

Komiksy są dla dzieci bardzo atrakcyjne. Są kolorowe, nie za grube, a historie w nich opisane – niezwykle ciekawe. Większość komiksów ma walor edukacyjny. Poprzez proste historyjki dziecko poznaje świat, uczy się relacji z innymi, dowiaduje się, jakie wartości w życiu są najważniejsze. Komiksy mogą uczyć nowych słów i pojęć, pobudzają wyobraźnię i oczywiście – ćwiczą umiejętność czytania. Jeśli więc twoje dziecko niechętnie sięga po książki, czas pokazać mu świat komiksów. Jest dużo prostszy w „obsłudze” a przy okazji – dla dziecka atrakcyjniejszy.

Najlepsze komiksy dla dzieci – nasz wybór

Komiksy dla dzieci to nie tylko kultowe komiksy o Kaczorze Donaldzie. Dziś możemy znaleźć również komiksy z całkiem nowymi bohaterami, z pięknymi ilustracjami. Przejrzeliśmy ofertę komiksów, przeczytaliśmy fragmenty wszystkich i wybraliśmy te, które uznaliśmy za najlepsze.

Kamila i konie

Lili Mesange, Turconi

Humorystyczna opowieść nie tylko dla miłośników koni! Kamila ma dziesięć lat i ciągle szuka hobby, którym mogłaby się zajmować. Codziennie przechodzi obok klubu jeździeckiego, ale uważa, że konie są niebezpieczne. Dopiero przypadek sprawia, że dziewczynka zmienia zdanie. Czy przezwycięży swój strach do wielkich zwierząt? Czy spotka jakieś miłe konie? Czy jazda w siodle wymaga poświęceń? Dowiecie się tego wszystkiego, czytając historie o Kamili i niezwykłych wierzchowcach!


Śledztwa Enoli Holmes

Serena Blasco

Komiksowa adaptacja serii powieści Nancy Springer o śledztwach Enoli Holmes, młodszej siostry słynnego detektywa Sherlocka i wysokiego urzędnika rządu brytyjskiego – Mycrofta. Koniec XIX wieku, wiktoriańska Anglia. W dniu czternastych urodzin Enoli znika jej mama, która wśród okolicznych mieszkańców ma opinię ekscentryczki. Nastolatka rozpoczyna poszukiwania, a jednocześnie wzywa z Londynu obu braci. Mycroft chce wysłać Enolę na pensję dla panien z wyższych sfer, lecz wyemancypowana dziewczyna nie zamierza dać sobą rządzić i bierze swój los we własne ręce… Co zrobi, aby zachować niezależność od braci, a jednocześnie odnaleźć mamę? Przed Enolą liczne niebezpieczeństwa do pokonania i tajemnice do wyjaśnienia!


Pamiętniki Wisienki

Joris Chamblain, Aurelie Neyert

Wisienka ma jedenaście lat i pragnie zostać pisarką, zaczęła nawet pisać pamiętnik! Jej ulubiony temat to ludzie, zwłaszcza dorośli. Są tak skomplikowani, że chciałaby ich lepiej zrozumieć. Uwielbia ich obserwować, próbując odgadnąć, jakie tajemnice w sobie kryją. Taki na przykład Michał… W każdą niedzielę ten starszy człowiek znika w lesie z dużymi wiadrami farby w rękach. Co on tam robi przez cały dzień? Przemalowuje stary dom czy może ozdabia drzewa? I dlaczego wygląda tak smutno, kiedy wraca wieczorem? Dziewczynka koniecznie musi rozwiązać tę zagadkę, postanawia więc go śledzić, a efekty tego śledztwa są zaskakujące!


Minecraft

Sfe R. Monster, Sarah Graley

Niezwykły świat Minecrafta czeka na podbój śmiałków! Tyler to chłopiec, jakich wielu, jego życie zmienia się jednak, gdy wraz z rodziną przeprowadza się do nowego miasta. Na szczęście ma grupę zaufanych przyjaciół, którzy zawsze czekają na niego w świecie Minecrafta! Wspólnie z Evanem, Candace, Tobim i Grace przeżywają niezliczone przygody w Świecie Podstawowym. Tym razem postanawiają sprawdzić swoje siły w ostatecznym wyzwaniu, jakim jest… stawienie czoła straszliwemu Smokowi Kresu!


Fibi i Jednorożec

Dana Simpson

Fibi chodzi do czwartej klasy, nieźle się uczy i ma dużą wyobraźnię. Niestety, koleżanki uważają ją za dziwaczkę, a co gorsza, jej rodzice to prawdziwi nerdzi – i nawet się tym chwalą. Pewnego dnia Fibi spotyka w lesie prawdziwego jednorożca… ale rodzaju żeńskiego, co jest rzadkością! Nazywa się Marigold, włada potężnymi czarami, potrafi spełniać życzenia, jednak posiada też wadę: jest tak bardzo zakochana w sobie, że jeśli zobaczy swoje odbicie w lustrze, zapomina o całym świecie. Tak zaczynają się pełne humoru i inteligentnych przesłań przygody dziewczynki i jej nowej przyjaciółki z magicznego świata! Dana Simpson zyskała światową sławę serią o Fibi, za którą otrzymała dwie ważne amerykańskie nagrody za twórczość dla dzieci.


Kasia i jej kot

Christope Cazenove, Herve Richez, Yrgane Ramon

„Kasia i jej kot” to rewelacyjna, humorystyczna seria dla wszystkich miłośników kotów – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Kasia mieszka z tatą. Ich spokojne życie wywraca się do góry nogami, kiedy adoptują kota. Sushi okazuje się lekko szalony – uwielbia dokazywać i psocić, na dodatek jest mądrzejszy od niejednego człowieka. Dowiadujemy się też, że to nie jest jego pierwsze kocie życie… Kasi i jej pupilowi zdarza się mnóstwo wesołych przygód.


Ernest i Rebeka

Guillaume Bianco, Antonello Dalena

Rebeka ma sześć lat, prawie sześć i pół. Często choruje, a jej rodzice się rozwodzą. Na szczęście może liczyć na świetnego kumpla – mikroba Ernesta, który potrafi rozbawić ją w każdej sytuacji i uczy walczyć ze straszliwymi wirusami. Kiedy nadchodzą wakacje, tata zabiera Rebekę nad morze, do czarodziejskiego królestwa chodzących kamieni. Później, w szkole, dziewczynka poznaje najwspanialszego nauczyciela na świecie! Niestety, zaraz potem dziadek Rebeki zaczyna chorować, bohaterka rusza więc w daleką podróż, aby uratować ukochanego dziadka żartami i dobrym humorem… „Ernest i Rebeka” to chwilami wesoła, chwilami smutna, ale zawsze mądra opowieść, która zdobyła nagrodę Festiwalu Komiksowego w Angoulême w 2013 roku.


Lou!

Julien Neel

Lou ma dziesięć lat, wychowuje ją samotna matka – pisarka, miłośniczka gier Nintendo i beznadziejna kucharka. Z paniami mieszka także kot – wielki indywidualista. Lou przeżywa wiele codziennych perypetii – ma wieczne kłopoty z porannym wstawaniem do szkoły, musi zmierzyć się z prezentacją na lekcji wychowawczej, doświadcza pierwszych miłosnych fascynacji i zawiera nowe znajomości. Zaczyna dorastać, idzie do gimnazjum i okazuje się, że życie nie jest takie proste, jak się wcześniej wydawało. Jednym słowem jest tu wszystko to, co przytrafić się może dziewczynie w wieku Lou. Połączenie humoru, doskonałych rysunków i sytuacji bliskich nie tylko młodym czytelnikom zapewniło tej serii status bestsellera we Francji.


Ptyś i Bill

Laurent Verron, Cric, Jean Roba, Pierre Veys, Diego Aranega, Christophe Cazenove

Ptyś chodzi do podstawówki. Nie przepada za szkołą ani warzywami, uwielbia za to wygłupy i dobrą zabawę. Ma też wielką i niczym nieskrępowaną wyobraźnię. A że jego najlepszym przyjacielem jest skory do żartów pies Bill, każdy ich dzień jest wypełniony przygodami. Przygodą może być wszystko! Nie tylko zabawa w Indianę Jonesa czy budowa ogromnego zamku ze śniegu, ale nawet przygotowanie zwykłego obiadu. I co z tego, że czasem bohaterowie wpadają w tarapaty? Wtedy jest jeszcze śmieszniej!


Sisters

Christophe Cazenove, William Maury

Humorystyczna seria o codziennych perypetiach dwóch sióstr z małego francuskiego miasta – nastolatki Wendy i młodszej o kilka lat Marine. Typowe siostrzane wojny i rywalizacja przeplatają się w niej ze scenami dozgonnej miłości. Choć dziewczynki kochają się na zabój, ciągle rywalizują. Kiedy jednej na czymś bardzo zależy, potrafi nawet wykorzystać drugą, byle tylko osiągnąć cel. Jednak zaraz potem zgodnie współpracują, stawiając czoło rodzicom albo kłopotom. Trudno być na co dzień wspaniałą siostrą, jeśli „ta druga” ciągle cię wkurza. A gdy jeszcze dochodzą sprawy miłosne i marzenia o wspaniałym dorosłym życiu, okazuje się, że codzienność dziewczynek wcale nie jest usłana różami.


Studio Tańca

BeKa

Julia, Lusia i Alia po szkole uczęszczają na zajęcia w Studiu Tańca. Uczą się nie tylko klasycznego baletu i modern-jazzu, ale i tańców afrykańskich. Na co dzień mierzą się z trudami treningów, muszą dbać o formę, a także wymyślać własne choreografi e. Podkochują się w jednym z nauczycieli i przeżywają zauroczenia kolegami tańczącymi hip-hop. Starają się sprytnie godzić szkolne obowiązki z zajęciami w studiu tańca. Scenki z ich życia pełne są humoru i wielu zabawnych sytuacji. Seria „Studio Tańca” sprzedała się we Francji w ponad milionie egzemplarzy, a teraz stała się ulubioną serią polskich czytelniczek.


Oto Tosia

Marta Falkowska

Seria o przygodach dziewczynki z niebywale bujną wyobraźnią. Tosia ma kilka lat, ale jest bardzo odważna; uwielbia wynalazki i nowe odkrycia. Gdy spotka na swojej drodze tajemniczy trop, nic nie powstrzyma jej przed wyruszeniem na wyprawę badawczą. Nawet jej przyjaciel, kot o imieniu Pan Precel, zwykle pełniący rolę ignorowanego głosu rozsądku, może jedynie podążać za Tosią i pilnować, żeby znów – O, Bonifacy! – nie wpakowała się w tarapaty. Komiks nagrodzony w trzeciej edycji „Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci”


Maja i Minizaury

Kajetan Wykurz

Trzy dinozaury z kosmosu przybywają na Ziemię, aby się na niej osiedlić. Planetę zamieszkują inne, dużo większe od nich istoty. Jedną z nich jest jedenastoletnia Maja. Czy dziewczynce uda się nawiązać z minizaurami nić porozumienia i zdobyć ich zaufanie? I czy świat gigantów nie będzie dla naszych małych bohaterów zbyt niebezpieczny? Komiks nagrodzony w trzeciej edycji „Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci”

Autor: iguana
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również