-Reklama-

Łóżeczko dla dziecka – które wybrać?

Łóżeczko dla dziecka to jedna z pierwszych rzeczy, o jakich myślimy podczas kompletowania wyprawki dla noworodka. Jakie powinno być miejsce do spania dla malucha i które łóżeczka dla dzieci zasługują na uwagę?

-Reklama-

Łóżeczko dla dziecka – bezpieczeństwo i wygoda

Kupowanie łóżeczka dla dziecka nie jest zwykle decyzją spontaniczną i szybką. Łatwą też nie jest, bo oferta łóżeczkowa jest bardzo szeroka i wybór tego właściwego produktu powinien być poprzedzony większą analizą. Decydując się na zakup, powinniśmy wziąć pod uwagę dwa najważniejsze czynniki – bezpieczeństwo dziecka i wygodę. Mniej ważne, choć też pojawiające się w rozważaniach rodziców, czynniki to cena, wygląd i wymiar łóżeczka. Jeśli zbierzemy wszystko razem, jesteśmy w stanie określić idealny przykład łóżeczka dla dziecka.

Najlepsze łóżeczko dla dziecka to zatem takie, które:

  • spełnia normy bezpieczeństwa oraz posiada atest dopuszczający je do użytkowania przez małe dziecko,
  • jest wykonane z przyjaznych dziecku i środowisku materiałów,
  • jest wygodne dla dziecka i rodzica (posiada np. opuszczany bok lub wyjmowane szczebelki),
  • jest dostosowane do miejsca, w którym będzie stać (np. ma odpowiednie wymiary, kształt),
  • posiada dodatkowe udogodnienia (np. jest wyposażone w szufladę, kółka, bieguny, gryzaki-ochraniacze na bok łóżeczka),
  • jest wytrzymałe (dobre łóżeczka posłuży wiele lat),
  • będzie długo służyło (łóżeczko musi mieć co najmniej 3 poziomy ustawiania dna, dobrze gdy posiada możliwość zastąpienia jednego boku barierką, by dziecięce łóżeczko zmieniło się w tapczanik),
  • jest ładne (nie oszukujmy się – estetyka jest bardzo ważna).

Najłatwiej jest wybrać łóżeczko dla dziecka według pierwszych siedmiu wyznaczników. Wybór modelu, który ma być ładny jest już trudniejszą sztuką, bo łóżeczka wizualnie mogą się bardzo od siebie różnić. Oto modele polskiego producenta, które nie tylko spełniają wszystkie powyższe oczekiwania, to na dodatek przykuły naszą uwagę niebanalnym wyglądem.

Najmodniejsze łóżeczka dla dzieci

Łóżeczko Adaś

Bardzo fajna nietypowa forma łóżeczka. Boczne ramy są oryginalne, na dodatek można wybrać dowolną spośród aż 8 wersję kolorystyczną. Na łóżeczku można zamówić w cenie dowolny nadruk. Samo łóżeczko spełnia podstawowe funkcje – posiada trzy poziomy ułożenia dna, wyjmowane środkowe szczebelki.

Łóżeczko Laura

Łóżeczko to ma bardzo designerski wygląd i świetnie sprawdzi się w nowoczesnym wnętrzu. Można wybrać jedną z dwóch wersji kolorystycznych.  Ma wyjmowane szczebelki i szufladę na prowadnicach (to bardzo duże udogodnienie, bo dzięki niemu podejdziemy do łóżeczka bliżej i na dodatek nie będzie ryzyka porysowania podłogi przy otwieraniu szuflady).

Łóżeczko Animals

W tym przypadku mamy 3 wersje kolorystyczne. Samo łóżeczko poza spełnianiem podstawowych funkcji (3 poziomy wysokości, szuflada), jest po prostu wyjątkowe.  Szerokie elementy boczne dodają uroku, na dodatek można domówić na nich grafikę  i tym samym spersonalizować łóżeczko.

Łóżeczko Zuza

Ma nowoczesną formę i można je kupić w czterech wersjach kolorystycznych. Płaskie szczeble, które można wyjmować oraz możliwość zamówienia łóżeczka z szufladą, to niewątpliwe atuty. Poza estetyką obowiązuje tu funkcjonalność na wysokim poziomie (3 wysokości dna, możliwość dokupienia barierki zabezpieczającej).

Łóżeczko Misza

To połączenie klasyki z współczesnością. Piękna, wręcz designerska forma spodoba się tym rodzicom, którzy lubią oryginalne meble. Można wybierać wśród 5 wersji kolorystycznych. Przy tym łóżeczko pozostaje bardzo bezpieczne i funkcjonalne.

Alternatywa dla łóżeczka dziecięcego – łóżeczko dostawne i kołyska

Czasem, gdy maluch potrzebuje nieustannej bliskości rodzica, buntuje się przeciw spaniu w osobnym łóżeczku. Najlepszym rozwiązaniem może być wówczas tzw. łóżeczko dostawne, które dostawia się do łóżka rodziców. Jest bezpieczniejszym rozwiązaniem niż spanie z dzieckiem w jednym łóżku. Nie ma ryzyka przygniecenia dziecka podczas snu – maluch śpi tuż obok mamy, ale ma swoja własną bezpieczną przestrzeń. Łóżeczka dostawne zwykle można zakupić w dwóch opcjach – albo jako odrębne łóżeczko mniejszych wymiarów, które dostawia się do łóżka rodziców, albo jako element dostawny, który łączy zwykłe łóżeczko dziecięce z łóżkiem rodziców.

https://pietrus.pl/oferta/dostawka-kuba-120-60-10–ID434

Innym rozwiązaniem jest kołyska. Ten typ łóżeczka wybierają zwykle rodzice, którzy mają w domu mało miejsca. Kołyska zapewnia też łatwiejsze usypianie dziecka, bez bujania na rękach – idealne dla mam np. po cesarskim cięciu, które nie mogą dźwigać. Atutem kołyski jest również jej mobilność. Najfajniejsze kołyski są na kółkach więc można je łatwo przemieścić np. by mieć zawsze na oku śpiące dziecko.

https://pietrus.pl/oferta/kolyska-karol-kolor-ID50
Artykuł powstał przy współpracy z polskim producentem mebli dla dzieci Piętrus

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

1 KOMENTARZ

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również