-Reklama-

Jak ułatwić sobie codzienne sprzątanie?

-Reklama-

Dom, w którym mieszkają dzieci jest bardzo wymagający, jeśli chodzi o sprzątanie. Do tego nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Dziś pokażemy wam trzy rozwiązania, dzięki którym codzienne obowiązki będą nieco ułatwione. To bardzo proste triki-pomysły, które zaoszczędzą nie tylko nasz czas, ale także miejsce w domu. Wszyscy przecież wiemy, że miejsca na dobrą zabawę nigdy dosyć.

Czyste powietrze – od tego wszystko się zaczyna

Świeże i czyste powietrze to podstawa do tego, by poczuć w domu atmosferę czystości. Nawet najpiękniej wysprzątane mieszkanie bez czystego powietrza pozostanie nieświeże. To dlatego powinniśmy codziennie wietrzyć pomieszczenia, w których przebywamy i w których śpimy. Otwieranie okien, kiedy za oknem pogoda jeszcze nie jest odpowiednia niekiedy mija się z celem. Co więcej, także jakość „świeżego” powietrza pozostawia wiele do życzenia. Dla zmęczonych po zimie domów, najlepszym rozwiązaniem będzie oczyszczacz powietrza. Jego zastosowanie oczyści powietrze w domu. Takie urządzenie to absolutny must have w przypadku alergików. Spróbujcie. Idzie wiosna, ale nie dla wszystkich jest to czas, kiedy będą mogli z wielką przyjemnością otwierać okna – wprost przeciwnie! W przypadku niektórych alergii jest to całkowicie zakazane. Oczyszczacz powietrza rozwiąże ten problem. Warto przed zakupem takiego urządzenia poczytać trochę lub zasięgnąć porady fachowcy. Oczyszczacze różnią się od siebie. Różne urządzenia mają np. różne filtry, jedne tylko oczyszczają powietrze, inne je dodatkowo nawilżają, ale są też takie, które mają dodatkową funkcję jonizacji. Przed zakupem warto to wszystko sprawdzić.

Pod-ręczny odkurzacz

Odkurzacz to jeden z najczęściej używanych sprzętów sprzątających. W domach z dziećmi używany jest praktycznie codziennie – a to pokruszone ciastko, a to powrót ze spaceru z toną piasku – codziennie mnóstwo jest powodów, by wyciągnąć sprzęt sprzątający. Jeśli mamy duży odkurzacz, do generalnych porządków, częste jego wyciąganie może okazać się problematyczne. Aby nie rozwijać za każdym ciężkiego sprzętu, w wielu domach używany jest odkurzacz pionowy, podręczny. Jego istotną cechą na pewno jest to, że jest lekki, mniejszy, łatwiej się go przechowuje. Co jednak ważne, mocą i skutecznością wcale nie ustępuje miejsca swoim większym i bardziej topornym odpowiednikom. Wybór odkurzaczy pionowych jest obecnie jest bardzo duży, a każdy ma nieco inne funkcje. Żeby wybrać najlepszy sprzęt, który spełni nasze oczekiwania, warto skorzystać ze specjalnej porównywarki – ranking odkurzaczy pionowych. Możemy porównać jak poszczególne modele wypadają względem siebie, jeśli chodzi o poszczególne parametry takie jak: moc, waga, skuteczność sprzątania, czy możliwość dotarcia do wszelkich zakamarków mieszkania. Ważny też jest sposób zasilania. Przede wszystkim jednak, co jest najważniejsze w tego typu zestawieniach, możemy poczytać opinie innych ludzi i poznać ich wrażenia z użytkowania sprzętu.

Pranie, pranie i jeszcze raz pranie…

Pranie – niekończący się temat. Podobno – jak mówią legendy – znane są przypadki, że komuś udało się zobaczyć dno kosza na pranie… a mówić poważnie: w przypadku małych dzieci, stosy prania powiększają się w zatrważającym tempie. Samo pranie to jedno, ale co zrobić dalej z jego suszeniem? Jesteśmy szczęściarzami, jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami automatycznych suszarek w postaci elektronicznych urządzeń lub przynajmniej pralko-suszarki. Takie urządzenia wiele ułatwiają, natomiast nie rozwiązują całkowicie problemu. Nie wszystkie ubrania i tkaniny nadają się bowiem do takiego suszenia. Suszarki na pranie staną się więc nieodzowne. Co więcej, w domach, w których mieszkają dzieci, bardzo często rozłożona suszarka stanowi stały element wyposażenia. Dlatego ważną więc cechą tego sprzętu domowego jest dopasowanie go do potrzeb domowników.

Niby suszarka to suszarka. A jednak! Najważniejsze, by kształtem dostosować ją do miejsca, w którym ma stać. Suszarki na pranie możemy wybrać pionowe, do zawieszenia na drzwi, na grzejnik czy montowane do sufitu. Dzięki takim rozwiązaniom, oszczędzamy miejsce na podłodze. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie rozwiązania sprawdzą się we wszystkich sytuacjach np. suszarki pionowe sprawdzą się raczej w przypadku prania o małych gabarytach np. bieliźnie lub ubrankach dla dzieci. Większe ubrania – takie jak spodnie, czy sukienki raczej się już nie zmieszczą.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również