-Reklama-

Imię dla dziecka. Sprawdź, czy dobrze wybrałaś

Masz już wstępnie wybrane imię dla dziecka? Odpowiedz na podane pytania i przekonaj się, czy to imię odpowiednie czy może raczej warto poszukać nowej inspiracji.

-Reklama-

Wybór imienia dla dziecka to ogromna odpowiedzialność. Jak zrobić to dobrze, by dziecko nie miało potem pretensji? Co wziąć pod uwagę? Oto lista pytań, którą warto sobie zadać, wybierając imię dla dziecka.

Imię dla dziecka – czy dobrze wybraliśmy?

  1. Czy imię dla dziecka pasuje do nazwiska?

Nazywasz się Malinowska, a rozpatrujesz Jagodę jako imię dla córki? A może na nazwisko masz Pawłowska, a pragniesz synka Pawła? Nie do końca jestem przekonana, czy dobrze robisz. Imię i nazwisko zwykle funkcjonują razem, dlatego potraktuj to jako dwa puzzle, które ładnie do siebie pasują. Nawet, jeśli Zimny Leszek wydaje ci się zabawnym połączeniem, pomyśl, czy ten żart za parę lat będzie wydawać się twojemu dziecku równie udany.

  1. Czy imię dla dziecka może komplikować biurokrację?

Pomyśl, czy kompilacja wybranego imienia z nazwiskiem nie będzie rodzić problemów w urzędach, podczas wypełniania rozmaitych formularzy. Jeśli twoje nazwisko składa się z kilkunastu liter, nie funduj dziecku długiego imienia. Wpisywanie długich danych w krótkich rubrykach może być irytujące.

  1. Czy imię dla dziecka rymuje się z czymś obraźliwym?

Pomyśl, o rymach, jakie o twoim dziecku będą układać rówieśnicy. Tak jak, „Ankę skakankę” czy „Jacka placka” można jeszcze jakoś zdzierżyć, tak „Kajtek bez majtek” czy „Denis penis” może być już niefajnym przezwiskiem.

  1. Czy imię dziecka pochodzi z popularnej bajki, serialu, reklamy?

Nie rób tego swojemu dziecku. Dzisiejsze Isaury gdyby mogły, uśmierciłyby tego, który wymyślił niegdyś popularny serial „Niewolnica Isaura”. Nie ulegaj modzie na oryginalne imię, bo ta szybko mija, a twoje dziecko z tym piętnem będzie musiało żyć do końca.

  1. Czy imię dla dziecka dobrze brzmi w kontekście sukcesu?

„Proszę Państwa, z wielkim zaszczytem przedstawiam Państwu…..!”, „Tłum zebrany dziś na koncercie skandował imię…..”, „Widziałaś wystąpienie …..? To było niesamowite!”. A teraz wpisz w wykropkowane miejsca imię dla dziecka. I co czujesz? Dumę czy rozbawienie?

  1. Czy imię dla dziecka posiada zdrobnienie?

Z doświadczenia powiem ci, że warto wybrać imię, która można zdrabniać na wiele sposobów. Dzięki temu imię jest uniwersalne. W dzieciństwie mały Jaś, potem nastoletni Janek, a dorosły Jan. Fajnie, co?

  1. Czy imię dla dziecka nie jest jednocześnie nazwą komercyjną?

Nie idź w dwuznaczność. Ariel od wielu lat kojarzy się ludziom najbardziej z proszkiem do prania.

  1. Czy imię jest bardzo popularne?

Uwierz mi, nie chcesz, by na zawołanie twojego dziecka odwracało głowę kilkoro dzieci z piaskownicy. Albo, żeby w szkole zwracano się do twojej pociechy po nazwisku, by odróżnić je od innych dzieci o tym samym imieniu.

9. Czy imię dla dziecka nie jest zbyt trudne do napisania/wymówienia?

Czy pragniesz nieustannie tłumaczyć pani w urzędowym okienku, jak ma poprawnie zapisać imię twojego dziecka? Poprawiać każdy błąd na zaproszeniu, liście czy dokumencie? Chcesz sylabizować to imię każdej napotkanej osobie? Albo czekać kilka lat, aż twoja pociecha w końcu poprawnie wypowie własne imię?

Zobacz jeszcze:

Imiona dzieci – dziwne inspiracje rodziców
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również