-Reklama-

Kiedy dziecko przesypia całe noce? – Mamy odpowiadają

Przespana noc. Marzenie każdej mamy. Czy istnieje jakaś magiczna granica, gdy dzieci przestają się budzić w nocy? W jakim wieku dziecko potrafi spać bez przerwy od wieczora do rana? Oto, co mówią doświadczone mamy.

-Reklama-

„Drogie mamy kiedy wasze bobasy zaczęły przesypiać całe noce? moje maleństwo ma 6 miesięcy i nadal budzi się w nocy 2 lub 3 razy.. jak myślicie kiedy zacznie przesypiać całe noce?”

Mamy odpowiadają:

Moja malutka ma 2,5 miesiąca. Karmię piersią i pragnę żeby ten okres jak najdłużej trwał. Pewnie że jestem w nocy śpiąca, głowa mi lata na prawo i lewo, bo taka zmęczona jestem. Ale wystarczy że spojrzę na tą kruszynkę i sen odchodzi w niepamięć. Także głowa do góry mamusiu , bo jeszcze zatęsknisz za tymi czasami. Nie zdążysz się obejrzeć, a synek będzie już biegał . – Katrin K.

Dzieci są różne. Moja najstarsza córcia ma obecnie 7 lat i czasem wstaje w nocy… Synek 2,5 roku zwykle przesypia całą noc odkąd skończył rok. A córcia która ma 2,5 miesiąca zwykle idzie spać ok. 12 w nocy i wstaje po 2 na jedzonko, a później o 6 na kolejna porcje mleczka i nie zawsze zasypia ponownie. Także życzę cierpliwości… Monika K.

Moja ma ponad 8 Msc, nie przespała jeszcze ani jednej nocy pomimo tego, że nie je już ponad 2msc w nocy, to budzi się z miliona innych powodów i to dużo częściej niż gdy miała 2,5 Msc. Więc rozczaruję Cię mamo, ale musisz być cierpliwa, bo jeszcze trochę to potrwa zanim się wyśpisz, ale głowa do góry. – Sara K.

Syn potrafił budzić się po 3-4 razy w nocy, teraz ma prawie dwa lata i tez to robi na pewno już rzadziej, ale budzi się na picie a więc od prawie 2 lat nie wiem co to przespana noc, także cierpliwości jak najwięcej bym radziła. Ania Sz.

Dziecko ma prawo do roku się budzić na jedzonko ,moja ma zaraz dwa latka a wstaje z łóżka i budzi mnie i mówi : „mama melto chciałam” – brzuszka nie oszukasz – Weronika O.

Pierwszy synek po ukończeniu 3 lat, a drugi po około 2 miesiącach. Bez żadnych sposobów. Loteria? Magdalena Sz.

Mój syn ma 3,5 roku i jeszcze nie przesypia nocy – Monika Ł.

Od ok 3 miesiąca córka śpi całą noc, sama w łóżeczku. Tak z dnia na dzień przestała się budzić na jedzenie. Idzie spać ok 22, albo jak zje cyca to idzie spać, albo ze smokiem. Zależy czy bardzo zmęczona. Śpi do 7-8, budzi się na jedzenie i śpi dalej zazwyczaj. Dzisiaj tak spala do 10.30 po jedzeniu. Przy czym ostatnia drzemka jest po 18 i budzi się 19, czasami po 19. Ma teraz 5 miesięcy. Sylwia K.

Takie regularne przesypianie nocy u nas zaczęło się po 7 miesiącu. Nie liczę dni, kiedy bardzo dokucza ząbkowanie. Ale syn przestał całkiem jeść w nocy. Wcześniej jadł raz albo wcale. Dzieci budzą się z różnych powodów. Mój synek zaczął się najadać dopiero zagęszczonym mm . Ale to nie zawsze skutkuje. Powodem pobudek jest głównie niedojrzały układ nerwowy. Szczerze ja mam 28 lat i minimum 1-2 w nocy wstaje do toalety i się napić . Więc nie ma co wymagać od dziecka. Kasia D.

Mój ma 20 miesięcy i je raz w nocy jeszcze mleko , wszyscy mądrzy odradzają, ale skoro mój syn domaga się, to znaczy że potrzebuje 🙂 Monika M.

Mój synek ma 22 miesiące i nadal się budzi 😉 przespane nocki mogę policzyć na palcach u jednej ręki.Monika B.

Różnie bywa. Moja córa przestała jeść w nocy i przesypiać całe gdy miała 2 miesiące. Karmiłam jeszcze wtedy piersią. Natalia G.

Mój syn ma 2 lata i 7 miesięcy i jak prześpi całą noc to jest święto 🙂 młodszy ma 7 miesięczny też się budzi. Myślę ze nie ma reguły, moje dwa szczęścia do śpiochów nie należą:) – Anna J.

Ja mam córę 2 lata i 2 miesiące i u nas tez święto jak prześpi całą noc bez pobudki, z kolei druga córa 4 miesiące karmiona piersią budzi się 1-2 razy na jedzonko i od razu zasypia 😀  – Ola Z.

Mój jak tylko skończył 2 Msc zaczął spać całe noce, jest na mm. Ania W.

Chyba nie ma reguły. Zależy od dziecka. Mój pierwszy syn ma 7 lat i potrafi nawet 2 razy przychodzić do mnie w nocy, bo miał koszmar albo pić mu się chce i mamę oczywiście musi o tym poinformować 🙂 2 synek ma 9 tygodni i budzi się co 2 godz. a nawet czasem co 1,5. Taka sobie myślę, że zacznę przespać noce dopiero na emeryturze 🙂 pozdrawiam Wiola U.

Każde dziecko jest inne, więc nasze myślenie kiedy Pani bobas zacznie przesypiać noce raczej na niewiele się zda 😛 mój syn zaczął przesypiać od pół roku – śpi całą noc i 2 razy w dzień, syn znajomej mając 3 lata, córka kuzynki od 3 miesiąca a znajoma ma 7-miesięczne dziecko i przesypia prawie całą noc ale za to w dzień nie śpi w ogóle, więc ciężko powiedzieć kiedy Pani dziecko zacznie spać ;P 😉 Monika S.

Moja jak miała miesiąc spała już po 6h. Teraz ma 3 miesiące i śpi od 21 do 6 rano. Zjada i dalej śpi do 8-9 🙂 Aleksandra K.

Mój syn mając 3 tyg już przesypiał całe noce, budził się koło 5-6 na mleko,teraz ma ponad 2 Msc i zazwyczaj budzi się też nad ranem na mleko, ale bywają takie noce ze je co 3-4 h. Dagmara R.

Ja się zaczynam zastanawiać czy wstawanie w ciąży w nocy na jedzenie nie wpływa na wstawanie naszych maluchów. Mogę się mylić ale ja np podczas ciąży wstawałam w nocy 2-3 razy jeść bo głodna byłam i moja mała tez wstaje teraz o tych samych godzinach… Gabriela Dz.

Każde dziecko jest inne,mój syn po skończeniu 1 miesiąca śpi całe noce, jest na mm teraz ma 13 miesięcy i nadal przesypia noce – Marta K.

Moja córeczka przespała pierwszą-całą noc kiedy skończyła 14 miesięcy. Odkąd skończyła 2 rok życia śpi już bardzo spokojnie. – Anna G.

Synek we wrześniu będzie miał 2 lata ,ale wstaje w nocy co 2-3 godz wypije mleko i śpi dalej jeszcze chyba nie przespał całej nocy ani razu. Marta D.

Moja od początku przesypiała całe noce! Ostatni raz jadła o 22 i pobudka dopiero 6-7 rano! Kasia S.

Prawie 3 miesiące i bliźniaki śpią od 19:30 do 7:00 staram się nauczyć ich spać cała noc i już teraz wstają tylko raz ok 4 rano na jedzonko. Magdalena D.

Moja pierwsza córka miała 5 tyg. jak spala cala noc, a wcześniej budziła się co 4′-5h. Teraz druga córka ma 5 tyg i budzi się w nocy co 2,5-4h a w dzień co dwie. Obie karmione mm wiec każda dzidzia inna. Paulina S.

Moja córa zaczęła przesypiać noce jak skończyła 2 mce. Teraz ma 17 mcy i od dwóch budzi się w nocy. Czasem raz i nie śpi dwie godz, a czasem po kilka razy na parę minut. Zęby czy co innego, ciężko powiedzieć. Wniosek – nie cieszyć się za wcześnie 😉 Magdalena O.

Pierwszy synek do półtora roku praktycznie nie przesypiał nocy – sporadyczne przypadki i jadł w nocy lub pił katorga to była! A drugi ma 3 mce i przesypia noce z przerwą na karmienie między 3-4 godz. Nie ma reguły każde dziecko inne, i nie wiem czy da się nauczyć dziecko przesypiać noc. Monika M.

Moja córeczka pierwszą noc przespała po 8 miesiącu! A tak regularnie budziła się co 3h:-P Ewelina B.

Odkąd skończyła 6 tygodni, na każdego malucha przyjdzie czas – Dominika B.

Moja Oliwka miała 1,5 mies kiedy po raz pierwszy przespała całą noc:) I nie był to sporadyczny wypadek, po prostu tak jej zostało do dzisiaj… było to związane z przestawieniem na karmienie mm – Emilia Ł.

 

Zobacz jeszcze:

Usypianie dziecka. 5 najczęstszych błędów rodziców

Jak oduczyć nocnego karmienia? Mamy radzą!

 

Wypowiedzi pochodzą z naszego forum Mamy Mamom

foto: pixabay.com
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również