-Reklama-teddyeddie

Kiedy dziecko przesypia całe noce? – Mamy odpowiadają

Przespana noc. Marzenie każdej mamy. Czy istnieje jakaś magiczna granica, gdy dzieci przestają się budzić w nocy? W jakim wieku dziecko potrafi spać bez przerwy od wieczora do rana? Oto, co mówią doświadczone mamy.

-Reklama-

„Drogie mamy kiedy wasze bobasy zaczęły przesypiać całe noce? moje maleństwo ma 6 miesięcy i nadal budzi się w nocy 2 lub 3 razy.. jak myślicie kiedy zacznie przesypiać całe noce?”

Mamy odpowiadają:

Moja malutka ma 2,5 miesiąca. Karmię piersią i pragnę żeby ten okres jak najdłużej trwał. Pewnie że jestem w nocy śpiąca, głowa mi lata na prawo i lewo, bo taka zmęczona jestem. Ale wystarczy że spojrzę na tą kruszynkę i sen odchodzi w niepamięć. Także głowa do góry mamusiu , bo jeszcze zatęsknisz za tymi czasami. Nie zdążysz się obejrzeć, a synek będzie już biegał . – Katrin K.

Dzieci są różne. Moja najstarsza córcia ma obecnie 7 lat i czasem wstaje w nocy… Synek 2,5 roku zwykle przesypia całą noc odkąd skończył rok. A córcia która ma 2,5 miesiąca zwykle idzie spać ok. 12 w nocy i wstaje po 2 na jedzonko, a później o 6 na kolejna porcje mleczka i nie zawsze zasypia ponownie. Także życzę cierpliwości… Monika K.

Moja ma ponad 8 Msc, nie przespała jeszcze ani jednej nocy pomimo tego, że nie je już ponad 2msc w nocy, to budzi się z miliona innych powodów i to dużo częściej niż gdy miała 2,5 Msc. Więc rozczaruję Cię mamo, ale musisz być cierpliwa, bo jeszcze trochę to potrwa zanim się wyśpisz, ale głowa do góry. – Sara K.

Syn potrafił budzić się po 3-4 razy w nocy, teraz ma prawie dwa lata i tez to robi na pewno już rzadziej, ale budzi się na picie a więc od prawie 2 lat nie wiem co to przespana noc, także cierpliwości jak najwięcej bym radziła. Ania Sz.

Dziecko ma prawo do roku się budzić na jedzonko ,moja ma zaraz dwa latka a wstaje z łóżka i budzi mnie i mówi : „mama melto chciałam” – brzuszka nie oszukasz – Weronika O.

Pierwszy synek po ukończeniu 3 lat, a drugi po około 2 miesiącach. Bez żadnych sposobów. Loteria? Magdalena Sz.

Mój syn ma 3,5 roku i jeszcze nie przesypia nocy – Monika Ł.

Od ok 3 miesiąca córka śpi całą noc, sama w łóżeczku. Tak z dnia na dzień przestała się budzić na jedzenie. Idzie spać ok 22, albo jak zje cyca to idzie spać, albo ze smokiem. Zależy czy bardzo zmęczona. Śpi do 7-8, budzi się na jedzenie i śpi dalej zazwyczaj. Dzisiaj tak spala do 10.30 po jedzeniu. Przy czym ostatnia drzemka jest po 18 i budzi się 19, czasami po 19. Ma teraz 5 miesięcy. Sylwia K.

Takie regularne przesypianie nocy u nas zaczęło się po 7 miesiącu. Nie liczę dni, kiedy bardzo dokucza ząbkowanie. Ale syn przestał całkiem jeść w nocy. Wcześniej jadł raz albo wcale. Dzieci budzą się z różnych powodów. Mój synek zaczął się najadać dopiero zagęszczonym mm . Ale to nie zawsze skutkuje. Powodem pobudek jest głównie niedojrzały układ nerwowy. Szczerze ja mam 28 lat i minimum 1-2 w nocy wstaje do toalety i się napić . Więc nie ma co wymagać od dziecka. Kasia D.

Mój ma 20 miesięcy i je raz w nocy jeszcze mleko , wszyscy mądrzy odradzają, ale skoro mój syn domaga się, to znaczy że potrzebuje 🙂 Monika M.

Mój synek ma 22 miesiące i nadal się budzi 😉 przespane nocki mogę policzyć na palcach u jednej ręki.Monika B.

Różnie bywa. Moja córa przestała jeść w nocy i przesypiać całe gdy miała 2 miesiące. Karmiłam jeszcze wtedy piersią. Natalia G.

Mój syn ma 2 lata i 7 miesięcy i jak prześpi całą noc to jest święto 🙂 młodszy ma 7 miesięczny też się budzi. Myślę ze nie ma reguły, moje dwa szczęścia do śpiochów nie należą:) – Anna J.

Ja mam córę 2 lata i 2 miesiące i u nas tez święto jak prześpi całą noc bez pobudki, z kolei druga córa 4 miesiące karmiona piersią budzi się 1-2 razy na jedzonko i od razu zasypia 😀  – Ola Z.

Mój jak tylko skończył 2 Msc zaczął spać całe noce, jest na mm. Ania W.

Chyba nie ma reguły. Zależy od dziecka. Mój pierwszy syn ma 7 lat i potrafi nawet 2 razy przychodzić do mnie w nocy, bo miał koszmar albo pić mu się chce i mamę oczywiście musi o tym poinformować 🙂 2 synek ma 9 tygodni i budzi się co 2 godz. a nawet czasem co 1,5. Taka sobie myślę, że zacznę przespać noce dopiero na emeryturze 🙂 pozdrawiam Wiola U.

Każde dziecko jest inne, więc nasze myślenie kiedy Pani bobas zacznie przesypiać noce raczej na niewiele się zda 😛 mój syn zaczął przesypiać od pół roku – śpi całą noc i 2 razy w dzień, syn znajomej mając 3 lata, córka kuzynki od 3 miesiąca a znajoma ma 7-miesięczne dziecko i przesypia prawie całą noc ale za to w dzień nie śpi w ogóle, więc ciężko powiedzieć kiedy Pani dziecko zacznie spać ;P 😉 Monika S.

Moja jak miała miesiąc spała już po 6h. Teraz ma 3 miesiące i śpi od 21 do 6 rano. Zjada i dalej śpi do 8-9 🙂 Aleksandra K.

Mój syn mając 3 tyg już przesypiał całe noce, budził się koło 5-6 na mleko,teraz ma ponad 2 Msc i zazwyczaj budzi się też nad ranem na mleko, ale bywają takie noce ze je co 3-4 h. Dagmara R.

Ja się zaczynam zastanawiać czy wstawanie w ciąży w nocy na jedzenie nie wpływa na wstawanie naszych maluchów. Mogę się mylić ale ja np podczas ciąży wstawałam w nocy 2-3 razy jeść bo głodna byłam i moja mała tez wstaje teraz o tych samych godzinach… Gabriela Dz.

Każde dziecko jest inne,mój syn po skończeniu 1 miesiąca śpi całe noce, jest na mm teraz ma 13 miesięcy i nadal przesypia noce – Marta K.

Moja córeczka przespała pierwszą-całą noc kiedy skończyła 14 miesięcy. Odkąd skończyła 2 rok życia śpi już bardzo spokojnie. – Anna G.

Synek we wrześniu będzie miał 2 lata ,ale wstaje w nocy co 2-3 godz wypije mleko i śpi dalej jeszcze chyba nie przespał całej nocy ani razu. Marta D.

Moja od początku przesypiała całe noce! Ostatni raz jadła o 22 i pobudka dopiero 6-7 rano! Kasia S.

Prawie 3 miesiące i bliźniaki śpią od 19:30 do 7:00 staram się nauczyć ich spać cała noc i już teraz wstają tylko raz ok 4 rano na jedzonko. Magdalena D.

Moja pierwsza córka miała 5 tyg. jak spala cala noc, a wcześniej budziła się co 4′-5h. Teraz druga córka ma 5 tyg i budzi się w nocy co 2,5-4h a w dzień co dwie. Obie karmione mm wiec każda dzidzia inna. Paulina S.

Moja córa zaczęła przesypiać noce jak skończyła 2 mce. Teraz ma 17 mcy i od dwóch budzi się w nocy. Czasem raz i nie śpi dwie godz, a czasem po kilka razy na parę minut. Zęby czy co innego, ciężko powiedzieć. Wniosek – nie cieszyć się za wcześnie 😉 Magdalena O.

Pierwszy synek do półtora roku praktycznie nie przesypiał nocy – sporadyczne przypadki i jadł w nocy lub pił katorga to była! A drugi ma 3 mce i przesypia noce z przerwą na karmienie między 3-4 godz. Nie ma reguły każde dziecko inne, i nie wiem czy da się nauczyć dziecko przesypiać noc. Monika M.

Moja córeczka pierwszą noc przespała po 8 miesiącu! A tak regularnie budziła się co 3h:-P Ewelina B.

Odkąd skończyła 6 tygodni, na każdego malucha przyjdzie czas – Dominika B.

Moja Oliwka miała 1,5 mies kiedy po raz pierwszy przespała całą noc:) I nie był to sporadyczny wypadek, po prostu tak jej zostało do dzisiaj… było to związane z przestawieniem na karmienie mm – Emilia Ł.

 

Zobacz jeszcze:

Usypianie dziecka. 5 najczęstszych błędów rodziców

Jak oduczyć nocnego karmienia? Mamy radzą!

 

Wypowiedzi pochodzą z naszego forum Mamy Mamom

foto: pixabay.com
-Reklama-

Musisz przeczytać

Chcesz, by Twoje dziecko szybko nauczyło się angielskiego? Zobacz, co radzi ekspert!

Każdy z nas chciałby, aby jego dziecko szybko i przyjemnie przyswajało naukę angielskiego. Czy jest to w ogóle możliwe? Tak! Razem z ekspertką - Olą Komadą, prezeską Edu Bears, współautorką metod nauczania angielskiego dla dzieci: Teddy Eddie, Savvy Ed oraz Edward's League, wyjaśniamy co jest najważniejsze podczas nauki języka u dzieci.

Back to School – najnowsze Trendy w modzie szkolnej

Powrót do szkoły to zawsze ekscytujący czas zarówno dla dzieci, jak i rodziców. To okazja do spotkań z przyjaciółmi, zdobycia nowej wiedzy i odkrywania pasji. Jednak, aby móc w pełni cieszyć się z powakacyjnych miesięcy należy zadbać o odpowiednią garderobę, która sprawdzi się na szkolnych korytarzach i w trakcie aktywnego czasu wolnego. Dla najmłodszych moda jest sposobem na wyrażanie siebie i podkreślenie indywidualności, dlatego warto przyjrzeć się najnowszym trendom w ubraniach i obuwiu, które będą królować na szkolnych korytarzach w tym roku.

Klimatyzacja w pokoju dziecka – wyzwanie dla rodziców!

Tegoroczne lato jest naprawdę gorące, dlatego szczególną uwagę poświęca się temu, by temperatury nie zaszkodziły najmłodszym. Spacery w zacienionych parkach są niesamowicie przyjemne, w utrzymaniu dobrego samopoczucia i zdrowia pomaga też picie wody – jak jednak zadbać o sprzyjający klimat w domu, a w szczególności w pokoju dziecka?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Poranione brodawki podczas karmienia piersią – jak sobie poradzić?

Karmienie piersią jest naturalnym i zdrowym sposobem żywienia dziecka, ale może być również bolesne i nieprzyjemne dla matki. Jednym z najczęstszych problemów, z którymi borykają się karmiące kobiety, są poranione brodawki. Co je powoduje, jak im zapobiegać i jak je leczyć?

Noszenie dziecka na rękach – potrzeba czy rozpieszczanie?

Noszenie dziecka na rękach to jeden z najbardziej naturalnych i instynktownych sposobów okazywania mu miłości, troski i poczucia bezpieczeństwa. Jednak niektórzy rodzice obawiają się, że przez zbyt częste noszenie mogą rozpieścić swoje dziecko i zaszkodzić jego rozwojowi. Czy tak jest naprawdę? Czy noszenie na rękach ma same zalety, czy też niesie ze sobą jakieś ryzyka? Sprawdźmy, co mówią na ten temat eksperci i badania naukowe.

Zwierzę w domu – jak utrzymać czystość i higienę?

Zwierzęta domowe to źródło radości, miłości i towarzystwa dla całej rodziny. Jednak posiadanie psa, kota, królika czy innego futrzastego przyjaciela wiąże się również z pewnymi wyzwaniami, zwłaszcza jeśli chodzi o utrzymanie czystości w domu. Sierść, błoto, zapachy i plamy to tylko niektóre z problemów, z którymi muszą się zmierzyć właściciele zwierząt. Jak więc zadbać o higienę i porządek w domu, nie rezygnując z przyjemności związanych z posiadaniem zwierzaka? Oto kilka porad i trików, które mogą pomóc.

Depresja u dzieci – psycholog odpowiada na najważniejsze pytania

Depresja u dzieci to poważny problem. Możesz pomóc swojemu dziecku, jeśli będziesz wiedzieć, jak odróżnić smutek i przygnębienie od depresji, jak postępować w przypadku samookaleczania się, do jakiego specjalisty zwrócić się z prośbą o pomoc i jak wspierać terapię. O depresji dotykającej najmłodszych pisze w swojej najnowszej książce pt. ,,Depresja u dzieci i młodzieży” (wyd. RM), Anna Duman, psycholog, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Wielka premiera MAVKI!

Międzynarodowe widowisko, oparte na najbardziej wyczekiwanym ukraińskim filmie animowanym „MAVKA. Leśna piosenka” niebawem dotrze do Polski! „MAVKA SHOW” to wyjątkowe połączenie klasyki i nowoczesności w nieznanym dotąd wydaniu, pełnym wyrazistej choreografii, elementów akrobatycznych i efektów specjalnych. Przepiękną historię dziewczynki o imieniu MAVKA, która ukochała las i jego mieszkańców, będzie można podziwiać na największych scenach teatralnych naszego kraju już tej jesieni!