-Reklama-

Apteczka na wyjazd z dzieckiem – co musisz spakować?

Zadbaj o bezpieczny urlop i przygotuj się odpowiednio, by zminimalizować ryzyko, że choroba lub wypadek pokrzyżuje wam plany.

-Reklama-

Dziecięcy organizm potrafi zaskakiwać. Choroby bardzo często pojawiają się nagle, bez uprzedzenia. W jednej chwili maluch gania po placu zabaw, za chwilę kładzie się w łóżku z wysoką gorączką lub wymiotuje w środku nocy. My – rodzice, musimy być nieustannie przygotowani na wszystko. To dlatego wyjeżdżając z dzieckiem na wakacje czy nawet krótki weekend, koniecznie powinniśmy spakować apteczkę, by nie szukać potem w obcym miejscu całodobowej apteki, szczególnie jeśli jedziecie tylko we dwójkę. Co powinno się znaleźć w takiej apteczce?

Leki, które należy zabrać na wyjazd z dzieckiem

Oczywiście, jeśli twoje dziecko przyjmuje jakieś farmaceutyki, witaminy na stałe, spakuj je w pierwszej kolejności. Obok nich uwzględnij:

 • syrop o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym,
 • lek na chorobę lokomocyjną,
 • spray na ból gardła,
 • wodę morską lub sól fizjologiczną do oczyszczenia nosa,
 • środek hamujący biegunkę i wymioty,
 • elektrolity.

Nie zapomnij o spakowaniu termometru. Dzięki niemu będziesz wiedzieć, kiedy podać coś na zbicie gorączki. Więcej o tym, jak reagować na podwyższoną temperaturę u dziecka, dowiesz się na blogu Dr.Max.

Środki opatrunkowe zawsze pod ręką

Aktywny maluch to skarb, ale wiadomo, że otarcia, stłuczenia, skaleczenia mogą się zdarzyć każdemu, kto intensywnie eksploruje świat. Nie zabraniaj dziecku biegać, skakać, rozwijać się, ale czuwaj nad jego bezpieczeństwem, a w razie potrzeby pocałuj i przyklej plasterek.

Dobrze wyposażoną apteczkę zawsze miej w aucie, a wybierając się na dłuższą wyprawę, szczególnie do lasu czy w góry, zabieraj ze sobą najpotrzebniejsze środki opatrunkowe:

 • plastry z opatrunkiem (najlepiej kolorowe, z ilustracjami, one najszybciej „łagodzą ból”),
 • środek antyseptyczny do odkażania ran,
 • bandaż elastyczny,
 • opaskę dzianą,
 • gazę jałową,
 • żel na stłuczenia, urazy, oparzenia np. Altacet,
 • żel na ukąszenia owadów,
 • krem łagodzący poparzenia słoneczne.

Planując wyjazd z dzieckiem, zawsze też warto ustalić, gdzie najbliżej miejsca zakwaterowania znajduje się apteka całodobowa oraz SOR pediatryczny.

Artykuł sponsorowany

-Reklama-

Musisz przeczytać

Chcesz, by Twoje dziecko szybko nauczyło się angielskiego? Zobacz, co radzi ekspert!

Każdy z nas chciałby, aby jego dziecko szybko i przyjemnie przyswajało naukę angielskiego. Czy jest to w ogóle możliwe? Tak! Razem z ekspertką - Olą Komadą, prezeską Edu Bears, współautorką metod nauczania angielskiego dla dzieci: Teddy Eddie, Savvy Ed oraz Edward's League, wyjaśniamy co jest najważniejsze podczas nauki języka u dzieci.

Back to School – najnowsze Trendy w modzie szkolnej

Powrót do szkoły to zawsze ekscytujący czas zarówno dla dzieci, jak i rodziców. To okazja do spotkań z przyjaciółmi, zdobycia nowej wiedzy i odkrywania pasji. Jednak, aby móc w pełni cieszyć się z powakacyjnych miesięcy należy zadbać o odpowiednią garderobę, która sprawdzi się na szkolnych korytarzach i w trakcie aktywnego czasu wolnego. Dla najmłodszych moda jest sposobem na wyrażanie siebie i podkreślenie indywidualności, dlatego warto przyjrzeć się najnowszym trendom w ubraniach i obuwiu, które będą królować na szkolnych korytarzach w tym roku.

Klimatyzacja w pokoju dziecka – wyzwanie dla rodziców!

Tegoroczne lato jest naprawdę gorące, dlatego szczególną uwagę poświęca się temu, by temperatury nie zaszkodziły najmłodszym. Spacery w zacienionych parkach są niesamowicie przyjemne, w utrzymaniu dobrego samopoczucia i zdrowia pomaga też picie wody – jak jednak zadbać o sprzyjający klimat w domu, a w szczególności w pokoju dziecka?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Sprawdźcie czy macie tę zabawkę z Pepco. GIS ostrzega!

Właśnie dowiedzieliśmy się o wycofaniu ze sprzedaży w sklepach Pepco popularnego produktu dla dzieci. Powodem jest użycie w nim niebezpiecznych barwników. Co...

Podwójna macica – co to jest i jak wpływa na ciążę?

Podwójna macica to wada wrodzona, która polega na nieprawidłowym połączeniu się dwóch przewodów Mullera, z których powstają narządy rozrodcze u płci żeńskiej. W efekcie kobieta ma dwie oddzielne macice, każda z własną jamą, szyjką i jajowodem. Podwójna macica występuje u około 0,1-0,5% kobiet i może być przyczyną niepłodności lub powikłań ciążowych. Jak rozpoznać podwójną macicę, jak przebiega ciąża z tą wadą i jakie są możliwości leczenia?

Odwodnienie u niemowląt – objawy, skutki i postępowanie

Nawadniania dziecka trzeba pilnować zawsze – szczególnie w czasie choroby czy upałów. Zdarza się jednak, że niewystarczająca ilość płynów powoduje odwodnienie u niemowląt. Co w konsekwencji może być dla niego niebezpieczne i zagrażające jego życiu. Jak zatem rozpoznać ten groźny dla zdrowia stan? Jakie mogą być skutki odwodnienia maluszka ? Na te i inne pytania odpowiada w materiale położna Natalia Marcinów laureatka konkursu „Położna na medal”.

Cytologia – badanie, które może uratować życie

Cytologia to badanie, które pozwala na wykrycie wczesnego stadium raka szyjki macicy - jednego z najczęstszych nowotworów złośliwych u kobiet. Dzięki regularnemu wykonywaniu cytologii można zapobiec rozwojowi choroby lub podjąć skuteczne leczenie na czas. Co warto wiedzieć o cytologii i dlaczego jest tak ważna?

Udrażnianie jajowodów – zabieg dla kobiet z problemami z płodnością

Wiele kobiet marzy o byciu matkami, ale nie wszystkie mogą spełnić to marzenie. Jedną z przyczyn niepłodności u kobiet jest niedrożność jajowodów, czyli zablokowanie drogi, którą musi przebyć komórka jajowa, aby spotkać się ze spermą i zostać zapłodniona. Niedrożność jajowodów może być spowodowana przez różne czynniki, takie jak infekcje, endometrioza, ciąża pozamaciczna, poronienie, operacje czy antykoncepcja. W takim przypadku naturalne poczęcie jest niemożliwe lub bardzo utrudnione. Jednym ze sposobów leczenia niedrożności jajowodów jest udrażnianie jajowodów - zabieg, który polega na usunięciu zrostów lub polipów z jajowodów i przywróceniu im prawidłowej drożności.