-Reklama- Wyposażenie kuchni - zobacz na Ceneo.pl

USG 2D, 3D, 4D – czym się różnią? Zobacz film!

Będąc w ciąży, zwykle stajemy przed dylematem, na jakie badanie USG się zdecydować. Zobacz film prezentujący wszystkie dostępne techniki USG.

-Reklama-

Podstawowym badaniem USG jest badanie 2D, ale wiele placówek umożliwia również przeprowadzenie bardziej zaawansowanego badania ultrasonograficznego – 3D lub 4D. Czym wobec tego się one różnią? Który rodzaj badania USG wybrać?

Zobacz film, na którym dokładnie widać różnice między badaniami USG!

USG 2D

Do przeprowadzenia tego badania nie potrzeba zaawansowanego sprzętu USG. Lekarz przykłada głowicę urządzenia do brzucha lub wprowadza do pochwy kobiety. Fale dźwiękowe wysyłane przez urządzenie docierają do narządów wewnętrznych i odbijają się od nich. Komputer przetwarza to echo na dwuwymiarowy obraz płodu i prezentuje go na ekranie. Obraz płodu zbliżony jest do jego przekroju. USG 2D choć czytelne dla lekarza, dla rodziców może być zagadką. Na zdjęciu dziecko nie ma wyraźnych konturów, nie da się dostrzec cech w wyglądzie, nie widać mimiki dziecka i rys twarzy. Z tego powodu badanie pozostawia w rodzicach pewien niedosyt i rodzi potrzebę wykonania lepszego zdjęcia dziecka, przy użyciu bardziej zaawansowanego sprzętu.

USG 3D

Trójwymiarowe USG to bardziej zaawansowana technologia uzyskiwania zdjęcia płodu.  Praca urządzenia polega na tworzeniu wielokrotnych zdjęć dwuwymiarowych pod różnymi kątami, które następnie są ze sobą scalane w celu uzyskania obrazu 3D. Badanie umożliwia zobaczenie szczegółów w wyglądzie dziecka – mimiki, powierzchni twarzy, sposobów ułożenia paluszków. Zdjęcie z tego badania pozwala snuć teorie na temat podobieństwa dziecka do rodziców, jeszcze zanim się ono pojawi na świecie. Daje mnóstwo radości, bo na takim zdjęciu dokładnie widać, jak wygląda dziecko. Cechą charakterystyczną jest to, że w badaniu USG 3D uzyskujemy obraz nieruchomy. To, co widać na ekranie, to po prostu zatrzymane kadry. Nie widać, jak maluch się zachowuje, nie widać jego ruchów.

USG 4D

To najnowsza technologia przeprowadzania badania ultrasonograficznego. Pozwala nie tylko podejrzeć, jak dokładnie wygląda dziecko, ale również w jaki sposób się porusza. Obraz na ekranie jest bowiem ruchomy, dzięki czemu na bieżąco widać zachowanie maluszka np. jak zamyka oczy, jak ssie kciuk czy łapie pępowinę. To badanie USG dostarcza rodzicom największej radości, bo jest takim pierwszym spotkaniem i zapoznaniem się z dzieckiem jeszcze przed jego narodzinami. Film jest niezwykłą pamiątką a samo badanie źródłem największego wzruszenia.

Zobacz jeszcze:

USG 3D i 4D – kiedy najlepiej wykonać?

Czy badanie USG może być szkodliwe dla dziecka?

Dziecko bawi się w brzuchu! Film

Co znaczą skróty na USG?

Autor: iguana

-Reklama-

Musisz przeczytać

BEZPŁATNY poradnik o rozszerzaniu diety plus KASZKA! ODBIERZ SWÓJ ZESTAW

Rozszerzanie diety dziecka to wcale nie jest proste zadanie! Z pomocą przychodzi BoboVita. Już dziś zamów swój DARMOWY...

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

Jak nauczyć dziecko zdrowo jeść?

Zdrowe odżywianie jest w dzisiejszych czasach ogromnym wyzwaniem, a żywienie najmłodszych to temat jeszcze trudniejszy i rodzący bardzo dużo pytań i wątpliwości....

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
411ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

„Nastolatki na krawędzi” – poradnik o wychowywaniu nastolatek w pełnej niepokoju rzeczywistości

Czy każde samookaleczanie prowadzi do samobójstwa? Jak nastolatki korzystają z technologii i co z tego wynika? Czy zaburzenia psychiczne mogą być ucieczką przed rzeczywistością? Jak zareagować, kiedy córka prosi, aby zwracać się do niej „on”? Kiedy udać się z nastolatką do specjalisty i czego się spodziewać po takiej wizycie? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w poradniku o wychowywaniu nastolatek w pełnej niepokoju rzeczywistości. „Nastolatki na krawędzi. Czego nie wiecie o problemach swoich córek” Krystyny Romanowskiej, dr Agnieszki Dąbrowskiej i dr Marty Niedźwiedzkiej w księgarniach już od 25 stycznia!

Krótkowzroczność u dziecka: korygować czy kontrolować?

Krótkowzroczność powoduje niezdolność do wyraźnego widzenia odległych obrazów i obiektów, takich jak np. tablica w klasie. Wada ta dotyka coraz większy odsetek dzieci i młodzieży, a niewykryta i niekontrolowana, może szybko i znacznie się pogłębiać. Dlatego w przypadku zaobserwowania pierwszych objawów krótkowzroczności u swojego dziecka ważna jest natychmiastowa reakcja: korekcja oraz kontrola progresji wady. Co znaczą oba pojęcia i czym się różnią?

Szybki poród – czy to się zdarza tylko w filmach?

Przeraża cię wizja porodu w domu lub w drodze do szpitala? Takie błyskawiczne porody rzeczywiście się zdarzają, ale znacznie częściej trwają jednak od kilku do kilkunastu godzin. Dlaczego jedne kobiety rodzą szybciej ? Czy da się przygotować na szybki poród?

Wybór odpowiedniego roweru dla malucha – potrzebujesz pomocy?

Zakup roweru dla dziecka może okazać się nie lada wyzwaniem. Bogactwo ofert na rynku, choć daje szerokie pole do popisu, może również powodować dezorientację. Jak wybrać rower dla dziecka najlepiej dostosowany do jego potrzeb? Przygotowaliśmy zbiór wskazówek, dzięki którym odnalezienie idealnego jednośladu dla malucha stanie się łatwiejsze.

Piżamy niemowlęce – co wybrać, by maluszek pokochał swoją piżamkę

Ubrania do spania są niezwykle ważne. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę, by zapewnić dziecku zdrowy sen, co jest istotne przy wyborze bielizny nocnej? Dowiedz się więcej na ten temat i dokonuj świadomych wyborów.