-Reklama-

Testujemy samonagrzewającą się butelkę yoomi

Czyżby w końcu wynalazek na miarę aspiratora do nosa? Oto przed wami butelka yoomi, która sama podgrzewa zawartość w 60 sekund. Postanowiliśmy sprawdzić, jak to działa.

-Reklama-

Podgrzanie mleka dziecku zwykle wymaga posiadania dodatkowych sprzętów np. podgrzewacza czy kuchenki, a już na pewno jakiegoś zasilania. Jak zatem podgrzać mleko na spacerze albo w sklepie czy też samochodzie? Z pomocą przychodzi specjalna samonagrzewająca się butelka, która potrzebuje minuty na ogrzanie zawartości. Na dodatek bez użycia do tego prądu i baterii. Czy to w ogóle możliwe? Postanowiliśmy przetestować ten innowacyjny produkt.

Co testujemy?

Przedmiotem testowania jest samonagrzewająca się butelka yoomi, czyli butelka i podgrzewacz w jednym. W skład zestawu wchodzi:

 • butelka yoomi, z kołnierzem, smoczkiem i nakładką,
 • kapsuła yoomi do ładowania podgrzewacza,
 • podgrzewacz yoomi.

Sama butelka nie różni się od znanych butelek dziecięcych. Można jej używać zarówno do podawania mleka (matki lub modyfikowanego) czy też innych płynów. Wyjmując z niej część podgrzewającą, uzyskujemy klasyczną butelkę dla dziecka, na dodatek ze specjalnym antykolkowym smoczkiem.

Samonagrzewająca się butelka yoomi – jak ona to robi?

Innowacją w butelce jest wkład podgrzewający, w którym zastosowano nowoczesną technologię samonagrzewania. By wkład dawał ciepło, najpierw trzeba go „naładować” poprzez mocne podgrzanie. Można użyć do tego wrzątku, kuchenki mikrofalowej lub elektrycznego sterylizatora parowego. Naładowany wkład należy schłodzić i po prostu zabrać go ze sobą tam, gdzie planujemy dziecko nakarmić. W dowolnym momencie wkład należy aktywować przyciskiem, by uwolnił ciepło i przekazał je pokarmowi w butelce. Trwa to tylko 60 sekund. Tyle teorii. A jak to wypada w praktyce? Sprawdzamy.

Samonagrzewająca się butelka yoomi – krok po kroku

Zestaw yoomi postanowiliśmy przetestować razem z naszym redakcyjnym maluchem Leonem. Leon był wyzwaniem, bo do tej pory jedyne mleko, jakie uznawał, to mleko jego mamy – prosto z piersi. Mama Leona od jakiegoś czasu próbuje przestawić synka na butelkę, ale jest to bardzo trudne, bo Leoś nie toleruje innego sposobu karmienia. Zatem ryzykujemy 😉

Przed użyciem butelki należy dokładnie przeczytać instrukcję. To ważne, by dowiedzieć się, jak odpowiednio naładować wkład podgrzewający, bo niezastosowanie się do wskazówek może skończyć się uszkodzeniem systemu.

Z instrukcji dowiadujemy się, że mamy trzy możliwości naładowania wkładu samonagrzewającego:

 • poprzez podgrzanie go w mikrofalówce (metoda podgrzewania i potrząsania),
 • poprzez gotowanie we wrzątku,
 • poprzez sterylizowanie w urządzeniu parowym.

Postanowiliśmy spróbować podgrzać wkład we wrzątku. Zgodnie z instrukcją, należało go włożyć do naczynia z gotującą się wodą na 30 minut. Gdybyśmy wybrali metodę podgrzewania mikrofali, wkład musiałby być zamknięty w specjalnej kapsule i dopiero w niej podgrzewany.

Krok 1

Podgrzewacz yoomi zanurzyliśmy we wrzątku i gotowaliśmy przez 30 minut. Podczas gotowania pomarańczowy przycisk na podgrzewaczu zmienił kolor na szary.

Krok 2

Po upływie pół godziny wyjęliśmy podgrzewacz z wody. Należało go ostudzić. W instrukcji wyczytaliśmy, że wystarczy odłożyć go na 75 minut do całkowitego ostygnięcia. Jeśli nie mamy czasu, proces ten można przyspieszyć, wkładając podgrzewacz do naczynia z zimną wodą na 20 minut. My zastosowaliśmy ten drugi sposób, bo Leon robił się głodny i coraz głośniej domagał się jedzenia 🙂

Krok 3

Ostudzony podgrzewacz (przycisk zrobił się pomarańczowy) był gotowy do użycia. Jak sprawdzić, czy na pewno jest dobrze naładowany? Producent zaleca, by potrząsnąć tym elementem i jeśli słychać grzechotanie, to znak, że podgrzewacz zadziała. U nas grzechotało, więc wszystko zgodnie z instrukcją.

Krok 4

I tu zaczyna się „magia”. Zimne mleko wlaliśmy do butelki, do kołnierza wsunęliśmy podgrzewacz i całość zakręciliśmy. Wcisnęliśmy pomarańczowy przycisk przez smoczek, jak zalecał producent i odczekaliśmy 30 sekund. W ciągu tego czasu kołnierz butelki zaczął się robić coraz cieplejszy. Następnie nałożyliśmy nakładkę na butelkę i odwróciliśmy ją do góry dnem, by ciepło rozeszło się po mleku. Wystarczyło kolejne 30 sekund, by pokarm zyskał jednolitą temperaturę. Jest ona zbliżona do naturalnej temperatury mleka matki z piersi.

Krok 5

Pozostało podać butelkę Leosiowi, który gdy tylko ją zobaczył, odwrócił głowę. Po chwili nieśmiało wyciągnął rączki i włożył butelkę do buzi. O dziwo, nie wypluł natychmiast, jak to miał do tej pory w zwyczaju, ale zaczął ssać. I ssał do samego końca…mleka. Czyżby mama Leona w końcu znalazła właściwą butelkę, która przypasowała kształtem jej dziecku? A może to zasługa idealnej temperatury mleka? Tego się nie dowiemy, bo chłopiec jeszcze nie mówi. Wiemy tylko, że butelka zdała egzamin i zostanie z Leonem na dłużej.

Podsumowanie

Zalety butelki z podgrzewaczem yoomi

 • To bardzo wydajny system podgrzewacza (starcza na 300 ładowań).
 • Wygoda – nie potrzebujemy zasilania ani dodatkowych sprzętów, by ogrzać butelkę, więc możemy przygotować pokarm w każdych okolicznościach.
 • Dzięki podgrzewaczowi pokarm zyskuje idealną temperaturę – najlepiej tolerowaną przez dziecko (32-34*C), jest utrzymywana przez godzinę od aktywowania podgrzewacza przyciskiem. Taka temperatura pozwala zachować pokarmowi wszystkie wartości odżywcze.
 • Błyskawiczne podgrzanie – w 60 sekund mamy gotowy do podania pokarm (ogromny atut szczególnie, gdy karmimy nocą).
 • Łatwe ładowanie podgrzewacza – można to zrobić na długo przed wyjściem z dzieckiem, bo podgrzewacz kumuluje ciepło na długi czas.
 • Bezpieczeństwo – nie ma ryzyka poparzenia dziecka butelką, bo ta nigdy nie będzie gorąca. Ponadto podgrzewacz pracuje na bazie nietoksycznego roztworu soli, więc jego uszkodzenie nie zagrozi w żaden sposób dziecku.
 • Możemy dokupować zarówno same butelki yoomi o różnych pojemnościach, jak i podgrzewacze. System może więc rosnąc razem z dzieckiem.
 • Smoczek posiada właściwości antykolkowe, dzięki specjalnym otworom wentylacyjnym, a anatomiczny kształt przypomina naturalną pierś mamy.

Minusy:

 • Jednorazowo znaczący wydatek – ale biorąc pod uwagę wydajność podgrzewacza i czas jaki możemy z niego korzystać, inwestycja staje się opłacalna.

Decyzja zatem może być tylko jedna:

Gdzie kupić butelkę z podgrzewaczem yoomi?

Największą ofertę butelek z podgrzewaczami yoomi znajdziecie TUTAJ.

Tekst lokujący produkt powstał we współpracy z marką yoomi.
foto: mamy-mamom.pl
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również