-Reklama-

Te książki będą wsparciem dla Twojego dziecka w nauce

Za kilka dni zacznie się nowy rok szkolny. Dla wielu dzieci będzie to pierwsze spotkanie ze szkołą, dla innych kolejny rok pełen wyzwań. By ułatwić swojemu dziecku naukę i wesprzeć je w rozwoju umysłowym, warto sięgnąć po odpowiednie książki. Oto wybrane przez nas propozycje, które szkolną edukację uczynią jeszcze łatwiejszą i przyjemniejszą.

-Reklama-

Książki wspierające ucznia

Książki edukacyjne nie muszą być nudne. Nauka nie musi opierać się na samych podręcznikach. Jako rodzic, możesz sprawić, że nowa wiedza zdobywana przez twoje dziecko będzie przystępniejsza. Możesz rozbudzić jego ciekawość świata, a nawet pogłębić jego podstawowe umiejętności. A gdyby do tego jeszcze wesprzeć dziecko pod kątem psychiki i ułatwić mu start w szkole? Możesz tego dokonać dzięki odpowiednim książkom.

Nauka przez zabawę. Takie motto przyświeca dobrym książkom edukacyjnym dla dzieci i takie książki znalazły się w naszym zestawieniu. Zobacz, jakie tytuły warto podsunąć swojemu dziecku, by zainteresować je nauką i sprawić, by chętnie chodziło do szkoły. Być może zainspirują albo rozbudzą nowe pasje? Tego wam życzymy!

Książki, które wspierają dziecko w nauce

„Migracje. Niezwykłe podróże zwierząt” Mike Unwin i Jenni Desmon

Lecisz nad sztormowym morzem, tysiące kilometrów od brzegu… To podróż pełna niebezpieczeństw. Deszcz chłoszcze wzburzoną, wirującą wodę, lecz ty nie przerywasz lotu. Jesteś albatrosem poszukującym pożywienia – twoje życie upływa na nieustannym wędrowaniu. Migracje. Niezwykłe podróże zwierząt to zbiór dwudziestu opowieści o wędrówkach zwierząt z całego świata, z których dowiesz się, dlaczego poszczególne gatunki wędrują i z jakimi przeciwnościami muszą się zmierzyć. Dzięki tej książce przekonasz się jak wygląda migracja pingwina cesarskiego, żarłacza białego, wielkich stad słoni i wielu innych zwierząt, które wyruszają na absolutnie niesamowite wędrówki, a to wszystko wzbogacone o przepiękne ilustracje – autorstwa Jenni Desmond – od których trudno oderwać wzrok.

„Odwagi, Pinku! Książka o odporności psychicznej dla dzieci i rodziców trochę też” – Urszula Młodnicka, Agnieszka Waligóra

Pink, mały niebieski stwór, jedno ucho ma okrągłe, a drugie trójkątne. Uwielbia swoich przyjaciół, babeczki bananowe i grę na ukulele. Nie lubi kożuchów na mleku i Fiszki, a także gdy ktoś go okłamuje. Nie lubi też występować publicznie. Bardzo go to stresuje. A Ciebie co STRESUJE? Czego się czasem BOISZ? Wiesz, to zupełnie normalne, że w życiu zdarzają się trudne momenty. Że na myśl o nadchodzących wyzwaniach czujemy obawę i boli nas brzuch. Że czasem jesteśmy smutni, a czasem wybuchamy złością jak wulkan. Na szczęście są sposoby, by sobie z tym poradzić. Pomóż Pinkowi odnaleźć odwagę i naucz się radzić sobie z przeciwnościami losu!

Autorki bestsellera Jesteś ważny, Pinku! Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku! – książki nominowanej do nagrody Bestsellery Empiku 2021!

„Spójrz w niebo” – Rudź Przemysław

Spójrz w niebo i zachwyć się jego różnorodnością! Każdego dnia widujemy niebo i różne jego oblicza. Obserwujemy na nim zjawiska, których często nie potrafimy nazwać ani wytłumaczyć. Skąd biorą się ekstremalne zjawiska pogodowe, takie jak burze, tornada czy cyklony? Dlaczego niebo w ciągu dnia jest niebieskie, a podczas wschodów i zachodów czerwone? Czym jest halo, gloria lub widmo Brockenu? Jak pogoda kosmiczna wpływa na życie na ziemi Dowiedz się, jakie sekrety skrywa niebo i dlaczego jego obserwacja fascynuje tak wielu ludzi.

„Miś Expertuś Oszczędza” Tomasz Krupa

Miś Expertuś Oszczędza to pierwsza część cyklu książek dla dzieci, które uczą przedsiębiorczości i radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami.
Początek sagi o przygodach Misia dotyczy umiejetności oszczędzania. Expertuś uczy, że może być ono łatwe i przyjemne. Umiejętność oszczędzania to nie wrodzona cecha, a umiejętność, którą trzeba w sobie wykształcić i pielęgnować. Książka Miś Expertuś Oszczędza to znakomite wsparcie dla rodziców, którzy chcą wychować zaradne i przedsiębiorcze dziecko, które oszczędzanie traktuje jak zabawę. Naucz swoje dziecko odkładania pieniędzy na swoje marzenia z Misiem Expertusiem!

„Tajemnice głębin oceanu. Podmorska wyprawa z latarką w ręku, dla odważnych nurków” – Adams Julia, Regan Lisa

To wspaniała książka dla odważnych nurków, odkrywców oceanicznej głębi, którzy nie boją się zanurzyć w podwodnym świecie z latarką w ręku i chcą eksplorować głębiny, do których nie dociera nawet światło! 

Wypchnij dołączoną do książki kartonową „latarkę”, weź ją do ręki i wsuń między arkusz folii a stronę znajdującą się obok. Zobaczysz, jak niesamowicie wyglądają głębiny oceanu. Zaciemnione strony w tej książce ukrywają fascynujące zwierzęta. Oceany, morza strefy podbiegunowej, australijska rafa koralowa, kalifornijski las wodorostów, tajemnicze wraki statków… – każda scena pokazuje inny obszar podwodnego świata. Wystarczy przesunąć latarką, aby rzucić światło na żyjące tam wspaniałe stworzenia. 

Czy udało ci się wypatrzyć wszystkie? Sprawdź z listą i ilustracją na końcu książki! Następnie przewróć kartkę, aby dowiedzieć się więcej o niesamowitych zwierzętach, które żyją w bezkresnym oceanie. Zabawa z tą książką to niesamowita przygoda dla małych badaczy morskiej fauny.

„Wszystko o… bakteriach i wirusach” – Lasek Robert, Szuplewska Magdalena, Święcki Adam

Wirusy i bakterie to bardzo zagadkowe „twory” przyrody. Czym są? Jak się różnią od siebie? Co powodują? Po co natura je wymyśliła? Ta książka odpowiada na wszystkie pytania!

„Opowieści o tym, jak uratować planetę” – Casals Anna, Paolo Ferri

Ta przepięknie ilustrowana książka przedstawia sześć emocjonalnych historii, których bohaterami są przyroda, zwierzęta i dzieci.

Książka porusza główne problemy, którymi zagrożona jest nasza planeta. Pełne odwagi i nadziei opowieści przekazują najmłodszym, jak ważna jest troska o środowisko i naturę.

Dzieci są coraz bardziej świadome kwestii ekologicznych. Warto więc, by poznały swoją rolę jako obywateli, którzy będą decydowali o przyszłości naszego ekosystemu. Ta książka pomoże im zrozumieć świat, by mogły go zmieniać.

Językiem opowieści książka przekazuje szereg wartości, takich jak: szacunek dla środowiska, miłość do przyrody i planety, praca zespołowa czy chęć robienia rzeczy lepiej.

Każdej historii towarzyszą dodatkowe informacje i refleksje, między innymi: krótkie wyjaśnienie problemu, pomysły na jego rozwiązanie oraz prezentacja działań, które są już podejmowane.

„Diego czuje za mocno” – Allison Edwards

Regulacja emocji jest ważna. Ale może być trudna, kiedy myślimy o sobie źle i nie rozumiemy tego, co tak naprawdę się dzieje w naszym mózgu i umyśle. A dzieje się dużo! Wszystko za sprawą orzeszka, który znalazł dla siebie miejsce w każdej małej i dużej głowie.

Ta wspaniała pomoc została stworzona z myślą o dzieciach, które czują emocje całym sobą: stresują się, martwią, wpadają w złość albo paraliżujące poczucie winy czy smutku. Rekomendujemy ją również dzieciom, które obawiają się wizyty u lekarza czy psychologa albo po prostu ciekawskim, którzy chcą poznać podstawy neurobiologii emocji. Warto bowiem wiedzieć, że kiedy czujemy się zagrożeni, zestresowani albo przytłoczeni emocjami, nasz mózg przełącza się w jeden z trzech trybów alarmowych: walka, ucieczka, zamrożenie. Niektórzy ludzie miewają napady złości, inni kłamią i zamykają się w sobie albo odczuwają silny lęk z objawami psychosomatycznymi. To nie zła wola ani świadome postępowanie. Biologicznie dowiedziono, że kiedy jesteśmy w stresie, nasz umysł doświadcza stanu, który można porównać do powodzi…

„Poznaję świat. Rymowanki o państwach” – Strzeboński Grzegorz

Poznaję świat to najlepsza książka dla wszystkich dzieci interesujących się innymi krajami, kulturami, uwielbiających podróże – choćby te palcem po mapie! Zawiera niezwykle ciekawe wierszyki, które opisują najciekawsze kraje świata, zabytki, obyczaje, mieszkańców.

Książeczka zawiera ponadto mnóstwo ciekawych ilustracji i zdjęć, dzięki którym lektura jest niezwykle zajmująca i pouczająca. Poznaję świat posiada nie tylko walory edukacyjne – to idealna książka do wspólnej zabawy z dzieckiem! Wierszyki są lekkie i bardzo zabawne.

Książkę otwiera mapa, gdzie zaznaczone zostały wszystkie opisane kraje. Serdecznie polecamy dla dzieci i dorosłych do wspólnej zabawy i odkrywania świata!

„Wisła” – Angiel Joanna

Wisła to najdłuższa rzeka w Polsce, która ciągnie się od południowej granicy, a swoje ujście ma w Morzu Bałtyckim. Nic więc dziwnego, że jest traktowana jako symbol naszego kraju.

Wisła ma wiele różnych krajobrazów, zróżnicowaną faunę i florę.  Autorka porusza w książce rozmaite tematy, takie jak przyrodnicze oblicza Wisły, porty, mosty i promy, ginące zawody związane z tą rzeką, a także wspomina o teraźniejszości i snuje domysły na temat jej przyszłości.

W książce znajdziesz mnóstwo ciekawostek, których próżno szukać w internecie, i przepiękne, realistyczne ilustracje.

„Rycerze i żołnierze. Uzbrojeni po zęby” – Jana Sedlackova

Bogato ilustrowana historia wojowników – od prehistorii po współczesność.

Kłótnie i awantury zawsze stanowiły część ludzkiego życia, począwszy od czasów najdawniejszych po obecne. Kłócą się dzieci na podwórku, kłócą się też narody i wtedy dochodzi do wojny. Jak je prowadzono w różnych czasach? Czym walczono? Jakie umiejętności musieli w sobie wykształcić wojownicy? Czego wymagano od nich prócz odwagi, waleczności i siły?

Z tej pięknie ilustrowanej książki – uzbrojonej aż po zęby w ciekawe informacje – dowiesz się wiele o życiu zawodowych bojowników: od pędzących na rydwanach wojowników faraona, przez zakutych w zbroję średniowiecznych rycerzy po dysponujące czołgami, samolotami i noszącymi pociski rakietami współczesne armie. Zobaczysz, jak człowiek rozwijał narzędzia walki, tak aby móc się ścierać na lądzie, morzu i w powietrzu. Poznasz też 13 najdzielniejszych wojowników w historii.

„Dzieciństwo sławnych ludzi” – Texlova Petra

Myślisz, że potrafisz rozpoznać sławnych ludzi na podstawie wskazówek dotyczących ich dzieciństwa? Otwórz tę książkę i sprawdź!

Czeka tu na Ciebie 25 postaci, a wśród nich wynalazcy, muzycy, uczeni, artyści. Każda z tych osób opowie o swoim dzieciństwie, pokaże, jakie były jej ulubione zabawy i co ją interesowało. Nie powie Ci tylko, jak się nazywa.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również