-Reklama-

Tablica manipulacyjna – zrób ją sama!

Tablica manipulacyjna to zabawa na długie godziny dla każdego ciekawskiego malucha. Ponieważ zabawki tego typu są bardzo drogie, polecamy zrobić je samodzielnie. Te tablice manipulacyjne powstały z recyklingu i są proste w wykonaniu!

-Reklama-

Tablica manipulacyjna – co to takiego

Zabawka ta od dłuższego czasu święci triumfy. Potrafi zająć każde dziecko na bardzo długo, a przy tym bardzo wspiera jego rozwój. Tablica manipulacyjna to zbiór rozmaitych aktywizujących elementów, które się przesuwa, otwiera, włącza, naciska, odchyla, przekręca, pociąga, zapala, wsuwa, przyczepia itd. Są to np. rzepy, włączniki światła, wtyczki do kontaktu, zapinane klamerki i kłódki, zasuwki, guziki czy też trąbki. Wszystkie te przedmioty są przytwierdzone do jednej tablicy – najczęściej drewnianej płyty. Mnogość tych elementów i ich różnorodność jest bardzo atrakcyjna dla każdego dziecka, które uwielbia manipulować rączkami przy swoich zabawkach. Zabawa z tablicą manipulacyjną jest bardzo rozwijająca – ćwiczy motorykę małą, ale też wzmacnia koncentrację, spostrzegawczość, pamięć i kreatywne myślenie. Tablica aktywizuje wszystkie zmysły, więc to taka zabawka – wszystko w jednym. Jeśli więc nie lubisz zagracania pokoju dziecka wieloma różnorodnymi zabawkami, postaw na jedną, która im dorówna w swej atrakcyjności.

Tablica manipulacyjna musi być bezpieczna

Na rynku jest mnóstwo rodzajów takich tablic, ale nie wszystkie nadają się do zabawy dla dzieci. Jeśli zdecydujemy się na przygotowanie takiej tablicy samodzielnie, musimy pamiętać, by była bezpieczna. Co to znaczy? Dobra tablica manipulacyjna nie powinna narażać dzieci na urazy – odpadają elementy, które mogą zacisnąć się na rączce dziecka lub skaleczyć. Odczepiane przedmioty nie mogą być zbyt małe, by dziecko ich nie wkładało do buzi. Jeśli przewidujemy użycie w tablicy baterii np. do zapalania światełka lub włączania dźwięku – schowajmy baterie z tyłu tablicy tak, by dziecko nie miało do nich dostępu. Całość powinna mieć łagodne krawędzie. Wszystkie elementy tablicy manipulacyjnej muszą być bezpieczne dla dziecka.

Tablica manipulacyjna – zrób to sama!

Koszt nowej tablicy manipulacyjnej ze sklepu to kilkaset złotych. Możesz zaoszczędzić i wykonać tę zabawkę samodzielnie, z niepotrzebnych przedmiotów, które masz w domu. Zobacz, jak wyglądają tablice manipulacyjne wykonane domowym sposobem. Zainspiruj się i spraw swojemu dziecku mnóstwo frajdy! Niech cię poniesie wyobraźnia!

https://i.pinim g.com/1200x/fc/e6/91/fce691fa281264384b2c2641fdffe362.jpg
pinterest
https://thelovedwelli ng.com/crafts/kids-crafts/busy-board-for- busy-kids/
https://www.woman.a t/a/beschaeftigung-kleinkinder-busyboards-selbermachen
canva
https://www.andn extcomesl.com/
http://involvery. com
https://myboredtoddler.c om/diy-toddler-busy-board-ideas/
https://myboredtoddler.c om/diy-toddler-busy-board-ideas/
https://mybore dtoddler.com/diy-toddler-busy-board-ideas/
https://my boredtoddler.com/diy-toddler-busy-board-ideas/
https://myboredtoddler.co m/diy-tod dler-busy-board-ideas/
http://www. mater niarte.com.br/
pinterest
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również