-Reklama-

Szlaczki dla dzieci. Wydrukuj i daj dziecku.

Szlaczki dla dzieci to najlepsze wsparcie motoryki małej. Pozwalają ćwiczyć precyzyjne ruchy ręką i świetnie przygotowują dziecko do nauki pisania. Przy okazji, rysowanie szlaczków to również wspaniała zabawa.

-Reklama-

Nauka szlaczków

Szlaczki dla dzieci to proste kształty do odwzorowywania. Dziecko, rysując je musi pracować nad precyzyjnym ruchem ręki. Najpierw maluch może rysować po śladzie, a następnie spróbować skopiować dany szlaczek w linijce. Rysowanie szlaczków jest bardzo pożytecznym zajęciem dla dziecka. Ta czynność wspiera jego rozwój – nie tylko motoryczny. Dziecko podczas rysowania pracuje w skupieniu, ćwiczy cierpliwość. To również świetne przygtowanie do nauki pisania. Maluch ćwiczy rękę, uczy się odpowiedniego trzymania narzędzia do pisania i właściwego nacisku na kartkę. Dzięki szlaczkom ruchy ręki stają się coraz bardziej precyzyjne i płynne.

Szlaczki dla 4 latka?

Przygodę ze szlaczkami można zacząć już w wieku 4 lat. Dziecko w tym wieku potrafi już kolorować i rysować proste kształty, dlatego proste szlaczki nie powinny stanowić dla niego żadnego problemu. Pamiętaj, by dobierać trudność szlaczków do wieku dziecka. Jeśli zbyt wcześnie podsuniesz maluchowi skomplikowane szlaczki, może się zrazić do tego ćwiczenia na długo. Zacznij od prostych kształtów – zwykłych linii i zobacz jak sobie radzi.

Szlaczki jako wstęp do nauki pisania

Szlaczki to najlepsze narzędzie przygotowując dziecko do pisania. Większość liter ma skomplikowany dla dziecka kształt, dlatego trudno od niego oczekiwać, że od razu będzie potrafiło je pisać. Szlaczki pozwalają wyćwiczyć poszczególne elementy, które potem składają się na jedną literę, dzięki czemu dziecko jest gotowe później od razu odwzorować całą literkę.

Szlaczki do druku

Jeśli szukasz szlaczków dla dziecka, nie musisz od razu kupować ćwiczeń czy książek. Poniżej znajdziesz proste szlaczki do ściągnięcia za darmo. Wystarczy je wydrukować.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również