-Reklama-

Szlaczki dla dzieci. Wydrukuj i daj dziecku.

Szlaczki dla dzieci to najlepsze wsparcie motoryki małej. Pozwalają ćwiczyć precyzyjne ruchy ręką i świetnie przygotowują dziecko do nauki pisania. Przy okazji, rysowanie szlaczków to również wspaniała zabawa.

-Reklama-

Nauka szlaczków

Szlaczki dla dzieci to proste kształty do odwzorowywania. Dziecko, rysując je musi pracować nad precyzyjnym ruchem ręki. Najpierw maluch może rysować po śladzie, a następnie spróbować skopiować dany szlaczek w linijce. Rysowanie szlaczków jest bardzo pożytecznym zajęciem dla dziecka. Ta czynność wspiera jego rozwój – nie tylko motoryczny. Dziecko podczas rysowania pracuje w skupieniu, ćwiczy cierpliwość. To również świetne przygtowanie do nauki pisania. Maluch ćwiczy rękę, uczy się odpowiedniego trzymania narzędzia do pisania i właściwego nacisku na kartkę. Dzięki szlaczkom ruchy ręki stają się coraz bardziej precyzyjne i płynne.

Szlaczki dla 4 latka?

Przygodę ze szlaczkami można zacząć już w wieku 4 lat. Dziecko w tym wieku potrafi już kolorować i rysować proste kształty, dlatego proste szlaczki nie powinny stanowić dla niego żadnego problemu. Pamiętaj, by dobierać trudność szlaczków do wieku dziecka. Jeśli zbyt wcześnie podsuniesz maluchowi skomplikowane szlaczki, może się zrazić do tego ćwiczenia na długo. Zacznij od prostych kształtów – zwykłych linii i zobacz jak sobie radzi.

Szlaczki jako wstęp do nauki pisania

Szlaczki to najlepsze narzędzie przygotowując dziecko do pisania. Większość liter ma skomplikowany dla dziecka kształt, dlatego trudno od niego oczekiwać, że od razu będzie potrafiło je pisać. Szlaczki pozwalają wyćwiczyć poszczególne elementy, które potem składają się na jedną literę, dzięki czemu dziecko jest gotowe później od razu odwzorować całą literkę.

Szlaczki do druku

Jeśli szukasz szlaczków dla dziecka, nie musisz od razu kupować ćwiczeń czy książek. Poniżej znajdziesz proste szlaczki do ściągnięcia za darmo. Wystarczy je wydrukować.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Mamo, tato czy warto bankować krew pępowinową dziecka?

Dla każdego rodzica priorytetem jest zdrowie jego dziecka. Kompletując wyprawkę zwracamy uwagę na bezpieczeństwo i wygodę swoich pociech. Bezpieczeństwo jest kluczowe np....

BEZPŁATNY poradnik o rozszerzaniu diety plus KASZKA! ODBIERZ SWÓJ ZESTAW

Rozszerzanie diety dziecka to wcale nie jest proste zadanie! Z pomocą przychodzi BoboVita. Już dziś zamów swój DARMOWY...

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
412ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Jak karmić niemowlę z alergią pokarmową?

Dzieci z alergią pokarmową przybywa. Rodzice nie zawsze wiedzą, jak rozszerzać dietę maluszków uczulonych na określone składniki i prawidłowo komponować ich jadłospis. W tym artykule, eksperci programu edukacyjnego dla rodziców Nestlé Baby&me zebrali najważniejsze informacje, których poszukują rodzice rozszerzający dietę dziecka z alergią lub nietolerancją pokarmową.

W końcu polubiłam prasowanie! Recenzja parownicy i żelazka 2w1 Deerma HS300

Na wstępie od razu się przyznam - prasowanie nigdy nie było moją ulubioną czynnością. Teraz się okazuje, że to wszystko zależy od sprzętu, jaki się posiada! Zobaczcie, co ostatnio wpadło mi w ręce!

Jakie produkty zbożowe podawać dziecku?

Produkty zbożowe są jedną z podstawowych grup produktów spożywczych, które lądują na naszych talerzach. Do tej grupy zaliczymy m.in. kasze, makarony, pieczywo...

Wygraj złoty naszyjnik z literką imienia Twojego dziecka!

W zamian za zakupy NAN rozdaje super prezenty. Do wygrania między innym złote naszyjniki z literkami od firmy YES.

Nie bójmy się powiedzieć, że dzieci można odchudzać! Tak, można!

Wiecie, że Polska jest na czele europejskich Państw, a nawet na świecie, jeśli chodzi o alarmujący wzrost otyłości u naszych dzieci? Widać to nawet...