-Reklama- Suplementy diety - wybierz na Ceneo.pl

Szlaczki dla dzieci. Wydrukuj i daj dziecku.

Szlaczki dla dzieci to najlepsze wsparcie motoryki małej. Pozwalają ćwiczyć precyzyjne ruchy ręką i świetnie przygotowują dziecko do nauki pisania. Przy okazji, rysowanie szlaczków to również wspaniała zabawa.

-Reklama-

Nauka szlaczków

Szlaczki dla dzieci to proste kształty do odwzorowywania. Dziecko, rysując je musi pracować nad precyzyjnym ruchem ręki. Najpierw maluch może rysować po śladzie, a następnie spróbować skopiować dany szlaczek w linijce. Rysowanie szlaczków jest bardzo pożytecznym zajęciem dla dziecka. Ta czynność wspiera jego rozwój – nie tylko motoryczny. Dziecko podczas rysowania pracuje w skupieniu, ćwiczy cierpliwość. To również świetne przygtowanie do nauki pisania. Maluch ćwiczy rękę, uczy się odpowiedniego trzymania narzędzia do pisania i właściwego nacisku na kartkę. Dzięki szlaczkom ruchy ręki stają się coraz bardziej precyzyjne i płynne.

Szlaczki dla 4 latka?

Przygodę ze szlaczkami można zacząć już w wieku 4 lat. Dziecko w tym wieku potrafi już kolorować i rysować proste kształty, dlatego proste szlaczki nie powinny stanowić dla niego żadnego problemu. Pamiętaj, by dobierać trudność szlaczków do wieku dziecka. Jeśli zbyt wcześnie podsuniesz maluchowi skomplikowane szlaczki, może się zrazić do tego ćwiczenia na długo. Zacznij od prostych kształtów – zwykłych linii i zobacz jak sobie radzi.

Szlaczki jako wstęp do nauki pisania

Szlaczki to najlepsze narzędzie przygotowując dziecko do pisania. Większość liter ma skomplikowany dla dziecka kształt, dlatego trudno od niego oczekiwać, że od razu będzie potrafiło je pisać. Szlaczki pozwalają wyćwiczyć poszczególne elementy, które potem składają się na jedną literę, dzięki czemu dziecko jest gotowe później od razu odwzorować całą literkę.

Szlaczki do druku

-Reklama-

Jeśli szukasz szlaczków dla dziecka, nie musisz od razu kupować ćwiczeń czy książek. Poniżej znajdziesz proste szlaczki do ściągnięcia za darmo. Wystarczy je wydrukować.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

Te książki będą wsparciem dla Twojego dziecka w nauce

Za kilka dni zacznie się nowy rok szkolny. Dla wielu dzieci będzie to pierwsze spotkanie ze szkołą, dla innych kolejny rok pełen wyzwań. By ułatwić swojemu dziecku naukę i wesprzeć je w rozwoju umysłowym, warto sięgnąć po odpowiednie książki. Oto wybrane przez nas propozycje, które szkolną edukację uczynią jeszcze łatwiejszą i przyjemniejszą.

PORÓD – wszystko, co musisz wiedzieć. KURS DLA MAM

Poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej mamy. Jak się do niego przygotować? Zobacz kurs dla mam.

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
410ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

10 rzeczy, których nie może zabraknąć w szafie Twojego dziecka jesienią

Lato wyraźnie się od nas oddala, a to wiąże się ze zmianą pogody i wymianą garderoby. W przypadku dzieci jest jeszcze trudniej. Nasze pociechy ciągle rosną, więc ubrania zeszłoroczne na pewno już się nie przydadzą. Czas zatem udać się do sklepu po nowe rzeczy.

Zespół kuwady, czyli gdy mężczyzna też jest w ciąży

Gdy mężczyzna, którego partnerka jest w ciąży, zaczyna współodczuwać jej stan, zazwyczaj nie spotyka się ze zrozumieniem otoczenia. A tymczasem istnieje medyczna nazwa i poważne uzasadnienie takiego zjawiska. Zespół kuwady może dopaść każdego przyszłego tatę.

Sprzęty, w które warto wyposażyć się na jesień i zimę, jeśli masz dziecko

Jesień i zima przynoszą ze sobą dużą zmianę pogody, która nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie i samopoczucie. Jeśli masz dziecko, warto wyposażyć się w sprzęty, które podniosą komfort życia w domu podczas zbliżających się miesięcy

Zapraszamy do udziału w konferencji naukowej online poświęconej szczepieniom ochronnym

Zapraszamy do udziału online w bezpłatnej konferencji naukowej organizowanej w ramach Projektu „Budowanie zaufania do szczepień ochronnych z wykorzystaniem najnowszych narzędzi komunikacji i wpływu społecznego”, kierowanej do ekspertów ze środowisk naukowych, akademickich, medycznych, psychologii społecznej, nowoczesnych technologii w zakresie medycyny, mediów oraz innych osób zainteresowanych tą tematyką.

Metoda Ferbera, czyli zasypianie przez wypłakanie

Metoda Ferbera to jeden ze sposobów nauki samodzielnego zasypiania. Ma tyle samo zwolenników co przeciwników, bo opiera się na kontrowersyjnym dla wielu pozostawianiu płaczącego dziecka w łóżeczku. Jak dokładnie wygląda nauka zasypiania przez wypłakanie?