-Reklama-

Sensoryczne zabawki dla niemowląt zrobisz sama!

By zająć niemowlę zabawą, nie potrzeba od razu drogich i wypasionych zabawek. Najlepsze są te, które stworzysz dziecku sama. Poznaj proste sposoby na najlepszą rozrywkę dla kilkumiesięcznego malucha.

-Reklama-

Nie potrzebujesz wiele, czasem wystarczą ci rzeczy, które masz pod ręką w domu. Uwierz, że z niczego można wyczarować swojemu dziecku najlepszą zabawkę na świecie, która szybko przebije te drogie, które zdążyły mu się już znudzić.

Sensoryczne zabawki dla niemowląt, które zrobisz sama

  1. Grzechotki

Wystarczy mała plastikowa butelka po wodzie i dowolne wypełnienie, które zrobi hałas. Może to być ryż, piasek, makaron, kasza, groch, guziki, koraliki itd. Im bardziej kolorowy i zróżnicowany środek, tym lepiej 🙂 Dla urozmaicenia możesz dołączyć wiszące tasiemki.

Kids Craft Room
Kids Craft Room
7d348c7a159228c8bd50382052fe56ab
Picklebums.com

 

2.  Sensoryczna zabawa piłkami

Do tej zabawki potrzebujesz kilku piłeczek (ale mogą też być pudełka, klocki i zabawki) oraz formy do pieczenia muffinek. W ten sposób uzyskasz super rozrywkę na długi czas, która pozwoli dziecku ćwiczyć m.in. swoją precyzję.

 

59cff36b2dadfbcad7e415f8fb97f62a
mamashappyhive.com

 

3. Małe akwaria

Działanie jest podobne do grzechotek, ale tutaj wnętrze butelki wypełniamy nie tylko drobnymi elementami, ale i wodą. Można dosypać również brokat. W ten sposób tworzymy piękne akwaria z hipnotyzującą zawartością. Ważne, by butelka była malutka (mieściła się w dłoniach dziecka i w razie upuszczenia nie zrobiła mu krzywdy). Dla mniejszych dzieci mogą być plastikowe buteleczki po syropach.

pinkpistachio.com
pinkpistachio.com

 

southernthomas.blogspot.com
southernthomas.blogspot.com

 

4.  Skarbonka

Nie wyrzucaj plastikowego pudełka po mokrych chusteczkach. Przyda ci się w zabawie z dzieckiem. Wystarczy nieco powiększyć otwór (pamiętaj, by go zaokrąglić i obkleić by nie skaleczył dziecka) i dać maluchowi plastikowe i metalowe nakrętki. Cała zabawa polega na wpychaniu nakrętek do pudełka. Wymaga to od dziecka precyzji a „nagrodą” jest hałas, jaki wykonuje nakrętka wpadająca do środka i dociekanie, gdzie ona się podziała 🙂

simplysweetmade.blogspot.com
simplysweetmade.blogspot.com

 

reab.me
reab.me

 

5. Zabawa z balonem

Balon wypełniony helem może świetnie zabawiać malucha, nawet takiego leżącego. Wystarczy przywiązać baloniki do nóżki malucha i położyć dziecko np. na macie. Patrzenie na skaczący balon to duża frajda a mama ma chwilkę na wypicie kawy 🙂

http://www.candokiddo.com
http://www.candokiddo.com

 

6.  Wiszące tasiemki

Jeśli mamy w domu kolorowe tasiemki materiałowe albo po prostu niepotrzebne ścinki materiałów, z których możemy je wykonać – warto zrobić taką zasłonkę. Tasiemki przymocowujemy do boku plastikowego lub papierowego pudełka i stawiamy tak, by zwisając utworzyły zasłonkę.

http://teachingmama.org
http://teachingmama.org

 

7. Sieć pająka

Potrzebny nam jest kosz na pranie, sznurek i trochę zabawek. Robiąc taką konstrukcję jak poniżej, stworzymy zabawkę na długi czas.  Pamiętaj, by nie zostawiać dziecko w tej zabawie samo.

pinterest.com
pinterest.com

 

8. Plansza sensoryczna

Zrobienie takiej maty/planszy wymaga większej pracy, ale efekt jest tego wart. Do zrobienia takiej mega zabawki możesz użyć wielu przedmiotów, którymi lubi bawić się dziecko: pudełek, małych zabawek, opakowań itd. Pamiętaj, by były bezpieczne dla dziecka!

rockwellali.blogspot.com
rockwellali.blogspot.com

 

Learning Through Play
Learning Through Play
9.  Zamknięte skarby

Masz w domu foliowe woreczki strunowe? Pochowaj do nich różne drobne, kolorowe przedmioty i szczelnie zamknij. Proste a zajmie maluchowi na długo czas 🙂

http://belladia.typepad.com
http://belladia.typepad.com

 

10. Czyste malowanie

Jak zmobilizować malucha do leżenia na brzuszku? Kładąc go na takiej „macie”. Wykonać ją bardzo łatwo. Wystarczy na podłodze położyć karton, na nie wycisnąć kilka plam farb plakatowych i wszystko zakleić folią, by farba nie wydostała się poza karton.

pinterest.com
pinterest.com

 

Zobacz jeszcze:

Zabawy, które wciągną twoje dziecko na długo!

10 kreatywnych zabaw na powietrzu

W co się bawić z niemowlakiem?

 

Autor: Sylwia
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

1 KOMENTARZ

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również