-Reklama-

Rodzinna gra planszowa

To jeden z tych prezentów, który może zostać otwarty i użyty jeszcze podczas Wigilii, a z obdarowanym zostanie na długo i będzie często używany.

-Reklama-

Zabawa dla wszystkich pokoleń

Wielkimi krokami zbliżają się święta, a wraz z nimi dylematy związane z wyborem odpowiedniego prezentu. W ostatnich latach na popularności zyskały gry planszowe, które już dawno przestały być rozrywką wyłącznie dla najmłodszego pokolenia! Dziś do wspólnej zabawy mogą zasiąść młodsi i starsi, a nowoczesne gry skutecznie ich integrują.

Dla najmłodszych

Czasy, gdy gry przeznaczone dla maluchów, były atrakcyjne tylko dla nich, na szczęście bezpowrotnie minęły. Dziś już czterolatki mogą z powodzeniem zasiąść do planszy z najbliższymi, a zabawa będzie ciekawa i angażująca dla obu stron. Świetnym przykładem jest Koncept Kids, czyli kalambury przeznaczone dla dzieci od 4 roku życia, w których współpracujemy, by przekazać graczowi konkretną informację – nazwę zwierzaka. Dzieci w ten sposób rozwijają swoją zdolność myślenia abstrakcyjnego.

Swoją wersję dla najmłodszych zyskała również pewna popularna gra zręcznościowa. Jungle Speed Kids, bo o nim mowa, rozrusza absolutnie każdego uczestnika! Wykorzystuje on element zapamiętywania kart znany z memory, z jedną ważną zmianą – odgadywać będzie mógł ten, kto jako pierwszy złapie stojący na środku totem!

Przyjemne z pożytecznym

Jeśli mamy do obdarowania dzieci w wieku szkolnym, warto zwrócić uwagę na tytuły, które oprócz doskonałej zabawy, mają również walory edukacyjne. Wszyscy razem możemy ćwiczyć nasze mózgi podczas gry w Cortex – karciankę, która zawiera w sobie różne rodzaje wyzwań: labirynty, puzzle, zapamiętywanki… Czasem trafi się również karta z fakturą, którą trzeba będzie rozpoznać z zamkniętymi oczami, wyłącznie poprzez dotyk!

Nie lada wyzwaniem zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, będzie gra Cardline: Zwierzęta. Znajdziemy w niej karty z rozmaitymi zwierzakami, które musimy uszeregować pod względem wielkości, wagi lub długości życia. Niektóre gatunki będą naprawdę zaskakujące! Na podobnej zasadzie skonstruowana jest również seria gier Timeline, z tym że w nich przyjdzie nam zmierzyć się z historią. Naszym zadaniem będzie uszeregowanie wydarzeń od najwcześniejszych do najbliższych współczesności.

Alternatywa dla komputera

Nie ma jednej metody, która sprawi, że nastolatek chętniej odejdzie od ekranu. Warto jednak próbować, pokazując mu wartości płynące z rzeczywistej interakcji. W takim przypadku doskonale sprawdzą się luźne gry imprezowe, które zapewnią nam masę śmiechu i dobrej zabawy. Jednym z takich tytułów jest Pictomania – gra rysunkowa, w której absolutnie nie musimy umieć rysować. Naszym zadaniem jest jak najszybsze naszkicowanie zadanego hasła, a jednocześnie próba odgadnięcia, co też rysują pozostali. To jedna z tych gier, w których najzabawniejsze są nasze pomyłki, a presja czasu sprzyja ich popełnianiu.

Z kolei dla tych, którzy lubią główkowanie i planowanie, świetną propozycją będzie Splendor. To doskonale skonstruowana gra ekonomiczna, w której staramy się rozruszać nasz mechanizm produkcyjny. To bardzo uniwersalny tytuł, po który możemy sięgnąć nawet kilka razy pod rząd ze względu na unikalne ustawienia kart.

A gdy dzieci pójdą spać…

Zabawa z grami planszowymi nie kończy się jednak na osiemnastych urodzinach! Dla tych, którzy szukają prezentu dla przyjaciół, rodziców, rodzeństwa czy dziadków również znajdzie się wiele interesujących i angażujących gier planszowych. Dla każdej pary, która chciałaby zasiadać do planszy we dwoje, świetnym prezentem będzie Abalone – klasyczna gra logiczna, w której staramy się wypchnąć poza planszę 6 kul przeciwnika. To bezpośredni pojedynek, w którym umiejętne planowanie i przewidywanie ruchów drugiej osoby będzie skuteczną drogą do zwycięstwa.

Z kolei jeśli lubimy grać w większym gronie, bardzo uniwersalną zabawę zapewni nam Mi pasuje! Podczas rozgrywki każdy z graczy ma przed sobą własną planszę oraz zestaw kafelków. Na każdym z nich znajdują się trzy przecinające się rurki w różnych kolorach, każda podpisana cyfrą. Celem graczy jest tworzenie nieprzerwanych, jednokolorowych połączeń między brzegami planszy – im więcej ich zdobędziemy, tym lepiej!

wpis gościnny
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również