-Reklama-

Responsywne butelki do karmienia, czyli jakie?

-Reklama-
Advertisement

Karmienie butelką często jest nieodłącznym elementem codziennej opieki nad dzieckiem. Pamiętajmy jednak, że butelka butelce nierówna. Warto poświęcić trochę więcej czasu na analizę oferty dostępnej na rynku. Tak naprawdę to sprawa bardzo indywidualna, tak jak indywidualne są potrzeby naszych dzieci. To, co możemy doradzić przed zakupem butelki to jest to, by rozważyć zakup tzw. butelki responsywnej. Mówi się nawet, że to „przełom” w karmieniu piersią i butelką. Czym charakteryzują się tego typu butelki i dlaczego warto przemyśleć ich wybór?

Responsywna, czyli jaka?

Ogólnie rzecz ujmując, responsywne butelki do karmienia (a konkretnie smoczki) są zaprojektowane tak, aby jak najbardziej przypominać kształtem pierś matki. Dzięki temu, dziecko może łatwiej przyjmować pierś i butelkę naprzemiennie, co sprzyja naturalnemu procesowi karmienia i minimalizuje ryzyko odrzucenia jednego z nich.

Jedną z innowacyjnych propozycji na rynku są responsywne butelki do karmienia, takie jak np. butelka responsywna Natural od Philipsa.

Budowa i cechy butelek responsywnych

Na pierwszy rzut oka, butelki mogą wyglądać dosyć standardowo, jeśli jednak przyjrzymy im się bliżej i poznamy budowę, zauważymy bardzo zasadnicze różnice względem standardowych butelek. Smoczek w responsywnej butelce do karmienia jest tak skonstruowany, by dopasować się do indywidualnych potrzeb dziecka i naśladować pierś mamy – zarówno pod względem budowy, miękkości jak i możliwości regulowania przepływu przez dziecko. Co to daje? Zapewnia przede wszystkim możliwie najlepsze warunki karmienia i ułatwia przejście między karmieniem piersią, a butelką.

Kolejną charakterystyczną cechą butelek responsywnych jest to, że ich budowa znacznie ogranicza występowanie kolek, gazów i refluksu u dzieci z predyspozycjami do tych dolegliwości.

Butelki responsywne wyposażone są w zaawansowane systemy antykolkowe, które pomagają redukować ryzyko wystąpienia kolek u niemowląt np. butelka responsywna Philips Avent posiada wentylek AirFree, który minimalizuje ryzyko połykania powietrza podczas karmienia, co może przyczynić się do zmniejszenia występowania kolek u dziecka.

Butelki responsywne to innowacyjne rozwiązanie, które pomaga łagodnie przejść między karmieniem piersią a butelką

Pamiętajmy także, że butelki responywne, oprócz tych dodatkowych, niesamowitych właściwości, posiadają także cechy dobrych butelek zwykłych tzn. są wykonane z bezpiecznych dla zdrowia materiałów, wolnych od szkodliwych substancji. Responsywne butelki do karmienia powinny być również łatwe w czyszczeniu i użytkowaniu – proste w montażu i demontażu, co ułatwia codzienne korzystanie z nich, a także czyszczenie po użyciu i bezproblemowe dotarcie do wszystkich zakamarków.

Artykuł powstał we współpracy z Philips Avent.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również