-Reklama-

Prezenty dla babci i dziadka

Co roku ten sam dylemat. Co kupić babci? Co podarować dziadkowi? Oto mój subiektywny przegląd prezentów z okazji Dnia Babci i Dziadka.

-Reklama-

Prezenty personalizowane

Są miłym podarunkiem, skierowanym tylko do tej jednej osoby. Obecnie na rynku mamy całą masę firm, które oferują rozmaite produkty personalizowane. Z najbardziej popularnych możemy wyróżnić fotokubki, fotopoduszki czy koszulki z niepowtarzalnym napisem. To bezpieczne prezenty, które zawsze się przydadzą. Warto pomyśleć też o innych dedykowanych przedmiotach. Np. babci można zamówić personalizowaną biżuterię – bransoletkę lub naszyjnik z odpowiednim grawerem od wnuków lub drewniane pudełko na herbatę, na którym producent napisze kilka miłych słów specjalnie dla babci. Dziadkowi można zamówić skórzany portfel np. sygnowany inicjałami lub butelkę whisky, której etykieta będzie zawierała treść personalizowanych życzeń od wnuków.

Kurier z niespodzianką

Jeśli nie do końca wiemy, jaki prezent ucieszy naszych dziadków, można obdarować ich kwiatami, koszem słodyczy, zestawem herbat czy kaw. Większe wrażenie na dziadkach zrobimy, gdy prezent przywiezie im kurier a upominek będzie zawierał odpowiedni bilecik z życzeniami. To również dobre rozwiązanie dla osób, które babcie i dziadków mają daleko od siebie i nie są w stanie odwiedzić ich w to święto.

Od siebie

Od zawsze najpiękniejszymi prezentami są te od serca, wykonane własnoręcznie. Jeśli mamy choć odrobinę umiejętności manualnych, warto je wykorzystać. Nawet małe dziecięce rączki mogą okazać się wystarczające, by stworzyć niepowtarzalny obraz dla babci czy kolorową ramkę na zdjęcia dla dziadka. Pomysłów może być całe mnóstwo a jeśli ich brak, najlepiej zajrzeć do internetu. To skarbnica takich inspiracji.

Miłe spędzenie czasu

A może zamiast typowego prezentu ufundować dziadkowi i babci fajne wyjście np. do teatru, na kabaret, na koncert, do kina albo zaprosić na obiad do restauracji? Jeśli środki finansowe nam na to pozwalają, możemy wysłać dziadków na weekend poza miasto albo po prostu wyjechać z nimi na rodzinny wyjazd. Z innych propozycji – babci możemy zaproponować miły dzień w salonie odnowy biologicznej, zabrać do fryzjera lub manikiurzystki. Dziadek być może ucieszy gdy jego samochód oddamy do gruntowanego czyszczenia albo zafundujemy mu karnet na basen.

Bez wydawania pieniędzy

Wszyscy jednak wiemy, że najlepszym prezentem dla babci i dziadka są odwiedziny wnuków. Postarajmy się wypełnić dziadkom ten dzień mnóstwem pozytywnych chwil spędzonych z wnuczką lub wnuczkiem. Zaprośmy ich do domu, by mogli nacieszyć się rodzinną atmosferą lub zróbmy im niespodziankę swoją niezapowiedzianą wizytą. To zawsze wywołuje na ich twarzach szczery uśmiech.

autor: Gosia
foto: pixabay.com
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również